Кола за новопристигнали в Монтреал

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Публикувай отговор
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от Joya »

Аз кола си имам и за нищо не се готвя, бях го чула това като информация и предполагах, че има някой запознат дали е истина.
Новопристигнали или не, хората ще имат някаква гаранция. Оказва се че има много начини човек да си търси правата, но повечето не ги знаем.
*Чух го от българи тук, авто монтьор и някъде го четох из форумите.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от ablood »

yahoo написа:И моята първа кола тук уж беше много запазена 10г. Тойота, но за $4000 от дилър плюс прехвърлянето и в последствие два по-сериозни ремонта излезе двойно. За двете години които съм я карал докато я скрапирам беше равностойно да си наема чисто нова.
Това не е възможно. Тойотите не се развалят. Никога! Само "нормални" неща им се сменят.

Имаше даже един зевзек дето раздуваше, че при -20 королата му почвата "моментално" да духа топло.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от yahoo »

ablood написа:
yahoo написа:И моята първа кола тук уж беше много запазена 10г. Тойота, но за $4000 от дилър плюс прехвърлянето и в последствие два по-сериозни ремонта излезе двойно. За двете години които съм я карал докато я скрапирам беше равностойно да си наема чисто нова.
Това не е възможно. Тойотите не се развалят. Никога! Само "нормални" неща им се сменят.
Ниските класове на повечето марки не са качествени коли и Тойота не прави изключение. Ако я бях взел за $500 едва ли щях да наливам пари в нея и като се скапе я хвърлям. Обаче като се набуташ с 10+ г. барака за малко повечко пари се лъжеш по-лесно да продължиш набутването. Затова си мисля че най-евтина приемливо запазена кола за новопристигнал с малко пари не е чак толкова лоша идея за кратко.
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от arci »

Joya,при покупко- продажбата на кола се подписва договор между двете страни,който обикновенно е няколко изречения,в този договор ако купуваш внимавай да не присъства фразата
"tel quel vue et essayer" ,aко подпишеш такъв договор ,дори и в впоследствие да се появи проблем ,не може да подадеш иск срещу продавача,ти си се съгласила със състоянието на колата в момента в който си я купувала.Но ако в договора за покупко продажба няма тази клауза и до колкото зная до месец(не съм сигурен за срока) се появи сериозен проблем,напр. блокирал двигател или скъсан мост или нещо друго,може да подадеш оплакване тук:

http://www.justice.gouv.qc.ca/francais/ ... reance.htm"

има си мисля формуляр за коли,плаща се такса от 100$ и се назначава дело ,което обаче отнема около година до датата,на делото са купувача и продавача и съдията,трябва да има фактури за извършените ремонти ,двете страни излагат становището си и съдията взема решение.Това е.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от pumpy »

arci написа:Joya,при покупко- продажбата на кола се подписва договор между двете страни,който обикновенно е няколко изречения,в този договор ако купуваш внимавай да не присъства фразата
"tel quel vue et essayer" ,aко подпишеш такъв договор ,дори и в впоследствие да се появи проблем ,не може да подадеш иск срещу продавача,ти си се съгласила със състоянието на колата в момента в който си я купувала.Но ако в договора за покупко продажба няма тази клауза и до колкото зная до месец(не съм сигурен за срока) се появи сериозен проблем,напр. блокирал двигател или скъсан мост или нещо друго,може да подадеш оплакване тук:

http://www.justice.gouv.qc.ca/francais/ ... reance.htm"

има си мисля формуляр за коли,плаща се такса от 100$ и се назначава дело ,което обаче отнема около година до датата,на делото са купувача и продавача и съдията,трябва да има фактури за извършените ремонти ,двете страни излагат становището си и съдията взема решение.Това е.
Това според мен и с договор и без е много съмнителна работа. В този съм трябва да убедиш съдията, че продавача е знаел и умишлено ти е причинил вреда, която трябва да се компенсира. Видимо от самата сделка, е че купуваш кола на старо такава каквато е. Нито едно частно лице не е длъжно да предоставя гаранции за нещо, което продава на втора ръка.
Аз лично не бих се занимавал с този съд, освен ако не ми е супер изрядна документацията - личен опит при "взаимоотношения" с пациенти: до сега имам само спечелени дела, но много внимателно подбирам кого и за колко ще съдя.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от ablood »

Защо да не го осъди? Само трябва да докаже на съдията с документи, че:

1. Проблемът се е проявявал и преди покупката (подпис на механик).

2. Продавачът е знаел за това (негов подпис).

