Търся работа

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Търся работа

Мнение от newcomer »

fighter написа:Човека търси работа, ако някой ще помага, да помага!

прав си .той търси,ама олигофренията не помага
ко чака някой идиот от тук помагащите да му помогне това е почти едно и също да се самоонищожи
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Търся работа

Мнение от tonny »

Pointzero написа:Тони и (OP - original poster), повечето от горните мнения са валидни. Със или без заяждане.
Не може "просто да търсиш работа". Най-малкото кажи каква ти е квалификацията, какво можеш, и на какво си готов да приемеш. Това е все едно аз да кажа - търся работник. :D
Тук във форума има всякакви хора - с различни професии, интереси и т.н. Ако не може някой да ти даде резюмето във фирмата , където работи, поне ще споделят experience! и може и да дадат насоки.
Така, че "уточнението е майка на проспритета" (или поне на получаването на смислени отговори в bgcanada.com :rofl: )
Ако беше написал имам ниски нива на владеене на френски и английски език, преди 20 дни дойдох, объркан съм, щеше ли да ти помогне с това как да му помогнеш като съвет. Най-вероятно е наясно, че каквато и професия да е имал без език ще започне от нула, тогава за каква квалификация говорим. Ти ще вземеш ли на работа човек с ниски познания по езика независимо от специалността му и опита. Ще имаш ли времето и нервите да инвестираш в него да достигне нивото, което ти трябва на теб. Да отговоря ли вместо теб - НЕ.
Аз като съм електро инженер, който и да е ще ме вземе ли като такъв без език и познания в CEC, опит в Канада и т.н. Ами НЕ. Тук стигаме и до се заглавието на темата - "търся работа" (каквато и да е)
Поставям се в неговата ситуация и разсъждавам от моята камбанария. Ясно му е на човека, че ще цепи камъни в началото и това няма нищо общо с мечтата...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся работа

Мнение от pumpy »

tonny написа: Поставям се в неговата ситуация и разсъждавам от моята камбанария. Ясно му е на човека, че ще цепи камъни в началото и това няма нищо общо с мечтата...
И точно там ти е грешката Тони - гледаш от грешната камбанария. И аз съм бил на тази камбанария и съм разбрал, че е грешна години след като кацнах в Канада.
Всичко изброено в предишния ти пост е вярно и точно затова е необходимо да бъдеш колкото се може по подробен, когато търсиш нещо - просто защото не си "конкурентно способен" и за да ти се помогне трябва желание. Такова не липсва на много от нас, но когато аз лично прочета такава тема, написана по този начин, всякакво желание за помощ ми се изпарява.
Когато предложа работа, последното за което очаквам да говоря на първото интервю с потенциален имигрант е заплатата му. Не защото тя ще е мизерна или недостатъчна, а защото за мен е важно какво могат да ми предложат като услуги, за които трябва да плащам.
Колкото по-малко грижи ми е новия работник и повече ми е от полза, толкова по-голям шанс има да съм мотивиран да "помагам". Но да предложиш на някого работа с условието да ти пратят СВ и получиш като отговор "ама колко ще ми плащаш" - ай сиктер....
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Търся работа

Мнение от tonny »

:clap:
Адмирации за първата част от този пост. Сега вече наистина може да се извлече нещо полезно.

За втората обаче ме хвърли в публиката. Каква заплата какви СВ-та. Продължавам да твърдя, че човека търси survival job и е наясно, че ще взима минималната за къртовски труд. Просто е объркан, с ниско самочувствие, с други думи леко отчаян от реалността.
За сведение, не го познавам, дори не сме в една посока, общото е че сме зайци... :D
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Търся работа

Мнение от Pointzero »

tonny написа: Ако беше написал имам ниски нива на владеене на френски и английски език, преди 20 дни дойдох, объркан съм, щеше ли да ти помогне с това как да му помогнеш като съвет. Най-вероятно е наясно, че каквато и професия да е имал без език ще започне от нула, тогава за каква квалификация говорим. Ти ще вземеш ли на работа човек с ниски познания по езика независимо от специалността му и опита. ...
Тонич - на изречение 1 по-горе - да. (както и вече написах другия си пост). на изрчение 3 - ами зависи какъв ми е бизнеса (не че в момента имам такъв). Но нека хипотетично да кажем, че имам такъв и че човека е програмист (щото и аз съм) - ще му дам 2-3 задачи да го видя как е с ДРУГИТЕ ЕЗИЦИ (C#, Java, Objective-C, SQL... т.н.) И ако е добре - ами не му трябва повече от "functional" English or French.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Търся работа

Мнение от Pointzero »

pumpy написа:...., а защото за мен е важно какво могат да ми предложат като услуги, за които трябва да плащам.
Колкото по-малко грижи ми е новия работник и повече ми е от полза, толкова по-голям шанс има да съм мотивиран да "помагам". Но да предложиш на някого работа с условието да ти пратят СВ и получиш като отговор "ама колко ще ми плащаш" - ай сиктер....
Абсолютно съм съгласен. Ти си добре изграден капиталист (ОК, реалист). (казвам го абсолютно в позитивния смисъл)

Ама я само да те попитам нещо: Ти, като изпитваш поредния кандидат и му казваш "Имаш ли въпроси?", той те пита: "Какво фирмата прави за да задържи кадърните си работници happy?", "Какво е текучеството във фирмата?"
Какво би отговорил? Или ще му цитираш: "Don't ask what your country will do for you. Ask yourself what you will do for your country" (перефразирам)

pumpy написа: Но да предложиш на някого работа с условието да ти пратят СВ и получиш като отговор "ама колко ще ми плащаш" - ай сиктер....
Тук съм 1000% съгласен. Заплатата е ПОСЛЕДНОТО нещо, което се дискутира.

Free advice за новопристигнали: На интервютата (т.к. тук преди да те наемат (за сериозна работа) минаваш поне 2 интервюта) - още от първото ще те попитат за очаквания за заплата. Много коварен въпрос. Има много варианти за отговор, но най-добрият отговор е - I am FLEXIBLE.

Идеята е: "нека видим дали ще проявите интерес към моята професионална кандидатура (т.е. дали ще имам 2-ро, 3-то интервю) и после ще дискутираме". Това , разбира се няма да го казвате на интервюиращия (като pumpy :tmi: )
Ако 1-во интервю, интервюиращия много настоява за цифра: отговор: average for the industry and position. Това винаги поставя в шах "настоятелния" интервюиращ.

Нюанс: ако имаш работа и не бързаш да напускаш, просто търсиш нови алтернативи - кажи си веднага цифрата!

То май се получи тема за нова дискусия, която в случая не засяга OP. :lol:
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Търся работа

Мнение от myhata II »

И намериха ти работа най накрая след 3 стр. :rofl: :lol:
Локумки и балончета и какъв си бил или ще бъдеш ....

Аз доколкото разбрах с това което разполагаш ставаш за разнос на храни и подобни
Ако искаш помощ, мога да се обадя на една позната която работи в пицария от години в Монреал !
Иначе от мен успех, а професорите ги таковай в таковата ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Търся работа

Мнение от tonny »

Pointzero, извинявай братче ама по презумпция тази специалност се изключва. Правилото е, че за комп. специалисти винаги има работа и тогава наистина са по-важни другите езици. :D
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Търся работа

Мнение от newcomer »

myhata II написа:И намериха ти работа най накрая след 3 стр. :rofl: :lol:
Локумки и балончета и какъв си бил или ще бъдеш ....

Аз доколкото разбрах с това което разполагаш ставаш за разнос на храни и подобни
Ако искаш помощ, мога да се обадя на една позната която работи в пицария от години в Монреал !
Иначе от мен успех, а професорите ги таковай в таковата ! :y:

мух,ти поне си стара пушка и няма логика да им се врзваш на акъла на комплексарите
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Sote
Мнения: 184
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 3:59 pm
Местоположение: Aeroporta na Montreal

Re: Търся работа

Мнение от Sote »

Здравейте,
Не се "нахвърляйте" върху човека...Вижте,че е току-що пристигнал/кацнал.
Който може да помага па макар и със съвети ...ама се забелязва повече празни приказки.
Айде лека седмица
"В живота не винаги можем да имаме това, което искаме,но нищо не се знае"
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Търся работа

Мнение от naskoAH »

Благодаря отново на всички, които се включиха и помогнаха в тази тема. Вече имам някакъв ориентир за започване на работа и се надявам в близките няколко дни нещата да се случат. Смятам темата да я заключа вече.
Всичко най-добро!
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Заключено