Жилище в Монреал

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
victorcho_sf
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 4:07 am

Жилище в Монреал

Мнение от victorcho_sf »

Здравейте,
търсим краткосрочен наем на жилище в Монреал от средата на месец Май. Дали има някой, който да ни насочи към такова или предлага подобен имот? Благодаря предварително.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Жилище в Монреал

Мнение от balbi »

victorcho_sf
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 4:07 am

Re: Жилище в Монреал

Мнение от victorcho_sf »

balbi написа:http://www.airbnb.com
Пробвах го още преди седмица, имам няколко отказа от там, щом разберат, че съм новопристигащ.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Жилище в Монреал

Мнение от pumpy »

Това е нонсенс - този сайт не се интересува дали си имигрант или не - те предлагат жилища под наем за ден/няколко дни или няколко седмици. Никога никой не ме е питал за каква цел ми е наетото жилище.....плащаш си наема, спазваш правилата и си правиш каквото си искаш за времето, което си го наел ......
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Жилище в Монреал

Мнение от miteto »

pumpy написа:Това е нонсенс - този сайт не се интересува дали си имигрант или не - те предлагат жилища под наем за ден/няколко дни или няколко седмици. Никога никой не ме е питал за каква цел ми е наетото жилище.....плащаш си наема, спазваш правилата и си правиш каквото си искаш за времето, което си го наел ......
Да и аз това се зачудих, как така тия които си предлагат жилището от airbnb се интересуват новопристигнал ли си или не. Така или иначе целия престоя се плаща накуп предварително, така че какъв е проблема?
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: Жилище в Монреал

Мнение от driver »

Пумпалов и Митето, обадете се и кажете, че сте новопристигнали и ако ви откажат им се скарайте, ако се съгласят се скарайте на victorcho_sf че ви лъже...
Нищо чудно като са му отказали, табарнаци има всякакви...и вероятно има защо да отказват, щото и емигранти всякакви...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Жилище в Монреал

Мнение от IRA »

Този сайт си е за туристи. Това е все едно в хотел да ти откажат защото си новопристигнал.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Жилище в Монреал

Мнение от pumpy »

driver написа:Пумпалов и Митето, обадете се и кажете, че сте новопристигнали и ако ви откажат им се скарайте, ако се съгласят се скарайте на victorcho_sf че ви лъже...
Нищо чудно като са му отказали, табарнаци има всякакви...и вероятно има защо да отказват, щото и емигранти всякакви...
Майна няма нужда да се обаждаш НИКЪДЕ. От този сай си харесваш квартира, пишеш на собственика дали е свободна за периода, който те интересува, да не говорим, че не е необходимо да го контактуваш ИЗОБЩО, плащаш си с кредитната карта и квартирата те ЧАКА на платения ден (ползвал съм го и в Париж, Брюксел, Нант, Бермуда, Сан Диего, Лос Анджелис, Монреал, и в Северна Америка многократно), НИКОГА не да ме питали какъв съм и защо съм. Аз пък още по-малко съм смятал да обяснявам нещо за себе си. Правилото в случая е на кредитната карта.............
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Жилище в Монреал

Мнение от klisurov »

IRA написа:Този сайт си е за туристи. Това е все едно в хотел да ти откажат защото си новопристигнал.
Навярно при влизане в Канада ще дадеш адреса на "хотела" за получаване на PR картите.
А и в последствие, за здравна карта и т.н. пак него адрес ще даваш.
За записване на децата в у-ще, пак него.
Като ти поискат някъде да докажеш, че живееш еди-къде-си, ще представиш договора (има места, където с договор за наем не става).

