Търся една работа на бяло и една на черно

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от Bistra »

pinko80, Да си жив и здрав! Ти ми оправи настроението до края на живота ми и би рекорда на Californian и jovani. :y: :D
Хаха, състезанието продължава. Добре се справяте момчета! Това с трейлър - къщата и социала изкърти всички възможни мивки и изби всички риби. :rofl: :rock:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
arsenal66
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 4:37 am
Местоположение: LaSalle,QC

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от arsenal66 »

Здравейте на всички,
да ви разкажа за какво става дума: то търпех,търпех ама с втория си постинг pinko 80 направо ме разби.......... :tmi:
Та значи историята е такава: периодично въпросния господин пуска тука обяви,че извършва ремонти на телевизори по домовете.......миналата година имах щастието да му се обадя за един такъв ремонт.След като се чухме по телефона(тука ми беше обяснено ,че има 20 г, стаж с ТВ) и уточнихме деня,защото аз трябваше да се съобразя с него,защото той работеше в един сервиз...........започнаха изненадите....вечерта преди нашата среща,той ми се обади и каза ,че колата му е развален и няма превоз.ОК казах, аз ще дойда да те взема утре сутринта ,макар ,че не ми беше много близо (аз съм близо до парка Агриньон,а той беше до Ботаническата градина),както и да е ,важното беше да свършим работа.Тарифата беше 50 долара + частите,които аз си ги плащах.На другата сутрин отидох,взех го и се върнахме у нас. ................. и тука настана ужаса:въпросния "РОДЕН ТЕХНИК" каза: ми ,че аз за първи път виждам такъв телевизор,аз познавам само тубите :sweat: .Ами сега-питам аз?
Няма проблем ,беше отговора.Дай ми само комп с интернет да го разуча.След едночасово четене,се започна самото разглобяване.........и след това дойде поредната изненада:Аз мога да го оправя,ама сега немога .........."Защо" попитах аз?МИ защото се нуждая от един специален апарат-осцилоскоп,който го имам ,ама е на вилата (въпросното шале за което има да плаща).Питах го къде е вилата му да ходим да го вземем. Има-няма само на 130 км в едната посока от нас.Добре ,отиваме му казах,само да се обадя .че днес няма да отида на работа..........Така отидохме и се върнахме с въпросния уред........След това близо 3 часа проверява ТВ-то и неоткри нищо......Ами аз мисля,че тва не е добре или може би тва,ама незнам точно.. Тука аз вече бях бесен и му казах,да го събира и каквото било-било. Тука е мястото да кажа,че ТВ си работеше,само когато го включиш имаше вертикални черти,които след 10 мин работа изчезваха.Да ама те ме дразнеха и затова се обадих на въпросния техник.Сглоби го и ми каза:Ама ти си късметлия,сега останаха само 3 винтчета,които незнам откъде са.На ппредния клиент останаха 6 винтчета.............. :x Тука вече нямах думи..........Натоварих го на колата с целия му антураж и го оставих на най-близкото метро............
Това е накратко моята история с "РОДЕНИЯ ТЕХНИК" Само да ви кажа,че ТВ с чертите си работеше така повече от 1 год. и една седмица след интервенцията на pinko 80 спря тотално да работи и замина на боклука..........
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от ablood »

На мен пък ми свърши работа. Пак беше уред, който не беше виждал до сега, но след справка в нета и тестване на това-онова намери проблема и го отстрани. Пък и дойде до Лавал със собствен транспорт.

2 години по-късно уредът си работи на 100%.

Човекът е добър техник, но е специалист по всичко, което значи, че понякога носи разочарование.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от Странджата »

Aбе човече :o Губиш един ден работа-70-80чисти поне,правиш към 400км,което също си е пари,ще му платиш 50 долара,плюс не знам си колко за части...ами за тези пари ще си купиш по-малък, нов телевизор!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от ablood »

Странджа, не четеш. Човекът очевадно не е очаквал такова развитие на нещата.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от Странджата »

Чета,още в самото начало е можело да прецени,всяка следваща стъпка оскъпява нещата!
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от IFF »

ablood написа:На мен пък ми свърши работа. Пак беше уред, който не беше виждал до сега, но след справка в нета и тестване на това-онова намери проблема и го отстрани. Пък и дойде до Лавал със собствен транспорт.

