Кола за новопристигнали в Монтреал

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Публикувай отговор
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от arci »

Аблъд,ни се водиш ,ни се караш пич :) разбираш ме прекрасно,просто така ти изнася.И все пак ти пожелавам весели празници на теб и семейството ти!Съвсем сериозно без капка ирония.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от Bistra »

То за да се заведе такова дело в съда за small claims се плаща. Първо с това започнете към новопристигналите, пък после ги учете да си търсят правата!:fubar: Загубилият делото плаща съдебните разноски.
Мой близък преди години се изръси 5К за кола.
При първото му отиване до Торонто двигателят блокира. Колата му излезе златна и общо взето пи една студена вода. При въпросния концесионер го заведе руснак, с който се беше запознал тук. Той, междувпрочем, само български и руски говореше , съответно разбираше.
Казваш, да си търсел правата в съда? :sweat:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от arci »

Бистра,не казвам нищо,нито съветвам някой какво да прави или как да го прави.Joya беше попитала дали някой чул за договор между купувач и продавач и евентуално дали може да се потърсят правата в съда.Интересувал съм се за мен,също случая с моите познати,и написах каквото зная,прикрепено с линкове.
Това дали купувач или продавач е виновен ,кой ще спечели..само съдията и документите ще решат.
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от driver »

Така, тази кола е за хора които са новопристигнали или просто не им се дават пари за нова, да разбират малко от коли и да имат късмет. Останалите да се дистанцират, също и тези които нищо не разбират от коли, защото съветите са неуместни.
Вероятно продавача се кефи на интересната си обява :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от ablood »

arci написа:Глупости на търкалета ли са или на квадратчета,не зная,но по тукашните форуми за коли това е много популярна тема,бърз пример..

http://www.vwquebec.ca/forum/hors-sujet ... iques.html"

Няма смисъл да споря,след като на Аблъд това не е се е случило ,значи е абсолютно невъзможно :) ,но все пак ,мои познати,по точно мъжа, мина точно такова дело ,за щастие в негова полза продаде кола и след 3 месеца получи призовка ,междудругото жена му пописва понякога тук,ако реши може да сподели .Нямам предвид,че ако колата е струвала 1000$ и стане нещо ще ходиш да го съдиш,не си струва разправията ,но ако си купил кола за 10 000$ и се скапе на първия месец,няма ли да си потърсиш правата?!
Винаги когато съм купувал или продавал кола съм подписвал договор,няколко реда,но все пак с подпис на продавача и купувача.Но както и да е де,айде със здраве :hai:
Сега се зачетох в този линк (мразя да чета френски). Значи става дума за някакъв 19 годишен ентусиаст, купил за $500 едно 20 годишно BMW на четвърт милион км. След седмица пикльото пише имейл, че му тропал двигателя, текат му спирачките и заплашва със съд. Цялата тема разни съфорумници му се присмиват на ентусиазма.

Този ти пример е още по неподходящ и от примера с продавача спечелил делото.

Не бях виждал човек така старателно да се самоопровергава. Дай пример за дела спечелени от купувача! Нали твърдиш, че така ставало.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от arci »

Посочи ми ,къде съм написал ,че купувача при заведено от него дело ще спечели на 100%?!Ето какво написах на Бистра ,вследствие нейния въпрос,отговора би трябвало да бъде актуален и за теб.
arci написа:Бистра,не казвам нищо,нито съветвам някой какво да прави или как да го прави.Joya беше попитала дали някой чул за договор между купувач и продавач и евентуално дали може да се потърсят правата в съда.Интересувал съм се за мен,също случая с моите познати,и написах каквото зная,прикрепено с линкове.
arci написа: Това дали купувач или продавач е виновен ,кой ще спечели..само съдията и документите ще решат.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от ablood »

Ами ти единствена даде идея за съдене на частен продавач на фона на всеобщото форумно недоверие.

Никой не говори за 100% гаранции, ама твоите примери са точно за обратното. Според мен вероятността да се спечели такова дело не е 100, а по-скоро 0.01%.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от arci »

Загубих 2 часа да се занимавам с теб Аблъд,вместо да изгледам някой филм.Последно мнение пиша в тази тема,защото не виждам смисъл да споря с теб,пък и достатъчно оспамихме темата на човека.
Никъде,ама никъде не съм твърдял,че може да се спечели дело заведено срещу частно лице ако нямаш основателни причини и документи доказващи това.Твърдя ,пак поствам линка:

http://www.justice.gouv.qc.ca/francais/ ... reance.htm"

че провинцията е дала правото ,ако смяташ,че си излъган (в някаква сделка на стойност до 15 000$ от 01.01.2015,в случая говорим за сделка с кола) да заведеш иск и ако имаш нужните доказателства да го спечелиш.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от ablood »

Е, това вече е друга песен.

:handshake:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от Joya »

arci Благодаря!
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Публикувай отговор