Търся колело

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Търся колело

Мнение от Странджата »

Мухата е прав,смени квартала!Казваш живееш в богат квартал,това е нож с две остриета-хем богатите са твърде стиснати ,за да подарят колело,хем бедните идват да крадат в богатите квартали!
vert
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Дек 26, 2013 8:42 am

Re: Търся колело

Мнение от vert »

Нов съм и не ги разбирам толкова много нещата, но къде отиват толкова много откраднати колела, може би за да се намалят кражбите трябва да се намали употребата на ''употребяваните'' продукти. Тук има някаква тавтологиа но не ми се мисли и май съм прекалил с водката.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Търся колело

Мнение от Странджата »

vert написа:Нов съм и не ги разбирам толкова много нещата, но къде отиват толкова много откраднати колела, може би за да се намалят кражбите трябва да се намали употребата на ''употребяваните'' продукти. Тук има някаква тавтологиа но не ми се мисли и май съм прекалил с водката.
Не си прекалил с водката,има едни заложни къщи .....
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Търся колело

Мнение от optics »

Няколко форумеца са на друго мнение, но аз никога не лъжа във форума и сега да си призная - 2003-та в Кингстън на един приятел французин му откраднаха колелото щото ги бяхме оставили с моето на сравнително пусто и недобре осветено място. Като се върнахме да ги вземем беше близо полунощ и неговото липсваше. Мойто беше боклучаво и не им беше станало интересно, та не го взели. Та оттогава колело да нощува извън къщи не съм оставял. И досега като го оставям понякога в работа, не го оставям отвън а го прибирам в сградата. Отнема ми 1 минута, няма няма стълби, няма никакво усилие. Дали ще го откраднат и дали в тоя квартал са по-малко крадците отколкото в Ивалиновия, не бих се наел да споря, щото нямам никаква статистика - по-лесно ми е да го прибирам :)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Търся колело

Мнение от Marto »

myhata II написа:малко нагло звучи тази обява
търся ... Да ми подарят...
защото Еди кво си
Струва си да се отбележи, че съдейки по темите му Ивалин е подарявал доста неща тук във форума, така че ако някой има възможността да му помогне и да зарадва едно дете, ще помогне на човек, който заслужава :handshake:
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Търся колело

Мнение от klisurov »

optics написа:... От друга, което се случва веднъж на няколко години, идеята на мухата (за кофти квартала) ми звучи разумно.
Но може би е само блока?
Преди две седмици счупиха стъклото на колата за да гепят GPS-a.
Повече от три години колата нощуваше пред нас безпроблемно.
Според комшията, който също видео-камери, всяка неделя оклоло 4 след полунощ гастрольори прявят рейд по улицата.
Колата вече нощува на парко-местото в задния двор.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Търся колело

Мнение от Kan_Tangra »

IFF написа:
ivalin написа: Ами не, че се тръшкам да искам, а просто предположих, че може да има някой, който да е станало малко за детето му и да се триуми какво да направи с него, та да ме има предвид. Не разбрах какво лошо има в това...?! :^)
Има лошо, как да няма. Тея хора тука са зарязали дом, семейство и приятели за да дойдат в една държава, в която цари ред, правосъдие, мир и любоф, пък ти им казваш, че крадяли колелета, също като в България. Бъркаш им в болната рана, мисълта че си направил правилния избор не бива да се подлага на съмнение, това е пагубно за психическото здраве на емигранта.
Викаш, не трябва да казвам, че освен 2те колелета, 3 пъти ми разбиваха колата, шофьорското стъкло и ми крадоха 3 пъти ГПС (за нещастие все уцелваха, да съм го оставил в джабката). Полицаите така и не дойдоха нито веднъж. Щом нямало кръв, нямало за какво да идват. Единия път ме разкараха аз да отида до участъка в удобно за тях време, да направя показания (разбира се, ако искам).
След първия път, реших да не ходя на майстор за стъклото на колата, и следващите си ги сменях сам.
А шофьорските стъкла са най-дефицитни по-моргите. На крадците не им стига акъл и толерантност, да чупят за разнообразие някое друго стъкло. :D :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся колело

Мнение от ablood »

Понеже не мога да разчитам че завеяните ми деца ще си заключват колелетата съм ги оцвети със спрей в различни светове вкл каплите. Това го прави много по-трудно продаваеми и не-интересни за крадене. Пък и синът ми беше във възторг от камуфлажния вид на колелото си.

Изображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Търся колело

Мнение от myhata II »

Marto написа:
myhata II написа:малко нагло звучи тази обява
търся ... Да ми подарят...
защото Еди кво си
Струва си да се отбележи, че съдейки по темите му Ивалин е подарявал доста неща тук във форума, така че ако някой има възможността да му помогне и да зарадва едно дете, ще помогне на човек, който заслужава :handshake:

чакай сега, аз лошия чичко ли излязох бе Марто ? :o :rofl:

айде сега като си големия самарянин- прати едни 200 кинта на човека по Е-трансфер
а не тук да ни викаш
"Дайте да дадем " ! :rofl: :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Търся колело

Мнение от ivalin »

myhata II написа:чакай сега, аз лошия чичко ли излязох бе Марто ? :o :rofl:

айде сега като си големия самарянин- прати едни 200 кинта на човека по Е-трансфер
а не тук да ни викаш
"Дайте да дадем " ! :rofl: :D
Абе пич аз не мога да разбера теб какво те сърби кой на кого какво ще дава или подарява... Нагъл си до безобразие защото не само , че на всяка манджа си меродия, ами си мислиш, че ти е позволено с всеки да се държиш ефирно и да се гавриш като, че ли ти си the best, number one и държиш Господ за шлифера... :puke: Скрий се в дупката си е не се показвай повече, за да не дразниш нормалните хора!!! :@
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Търся колело

Мнение от myhata II »

ivalin написа:
myhata II написа:чакай сега, аз лошия чичко ли излязох бе Марто ? :o :rofl:

айде сега като си големия самарянин- прати едни 200 кинта на човека по Е-трансфер
а не тук да ни викаш
"Дайте да дадем " ! :rofl: :D
Абе пич аз не мога да разбера теб какво те сърби кой на кого какво ще дава или подарява... Нагъл си до безобразие защото не само , че на всяка манджа си меродия, ами си мислиш, че ти е позволено с всеки да се държиш ефирно и да се гавриш като, че ли ти си the best, number one и държиш Господ за шлифера... :puke: Скрий се в дупката си е не се показвай повече, за да не дразниш нормалните хора!!! :@
.
Кое ти е нормалното бе , да просиш колела по обявите,
иди се напъни и изкарах някой лев и купи нови, за какво си дошъл във страната на вещите ако не можеш да си позволиш едно ново колело ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Търся колело

Мнение от Kan_Tangra »

Канада е, баси, яката държава.
Само там може да има такива обяви.
Като ония снимки из нета, дето са кръстени 'Only in ... '

Btw, ей тука има доста колела. И евтини:
http://www.kijiji.ca/b-velos/grand-mont ... ice=10__90"

40$, всякакви модели
http://www.kijiji.ca/v-autres-velo/long ... opAdSearch"

25$
http://www.kijiji.ca/v-velo-de-montagne ... 1161198948"

50$
http://www.kijiji.ca/v-velo-de-montagne ... 1161260792"

Това ми изглежда доста прилично:
http://www.kijiji.ca/v-velo-de-montagne ... 1161268076"
И това:
http://www.kijiji.ca/v-velo-enfant/lava ... opAdSearch"
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
SFUMATO
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 8:36 am

Re: Търся колело

Мнение от SFUMATO »

Ами Ивалине, аз не знам откога Кот дьо Неж е толкова хубав и богат квартал и то точно на мястото, където ти се намира билдинга ??? Евтин наем - лоши съседи. Всеки е наясно с това.
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Търся колело

Мнение от J&V »

Не мога да разбера какво толкова сте го заяли човека. Ако беше написал, че търси агент за покупка на имот, масажист или муле да му пренася без пари 'документи' от точка А до точка В, щяха да му се наредят разни мазни оферти. Лично мое мнение, намирам поста му за съвсем наред. По-лошото е, че тук в този форум напоследък гъмжи от всякакви оферти на 'търговци' от всевъзможни 'браншове', като в евтин вестник тип 'Позвънете' и никакъв респект към хората, които имат нужда от помощ. После ме питат защо сме били нямали общност като сме толкова много на брой. Ами като всеки само се опитва да ''изкяри' нещо от теб, а като имаш 'нужди'' ти се подиграва, каква общност да има. Човекът пита има ли колело за даване, като няма, няма. И смятам, че е наясно какво има в Кижижи, няма нужда да му се линкват конкретни предложения. Е... ти темата. Затворете я най-сетне, че е грозно това отношение.
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Търся колело

Мнение от ivalin »

Благодаря на всички включили се в темата за рационалните съвети! :bow: :crazy:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Заключено