Търся работа

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся работа

Мнение от pumpy »

tonny написа:
pumpy написа:Да помага с КАКВО ?
Лично имам усещането, че някой хора никога не са работили или търсили работа. Така, аз лично не бих наел никого и това последното от позицията на работодател. И това ако не е помощ, здраве му кажи
Не знам дали разбираш, но това което си написал изглежда доста тъпо в очите на хора, които тепърва им предстой да пристигнат. Да ти споменавам ли, че разликата в търсенето е огромна или по-скоро ти трябва да ми я обясниш, без да се заяждаш или да се държиш надменно?
Да ние ще сме новопристигнали и разчитаме на хора като вас, като нямаш какво да кажеш си цъкай в другите теми. Ние сме хора с мечти и четенето в гугъл не е достатъчно, имаме нужда от малко съвети, побутване, мотивация...
Майна, ако това, което съм написал ти изглежда тъпо, то по-добре се замисли какво и защо правиш. Колкото и странно да ти звучи, аз се опитам да го побутна Наско, но явно останах неразбран. Успех от мен....
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Търся работа

Мнение от tonich »

Човекът изглежда (леко) объркан, което се обяснява с факта че е новопристигнал.
Утре като стане и прочете темата, ще добави каква работа се надява да намери. :)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Търся работа

Мнение от naskoAH »

Благодаря на всички които се включиха в темата и на лични. Нарочно не уточних нищо за мен, нито за това каква работа търся. Нивата ми на езици са много ниски и за това си търся каквато и да е работа, въпроса е да получавам някакви приходи. На всички Ви е ясно, че като новопристигнал нищо не ти е ясно и не познаваш нито реда, нито законите на държавата. За това ще бъда благодарен за всяка помощ, дори и това да е само съвет. А относно това какво съм работил и какво мога да работя - имам книжка от България кат.В и стаж като шофьор повече от 20год. карал съм всичко което е разрешено за тази категория. Работил съм основно в търговията, но тук е ясно, че без достатъчно език нищо не можеш да правиш. Разбирам и сравнително добре говоря руски. Повече лична информация за мен не смятам да публикувам. Ако някой има предложение, което изисква повече лична информация - ще предоставя на лични.
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся работа

Мнение от ablood »

В агенция Servico (St-Laurent) до скоро момичето на рецепцията беше българка. Не знам дали е още там.


Работата там за новите винаги е хамалогия, но ако си даваш зор ще те търсят и ще почнат да те пращат при по-сочни клиенти, докато някой от тях не те наеме перманентно.

Ако се скатаваш или тарикатееш ще те оставят за последна резерва за най-смотаните клиенти.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Търся работа

Мнение от tonny »

tonich написа:Човекът изглежда (леко) объркан, което се обяснява с факта че е новопристигнал.
Утре като стане и прочете темата, ще добави каква работа се надява да намери. :)
:y:

Поставен така въпроса му е ясно, че е слаб с езика и е новодошъл и не е нужно да си психолог за да го разбереш.
Малко хора отиват с перф. език и дори да е такъв както каза един съфорумец в друга тема ти "лаят като немци".

pumpy, има хиляди начини да побутнеш човек и твоя метод е странен. Опитвам се да черпя инфо от Вас старите имигранти, но ти само казваш аз в клиниката, аз като работодател, аз аз аз. И ти си бил новодошъл и си се оглеждал като гърмян заек в началото, завърти лентата... Не ми разправяй за живота си и как си се борил, да не започваме пак с аз аз аз.
Ние няма да бъдем в по-различна ситуация.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Търся работа

Мнение от grozdan »

ivalin написа:... Аз бих го насочил към жената на ablood примерно. ...
Това не е ли същата дето я плю в една тема наскоро - http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 23&t=47823"

Наско - след като си тука от две седмици най-вероятно нямаш книжка, нито кола. Избора е прост - работа в ресторант, склад или строителството. Последното е малко трудно, че сега има две седмици ваканция и няма да намериш никой. За работа в склад виж какво казва ablood. За ресторанти (и закусвални) - обикаляш близките около тебе, на всяка плаца има такива. Измисли си как да се представяш на френски или английски с няколко думи. Примерно обясни, че си тук отскоро и си търсиш работа, всичките ти документи са наред, т.е. постоянен жител си и имаш право на работа, работиш здраво и не се оплакваш и си гъвкав с времето. Вкарвай по някоя усмивка от време на време, създава впечатление за благонадеждност. Бъди готов с телефон за връзка. Като минеш през няколко такива места и ще се усетиш как въпросите са едни и същи и ще ти е по-лесно да отговаряш. не се отказвай, но имай предвид, че може да отнеме доста време, пък и много места са заети от ученици през лятото. От септември на теория е по-лесно.
Успех!
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Търся работа

Мнение от ivalin »

grozdan написа:
ivalin написа:... Аз бих го насочил към жената на ablood примерно. ...
Това не е ли същата дето я плю в една тема наскоро - http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 23&t=47823"
Абе, Гроздано, ти пак оджурка нещата... Къде се сурна, не четеш ли, ами само драскаш като "художник" в градски кенеф през комунизма. Никъде и никога не съм си позволил да "плюя" жената на ablood, защото нямам честта да я познавам! Още един път за неграмотници дето не могат да четат по редовете, ами си вадят от контекста като теб ще поясня, че реплекирах обява на агенцията, в която тя работи, доколкото разбрах. :fubar:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся работа

Мнение от IFF »

ablood написа:В агенция Servico (St-Laurent) до скоро момичето на рецепцията беше българка. Не знам дали е още там.


Работата там за новите винаги е хамалогия, но ако си даваш зор ще те търсят и ще почнат да те пращат при по-сочни клиенти, докато някой от тях не те наеме перманентно.

Ако се скатаваш или тарикатееш ще те оставят за последна резерва за най-смотаните клиенти.
От това дето си го написал, само името на агенцията е вярно :rofl:

Иначе по темата, купувай една кола и почвай пиците, това ще ти даде време през деня да се оправиш с езиците (курсове), да изкараш книжка и т.н.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Търся работа

Мнение от klisurov »

naskoAH написа:... Ако някой има предложение
Провери Restaurant Le Sommet.
Собственика е българин и е помагал на не един българин.
Дори и да няма нищо за теб, познава българи в бизнеса.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Търся работа

Мнение от J&V »

naskoAH написа:Благодаря на всички които се включиха в темата и на лични. Нарочно не уточних нищо за мен, нито за това каква работа търся. Нивата ми на езици са много ниски и за това си търся каквато и да е работа, въпроса е да получавам някакви приходи. На всички Ви е ясно, че като новопристигнал нищо не ти е ясно и не познаваш нито реда, нито законите на държавата. За това ще бъда благодарен за всяка помощ, дори и това да е само съвет. А относно това какво съм работил и какво мога да работя - имам книжка от България кат.В и стаж като шофьор повече от 20год. карал съм всичко което е разрешено за тази категория. Работил съм основно в търговията, но тук е ясно, че без достатъчно език нищо не можеш да правиш. Разбирам и сравнително добре говоря руски. Повече лична информация за мен не смятам да публикувам. Ако някой има предложение, което изисква повече лична информация - ще предоставя на лични.
По повод на книжките, колкото по-рано си оправите категорията за кола (тука е 5), толкова по-добре. Например работите с разнос на пици, вестници и т.н. предполагат притежаване на книжка. Периодът за каране с българската е само 6 месеца. Ако сте си се ''снабдили'' с европейска (английска) книжка от преди да пристигнете, няма да се явявате на изпит (теоретичният може да се мине и на други езици освен френски). За другите категории се ходи на училище, в случай че смятате да ставате шофьор тук. Ние живеем в град Квебек, работа по заводите колкото искаш, което не е приятно, нито кой знае колко платено, но все пак е източник на доходи (уточнявам легални). Идеята за обикаляне на близката промишлена зона в началото работи, особено ако все още не сте си взели кола, винаги има фабрики, перални и какви ли още не, които слагат огромни табели ''nous embauchons'' и има вероятност да не се налага много използване на езика. Като цяло моето впечатление е, че не си е намерил работа само този, който не иска да работи. Успех!
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся работа

Мнение от ablood »

J&V написа:Като цяло моето впечатление е, че не си е намерил работа само този, който не иска да работи.
Не може да бъде. :tmi:

Някога да си чувал някой да си признава, че е неспособен да си намети работа поради липса на мотивация? Или да признае собствената си некадърност и грешна самооценка?

Виновна е кризата, дискриминацията, гадните шефове, колегите-натегачи и за някои съфорумници дори момичето на рецепцията.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Търся работа

Мнение от Pointzero »

tonny написа:
pumpy написа:Да помага с КАКВО ?
Лично имам усещането, че някой хора никога не са работили или търсили работа. Така, аз лично не бих наел никого и това последното от позицията на работодател. И това ако не е помощ, здраве му кажи
Не знам дали разбираш, но това което си написал изглежда доста тъпо в очите на хора, които тепърва им предстой да пристигнат. Да ти споменавам ли, че разликата в търсенето е огромна или по-скоро ти трябва да ми я обясниш, без да се заяждаш или да се държиш надменно?
Да ние ще сме новопристигнали и разчитаме на хора като вас, като нямаш какво да кажеш си цъкай в другите теми. Ние сме хора с мечти и четенето в гугъл не е достатъчно, имаме нужда от малко съвети, побутване, мотивация...
Тони и (OP - original poster), повечето от горните мнения са валидни. Със или без заяждане.
Не може "просто да търсиш работа". Най-малкото кажи каква ти е квалификацията, какво можеш, и на какво си готов да приемеш. Това е все едно аз да кажа - търся работник. :D
Тук във форума има всякакви хора - с различни професии, интереси и т.н. Ако не може някой да ти даде резюмето във фирмата , където работи, поне ще споделят experience! и може и да дадат насоки.
Така, че "уточнението е майка на проспритета" (или поне на получаването на смислени отговори в bgcanada.com :rofl: )
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Търся работа

Мнение от Pointzero »

Сега видях, че OP (наско) е отговорил.
Наско,
след като шофьорлъка ти се отдава, като за начало деливъри (разносвач на храна) или messagerie (разносвач на писма, колети - куриер) е най-подходящо за теб. Проблемът е дали имаш квебекарска книжка и автомобил (предполагам нито едното, нито другото). Много от фирмите за горепосочените професии искат местна книжка, автомобил (разбира се) и даже някои искат да имаш safety record (т.е. д нямаш катастрофи по твоя вина - това те си го проверяват служебно в КАТ (SAAQ)). Деливъри или месажри - работа колкото щеш и парите за новопристигнал не са лоши - деливери в добър (busy - т.е. много поръкчки) ресторант докарва мин 12-13$ на час, това включая бакшишите основно. За месажри - в повечето случаи работиш като суб-контрактор (т.е. като единолична фирма - но не е необходимо да имаш регистрирана фирма - тук му казват self-employed - за повече подробности - на лични) - те ти плащат % от доставката - обикновено 50-65%. Т.е. ако за едно писмо/колет клиента плаща 10$ - вземаш 5 до 6.50$. Безнин и др разходи са за твоя сметка.
Да не забравя - за горните 2 професии ти трябва само: Hello, Bonjour, Have a nice day, Salut, Merci... и най-вече - да можеш да е ориентираш по карта или GPS (за да намериш адресите). Упс, пропуснах - и да можеш да караш по монреалските улици като "бакшиш". :lol:

Ако горните 2 условия (кола и местна книжка) за сега са неизпълнени, както колегите предложиха - ресторант.
Сещам се за Montreal Pool Room - нямат собствен сайт, но ето повърхностна информация https://en.wikipedia.org/wiki/Montreal_Pool_Room
Хубавото е, че собственика е българин (с турски произход) и не ти трябва дори и Bonjour.
Много българи са минали през него - и някои още работят там. Правят хот-дог и картофки.

Успех

П.С. стана много дълго, ама дано ти помогне
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Търся работа

Мнение от Pointzero »

П.П.С. на горното
Ако наистина шофьорлъка ти се отдава, след време можеш да изкраш кат 1 (тираджия) - и там парите са добри.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся работа

Мнение от the_coach »

Pointzero написа:
tonny написа:
pumpy написа:Да помага с КАКВО ?
Лично имам усещането, че някой хора никога не са работили или търсили работа. Така, аз лично не бих наел никого и това последното от позицията на работодател. И това ако не е помощ, здраве му кажи
Не знам дали разбираш, но това което си написал изглежда доста тъпо в очите на хора, които тепърва им предстой да пристигнат. Да ти споменавам ли, че разликата в търсенето е огромна или по-скоро ти трябва да ми я обясниш, без да се заяждаш или да се държиш надменно?
Да ние ще сме новопристигнали и разчитаме на хора като вас, като нямаш какво да кажеш си цъкай в другите теми. Ние сме хора с мечти и четенето в гугъл не е достатъчно, имаме нужда от малко съвети, побутване, мотивация...
Тони и (OP - original poster), повечето от горните мнения са валидни. Със или без заяждане.
Не може "просто да търсиш работа". Най-малкото кажи каква ти е квалификацията, какво можеш, и на какво си готов да приемеш. Това е все едно аз да кажа - търся работник. :D
Тук във форума има всякакви хора - с различни професии, интереси и т.н. Ако не може някой да ти даде резюмето във фирмата , където работи, поне ще споделят experience! и може и да дадат насоки.
Така, че "уточнението е майка на проспритета" (или поне на получаването на смислени отговори в bgcanada.com :rofl: )
Ще се изкриви темата, ама вие май не разбирате, че човека е новодошъл. Т.е. той е дошъл с навиците си и начина си на изразяване от България, където всичко е половинчато и недоизказано. Затова в предишния си пост казах, че той може би не знае как да си зададе въпросите и как точно да потърси помощ.
Аз лично го поздравявам че има смелостта да обяви в този форум, че търси работа. Ако този човек беше дошъл във Ванкувър със сигурност щях да му помогна.
Заключено