Интернет

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Интернет

Мнение от klisurov »

ablood написа:Рутъра ...
Моят е мноооого стар (датата му е до 2012).
Модема, макар и ADSL2+ също "не си знае годините".
Зададах Static IP на всичко у нас,
както и за Internet да е винаги "на линия"
и за сега се стабилизира.

BTW цитираните по-горе цифри
са с въпросната допотопна техника
и през Wi-Fi.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
fenomeno
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 5:42 pm
Местоположение: Montréal

Re: Интернет

Мнение от fenomeno »

Много съм доволен към момента от услугата и о служването. От вчера сутринта превключих от Бел на Querizone. Скростта не е макс. обявената, но това е нормално. М/у 7 и 9 мбит варира download-a на най-ниската тарифа за момента.
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Re: Интернет

Мнение от NaviD »

Аблъда е прав, ако има сривове на интернета с ДСЛ причината обикновено е в линията на Бел, та колкото и доставчика да смените все тая. Оплаквайте се, Бел са длъжни да пратят техник, ако проблема се повтори 3-4 пъти някой техник току се стреснал да няма "репете" и сменил проводниците от терминала до модема. И ако можете ползвайте оптични влакна или кабелен.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Интернет

Мнение от ablood »

Малко ми е непонятно как 2015 година при разрастващата се 4g мрежа може още да се инвестира в жични комуникации.
Все си мисля, че при тази скъпа работна ръка и цветни метали безжичните би трябвало да са несравнимо по-евтини. Къде бъркам?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: Интернет

Мнение от driver »

Бъркаш в надеждноста и капацитета(throughput). За сега най-надеждна е оптиката, но май не са успели да я докарат до цената на жицата.
Безжичната е доста несигурна, дори за в къщи съм си опънал кабели, че от време на време се срива.
Пък и без това радиозамърсяването е голямо, дори никой вече не го отчита, но в един момент ще се наложи
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Интернет

Мнение от ablood »

Аз си представях безжичния капацитет като реално безграничен.

А надеждността също може да се подсигури с резервни канали.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Re: Интернет

Мнение от NaviD »

Не бъркаш нищо, в Канада CRTC регулира комуникациите и според доста хора защитава интереса на монополистите.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интернет

Мнение от karelia79 »

NaviD написа:Аблъда е прав, ако има сривове на интернета с ДСЛ причината обикновено е в линията на Бел, та колкото и доставчика да смените все тая. Оплаквайте се, Бел са длъжни да пратят техник, ако проблема се повтори 3-4 пъти някой техник току се стреснал да няма "репете" и сменил проводниците от терминала до модема. И ако можете ползвайте оптични влакна или кабелен.
Благодаря! Ще се пооплачем няколко пъти преди да сменим. Много хора вече ми препоръчват кабелен интернет като по-надежден. Явно грешката е в нас. Ние, в България ползвахме АДСЛ (бяхме доволни) и затова, и тук си пуснахме такъв.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: Интернет

Мнение от driver »

ablood написа:Аз си представях безжичния капацитет като реално безграничен.

А надеждността също може да се подсигури с резервни канали.
Няма такова животно. Ограниченията са че може да се ползват честоти около 2.4ГХц, че там най-добре проникват през разни препятствия, от друга страна ако имаш няколко хиляди клиента, ще се наложи да имаш и толкова канали, или няколко клиента да споделят един и същи, но тогава пък намаля капацитета- добър пример е мобилната мрежа, като се понатовари и омалява трафика, бил то и 4Г.
В къщи имаш канали от 1-11(2.412-2.462ГХц), реално може да ползваш до три от тях едновременно и то при 20МХц за канал- 1,6,11, ако ползваш 1 и 2 например ще имаш проблеми защото се припокриват.
Не случайно написах throughput- това е реалния капацитет на мрежата, че покрай битовете които на теб са ти необходими, се разхождат и разни служебни, за да може протоколите за връзка все пак да работят, затова и се различават понякога значително двете стойности-throughput and bandwidth.
Мен лично не би ме кефило да имам един 5-10 ватов предавател да ми работи постоянно в близост, вече е доказано, че някои "примитивни" организми, като мравките, се ошашавят при подобна ситуация.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Интернет

Мнение от speedy »

ablood написа:Аз си представях безжичния капацитет като реално безграничен.

