Търся колело

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Търся колело

Мнение от ivalin »

Търся колело за подаряване. Ако някой има колело, което не се кара и не му е нужно, по възможност да става за 10/12 годишен младеж. Откраднаха ми 3 бр. вече и аз умалях да копувам за това търся вече за подаряване, че сезона вече започна и ние го открихме с 2 колелета по-малко... :@
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Търся колело

Мнение от Kan_Tangra »

И на мен ми бяха откраднали 2бр. Следващите вече не ги оставях навън, дори и заключени.
В Канада, казват, не се крадяло, значи, в Квебек е причината!
Махайте се от тая провинция, докато не са ви задигнали и ушите. :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Търся колело

Мнение от myhata II »

малко нагло звучи тази обява
търся ... Да ми подарят...
защото Еди кво си
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Търся колело

Мнение от ivalin »

Аз не говоря за оставяне навън. Първото ми го окраднаха заключено от гаража на билдинга в който живеехме малко след като го бяхме купили. ;( Сега ми откраднаха две на един път заедно. Оставихме ги само за малко и като в шоу на някой илюзионист имаше ги, няма ги, че и двете бе джанъм поне едното да бяха оставили да има и за нас, ама не... :@
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Търся колело

Мнение от myhata II »

За какво ти е тогава колело, като пак ще ти го откраднат, явно във квартала в който си е кофти ...
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Търся колело

Мнение от ivalin »

myhata II написа:малко нагло звучи тази обява
търся ... Да ми подарят...
защото Еди кво си
Мъхъ нагал си ти, че голиш задника дето не ти е работа... :!: Квартала не е кофти, ами цялата държава...
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся колело

Мнение от pumpy »

ivalin написа:
myhata II написа:малко нагло звучи тази обява
търся ... Да ми подарят...
защото Еди кво си
Мъхъ нагал си ти, че голиш задника дето не ти е работа... :!: Квартала не е кофти, ами цялата държава...
Интересно..... за коя държава става въпрос?
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Търся колело

Мнение от ivalin »

pumpy написа:Интересно..... за коя държава става въпрос?
Интереснооо... точно пък ти да не знаеш за коя държава става въпрос, но, ако имаш колело за даване и ми го пратиш ще ти простим невежеството, все пак Великден е и за това ще простим и на тези дето тепърва ще се включат само, за да си начешат езиците... 8)
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Търся колело

Мнение от optics »

Моето мнение е балансирано ;-)
От една страна не виждам нищо лошо някой да пуска тема какво иска да му подарят.
От друга, което се случва веднъж на няколко години, идеята на мухата (за кофти квартала) ми звучи разумно.
Но може би е само блока?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Търся колело

Мнение от ivalin »

optics написа:Моето мнение е балансирано ;-)
От една страна не виждам нищо лошо някой да пуска тема какво иска да му подарят.
От друга, което се случва веднъж на няколко години, идеята на мухата (за кофти квартала) ми звучи разумно.
Но може би е само блока?
Явно не е нито квартала, нито блока, ами много повече... Първото колело ми го откраднаха в друг квартал и в друг блок естествено и както вече казах от гаража заключено на закачалка за колелета. Сега ми щипнаха 2 бр. по едно и също време от едно и също място. Този квартал го водят доста висока категория, тука и данъците са по-високи и магазините са по-скъпи и всичко... Ами не, че се тръшкам да искам, а просто предположих, че може да има някой, който да е станало малко за детето му и да се триуми какво да направи с него, та да ме има предвид. Не разбрах какво лошо има в това...?! :^)
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся колело

Мнение от IFF »

ivalin написа: Ами не, че се тръшкам да искам, а просто предположих, че може да има някой, който да е станало малко за детето му и да се триуми какво да направи с него, та да ме има предвид. Не разбрах какво лошо има в това...?! :^)
Има лошо, как да няма. Тея хора тука са зарязали дом, семейство и приятели за да дойдат в една държава, в която цари ред, правосъдие, мир и любоф, пък ти им казваш, че крадяли колелета, също като в България. Бъркаш им в болната рана, мисълта че си направил правилния избор не бива да се подлага на съмнение, това е пагубно за психическото здраве на емигранта.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Търся колело

Мнение от 7George »

В щатите и там ги крадат. Хората си ги държат в къщи. Абе, спят с тях, гушкат ги.

Интересно крадците как си ги опазват?
Embrace your climate change!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся колело

Мнение от pumpy »

IFF написа:
ivalin написа: Ами не, че се тръшкам да искам, а просто предположих, че може да има някой, който да е станало малко за детето му и да се триуми какво да направи с него, та да ме има предвид. Не разбрах какво лошо има в това...?! :^)
Има лошо, как да няма. Тея хора тука са зарязали дом, семейство и приятели за да дойдат в една държава, в която цари ред, правосъдие, мир и любоф, пък ти им казваш, че крадяли колелета, също като в България. Бъркаш им в болната рана, мисълта че си направил правилния избор не бива да се подлага на съмнение, това е пагубно за психическото здраве на емигранта.
Ако цитирам Танграта за масовото: "масово не се крадат колела" Това, че на някои им ги крадат многократно говори за нещо специфично, което не е масово. На мен лично колело до сега не са ми крали, но и в Кебек колело не съм карал ;)
А отностно "умаляването": онзи ден купих на 9 годишния си син, колело за възрастни с ниска рамка. Големия днес на 15 все още кара същото, тоест използваемост поне 6 години, освен ако някои не ти го гепи. Явно на съседите ти не са им останали пари от плащане на данъци и скъпи пържоли.....
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Търся колело

Мнение от ivalin »

pumpy написа:Ако цитирам Танграта за масовото: "масово не се крадат колела" Това, че на някои им ги крадат многократно говори за нещо специфично, което не е масово. На мен лично колело до сега не са ми крали, но и в Кебек колело не съм карал ;)
А отностно "умаляването": онзи ден купих на 9 годишния си син, колело за възрастни с ниска рамка. Големия днес на 15 все още кара същото, тоест използваемост поне 6 години, освен ако някои не ти го гепи. Явно на съседите ти не са им останали пари от плащане на данъци и скъпи пържоли.....
Незнам какво точно имате предвид под "масово", но масово или не, ама тука в Канада всички колелета се заключват, защо ли?! Има една държава там далече в Старата Европа дето колелета не се закючват... тука за прърви път видях "масово" да се заключват. И на мен лично не са ми крали, ами на синовете ми, което ще рече, че е моя грижа пък те да имат... И при моите имаше приемственост докато не гепят на някое от децата, като днес да кажем, на единия ми син и двете му ги гепиха наведнъж и сега пак от начало... Ще измислим нещо няма да е дълго така я... няма да е "...тати каза, че ще ми купи колело, ама друг път..." Копувал съм и пак ще копувам къде ще отида, който има деца ще копува...!
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Търся колело

Мнение от ivalin »

7George написа:В щатите и там ги крадат. Хората си ги държат в къщи. Абе, спят с тях, гушкат ги.

Интересно крадците как си ги опазват?
Много е просто... Крадците като им ги откраднат си крадат друго по-хубаво, по-скъпо и по-модерно, какво неясно има в това?!
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Заключено