2 години по-късно уредът си работи на 100%.

Човекът е добър техник, но е специалист по всичко, което значи, че понякога носи разочарование.
Само това че ти го одобряваш, ми е достатъчно никога да не го потърся :rofl:
pinko80
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 30, 2007 7:35 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от pinko80 »

Здравейте пак от мен! Виждам, че е възникнал спор между двама мои клиенти и се налага пак да се намесвам и да оправям нещата. Хора - не бъркайте техника с магьосник. Техника извършва само две основни действия. Първо установява какъв е проблема или казано по друг начин - прави естимация на това какъв компонент се е повредил, и второ - сменя повредения елемент, ако го има разбира се. В случая с arsenal66 тябваше да се установи дали видеопроцесора е заминал или има изсъхнали кондензатори, които също могат да бъдат причина за смущения по екрана. Установяването на изсъхнали кондензатори (ако не са видими) се прави с осцилоскоп, който по онова време се намираше в мобилната къща и в същото време аз временно нямах кола. Поради тези две причини, че нямах кола и че осцилоскопа се намираше на 65км от Монреал, естимацията отне 3 часа. За лош късмет на arsenal66 кондензаторите си бяха наред и проблема си остана единствено във видеопроцесора, който по принцип се занимава с изображението на екрана. Видеопроцесорите обикновенно имат между 300 и 500 крака (спойки с дъното) и не се подменя с конвенционални инструменти като поялник и отверка. В случая се сменя целия модул, който ако се намери струва между 100 и 200 долара предимно втора употреба. Ако господин arsenal66 искаше да се отремонтира този телевизор без да се занимава с търсене на този модул трябваше да ми плати депозит 500$, който щях да използвам за купуване на модула, за доставката му, за времето което губя за намирането му, за труда за естимацията и за труда за смяната му. Сред колегите имаме един модерен израз. Нарича се "DEAD", което значи смърт. Слагаме етикет с израз "dead" на всеки телевизор или лаптоп, чиято цена на ремонт приближи, стигне или мине цената на нов телевизор или лаптоп. Тогава клиента не желае ремот, като обаче той все пак си е платил 45$ за естимация. В случая arsenal66 трябваше да ми плати поне 40$ за тази естимация, която му направих - повреден видеопроцесор (който трябваше да спре напълно да работи в рамките на 2-3 месеца но е работил с тези черти още една година). Все пак това се случи когато нямах кола, а господина arsenal66 изплащаше моргич за апартамента си, и реших да му предложа джентълменско споразумение. Споразумението беше да не му взимам пари за естимацията, а той да ме рекламира на всички които познава. Но както виждам сега, господин arsenal66 е нарушил нашето споразумение и вече ми дължи тези 40$ за естимацията. Дължи ми и още 40$ за загубен клиент понеже IFF е декларирала, че никога няма да ползва услугите ми. Вече станаха 80$. На един клиент направих компромис да не му взимам пари и сега виждам колко са негативни резултатите. Анализът е следния: Ако ти бях взел тези 40$ ти щеше да се чувстваш професионално обслужен и сега нямаше да пишеш глупости из този форум. Щеше да знаеш че видеопроцесора ти е развален и ремонта му ще струва 500$. Аз ти го бях казал, ама виждам като не си платил пари за това и не си го възприел. Наистина изглежда аматьорски да не се чарджи клиент :rofl: Все пак не ти се сърдя, понеже си видял къщата и можеш да потвърдиш това което съм писал по-горе, понеже повечето хора не ми вярват и смятат че ги взимам за мезета :rofl: Ще ти направя 40$ отстъпка за услугата, така че ми дължиш само 40$, но ще ми ги дадеш следващия път, когато имаш нужда от мен. Относно моята компетентност ще кажа следното: С електроника се занимавам от 1980 година. През 1984/85 година изкарах с отличен два курса по радио и телевизионна техника към "Организацията за съдействие на отбраната". Половината часове бяха теория а другата половина бяха практика върху черно-бели лампови телевизори като "Пирин", "Опера" и "Плиска". На следващата година влязох в казармата и затова не можах да карам курса за цветни телевизори към същата организация. Но това не беше от голямо значение, тъй като по онова време се изучаваше системата за цветно декодиране SECAM, която скоро след това излезе от употреба. Въпреки това самостоятгелно съм изучавал как работят и двете системи - PAL и SECAM. Самостоятелно съм изучавал как работят транзисторните телевизори и тези с интегрални схеми с ниска и средна степен на интеграция. До тогава телевизорите все още бяха скъпи, а ремонтите бяха винаги по-евтини. Сега телевизорите се правят само с интегрални схеми с голяма степен на интеграция и цената им много падна, а ремонтите им станаха много скъпи, поради това че интегралните схеми с голяма интеграция не могат да се разпояват с конвенционални поялници, както беше преди това. Модулите вече са само 2-3 и се сменят много по-лесно (дори образование не ти трябва за това). Но цената на всеки от тях струва половината от цената на телевизора. Поради тази причина много колеги се преквалифицираха. За повече от 25 години през моите ръце са минали над 10 000 различни видове телевизори и продължавам да срещам нови видове. Ми това си е нормално - всеки месец излизат нови технилогии. Сега на работа ремонтираме предимно първите поколения LCD телевизори, но скоро очаквам да се появят и новите HD LCD телевизори. За всички новости и особенности при новите модели се ровя из интернета, но това не винаги е неонходимо. В последно време въобще няма курсове за радио-телевизионна техника. Вие би трябвало да се радвате че познавате някой, който е карал курсовете за ремонт на черно-бели лампови телевизори, тъй като там поне са изучавани принципите на работа на телевизора, които са си останали и до ден днешен, независимо че сигнала вече се обработва в цифров вид, което приближава телевизора до компютъра. Телевизорите заедно с компютрите се променяха динамично за последните три десетилетия и техниците трябваше да са много гъвкави в усвояването на новостите. Въпреки, че професията "ТЕЛЕВИЗИОНЕН ТЕХНИК" е от изчезващите видове, то тя си има едно основно предимство, а то е "умението да се ориентираш бързо в нови и сложни електронни устройства, поради добре развитото гъвкаво мислене". Това означава, че телевизионния техник може много лесно да се преквалифицира да ремонтира други електронни устройства без да се налага да кара специализирани курсове. Затова в последно време ремонтирам и електродомакински уреди и микровълнови печки, които наистина са много много по-прости от телевизора. Все пак е желателно преди да дойда да ремонтирам вашия електроуред, да имам някаква информация за модела, за да си издърпам сървиз и юзер мауала от интернета, което да ми помогне да се запозная с него и видя какви биха могли да бъдат вероятните повреди. Това на вас ви спестява време и пари. Вече имам втора кола и се надявам да не се повтаря ситуацията с arsenal66. Правя всичко възможно да подобрявам качеството на услугата - ремонт.
За информация ще кажа следното: Имам повече от 10 клиента от този форум като 80% са късметлии, а останалите 20% са с етикет DEAD на техните апаратури като този на arsenal66.

Цена на ремонт на LCD телевизори за късметлии - 80$ всичко включено. Става дума само за подмяна на кондензатори, транзистори, съпротивления и диоди.
Цена на ремонт на LCD телевизори за нещастници - 40$ за естимация DEAD (всичко включено). Става дума за повредени чипове с висока степен на интеграция. Ако все пак искате да се ремонтира ще ви струва над 350$. Правилата са валидни и за останалите електроуреди.

Arsenal66 това с винчетата беше забавно. В нашия сервис всички апаратури с етикет DEAD са без винчета. Това е така, защото клиентите обикновенно се отказват от тях и няма кой да плати за да им завием винчетата :D . Абе arsenal66 отпусни си малко душата, дай малко пари и ще ти ги завия. Аз ти бях сложил винчета колкото да можеш да го занесеш на боклука, ама нещо пак не си разбрал. Явно за всяко нещо което ви казвам ще трябва да ви вземам пари, за да не са ви запушени ушите :D Arsenal66, ако смяташ че аз не съм добър техник, защо не си се обадил на друг телевизионен техник. Можеше да се обадиш дори на ауторизирания сервис на фирмата производител. Няма да се учудя, ако си се обадил на ауторизирания сервис, дошли са, взели са ти 150$ за естимация и после си го изхърлил на боклука за по-евтино :D . Коментара ти звучи повече като оплакване тип - мрънкане. От теб знам, че ти не обичаш хора тип мрънкачи, понеже всички те били без работа и на социал и затова мрънкали. Сега ти мрънкаш. Покрай тази криза да не си загубил работата? Ако си я загубил те разбирам, обаче незнам как се оправяш с този моргич. Аз нямам такава смелост за такова начинание. Всеки човек си има проблеми. Аз едни ти други. Надявам се, че не ми завиждаш за дето нямам моргич. Все пак ти се радваш на деца а аз нямам. Мобилните къщи не са подходящи за семейства с деца. Те всъщност са направени за семейства с деца, но не и да се живее постоянно. Ако аз някой ден се оженя и имам деца и аз ще трябва да плащам моргич. Така или иначе се доближава до наема. До скоро!

Между другото, наскоро си купих нов LCD 32" телевизор за 297$ и съм много доволен. Това ми е първия нов телевизор в живота. :*: :party: :^:

Благодаря на ablood за подкрепата.
DCS - 05.05.06
Интервю - 29.11.06
Документи Букурещ - 08.12.06
Бар-кодове - 23.03.07
Медицински - 30.03.07
ОК- 16.04.07
покана за виза - 19.06.2007
ВИЗА - 26.07.2007
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от miteto »

pinko80 написа:Първо установява какъв е проблема или казано по друг начин - прави естимация на това какъв компонент се е повредил, и второ - сменя повредения елемент, ако го има разбира се. В случая с arsenal66 тябваше да се установи дали видеопроцесора е заминал или има изсъхнали кондензатори, които също могат да бъдат причина за смущения по екрана. Установяването на изсъхнали кондензатори (ако не са видими) се прави с осцилоскоп, който по онова време се намираше в мобилната къща и в същото време аз временно нямах кола. Поради тези две причини, че нямах кола и че осцилоскопа се намираше на 65км от Монреал, естимацията отне 3 часа.
Това хубаво, ама къде си тръгнал на повикване без осцилоскоп? Аз ако повикам мобилен механик за колата вкъщи, едва ли ще го карам напред-назад щото примерно OBD 2 скенера му е на вилата.
pinko80 написа:Arsenal66 това с винчетата беше забавно. В нашия сервис всички апаратури с етикет DEAD са без винчета. Това е така, защото клиентите обикновенно се отказват от тях и няма кой да плати за да им завием винчетата :D . Абе arsenal66 отпусни си малко душата, дай малко пари и ще ти ги завия. Аз ти бях сложил винчета колкото да можеш да го занесеш на боклука, ама нещо пак не си разбрал. Явно за всяко нещо което ви казвам ще трябва да ви вземам пари, за да не са ви запушени ушите
Въобще не е забавно и твоя отговор ми се вижда малко нагъл. Телевизора и според него и според теб е работил все още (чертите изчезват след 10 минути), кой си ти че ще му нареждаш да го изхвърля на боклука? Това ли ти е "професионалната" естимация - идваш без основен инструмент и за капак не го сглобяваш напълно - ми направо да го беше оставил на парчета, така ще са по-леки докато ги изнася към кофата, че целия сглобен е много тежък!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от Bistra »

Преди много години и аз имах проблем с моя стар телевизор. Повреди му се чекмеджето на DVD плеъра, защото моят син докато беше малък се забавляваше да го вади, да слага монети от 1 цент и да го прибира след това. Телевизорът беше заприличал на касичка, ако щете ми вярвайте. :D
Екранът му в един момент се преряза на 2 и долната половина на изображението застана изведнъж отгоре. Аз съм по хоби художник, ама чак с такива сюреалистични изображения не бях свикнала, та реших да си потърся техник да го отремонтира. :D
Ами, отворих Жълтите страници и затърсих някого в моя квартал. За щастие ми се оказа почти съсед. Оставих му телевизора си, като се бяхме разбрали да направи естимация (без пари) и ако струва много скъпо да ни се обади. Той ни се обади за да ни зарадва, че може да го оправи. Целият ремонт струваше около 120 $ , което беше все пак една разумна цена за тези години. Телевизорът работи и до ден днешен. Та, въпросният техник си работеше към сервиз, а въпросната услуга предполагам извършваше "на черно" - не съм го питала, но си разбираше от работата.
Исках само да кажа с горното си словоизлияние на pinko80,че рекламата на моя човек беше съвсем семпла, но явно привличаше внимание, след като аз му се доверих (нещо така нетипично за нас българите) .;)
Това, което прочетох в началото на тая тема като незапознат бъдещ потенциален клиент ме хвърли в дълбок душевен смут и чак сега с потрес установявам, че всъщност това е реклама на някой, който си търси работа. :o
Та смятам, че една простичка обява по би свършила работа, все пак! (без горните обяснения и декларации, които ни наведоха на мислата, че някой замезва с нас.) Това е! Брех, че дълго го сътворих!Край :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
momcol
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:49 pm

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от momcol »

Нещо не мога да разбера. Нали Канада предлага възможности за развитие, каквито в България няма по ред причини?
Не искам да обиждам никого, но въпросният господин търсещ работа на бяло и черно не може да се реализира в областта, която сам той си я определя като родна. Чак се налага да пуска обяви във форум за интеграция. Някой може ли да ми обясни тази ситуация, защото и аз съм се насочил към Канада, а и специалността ми е близка до тази на pinko80? :?:
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от yahoo »

pinko80, ако не искаш доживот да си останеш на нивото на Опера и Пирин с подмяна на лампи с голи ръце, отверка и мултицет би трябвало да си купиш малко по-съвременна апаратура за подмяна и на "по-големите" интегрални схеми. Смяната на цели модули е не само скъпо, но често и невъзможно (по-лесно се намира интегралната схема отколкото точния модул за конкретната марка). Говорим за поне да имаш Hot Air Rework Station (до $100) и евентуално Infrared BGA Rework Station (към $200). Но май тази професия клони към пенсиониране и едва ли е нужно да се инвестира толкова щом толкова квалифициран и добър техник като теб е стигнал само до мобилна къща и шепа съмнително доволни клиенти.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от yahoo »

momcol написа:Нещо не мога да разбера. Нали Канада предлага възможности за развитие, каквито в България няма по ред причини?
Не искам да обиждам никого, но въпросният господин търсещ работа на бяло и черно не може да се реализира в областта, която сам той си я определя като родна. Чак се налага да пуска обяви във форум за интеграция. Някой може ли да ми обясни тази ситуация, защото и аз съм се насочил към Канада, а и специалността ми е близка до тази на pinko80? :?:
Основен шанс имаш в електрониката в широк смисъл, без значение дали си техник или инженер. Ако се ограничиш само в ремонт на битова техника като частна практика Канада едва ли е най-доброто място за успех. Не че някой ще те спре да го правиш, но намирането на клиенти е трудна задача. Ако нещо не работи се изняся пред къщата за скрап и се купува ново. Незнам кой се решава да ремонтира при сегашните цени на битовата електроника, освен ако не говорим за изгорял предпазител.
poly6620
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 1:06 pm

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от poly6620 »

браво мойто момче . сега остава една мома да залюбиш и да напълниш новата къща с деца. успех момко!
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от hadministratora »

Само да припомня, че този под-форум е за обяви.
За дискусии има други под-форуми!
Заключено