Средната заплата достигна 1205 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от roumensp »

optics написа: Чет Яну 02, 2020 6:51 pm Лично познавам 3-ма българи които се ожениха за рускини и после разведоха. Кой за 4-5, кой за 10 кой за 20-тина години.
Братовчедът на баща ми е женен за рускиня, живеят си заедно от едно 35 години, последните 25 във Вашингтон DC.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от agent Ozo »

Братът на мой съученик и приятел от детинство е женен за рускиня от над 25 г. Живеят си щастливо и до ден днешен.
Не е до националността, до човека е.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

SFBG82 написа: Чет Яну 02, 2020 1:50 pm
Vedren написа: Сря Яну 01, 2020 2:32 pm С тази минмална заплата в София само наема на жилището не може да си платиш а след това си умрял от глад. Не разбирам кое му е за хвалене. Положението е за оплакване не за хвалене.
Не е важна минималната, а средната и медианната заплата.
В България под 0,5% са осигурени на минималната заплата. В Западна Европа те са над 65%, но и цените там са тройни.

Важното е, че знаещите и можещите в София вече изкарват поне 5, 6 хиляди лева месечно след данъци. По-изявените специалисти същата сума, но в евро. Не става въпрос за шефски позиции дори.
не е важна минималната и медиалната заплата .важен е размера на пенсията.
средно /медиално/ 300 лв.да ги миришеш ли,да ги ближеш ли тия пари.
далеч съм още от пенсионна възраст но това пряко ме засяга защото за да осигуря по тая причина достойно съществуване на възрастния си родител добавям още 2 пъти от ме
диалната му пенсия за да може той нормално да съществува навместо да заделям аз тия пари за моите старини когато заеме неговото место за същите тия кирливи 300 лв.
е в това е проблема
от тая гледна точка ми се струва ,че медиалната заплата си е направо мизерия на мизерията.
минимум поне 2 пъти трябва да се удвои за да говорим за някакъв значителен макар и недостатъчен социално финансов напредък
ама тая тема на размисъл не е за прости кратуни
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Vedren »

SFBG82 написа.
В България под 0,5% са осигурени на минималната заплата. В Западна Европа те са над 65%, но и цените там са тройни.
Ами за какво ни хвалиш минималната заплата като засягала само 0.5 %. Ама тези 0.5% са само в твоята глава.
Като средните заплати са толкова високи защо хората масово карат коли на 15-25 години а въздуха не се диша? Не биха ли искали да подкарат нови коли да се почувстват като бели хора? Като средните заплати са толкова високи защо всеки втори бизнес в БГ е заложна къща или офис за бързи кредити. Тези фирми не биха имали работа и биха фалирали за 3 дни ако хората взимат голями заплати?
Важното е, че знаещите и можещите в София вече изкарват поне 5, 6 хиляди лева месечно след данъци. По-изявените специалисти същата сума, но в евро. Не става въпрос за шефски позиции дори.
А по важното е че получаваш пари за да пишеш глупости тук.

Ами то и в цяла Канада ( не само в столицата ) знаещите и можещите изкарват 6 цифрени доходи на година. Не дишат мръсен вздух, нямат режим на водата, карат нови коли и се лекуват в модерни болници за разлика от БГ.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от optics »

agent Ozo написа: Чет Яну 02, 2020 9:24 pm Братът на мой съученик и приятел от детинство е женен за рускиня от над 25 г. Живеят си щастливо и до ден днешен.
Не е до националността, до човека е.
Спор няма. Исках да си кажа статистиката.
Едната от тия рускини я познавах по-добре. Чудна руса красавица, слаба, височка и музикантка.
Предвид някои факти които научих за френда, макар че нямат директно отношение към техните семейни истории,
към днешна дата съм по-склонен да си мисля че той е бил проблемния в тяхното семейство.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Павел »

optics написа: Съб Яну 04, 2020 3:02 am
agent Ozo написа: Чет Яну 02, 2020 9:24 pm Братът на мой съученик и приятел от детинство е женен за рускиня от над 25 г. Живеят си щастливо и до ден днешен.
Не е до националността, до човека е.
Спор няма. Исках да си кажа статистиката.
Едната от тия рускини я познавах по-добре. Чудна руса красавица, слаба, височка и музикантка.
Предвид някои факти които научих за френда, макар че нямат директно отношение към техните семейни истории,
към днешна дата съм по-склонен да си мисля че той е бил проблемния в тяхното семейство.
Чуваш ли се какви ги дрънкаш? Русата белослатинска красавица с дълбоки сини очи вика, че сите рускини са грозни курви и дебели краварки :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

България е държавата с най-висок ръст на средната работна заплата на Балканите с ръст от над 400% за последните няколко години.

