Предложение за "новопристигащи"

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Предложение за "новопристигащи"

Мнение от ablood »

davidT написа:
ablood написа:
Нито светът се върти около центъра на Монреал

Може би затова цената на имотите в село Лавал са 10 пъти по-скъпи от тези в центъра :D
Да поясня за недоразбралите: това, че цените на имотите в централните части са по-високи не значи, че всички учат и работят там. Някои хора са израснали в гъчканицата и намират комфорт живеейки и работейки далеч от нея.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Предложение за "новопристигащи"

Мнение от davidT »

Желязна логика изкара тук
Викаш в центъра живеят и работят 5 000 човека,докато в твоито село са над 1 млн ? :D
Имотите в Лавал са десетки пъти по-евтини,понеже първо е село в буквалния смисъл и второ няма толкова желаещи да живеят там.И то с право !

По обявата...един новодошъл освен да спи в село Лавал или Южния бряг ,друго няма какво да прави там.
Всички институции до който ще ходи са на острова .И ще учи и ще работи пак на острова.Няма да има кола.Ако е с 2-3 деца пък изобщо не ми се мисли.
Така че защо да губи 3 часа +++ /ден от живота си в безмислено пътуване ?
защото дюлгерина казва така ли? :D ами той да си живее в забутаното село и да не ни натрапва грешния си избор !
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Предложение за "новопристигащи"

Мнение от ablood »

Разбираш ме много добре, ама се правиш на утрепан.
Аре чао при Мухата, Батката и подобните кухи ботове!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Предложение за "новопристигащи"

Мнение от Kan_Tangra »

Pavel M написа:
ми как открих ,че точно тоя апартамента
http://www.kijiji.ca/v-2-bedroom-apartm ... nFlag=true"
Като гледам, този апартамент много прилича на този, който Митето беше постнал наскоро, за под наем в Торонто. Паркетът, парното и дограмата бяха 1 към 1, модел 1920та.
А пералните вероятно също са общи и се делят с местните пакита.

Холните гарнитури и другите мебели не се виждат добре на снимките. Но и те ми се струват модели от 30+ години, които бабите, като се изнасят в старчески дом оставят пред къщите и блоковете, който иска да си вземе.
Наскоро един познат сподели, че в някакъв българо-щатски форум, единият от основните аргументи 'колко супер е там' е, че хората редовно оставяли никак не лоши неща по улиците, и можело да си ги прибираш.
Кофтито е, ако попаднеш на някой, който се опитва да изкарва пари от тая работа. Само защото транспортът с камион е между 200 и 500$ на пренасяне, в зависимост от труда. Има фирми и по 1000$, но те са вече с тяхно опаковане и гаранция против чукване на мебелите.
Имам приятели, които платиха почти 1000$ за да се пренесат от 1 квартал в друг, в рамките на Монреал. Но иначе цените на всичко били като тези в София, де!
;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
totomoto
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 8:02 am

Re: Предложение за "новопристигащи"

Мнение от totomoto »

За тези които се интересуват - апартаментът не е този който така пламенно обсъждат :)
DCS-Vienne-21.06.2011
Accusé de réception-13.02.2012
Entrevue de sélection-08.04.2013
CSQ по пощата -11.03.2014
Sydney - 28.03.2014/09.04.2014
Баркодове - 26.05.2014
Медицински - 04.08.2015
Покана за Виза - 25.08.2015
Визи - 04.09.2015
Полет - 14.10.2015
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Предложение за "новопристигащи"

Мнение от tonny »

Kan_Tangra написа:Като гледам, този апартамент много прилича на този, който Митето беше постнал наскоро, за под наем в Торонто. Паркетът, парното и дограмата бяха 1 към 1, модел 1920та.
Пак се опитваш да мислиш с 2-та си грама мозък. Да беше поне си направил труда да провериш коя година построена сградата, преди да ръсиш свободни съчинения...
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Предложение за "новопристигащи"

Мнение от Kan_Tangra »

tonny написа:
Kan_Tangra написа:Като гледам, този апартамент много прилича на този, който Митето беше постнал наскоро, за под наем в Торонто. Паркетът, парното и дограмата бяха 1 към 1, модел 1920та.
Пак се опитваш да мислиш с 2-та си грама мозък. Да беше поне си направил труда да провериш коя година построена сградата, преди да ръсиш свободни съчинения...
Тончо, ти като провери, защо не написа коя година е построена?
Или май и 2 грама са ти много?


Някой да не си помисли, че се бъзикам за 1920та?
Радиаторът е направен от единчна тръба от желязо.
В този форум се обсъжда такъв радиатор за парно:

http://terrylove.com/forums/index.php?t ... del.55687/"

Help! Planning a main bath remodel for a 1920's house with a single pipe steam heat system. Bath has a large radiator in it that we would like to remove. What options are available that would allow us to use the available steam, without the large radiator taking up space?
...

Аll good solutions are going to start with a room-by-room heat load calculation, which will determine the zone balance and the minimum size steam radiator that will work. If part of the remodel is to air-seal and insulate the exterior walls and install high performance windows you may be able to skip the radiator entirely. (You may also be able to run it as it's own zone using pumped hot water radiation rather than the steam, but that would run counter to your stated desire to use the available steam plumbing.)

Cast iron baseboard often works well in bathrooms- just be sure to not install baseboard radiation directly behind/under the toilet. It comes in a number of different heights, with different BTU/linear foot or equivalent square feet direct-radition per foot ratings, and is period-appropriate if you're trying to preserve the 1920s craftsman-look:

А тоалетното казанче е като това:
1920s bathroom:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Предложение за "новопристигащи"

Мнение от davidT »

totomoto написа:За тези които се интересуват - апартаментът не е този който така пламенно обсъждат :)
Щом го спомена след като Батката ти намекна ,значе е точно той ! :D
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Предложение за "новопристигащи"

Мнение от tonny »

Мхм, :censored: лягаи да спиш, че съвсем не знаеш ко приказваш вече. :rofl:
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Предложение за "новопристигащи"

Мнение от tonny »

Админи, защо не виждам "censored" на негови постове:
Kan_Tangra написа:Състезанията не са олимпиади!
Идиот!
Казах ти, работи от които хал хабер нямаш, не ги говори! Ставаш смешен!
:rofl:
Така и не отговори отлепихте ли от мопката, кола купихте ли си, колко ти излиза пиянството, такива работи.
За колеж на децата мислиш ли, или и те ще стават пияници като тебе и общи работници.
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 82#p631277"
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Предложение за "новопристигащи"

Мнение от myhata II »

totomoto написа:За тези които се интересуват - апартаментът не е този който така пламенно обсъждат :)

кажи сега, как може да се "объркаш" в цената след като 2 дена ти се коментира обявата и ти се ръкопляска мощно колко си "щедър" от към мебели и вещи ...

какво толкова си им обещал една кьор софричка ли ? :rofl: :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ioiobg
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 3:03 pm

Re: Предложение за "новопристигащи"

Мнение от ioiobg »

Как пък никой не видя папагала на снимка 7? Ако може и да говори...това променя всичко.;)
DISCO до зори!!!
Заключено