Навярно има разликата между турист и новопристигнал ;)

А в хотел навярно няма да ти откажат, т.к. надали са в сивата икономика.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
victorcho_sf
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 4:07 am

Re: Жилище в Монреал

Мнение от victorcho_sf »

pumpy написа:
driver написа:Пумпалов и Митето, обадете се и кажете, че сте новопристигнали и ако ви откажат им се скарайте, ако се съгласят се скарайте на victorcho_sf че ви лъже...
Нищо чудно като са му отказали, табарнаци има всякакви...и вероятно има защо да отказват, щото и емигранти всякакви...
Майна няма нужда да се обаждаш НИКЪДЕ. От този сай си харесваш квартира, пишеш на собственика дали е свободна за периода, който те интересува, да не говорим, че не е необходимо да го контактуваш ИЗОБЩО, плащаш си с кредитната карта и квартирата те ЧАКА на платения ден (ползвал съм го и в Париж, Брюксел, Нант, Бермуда, Сан Диего, Лос Анджелис, Монреал, и в Северна Америка многократно), НИКОГА не да ме питали какъв съм и защо съм. Аз пък още по-малко съм смятал да обяснявам нещо за себе си. Правилото в случая е на кредитната карта.............
Не е точно така, като дадеш карта и дата за посещение, и след това наемодателят може да си комуникира с евентуалния клиент преди да одобри резервацията. А като разберат, че е за 1 месец за новопристигнал, започват със вякакви извинения от рода, че не е ъпдейтнал акаунта, че забравил, че тогава е зает, че нещо друго. За 1-2-3 дни сигурно стават, но за месец и повече, не.
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: Жилище в Монреал

Мнение от driver »

Не е точно така...
Ти ще кажеш на Пумпалов кое как е... Този човек е вещ по всички въпроси и във всички ситуации ще ти даде верният отговор :clap:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Жилище в Монреал

Мнение от miteto »

victorcho_sf написа:Не е точно така, като дадеш карта и дата за посещение, и след това наемодателят може да си комуникира с евентуалния клиент преди да одобри резервацията. А като разберат, че е за 1 месец за новопристигнал, започват със вякакви извинения от рода, че не е ъпдейтнал акаунта, че забравил, че тогава е зает, че нещо друго. За 1-2-3 дни сигурно стават, но за месец и повече, не.
Ами не им обяснявай че си новопристигнал, кажи че си турист от Европа и обикаляш Северна Америка - Монреал, Торонто, Ню Йорк и т.н. и ще седиш по 1 месец във всеки град. Продължавай да пробваш, някои наемодатели може просто да не искат да отдават за по-дълги периоди без значение новопристигнал или не. Може да пробваш и да нацепиш периода - 2 седмици в една квартира и после още 2 в някоя друга.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Жилище в Монреал

Мнение от pumpy »

driver написа:
Не е точно така...
Ти ще кажеш на Пумпалов кое как е... Този човек е вещ по всички въпроси и във всички ситуации ще ти даде верният отговор :clap:
Като ти гледам коментарите си прав "имигранти всякакви"

Вземете си тогава място за 3 седмици и се преместете след 3 на друго място - като "новодошли" нямате никакъв багаж реално, това ви дава свобода да пробвате колкот оискате квартали преди да си няемете нещо постоянно. Освен това на място положението е съвсем различно.
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: Жилище в Монреал

Мнение от driver »

pumpy написа:
driver написа:
Не е точно така...
Ти ще кажеш на Пумпалов кое как е... Този човек е вещ по всички въпроси и във всички ситуации ще ти даде верният отговор :clap:
Като ти гледам коментарите си прав "имигранти всякакви"

Вземете си тогава място за 3 седмици и се преместете след 3 на друго място - като "новодошли" нямате никакъв багаж реално, това ви дава свобода да пробвате колкот оискате квартали преди да си няемете нещо постоянно. Освен това на място положението е съвсем различно.
Коментарите ми са на място: Човека има проблем- ти му обясняваш как си обиколил света, колко багаж трябва да има и колко седмици да остане. Както винаги, твоето е по-верно от това което се случва в момента на някой...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Жилище в Монреал

Мнение от pumpy »

driver написа: Коментарите ми са на място....
От това по на място не може да бъде:
driver написа:Пумпалов и Митето, обадете се и кажете, че сте новопристигнали и ако ви откажат им се скарайте.....
Заключено