3. Проблемът не се е установил при продажбата (договор за покупко продажба с детайлно описание на колата).
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от JoroF »

Bistra написа:Като я чета тази тема си спомням, че като пристигнахме си търсехме също кола. Та първата кола, която съпругът ми гледа (това беше преди 10 години), не помня какъв точно модел беше, но нямаше серво. Продавачът беше местен, но при него ни заведе, забележете, българин...Уж, старо куче. :x
Моят мъж беше много бързо отказан от мен с думите: "Да бяхме си взели по-добре старият москвич-танк на дядо като толкова държиш да караш антика!"
При тези цени на ремонтите, ниски температури и ако не разбираш нищо от коли да се нахакаш новопристигнал на бричка, не знам. Май е по-добре да си ползваш градския транспорт. Той със сигурност няма да те остави насред път. Cтарата кола като я скрапирахме, не само че не ни платиха нищо, ами си платихме за да я разкарат от очите ни. Как съм я ритала, ако знаете, а тя беше няколко класи над това, което ни предлагаше българската взаимопомощ,...пак купена от местен, който си намерихме сами. :D
Това е нормално мнение на човек незамесен по никакъв начин в пица - бизнесa. Колата трябва да е сигурна, особено когато служи на семейството ти. Никога не бих рискувала живота на децата си, на никаква цена.
Какво е това -серво.
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от the_coach »

JoroF написа:
Bistra написа:Като я чета тази тема си спомням, че като пристигнахме си търсехме също кола. Та първата кола, която съпругът ми гледа (това беше преди 10 години), не помня какъв точно модел беше, но нямаше серво. Продавачът беше местен, но при него ни заведе, забележете, българин...Уж, старо куче. :x
Моят мъж беше много бързо отказан от мен с думите: "Да бяхме си взели по-добре старият москвич-танк на дядо като толкова държиш да караш антика!"
При тези цени на ремонтите, ниски температури и ако не разбираш нищо от коли да се нахакаш новопристигнал на бричка, не знам. Май е по-добре да си ползваш градския транспорт. Той със сигурност няма да те остави насред път. Cтарата кола като я скрапирахме, не само че не ни платиха нищо, ами си платихме за да я разкарат от очите ни. Как съм я ритала, ако знаете, а тя беше няколко класи над това, което ни предлагаше българската взаимопомощ,...пак купена от местен, който си намерихме сами. :D
Това е нормално мнение на човек незамесен по никакъв начин в пица - бизнесa. Колата трябва да е сигурна, особено когато служи на семейството ти. Никога не бих рискувала живота на децата си, на никаква цена.
Какво е това -серво.
power steering
капитан Немо
Мнения: 232
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 6:53 am

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от капитан Немо »

Не съм чувал за никакъв договор при покупко-продажба на автомобил между частни лица.
Не знам как механик ще се подпише на документ , че даден проблем го е имало и в миналото, освен рапорт от експертно лице , когато се установяват причини примерно за катастрофа. За какъв съд говорите след като споменавате , че за стара над 10 год. кола пишете 1 дол.за да спестите такси. Какво, съдията да излезе с решение - връщане на тази сума ли .
Значи , какъв е този пример с блокирал двигател преди - по едно време е работил , после не. Продавача е знаел пък не казал , купувача не разбрал , карал една седмица и пак блокирал ли
99 % от нормалните клиенти си правят проверка на колата , която ще купуват.
И как продавача ще знае , че след известно време ще блокира мотора при новия собственик, освен например , ако харчи масло и новият не проверява , защото не му било казано. Глупости на търкалета .Основният проблем тук е , че няма задължителни технически прегледи и в този случай не търсете под вола теле за над 10 год. коли за по 300-1000 дол.
За много хора , щом колата пали , тръгва и спира някакси всичко е наред - да ама не
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от ablood »

капитан Немо написа:Глупости на търкалета
Надявах се писаното от мен да е очевидна ирония. Все пак е нелепо да се очаква продавачът да разполага с тези документи.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от analgin »

Не ми се чете всичко написано, но явно на колата не и върви много с обявата тук, това е третата обява пусната за нея.
1-та kola za novopristignali v Montréal
2-ta kola za novopristignali
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от arci »

Глупости на търкалета ли са или на квадратчета,не зная,но по тукашните форуми за коли това е много популярна тема,бърз пример..

http://www.vwquebec.ca/forum/hors-sujet ... iques.html"

Няма смисъл да споря,след като на Аблъд това не е се е случило ,значи е абсолютно невъзможно :) ,но все пак ,мои познати,по точно мъжа, мина точно такова дело ,за щастие в негова полза продаде кола и след 3 месеца получи призовка ,междудругото жена му пописва понякога тук,ако реши може да сподели .Нямам предвид,че ако колата е струвала 1000$ и стане нещо ще ходиш да го съдиш,не си струва разправията ,но ако си купил кола за 10 000$ и се скапе на първия месец,няма ли да си потърсиш правата?!
Винаги когато съм купувал или продавал кола съм подписвал договор,няколко реда,но все пак с подпис на продавача и купувача.Но както и да е де,айде със здраве :hai:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от ablood »

Е анджък де! Делото в полза на продавача. Продавачът нищо не е успял да докаже?

Или бъркам? Ако започнеш да разделяш изреченията може и повече да ти се разбира.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от arci »

:D Ти що не казваш ,че не можеш да четеш по български,аз се чудя що все не си разбрал ,ще пиша по къси изречения.Така е,на делото купувача не е доказал с документи,че щетите по колата са вследствие на скрити дефекти които продавача умишлено е прикрил.Но първия въпрос зададен от съдийката към купувача е бил дали колата е купена"tel quel".Давам го като пример,че не е невъзможно,при покупко продажба на кола ,след време да се случи нещо подобно.А дали продавача или купувача ще спечили делото това зависи от много фактори.
Надявам се,че успя да ме прочетеш правилно :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от ablood »

Аз и първият път явно съм те разбрал. :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор