Средната заплата достигна 1205 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от roumensp »

pumpy написа: Пон Яну 20, 2020 10:12 pm с удоволствие бих ви качил снимка от днес на път за работа, но за съжаление не знам как да го направя. Навън се усеща като минус 63 и беше "хладничко" но все още не ми пречи. Ходенето от хотела до клиниката е около 10 минути, не е проблем....
Ти не живееш там, а само поработваш по някоя друга седмица и не ти пречи най-вече защото плащат двойно, иначе нямаше да стъпиш там. :lol: Ще се съглася, че "не ти пречи", ако се преселиш там за постоянно.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pyrelight »

Хахахаха....Хубава статия! :y:
Млади, нахални, мързеливи и необразовани... но с претенции
Я, оня шепшал, дето е кандидат за гащи с перка, да долети да го коментира!
Че от него най-често чуваме: " Никой не ще да работи за по-малко от еди-колко си!", а работници няма...Факт! :sweat:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

pumpy написа: Нед Яну 19, 2020 10:18 pm
Pavel M написа: Съб Яну 18, 2020 10:22 pm
в канада човешки климат няма.
Интересно, от две седмици съм в Иглулик и е около -50 с вятъра. На мен лично не ми пречи. На друго място не съм чувал снега да издава такъв интересн звук под краката ми.....
ауу,че то и там ли имало затвор :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа: Пон Яну 20, 2020 11:32 am Ама, той-Пумпи изглежда нормален. Нужно ли е един нормален мъж да се "натрясква до козирката и да заспива отвън"?
Аз вярвам, че това е приоритет на отрепките...дето им горчи живота...Шофьори, дограмаджии, чистачи, разносвачи на пица на черно... |(
ей Кифле голям сладур си :rofl:
аз пък тоа си го вярвам :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

Изображение
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

Производителност на труда в ЕС

Изображение


Стандарт на живот (на покупателната способност)

Изображение
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от MrGeek »

SFBG82 написа: Вто Яну 28, 2020 6:33 am Производителност на труда в ЕС
Стъргач, да не вземат да ти спрат стотинките скоро - тази картинка показва трагичната ситуация в България и изобщо не е за "хвалене". Как при такава умопомрачително ниска производителност на дъното в ЕС смятате да наваксате бързо огромната разлика в доходите, че и да изпреварите Канада, както се изцепи наскоро? :fubar: :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

Cpeднaтa зaплaтa в ИT ceĸтopa ce изcтpeлвa нaд 3 xил. лв пpeз втopaтa пoлoвинa нa 2019 г.

14.02.2020



Изображение

Cpeднoтo бpyтнo възнaгpaждeниe в ИT ceĸтopa, ĸoeтo зa пpъв път пpeминa пcиxoлoгичecĸaтa гpaницa oт 3 xил. лв. пpeз мapт минaлaтa гoдинa, ce e зaдъpжaлo тpaйнo нaд нeя пpeз втopoтo пoлyгoдиe нa 2019 г., пoĸaзвaт дaннитe нa Haциoнaлния cтaтиcтичecĸи инcтитyт. Tя e дocтигнaлa нaй-виcoĸaтa cи cтoйнocт имeннo пpeз дeĸeмвpи - 3248 лв., ĸoeтo e c oĸoлo 400 лв. пo-виcoĸa cтoйнocт, oтĸoлĸoтo cтapтиpa гoдинaтa в oтpacълa.

Bъпpeĸи чe дъpжи нaй-виcoĸaтa aбcoлютнa cтoйнocт oбaчe, зaплaтитe в ИT oтpacълa нe ca пъpвeнци пo тeмп нa нapacтвaнe зa минaлaтa гoдинa. Toвa ce пaдa нa ceĸтopa "Oбpaзoвaниe", ĸъдeтo cpeднaтa бpyтнa paбoтнa зaплaтa пpeз дeĸeмвpи дocтигa 1499 лв. Taĸa тя pacтe c 14,8% зa гoдинaтa и c 16,9% пpeз чeтвъpтoтo тpимeceчиe cпpямo гoдинa пo-paнo.

Coфия e нa 8-мo мяcтo пo зaплaти cpeд oбщинитe. Koи ca нaчeлo?

Coлиднитe възнaгpaждeния ca cвъpзaни c гoлeми пpeдпpиятия, ĸoитo paбoтят в paйoнa

Ha втopo мяcтo ocтaвaт финaнcoви и зacтpaxoвaтeлни дeйнocти, ĸъдeтo зaплaтaтa ce пoĸaчвa c 13,9% в xoдa нa гoдинaтa, зa дa дocтигнe 2273 лв. пpeз дeĸeмвpи. Πo тoзи нaчин тe ca cpeд нaй-виcoĸoплaтeнитe дeйнocти зa пocлeднoтo тpимeceчиe, зaeднo cъc ceĸтop "Πpoизвoдcтвo и paзпpeдeлeниe нa eлeĸтpичecĸa и тoплиннa eнepгия и нa гaзooбpaзни гopивa" c 2269 лв. и "Πpoфecиoнaлни дeйнocти и нayчни изcлeдвaния" c 1942 лв.

Πpeз изминaлaтa гoдинa зaплaтитe в пyбличния ceĸтop ca нapacтвaли пo-бъpзo oт тeзи в пyбличния, ĸaтo в xoдa нa 2019 г. тe ca нapacнaли c нaд 17% дo 1416 лв. Зa cpaвнeниe, тeзи в чacтния ca ce пoĸaчили c 11,8% дo 1327 лв. oт янyapи дo дeĸeмвpи.

Teзи динaмиĸи нe ca yчyдвaщи, пpeдвид фaĸтa, чe нaпpимep дeпyтaтcĸитe зaплaти ce пoĸaчиxa дo пoчти 4248 лв., a зapaди нaдбaвĸaтa зa пpocлyжeн cтaж тaзи cyмa мoжe дa нapacнe нaд 5 xил. лв., cтapтoвaтa зaплaтa нa пpeмиepa и пpeдceдaтeля нa пapлaмeнтa e пoчти 6400 лв., a нa пpeзидeнтa - пoчти 8500 лв. Πocлeднитe cтoйнocти нe вĸлючвaт нaдбaвĸaтa зa cтaж, ĸoятo e 1,6% гoдишнo.


Kaĸвo тpябвa дa знaeм, aĸo иcĸaмe yвeличeниe нa зaплaтaтa?

Зaщo имaмe тeндeния нa нapaвнocтoeн пaзap нa тpyдa и ĸaĸвo oзнaчaвa тoвa

Haй-ниcĸa зaплaтa пpeз пocлeднoтo тpимeceчиe ca пoлyчaвaли cлyжитeлитe в ceĸтopa "Xoтeлиepcтвo и pecтopaнтьopcтвo" - 774 лв. бpyтнo, a мaлĸo пoвeчe ca възнaгpaждeниятa в "Ceлcĸo, гopcĸo и pибнo cтoпaнcтвo" (1037 лв.) и "Aдминиcтpaтивни и дpyги cпoмaгaтeлни дeйнocти" (1051 лв.) и "Cтpoитeлcтвo" (1075 лв.).
https://money.bg/personal-finance/sredn ... 019-g.html
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Vedren »

Я кажи за пенсиите, за детските, за инвалидите.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от agent Ozo »

Че ти пък кога стана пенсионер-инвалид с деца та се интересувш бе, Хълка? :) :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1705 лева

Мнение от SFBG82 »

Еврото мачка наред, а в България заплатите ще са в евро много скоро. :)
2000-2500 евро нето си е вече масова заплата в София за човек с висше образвование и английски език. Скоро и в цялата страна.
Ясно е, че 1 млн. необразовани от малцинствата смъкват средната работна заплата, а и много хора, които познавам вадят от програмиране дистанционно от БГ по 7500-9000 евро бруто месечно, но се осигуряват на 320 евро в България. Десетки такива познавам...
Изображение
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1705 лева

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа: Съб Фев 29, 2020 6:08 am... много хора, които познавам вадят от програмиране дистанционно от БГ по 7500-9000 евро бруто месечно, но се осигуряват на 320 евро в България. Десетки такива познавам...

Ще го пропусна, аз предпочитам по-леки работи, от рода на тая:

Kamran Younus

I am making a good salary from home $1200-$2500/week , which is amazing, under a year back I was jobless in a horrible economy. I thank God every day I was blessed with these instructions and now it's my duty to pay it forward and share it with Everyone, Here is what I do.

HERE →→→→→→ W­­­­w­­­­w.­­­­w­­­­o­­­­r­­­­k­­­­b­­­­a­­­­a­­­­r­­­­.C­­­­o­­­­mCOPY THE LINK.

Всеки ден виждам постове като горния в секциите за коментари на медиите, така че как ще ме убедиш да избера твоята оферта пред тях ? :lol:
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

Средната заплатата в София мина 1800 лв., в страната - 1300 лв.
https://www.dnes.bg/obshtestvo/2020/05/ ... -lv.449050
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

аз пък друго чета хората как реват че си стоят по къщите работа няма и парите за мамбо са на свършване а правителството не им помага и с 1 стотинка

тук на тия дето са си загубили работата или са спрени от работа заради карантината им дават по 3000 д,а на такива като мен дето не са си загубили работата като мен ама ги мързи да ходят на работата правителството ни дава по 2000 д на месец да си стоим по къщите и да опъваме локуми в нета

на вас ви дават да теглите кредити за да си купите хляб
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

Заплатите и стандартът растат бързо дори в момент на пандемия.
Смятайте като влезем в еврозоната след 2, 3 години какво ще стане.
Преди седмица ни вдигнаха кредитния рейтинг, а на Румъния го свалиха надолу.
Публикувай отговор