Изгоден наем на къща

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
pinko80
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 30, 2007 7:35 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Изгоден наем на къща

Мнение от pinko80 »

Липсват кандидати понеже наема е много висок за сам човек. Наемът е почти като за самостоятелна къща, а напрактика си съкватрирант със собствениците на къщата. За една стая е много 750$ а останалите стаи не можеш да ги преотдаваш, за да си избиеш част от наема. За съжаление тук никой не дава лесно пари. За имигранти заплатите са малки, социала също. Останалите които печелят по-добре - изплащат къщи. Затова не могат да се намерят кандидати за този наем.
DCS - 05.05.06
Интервю - 29.11.06
Документи Букурещ - 08.12.06
Бар-кодове - 23.03.07
Медицински - 30.03.07
ОК- 16.04.07
покана за виза - 19.06.2007
ВИЗА - 26.07.2007
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: Изгоден наем на къща

Мнение от bibco »

Явно не се разбира идеята ни - искаме да дадем къщата под наем на хора, С КОИТО ДА МОЖЕМ ДА СИ ПИЕМЕ ВИНОТО ПРЕД КАМИНАТА - тогава, когато и за тях и за нас това е желано и е добре. Иначе - нямаме никакви намерения да ги притесняваме със своето присъствие. А относно размера на наема - това, което искаме е действително наем само за една стая, независимо, че даваме ЦЯЛА КЪЩА! И то добре обзеведена.
Няма скрити мисли - просто искаме някой да се грижи за къщата и на за самия него това да е добре!
Voala!
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Изгоден наем на къща

Мнение от JoroF »

Абе ,баче Бибко личи си че си образован човек ,не като мене ,ама си и много наивен.За мен това вьобще не е изгоден наем и условия .Изгодни ама за тебе ,ти искаш да си запазиш кьщата за която не можеш да се грижиш,не ти се продава ,а сьщевремено искаш и да си я ползваш когато искаш.Не ми е ясно защо я даваш на половин от цената на които се дават други кьщи и нема мераклии.Пьрво е далече от Мон. без кола не става .Кьм наема като се прибавят и другите разходи и сьмата ще си нарасне ,плюс че требе наематела да се обьрне на японско багерче зимаска и лете ,копаи ,плеви ,сгрибаи шума ,мети .и 48 часа денонощие не стигат .А това дето си го намислил да си идваш когати скимне ,е това у никои договорни отношения го нема ,за наем .Не я виждам аз тая работа ,ама .И двоиката без деца ,млада ,ще иска да се среща с други двоики и да излиза а у ваше село ,това нема как да стане .Дано успееш да намериш некои .
THE LAST LINE OF DEFENSE
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Изгоден наем на къща

Мнение от Linko »

Аз пук му завиждам на bibco за умението от една среща да може да определи кой какъв човек и с кой би могъл да си пие виното пред камината. Това за мен е невъзможно.
А ако вдругиден реши, че вече не му е приятно да си пие виното с тези хора, или пък обратното - на тях им стане неприятно, тогава какво?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: Изгоден наем на къща

Мнение от bibco »

Пич, не може да не можем да си идваме в къщата, защото там е цялата наша покъщнина. Винаги се налага нещо да се вземе или остави и смятам, че това не би могло да е проблем за потенциалните ни наематели. А пожеланието ми тези наематели да са хора, с които да мога да си пия виното пред камината - смятам, че всички разбират какво имам предвид. Това, разбира се не става само с една среща, но става. Не виждам къде е скрита моята така наречена наивност!?
А че ще трябва да се пътува, сняг да се рине и шума да се събира - това не го отричам - написал съм го още в самото начало. Но, това са все тривиални неща за хора, избрали да живеят в къща, а не в общежитие. Половината цена на наема е именно заради това, че има и други разходи - ток, газ, и т.н.-неща, които обикновенно са включени в наемите по емигрантските блокове в града. Но, съгласете се, че ако ние направим така - то изкушението отоплението на къщата да думка винаги на максимум ще е голямо и това "удоволствие" ще трябва ние да го плащаме. Това е.
:wink:
reneta
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 5:26 pm
Местоположение: Canada

Re: Изгоден наем на къща

Мнение от reneta »

Така й не стана ясно,защо като в къщата има място за цял футболен отбор, търсите самотен човек,или двойка БЕЗ деца ???
Изискванията са ви много особени, и за това толкова дълго не намирате наематели.
А и е много далеч от града
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: Изгоден наем на къща

Мнение от bibco »

Незнам какво толкова особенно има в изискванията ни - търсим читави хора, които да не похабят къщата. Децата са рисков фактор в това отношение. А това за "самотността" на потенциалния наемател - така ми се изтъркаля в началото фразата и ето, че вече трета седица трябва да отговарям на въпроси -"защо това, защо така"...
Народе, къщата си е супер, даваме я изгодно - и за нас е изгодно, който му е интересно - нека да заповяда да я види и да разговаряме. Даваме я под наем, защото имаме друго жилище, което сега ни е по удобно за живеене - заради работата ни и училището на дъщеря ни. Това е.
А това, че няма мераклии-наематели не е вярно. Има, има...Жалко е, че повечето са руснаци! А идеята ми беше червено вино с българи да пия пред камината, а не водка :wink:
reneta
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 5:26 pm
Местоположение: Canada

Re: Изгоден наем на къща

Мнение от reneta »

Е, на никой самотен човек, или двойка без деца не им е необходимо такава огромна къща ;), с такъв голям двор.
Това е по-точно за семейство с много деца. Но тъй като те(децата) са рисков фактор(според бибко), нека заложи на руснаците, или на някоя самотна рускиня ;)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Изгоден наем на къща

Мнение от analgin »

От доста време не бях влизал в този форум, но тук си е истинския купон :lol: :lol: :lol:
- Бибко иска някой да му плаща заема към банката
- Бибко иска иска някоя да му плаща консумативите за поддръжка на къщата
- Бибко иска някой безплатно да върши неговите задължения (сняг, трева ....)
- Бибко иска.....
- Бибко не споменава, че моста за табърнашко му село е ремонт

БИБКО, ТИ СИ ГЕНИАЛЕН!!!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Изгоден наем на къща

Мнение от ablood »

Бибко също така дава самостоятелна стая и очарователното си присъствие пред камината.

Не е чак толкова зле, ама ще пропусна. :roll:

Предполагам, че администраторите нямат нищо против оспамването на зевзешката обява на Бибко?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Изгоден наем на къща

Мнение от pamelaa »

Хехе - хем под наем, хем да се запази като ново - забрави. Трябва без пари да пуснеш някой сам човек да ти живее , само да поддържа имота и плаща топлото, ако искаш да се запазиш имота си в хубав вид. Така хем 750$, хем всички "екстри" - то за тези пари негово си ще плаща на ил перо.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Изгоден наем на къща

Мнение от krimon »

аз разбрах от всичката работа, че бибко обича да пие червено вино и държи това да става в добра компания и пред камина :lol: Даже предлага местоположение в собствената си къща :beer: :beer:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: Изгоден наем на къща

Мнение от bibco »

Явно Кримон е разбрал добре. А на Аналгина, нали винаги се заяжда с мен - ще му съобщя само, че моста е готов.
Бибко ще си намери решение и както много пъти досега - то няма да е от bgcanada.com
Писна ми от препирни в този "форум"! Пиша го в кавички, защото това вече не е това хубаво нещо, което беше.
Хайде със здраве - моля администратора да затвори и изтрие постинга, като и всичко, което съм писал през изтеклите години. Ай сиктир...аз бях дотук!
Заключено