Работа за телевизионен техник

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Публикувай отговор
pinko80
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 30, 2007 7:35 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Работа за телевизионен техник

Мнение от pinko80 »

Здравейте съфорумци и колеги! По-долу публикувам обява за работа за телевизионен техник в Монреал. Познавам много българи, но нито един колега. Надявам се,че има такива, които вече са напреднали с езиците и са готови за трудовия пазар. Компанията има солидна сграда с 33 души персонал, и е представител на Филипс. Занимава се с продажба и сервиз на телевизори и аудиотехника. Провеждат се онлайн курсове за нови технологии, директно от инжинерите на Филипс. Явих се на интервю, което минах успешно. Спазарихме се за 12$ на час и сега ме чакат да започвам. Само дето реших да се откажа и да предложа работата на друг колега. Забравих да спомена, че шефа предпочита имигрант без канадски опит, който да може да ползва правителствената субсидия за заплата. Склонен е на гъвкаво работно време. Ако се окаже, че има доста колеги, които проявяват интерес от подобни обяви на които съм бил на интервю, ще публикувам и останалите. Аз ще наблегна на ученето и ще потърся реализация като помощник инжинер. Ето и обявата:

9490 HENRI BOURASSA OUEST
ST-LAURENT (Québec)
H4S1N8

RÉPARATION D'APPAREIL ÉLECTRONIQUE (téléviseurs Lcd, Plasma, Système Audio, moniteur, écran projection, cinéma maison, petit appareil domestique.

Scolarité : Secondaire professionnel (DEP), DIPLOME EN ELECTRONIQUE
Terminé
Années d'expérience reliées à l'emploi : 1 à 2 années d'expérience
Description des compétences : Dois être capable de travailler dans un milieu avec plusieurs personnes. La personne aura à faire des appels de service sur la route et devra donc être en mesure de bien se présenter avec la clientèle.
Qualification professionnelle reconnue en dehors du réseau scolaire ou universitaire : COURS EN ÉLECTRONIQUE AVEC DIPLOME

Langue(s) demandée(s) : français : très bonne connaissance
anglais : très bonne connaissance

Salaire offert : selon expérience de : 10,00$ à : 14,00$ - de l'heure
Nombre d'heures par semaine : 37,50
Conditions diverses : BILINGUE, PERMIS DE CONDUIRE OBLIGATOIRE
Statut d'emploi : permanent
temps plein
jour

Date prévue d'entrée en fonction : 2009-10-15

Nom de la personne à contacter : JOCELYNE BROUSSEAU (SECRETAIRE)
Moyen(s) de communication : télécopieur : 514-956-1990
courriel (courrier électronique) : jocelyne@ph-support.ca

Précisions additionnelles : nous joindre entre 8;30 & 16;30 du Lundi au Vendredi
DCS - 05.05.06
Интервю - 29.11.06
Документи Букурещ - 08.12.06
Бар-кодове - 23.03.07
Медицински - 30.03.07
ОК- 16.04.07
покана за виза - 19.06.2007
ВИЗА - 26.07.2007
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Работа за телевизионен техник

Мнение от klisurov »

Off-topic!

Свалям ти шапка! :beer:

Както за офертата (по мои спомени тази е втора такава),
така и за решението ти да наблегнеш на учението.

Аз съм и телевизионен техник, но от старата генерация,
а и с френския хич ме няма (по федералната процедура съм).
А и аз мисля да понаблегна на учението :wink:

Ще се радвам да се видим на по бира.
Клисуров
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
pinko80
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 30, 2007 7:35 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Работа за телевизионен техник

Мнение от pinko80 »

Аз също съм от старата генерация. Когато карах курса за телевизионни техници към Организацията за съдействие на отбраната, бяха все още актуални черни-бели лампови телевизори. Това беше през 1985 год. Всичко останало до сега е самоусъвършенстване. Нямам нищо против да се видим на по бира или кафе (от алкохолите само бира не пия:). Между другото, ако знаеш добре англйиски, може да се пробваш. 12 долара е много малка заплата за техник. Местните не работят за такива пари. Просто трябва много да се учи, за да се работи тази професия. Аз съм решил да не се хващам за под 16 долара на час, особено като виждам местните какви мърлячи са като техници. Пък и шефовете чаржат клиента средно по 75$ на час и не ги е срам да дадат малко отгоре за заплата, още повече когато правителството ще плаща половината. Просто всеки от тях иска много бързо да забогатее на гърба на техника. Все едно професия техник да значи глупак. Техникът трябва да се чувства добре, да има самочувствие, за да бъде техник. В противен случай следва смяна на професията. Телефона ми е: 514-994-8938. Ще очаквам да ми се обадиш.

Кристиан Ангелов

http://kristianelectroniques.110mb.com/
DCS - 05.05.06
Интервю - 29.11.06
Документи Букурещ - 08.12.06
Бар-кодове - 23.03.07
Медицински - 30.03.07
ОК- 16.04.07
покана за виза - 19.06.2007
ВИЗА - 26.07.2007
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Работа за телевизионен техник

Мнение от kapitan »

Съвет от мен.......не се връзвайте на приказките на автора на обявата.Като му прочетеш подробно сайта,дето го дава,ще ти стане ясно.Аз бих бягал далече от такива хора.
pinko80
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 30, 2007 7:35 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Работа за телевизионен техник

Мнение от pinko80 »

Я виж ти! Тук имало конспиратори от КГБ. Капитане, кажи на твоите хора от Кремъл, че нямам намерение да правя революция в Москва :lol: :lol: :lol:

Все пак благодаря за провокацията която рекламира сайта ми. :beer: :beer: :beer: Сега всички хора го четат подробно и търсят съмнителното в него :lol:

За тези които ги мързи да четат ще кажа, че на сайта съм публикувал цената на услугата и няколко изобретения в областта на електрониката. Просто предлагам на пазара всичко каквото мога и каквото имам.

Относно обявата за работа: Аз не съм й автор, а просто я взех от сайта на емплоакебек. Надявах се да бъде от полза на някой колега. За новодошъл, 12$ на час са добри пари, поне докато свикне с езиците и местния манталитет. После ще му се виждат малко, но това ще е след 2 години. Такива са моите наблюдения и просто ги споделям. Не виждам нищо лошо в това. Нямам намерение да стряскам кандидат емигрантите с такива факти. Дори ги насърчавам да идват. Само така могат да обогатят своята култура.
DCS - 05.05.06
Интервю - 29.11.06
Документи Букурещ - 08.12.06
Бар-кодове - 23.03.07
Медицински - 30.03.07
ОК- 16.04.07
покана за виза - 19.06.2007
ВИЗА - 26.07.2007
Публикувай отговор