5 1/2 в Ласал от 1 ноември

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 5 1/2 в Ласал от 1 ноември

Мнение от pumpy »

Моите 5 цента, ако ви интересува. Аз съм се нанасял веднъж в апартамент без електроуреди и това си беше проблем по това време. Трябваше да си купим печка, хладилник и "содомиална", освен пералнята и сушилнята. До тук всичко беше ок, защото си използвах част от студенския заем за целта, но когато се заизнасяхме от апартамента след 18 месеца, продажбата на кухненските уреди се оказа неприятна процедура. В Монреал рядко се дават "кухненски необзаведени" апартаменти, съответно е трудно да намериш хора, готови да инвестират в тази техника ако не го правят за вкъщи си. Може би ако премислите тази част на сделката, даже и за 50 кинта повече ще можете да го дадете много по-лесно, а с разликата да изплатите някакъв сет кухненски уреди - не е нужно да са последен писък на техниката, но все пак да ги има.
Мнението ми не е да се заяждам, а съвсем добронамерен съвет.
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: 5 1/2 в Ласал от 1 ноември

Мнение от mama mia »

Благодарско за петте цента! Предния наемател (живял там почти целия си живот) имаше всичко това и си го изнесе, а ние като млади собственици не сме още в час какво се търси и какво не. Лично мен ме посъветваха да го дам празно, защото повечето хора, дето ходели по къщи, си имали тяхна техника. Знам ли кое е по-добре...? Стига някой да се обади, че иска да го наеме, ще се споразумеем за разни подробности. Единственото ,което искаме е уважение и коректност, че много ни дойде предния наемател.
Така че звънете, не ни жалете и на гости ни елате, вече е къде къде по- за гледане жилището ;)

А в случай че пристигате директно от България (новодошли сиреч) , може да поспите в сусола, докато си намерите това онова като обзавеждане. Варианти много, мераклии няма ;)
Съединението прави силата!
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: 5 1/2 в Ласал от 1 ноември

Мнение от demococcus »

И моите 5 цента - за 125 общо долара си купих голяма печка с фурна, перална машина, голям хладилник. За още 25 се предлагаше и сушилня, но не я взех. За седем долара - микровълнова. Искам да кажа че наистина зависи кой ще я наема, ако си няма може много бързо и лесно да му се купи комплектът най-необходими електроуреди за под 200 кинта. Така че не мисля че това влияе на привлекателността на обявата.
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: 5 1/2 в Ласал от 1 ноември

Мнение от mama mia »

:mp:
Съединението прави силата!
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: 5 1/2 в Ласал от 1 ноември

Мнение от Ninushevi »

Тъкмо гледах на картата къде се намира апартамента.Много ми хареса (поне отвън-засега) ,но към настоящия момент отлагаме пристигането ни в Канада за пролетта.Дано скоро си откриете наематели .А иначе ще се възползваме от поканата да ви дойдем на гости за по кафе и да се запознаем. :y:
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: 5 1/2 в Ласал от 1 ноември

Мнение от JennyAnyDots »

Отдавна искам да се обадя по темата, но нали рядко влизам ... Аз съм кажи-речи съседка на собствениците, познаваме се откакто купиха сградата. Първо, за хората мога да кажа, че са много почтени и добронамерени и който вземе апартамента, ще случи на хазяи. Но няма да изпадам в подробности, тъй като съм пристрастна :)

За квартала искам да ви кажа, че е просто страхотен. Ние сме тук от пристигането си преди три години, и не смятаме в обозримо бъдеще да го напускаме. Тихо, зелено, с уникален природен парк на бързеите на Сен Лоран и с още един голям от другата страна - Ангриньон, с достъп до километри велопътеки от двете страни... Население според статистиката (и видимо) 1/3 квебекари, 1/3 англофони и 1/3 имигранти - от всичко по равно. Имигрантската традиция дълго време е била италианци и гърци, което си личи по ресторантите и магазините (намират се всякакви европейски и в частност български хранителни стоки) и тридневния гръцки фест край реката всяко лято. Иначе в момента е шарено, българите май се увеличаваме :)

Тази част на Ласал, където е предлаганият апатамент, е една от най-хубавите и спокойните. На една пряка от апартамента е местната уок-ин клиника, в която никога не сме чакали повече от час за преглед. На следващия ъгъл - парк с чудесен детски кът, басейн и игрища. Останалите неща Мама Миа ги е изредила и като казва "две крачки" , разбирайте, че разните магазини, банкомати, клиники и бензиностанции са в радиус от 50 до 100 метра от апртамента. Офертата си струва!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: 5 1/2 в Ласал от 1 ноември

Мнение от balbi »

Съгласен с всичко от гореизброеното! :)
Особено за цветността на района през есента!
Страхотно е!
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: 5 1/2 в Ласал от 1 ноември

Мнение от mama mia »

Здравейте !

Апартаментът е свободен все още :call:
Съединението прави силата!
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: 5 1/2 в Ласал от 1 ноември

Мнение от mama mia »

Здравейте!

Ето и малко снимки от жилището.

https://plus.google.com/u/0/photos/1142 ... 9207589521"
Съединението прави силата!
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: 5 1/2 в Ласал от 1 ноември

Мнение от Independent »

mama mia написа:Здравейте!

Ето и малко снимки от жилището.

https://plus.google.com/u/0/photos/1142 ... 9207589521"
We're sorry, but you do not have access to this document.

Трябва да го споделите публично, така очевидно е само за определени кръгове.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: 5 1/2 в Ласал от 1 ноември

Мнение от mama mia »

Благодаря! Направено е!
Съединението прави силата!
paraf78
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:24 pm
Местоположение: Lachine/Montreal

Re: 5 1/2 в Ласал от 1 ноември

Мнение от paraf78 »

изглежда доста прилично, НО как се отопляват толкова стаи и колко парички ще струва!? :o

Според мен е вариант за семейство с доходи, за едни новопристигнали нее много подходящо!!! Зимата плюс наема, трябва да включат и най-малко 200-250 долара за ток. Иначе ще си стоят на студено

Това е моето мнение :)
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: 5 1/2 в Ласал от 1 ноември

Мнение от arci »

Ами според мен тогава,paraf78,ако евентуалните наематели са 4-и членно с-тво,могат да наемат 2 1/2 в Монреал Норд за 400$ ,всички ще спят в една стая и даже няма да има нужда и от парно ;) ,ще се топлят от вьздуха който издишват,и вълка сит и агнето цяло.
Сега малко сериозно,700$ за реновирано жилище си е съвсем нормално,дори и за нови емигранти.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: 5 1/2 в Ласал от 1 ноември

Мнение от balbi »

arci написа:Ами според мен тогава,paraf78,ако евентуалните наематели са 4-и членно с-тво,могат да наемат 2 1/2 в Монреал Норд за 400$ ,всички ще спят в една стая и даже няма да има нужда и от парно ;) ,ще се топлят от вьздуха който издишват,и вълка сит и агнето цяло.
Сега малко сериозно,700$ за реновирано жилище си е съвсем нормално,дори и за нови емигранти.
:y:
paraf78
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:24 pm
Местоположение: Lachine/Montreal

Re: 5 1/2 в Ласал от 1 ноември

Мнение от paraf78 »

аз не съм казал да се наема по малък апартамент, просто казвам, че не е много походящ, тъй като зимата е дълга и за едно семейство дошло с ограничени финанси, трябва да търси апартамент където всичко ти е включено - печка, хладилник, отоплението, даже на някой места и тока. :)
Не казвам и не препоръчвам да се наеме апартамент
2 1/2 в Монреал Норд за 400$ ,всички ще спят в една стая и даже няма да има нужда и от парно ;) ,ще се топлят от вьздуха който издишват,и вълка сит и агнето цяло.[color=#FF0000
[/color]

Вие тук по приятелска линия повдигате темата, и казвате колко е хубаво там в Ласал.Аз ще ви кажа пък, че е доста далеч.Да наистина е красиво през топлите месеци, но през ЗИМАТА доста духа там - то къде ли не духа, но там още повече.
Заключено