Ако сборувате македонски бугарски язик, е ве гледайте. :)

Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа: Съб Яну 04, 2020 3:24 pm България е държавата с най-висок ръст на средната работна заплата на Балканите с ръст от над 400% за последните няколко години.
Дефинирай “няколко”. То ако ще сравняваме с времената на Жан Виденов, вдигнала се е не 400, а 10400%. Ако екстраполираме тая тенденция през 2030 г. трябва да стане едно поне 10 хилки евро на месец. Жалко че тогава вече ще съм близо до пенсия и няма да мога да намажа в някой кол-център. :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от optics »

Стърги,
виж каква е истината
https://gospodari.com/mobile/%D0%B7%D0% ... 78834.html

Павле,
кака разбира от рускини колкото прасе от кладенчова вода.
:y:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

Павел написа: Съб Яну 04, 2020 2:12 pm
optics написа: Съб Яну 04, 2020 3:02 am
agent Ozo написа: Чет Яну 02, 2020 9:24 pm Братът на мой съученик и приятел от детинство е женен за рускиня от над 25 г. Живеят си щастливо и до ден днешен.
Не е до националността, до човека е.
Спор няма. Исках да си кажа статистиката.
Едната от тия рускини я познавах по-добре. Чудна руса красавица, слаба, височка и музикантка.
Предвид някои факти които научих за френда, макар че нямат директно отношение към техните семейни истории,
към днешна дата съм по-склонен да си мисля че той е бил проблемния в тяхното семейство.
Чуваш ли се какви ги дрънкаш? Русата белослатинска красавица с дълбоки сини очи вика, че сите рускини са грозни курви и дебели краварки :rofl:
че аз защо съм останал с впечетлението ,че ;русата белослатинска красавица с дълбоки сини очи; поне видно от селфитата и я виждам като църна белослатинска сиганка със сбръчкана кожа и изсипан задник

ма то си зависи от гледната точка.
ти ако я виждаш като убавица,
аз я виждам като симпатична сдухана бабка с увиснали телеса жадна за мъжки ласки
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

Заплатите в София скочили с 200 лв. за година

В десет области увеличението им е с над 100 лв.

13 януари 2020



Заплатите в София нараснаха с 200 лв. за година. През септември средното възнаграждение в столицата е 1711 лв., при 1513 лв. за същия месец на миналата година, сочат последните официални данни на НСИ. Това представлява ръст с 13,1%.

Заплатите в София не само са най-високи, но и нарастват най-бързо като абсолютна сума спрямо останалите райони на страната, пише „Труд“.

Софиянци взимат с 445 лв. повече от средното възнаграждение за страната, което е в размер на 1266 лв. Но ако от данните на НСИ се извадят възнагражденията в столицата, се оказва че средната заплата за останалата територия на страната е малко над 1000 лв., а столичани взимат със 70% повече.

Основната причина за това са инвестициите. София привлича над 50% от всичките инвестиции в страната. В резултат, въпреки че всяка година хиляди хора се местят от по-малките градове в София, безработицата в града е най-ниска.

На второ място по ръст на заплатите е област Силистра. Увеличението на възнагражденията там е със 155 лв. за година, или с рекордните за страната 19,4%. Въпреки това средната заплата в Силистра остава сравнително ниска – само 954 лв.

На трето място е област Добрич, където месечните възнаграждения са нараснали със 148 лв., или със 17,1% за година до 1011 лв. Всичко това става благодарение на инвестициите в тези области.

Сериозен ръст от 130 лв. има и на заплатите в област Варна. Това представлява увеличение с 12,3% до 1189 лв.

Челната петица се допълва от област Перник със 115 лв. допълнително на месец. Заплатите в Перник са нараснали с 13% за година средно до 1002 лв. Това се дължи на близостта на Перник до София и факта, че много хора от областта работят в столицата.

Възнагражденията нарастват в цялата страна. Но само в 10 от 28-те обрасти увеличението е с над 100 лв. за година. В топ 10 влизат и областите Русе (+111 лв.), Габрово (+109 лв.), Търговище (+105 лв.), Хасково (+102 лв.) и Враца (+101 лв.).

За страната средното възнаграждение е нараснало за година със 131 лв., или с 11,5% до 1266 лв.
https://www.dnes.bg/obshtestvo/2020/01/ ... ina.435749
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Vedren »

Я кажи сега и колко % вдигнаха, водата, тока, застрховките за коли, данъците за коли, данък сгради.
Мога да продлължа такса за смет, данъци и такси при покупка на имот, на кола, винетка.
Май с доста повече от 13 %.

Вместо крачка напред май стана крачка назад.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

Vedren написа: Пон Яну 13, 2020 11:49 pm Я кажи сега и колко % вдигнаха, водата, тока, застрховките за коли, данъците за коли, данък сгради.
Мога да продлължа такса за смет, данъци и такси при покупка на имот, на кола, винетка.
Май с доста повече от 13 %.

Вместо крачка напред май стана крачка назад.
Цените на услугите растат в целия свят.
Обаче в София заплатите са нарастнали с 20% за 1 година, а с колко нарастнаха в Канада?
Дай да видим кой накъде се движи. София ли е назад или по-скоро Канада?
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Kan_Tangra »

Мигрантето преминаха от външна тоалетна на вътрешна.
От 2 $ на ден, към 12 на час
От шаман, към безхаберен некадърник
От пълна липса на отопление, към отопление 9месеца в годината.
От магарета и камили, към 3-4 часа дневно в лека кола.
От пустини или влашки полета, към осолени бетони и небостъргачи.
Прогрес има и в Канада! Не ги мислете за толкова прости работниците и селяните. И аборигените.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

Не съм казал, че Канада е зле, просто не приемам невярното твърдение, че България назадва.
Затова дадох пример с обективното, че България се движи по-бъзро напред, а за в бъдеще ускорението ще расте.
Скоро ще сме с евро - втората най-силна валута на света след щатския долар, това с перспективата да стане до десетилетие дори първа.
Публикувай отговор