Интернет

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Интернет

Мнение от klisurov »

П.П.
Току-що проверих скоростта.
Далеч е от обещаното (8.80 down, 0.71 up),
но удовлетворява потребностите ми.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Интернет

Мнение от optics »

Аз питомното бих го зарязал като стой та гледай. Но няма как.
Тука при нас има само 2 провайдера и както и да се въртиш, все ще снасяш на единия.
Интересно, че нито в Кингстън, Онтарио, нито във Виктория БиСи съм се сблъсквал с драй луп и съпровождащите го разходи. Приятели от Торонто са ми разказвали, на мен това ми звучи като приказка. Явно все съм попадал на такива дето вкарват тоя разход без да разбереш. Файда няма. Единия провайдер тука, чарджи $75 за 25/2.5Мбпс само интернет никакви бъндъли и никакви договори. Другия чарджи с няколко долара по-малко, но когато си вдигат цените, те се редуват кой да е с 2-3 долара по-ниско от другия. Иначе скоростта и на двата е реална, колкото обещават.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Интернет

Мнение от grozdan »

ttonybul написа:Здравейте,

Извинявам се предварително, че се намесвам във възникналия спор.
Казвам се Антони Брейчев и съм собственик на Querizon, компанията , която се обсъжда в тази тема.

Веднага искам да кажа, че по никакав начин не искам и да се опитвам да променям вижданията на никой, а просто да разясня ситуацията и на хората, които не са наясно с този вид услуги и на хората, които са запознати и могат да дадат адекватно мнение.
Наистина сме нова компания и целите са ни да се превърнем в реален конкурент на Канадските компании в този сегмент и разбира се да съумеем, да променим нещо в положителна насока тук.

Доста се колебаех преди да пусна обявата във форума, тъй като съм човек , който не обича да влиза в полемики или разговори от този тип, но реших в крайна сметка, че като българин, е задължително да го направя, макар да знаех, че ще се стигне до писанич от този тип. Защото ние българите би трябвало да сме по-толерантни един към друг и не би трябвало да гледаме негативно на проектите на себеподобните, а напротив да се опитваме с каквото можем да помагаме и да поощряваме. Защото всички знаем от къде сме тръгнали и никога не трябва да го забравяме, а забравим ли го се превръщаме в ренегати , мразещи цялото си минало. Според мен не трябва да го допускаме.

За това, което предлагаме, НЯМА НИЩО скрито, НЯМА скрити условия, като при абсолютно всички останали на пазара. ВСИЧКО е написано и е ЯСНО!

10Мбит/с – първи 3 месеца 20.95, след третия месец, с договор 28.95, без договор 31.95
25Мбит/с - първи 3 месеца 40.95, след третия месец, с договор 48.95, без договор 51.95
50Мбит/с - първи 3 месеца 51.95, след третия месец, с договор 62.95, без договор 65.95

За първата услуга (10Мбит/с) предлагаме модем (АДСЛ2+) с безжична връзка за 48.95
За втората и третата услуга (25Мбит/с и 50Мбит/с) предлагаме модем (ВДСЛ2) с безжична връзка за 98.95

Имате право да използвате свой модем от този тип или ако пожелаете можете да го закупите от друго място.

Инсталационната такса за всички услуги е 49.95

Такса Драй лууп, за направените заявки за включване до 28.02.2015 – НЯМА
За след 28.02.2015г. все още нямаме информация!

КАКВО НЕЯСНО И СКРИТО ИМА В ТОВА?
Всичко е написано просто и ясно.

За сайта, да не е напълно завършен, но ще бъде!
За конструирането на сайта са платени доста пари. Не е изработен от нас и това, че не се харесва на някой си е личен вкус. И на мен много неща не ми харесват...

Не искам да описвм всички услуги, които предлагаме, защото в крайна сметка са написани нещата на сайта , а той именно за това е направен, а ако има нещо неясно, има и телефони на които може да бъде получена повече информация.

Знам, познавам адски много хора, все пак съм вече на възраст и за съжаление познавам и много от такъв тип, които са наясно със всичко и обичат да са крайна инстанция, но за тях може да се говори много, а аз не мосля, че и да се говори би имало голям смисъл.

За скоростите и за цените, ДА ние можем да ви предложим и такива скорости, които „колегата” е показал на картинката от спиид теста, но цените са съвсем други, и повярвайте ми, не са необходими такива инвестиции, за да удовлетворите всички ваши нужди, а другото е суета  и постване на картинки за помпане на самочувствие. В медицината не съм голям специалист, но със сигурност, проблема е свързан, с нужда от посещение на лекар, а не на форуми.

Съжалявам ако съм ви отегчил с този пост, но бях подбутнат да го направя, все пак това е мой проект и съм длъжен да го защитя.

Обичам да заставам с името си и с работа и упоритост да го защитавам.

Предполагам, че хората които са безпристрастни ще ме разберат правилно, а останалите могат да се забавляват с писане на резолюции.

Поздрави на всички и се надявам да не съм обидил никого и да не съм направил много правописни грешки!
Здравейте ttonybul,
похвално е, че се опитвате да правите нещо!
Бих желал да Ви обърна внимание на няколко детайли:
1. В момента съм абонат на Тексави, кабелен интернет 10 Mbps download/1.5 Mbps upload, 150 GB limit. Плащам $32.95 без договор. Вашата конкурентна оферта е $31.95, вярвам неограничен Интернет, но само 1 Mbps upload. Ако сте в моята позиция какво бихте направили?
2. Моля вижте подчертаното с червен цвят. Аз искам да Ви помогна и поощря. Вие как бихте ми помогнал и поощрил?
3. Погледнах сайта ви - http://www.querizon.ca/en" - има набиващи се на очи правописни грешки. Показва непрофесионално отношение. Не съм Уеб Дизайнер, но мога да Ви помогна поне с правилното изписване на думи и фрази.

Моля не приемайте написаното като натякване или заяждане. Пиша напълно добронамерено и смятам поставените въпроси за валидни.

С уважение,
Бай Гроздан
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Balkan
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Яну 26, 2013 10:21 am

Re: Интернет

Мнение от Balkan »

Както и да е .Аз вече използвам Querizon и съм много доволен.Така че няма нищо страшно.Човек трябва да опита дори то да е Българско...
Успех на новата компания :y:
kemy
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2003 12:28 pm
Местоположение: Montreal

Re: Интернет

Мнение от kemy »

Отдавна не съм влизал тук , но виждам че не се е променило много много!!!
Мога само положително да се изкажа за Querizon и да кажа че Антони Брейчев си е много точен. Обслужването е на ниво и останах приатно изненадан, че по телефона има опция за български език. Вярвам, че бизнесът му ще се развие много добре и му пожелавам много успехи и много доволни клиенти като нас :y:

Клиенти сме вече от около 30 мин :)
09.08.2010- DCS

15.12.2011-Invitation visa
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Интернет

Мнение от optics »

kemy написа: Клиенти сме вече от около 30 мин :)
Във Варна ли ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Интернет

Мнение от Ninushevi »

optics написа:
kemy написа: Клиенти сме вече от около 30 мин :)
Във Варна ли ?
Да, ама в Онтарио...Какъв е тоя въпрос...
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Интернет

Мнение от ablood »

Мисля, че Оптикс намеква, че се включват във форума с варненско ip
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Интернет

Мнение от domino »

Понеже за местоположението на kemy, пише Варна. И аз се зачудих в един момент.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Интернет

Мнение от domino »

domino написа:Понеже за Местоположение, kemy е посочил Варна. И аз се зачудих в един момент.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
kemy
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2003 12:28 pm
Местоположение: Montreal

Re: Интернет

Мнение от kemy »

domino написа:Понеже за местоположението на kemy, пише Варна. И аз се зачудих в един момент.
От Варна за по пряко през Девня и после в Монреал ;)
Просто не е обновена информацията ;)
09.08.2010- DCS

15.12.2011-Invitation visa
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Интернет

Мнение от domino »

Да, и аз така предположих.
Сори за дублажа на горните две мнения. Нещо ми се скапа/изчезна опцията за корекция на мненията. Предполагам проблемът е в моите телевизори.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интернет

Мнение от karelia79 »

Радвам се, че видях темата. И аз обмислям да се прехвърлим към Querizon.
Ползваме Тексавии, пакетът АДСЛ 15, плащаме около 52 кад с драй лууп-а. Изобщо не смедоволни, защото ту има нет, ту няма. Никаква зависимост. Аз лично си пропуснах един онлайн разговор, заради това, че нямах нет.
Това е и основното, което ме тревожи при смяната на доставчик.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Интернет

Мнение от ablood »

karelia79 написа:Изобщо не смедоволни, защото ту има нет, ту няма.
Това не мисля, че ще се промени, ако новият доставчик ползва същата линия.
Ние сме също на Тексави 15, но с кабелен нет и е железен. Редовно се случва да стриймваме едновременно на 5 екрана.
Рутъра обаче нещо се дъни и иска рестарт веднъж-дваж седмично.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интернет

Мнение от karelia79 »

ablood написа:
karelia79 написа:Изобщо не смедоволни, защото ту има нет, ту няма.
Това не мисля, че ще се промени, ако новият доставчик ползва същата линия.
Ние сме също на Тексави 15, но с кабелен нет и е железен. Редовно се случва да стриймваме едновременно на 5 екрана.
Рутъра обаче нещо се дъни и иска рестарт веднъж-дваж седмично.
Хм. Нищо не разбирам от тези неща, но отговорът ти изобщо не ме зарадва. :(
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Публикувай отговор