А надеждността също може да се подсигури с резервни канали.
В сравнение с жиците, безичните технологии са многократно по-сложни, защото един и същ канал се използва от много устройства/потребители с различни мощности (то и коаксиалният кабен е обща среда, но е много по-лесна за контролиране). Проникването на самия безжичен сигнал също зависи от типа на сградата и честотата на вълната.

Да го кажем в най-опростен вид - за стационарен Интернет с жица е по-добре, отколкото без.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Интернет

Мнение от grozdan »

ablood написа:Малко ми е непонятно как 2015 година при разрастващата се 4g мрежа може още да се инвестира в жични комуникации.
Все си мисля, че при тази скъпа работна ръка и цветни метали безжичните би трябвало да са несравнимо по-евтини. Къде бъркам?
В България щяха да вкарват WiMAX. Имаше проекти, даже доставчик за София. Обаче вече нищо не се чува (или аз не съм чул).
Накратко - да изпратиш сигнал с определена мощност на определено разстояние през радио среда е по-трудно отколкото просто да пуснеш един кабел. После има регулации за радио спектъра, здравни изисквания (колко релейки сте виждали по блоковете?), надеждност на връзката и т.н. Дори, теоретично радиото да изглежда по-евтино, то всъщност е доста по-скъпо. Инвестицията за полагането на даден кабел е еднократна, няма поддръжка. Дори и оптиката излиза по-евтино, въпреки че оборудването за single mode fiber е от порядъка на десетки хиляди долари.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Интернет

Мнение от ablood »

Ok

Т'ва обяснява нещата.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Интернет

Мнение от analgin »

Първо: Адмирации за свършеното от Антони Брейчев!!!!! Колкото и да ви звучи абсурдно, аз искренно се радвам когато чуя и видя, че някой е направил нещо въпреки обективните и субективните пречки тук, при това без да плачи по форумите колко е трудно и как е дискриминиран в Канада!!!

Второ: Г-н Антони Брейчев казва :
Доста се колебаех преди да пусна обявата във форума ....
Но реално във форума от него обява няма и се получава нещо съвем различно, някой от неговите познати (глашатаи) предполагам без негово знание и съгласие пуска темата (тази) с абсолютно различна насоченост:
Balkan написа:Някои използвал ли е интернет на QUERIZON.Моля кажете няколко думи да ли е сносен...
в следствие на което са и моите коментари (зад които продължавам да стоя).

Трето: Както г-н Брейчев е написал доста българи имат нужда от интернет на ниска цена, при това се предполага, че и ще бъдат облужени на български език ( не е тайна на какво ниво са езиковите познания на доста от посещаващите този форум).

Четвърто: Предлагам на вниманието на г-н Брейчев, да преразгледа раздела за българската телевизия (дали ще му бъде икономически изгоден) като се има в предвид голямата инвазия на БУЛСАТКОМ към момента (моите родители гледат от средата на декември над 50 канала с HD качество без никакви проблеми)

Пето: Предлагам администраторите да преместа поста на г-н Брейчев в отделна тема и тя да бъде преместена в раздела "бизнес обяви"

Успех на новият провайдер!
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Интернет

Мнение от grozdan »

analgin написа:... голямата инвазия на БУЛСАТКОМ към момента (моите родители гледат от средата на декември над 50 канала с HD качество без никакви проблеми)
аналгине, това живо ме интересува. Сателит или ИПТВ? Къде да прочета повече (на сайта на булсатком не пише)?
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Интернет

Мнение от optics »

Пето: Предлагам администраторите да преместа поста на г-н Брейчев в отделна тема и тя да бъде преместена в раздела "бизнес обяви"
То си има тема пусната в бизнес обяви:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 35&t=47818"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор