Средната заплата достигна 1205 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Павел »

Pyrelight написа: Вто Окт 08, 2019 7:52 pm A, значи икономисваш и от автобус и живееш на висок етаж в блок с перманентно повреден асансьор? :D
Ако си имал такива коли, каквито цитираш, то вероятно някой от родителите ти ги е имал, а ти само си ги ползвал. Пътуванията пак се дължат на тях вероятно.
Признавам си чистосърдечно, преди да дойде демокрацията не съм пътувала никъде, ама не защото нямаха нашите нямаха финансова възможност, а просто защото като много други българи не ни пускаха никъде.
В Бяла Слатина обор не съм виждала, защото баба и дядо бяха интелигентни хора и дори не отглеждаха добитък за лично ползване.
Баба беше учителка, а дядо - чиновник в общината. Нямаха и кола, ни каруца, така че не съм се возила дори и за фън, ама гледам ти си много добре запознат със селскостопанският начин на живот, та оттам и въпросът: Вашите селяндури от коя чета се пръкнаха активни борци, че ти успя да се поразходиш и видиш свят по време, когато животът беше доста по-евтин? :D
П.П. Преставих си те на ролкови кънки и не мога да се спра. :rofl: :rofl: :rofl:
Мерси, все пак, де...! За доброто настроение. :)
Знам - баба ти e преподавала на Стайнуей в читалище Просвета, а дядо ти е бил диригент на белослатинската филохармония :D
Бъркаш ме с приятеля ти Пумпи - неговата баба е била активен борец. Обиколил съм света след демокрацията на собствени разноски и съм заминал за Америка пак без помощта на тате - тук ме бъркаш със себе си. Освен стълби в аварийното стълбище, по нашите села има и стълби нарочно направени в планината за спортуване, нещо което ограничено същество като теб няма как да знае
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pyrelight »

Не позна. Баба беше учителка по математика. Дядо работеше в общината.
Другият ми дядо (по бащина линия) беше лекар, а баба работеше в Министерство на земеделието срещу изгорелия цирк.
Не съм дошла тук с помощта на тате. Кандидатствахме семейно по имиграционната програма и дойдохме след като ни одобриха. :)
П.П. Аз пък плувам само гръб и бруст...И какво от това? :D
Личният ми треньор каза, че не е нужно толкова да се зориш...45 мин активно натоварване на всички двигателни групи е достатъчно на ден. :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Павел »

Pyrelight написа: Вто Окт 08, 2019 8:20 pm Не позна. Баба беше учителка по математика. Дядо работеше в общината.
Другият ми дядо (по бащина линия) беше лекар, а баба работеше в Министерство на земеделието срещу изгорелия цирк.
Не съм дошла тук с помощта на тате. Кандидатствахме семейно по имиграционната програма и дойдохме след като ни одобриха. :)
П.П. Аз пък плувам само гръб и бруст...И какво от това? :D
Личният ми треньор каза, че не е нужно толкова да се зориш...45 мин активно натоварване на всички двигателни групи е достатъчно на ден. :lol:
Като ти гледам фигурата, личния ти треньор със сигурност се казва Ути Бъчваров :D

Верно си е смешно да караш кънки - посмей се още, или по-скоро си помечтай

Sta Monica/Venice Inline Skating

https://www.youtube.com/watch?v=q8TBL7DBgXY
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pyrelight »

A, значи оттам си си го измислил маршрута, гледайки девойчета в Ю-тюб? Прави впечатление, че много гледаш клипчета, та не знам кой си фантазира, ама май не съм аз?! :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа: Вто Окт 08, 2019 6:16 am Аха, не си казвал и че в България са останали само глупаците. Които си харесват и избират мафиоти и комунисти да ги управляват. И живеят от мизерните подаяния на ГРОБ щото са некадърни за нещо друго. :)
Не съм. Това са твои измислици, но не си ти виновен - акъла ти й толкоз.
Половината българи не са гласували на последните избори за мафиоти и комунисти.
Измежду тях има не-малко които съзнателно отказват да гласуват, защото избор няма.

Не живеят с подаяния, но волно или неволно хрантутят мафиотите от ГЕРБ/БСП/ДПС/Патреоти/комунистическата ДС
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа: Вто Окт 08, 2019 1:50 pm
Павел написа: Вто Окт 08, 2019 12:47 am
Ivan1007 написа: Вто Окт 08, 2019 12:14 am Тцъ.
Тук има некадърни като теб и Linko да речем, както и в България има кадърни, които поради едни или други причини са там.
Съпругът на Елена, приближава пенсионна възраст и е доказано кадърен като повече от 20 години е работил за големи сервизни компании за нефт и газ по цял свят.
С Елена са отгледали две вече пълнолетни деца и не са ги заврели в гетото на Ванкувър да им взимат залъка от устата.
Като стигнеш това ниво може би жена ти ще ти сменя памперсите , ама надали.
Обаче са ги заврели в гетото България, както ти тук ни обясняваш ежеминутно :D
За всеки друг на тяхно място щеше да каже, че са лузъри щом са се върнали в България, обаче специално тия не са, защото мъжа е бил дзифтар, което е взаимноизключващо се с лузър.

В същото време некадърния търговец на копърка не докосва работа и кой каквото прави той все или гребе, или кара колело, или хайква, докато ние дремем в офиса (а някои във Великите нефтени полета на -40). И явно е спестил достатъчно от копърката, щом пътува и почива доста повече от някои "кадърни". :lol:
Хахаха!
Ми аз не дремя - работя това, което ми харесва и понякога се развличам с хор Чукундур :rofl:
Ти май не си особено по-умен от Линко, след като не можеш да проумееш, че въпросните хора не са емигрирали в Канада и съответно не са се връщали в България.
Дойдоха за 2 месеца екскурзия с двете си деца, през лятната им ваканция, обиколиха Албърта, Британска Колумбия и Юкон с кола под наем и се върнаха в
България.
Получиха си перманент резидент статус и се възползваха от него впоследствие да работят и почиват отново тук.
След отмяна на визите нищо не ги бърка да дойдат пак като туристи.

Не е само агент Павел да не работи - куп мутри и бивши ченгета се изнесоха от България в САЩ и Канада с откраднатото.
Също като чайниците, заради които се кефиш, че къщата ти станала милион и кусур
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа: Вто Окт 08, 2019 5:09 pm
Pyrelight написа: Вто Окт 08, 2019 4:49 pm Айде, айде...разпочивал се е! Гледа по цял ден Хауърд Стърн или Фокс, рупайки чипс. Затова го е докарал до (цитирам него самия) грозен и дебел. А и другото занимание...Подсмърча по Мазда 3, с евентуална перспектива към 2025 г., като му изтекат вноските по падъл борда - основно средство за ловене на жаби в близкия гьол, да си купи една за още 15 години изплащателен период. Само не знам като е дебел, как ще се събере в такава маломерна колца? :sweat:
А дано дотогава да се научи, как се публикуват лични снимки в бг-крив космос.ком, та и ние да облажим малко сеир! :D
Факт е, че живее добре без да работи, а това горното са глупости в стил Батката. :D
Колко добре да живее, като не може да опази закуската на дъщеря си в гетото и също като теб е фрустриран от заобикалящите го?

Мечтата на всяко парвеню - да не работи :fubar:
Тя затова България е на това дередже - всеки селски тарикат си мечтае да не работи.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2376
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

roumensp написа: Вто Окт 08, 2019 4:59 pm
SFBG82 написа: Вто Окт 08, 2019 4:45 pm

Каква точно е ползата от подобно "лидерство" в някакъв регион измислен специално заради сравнението ?
А дали статистиката USA vs BG говори повече за мощният IT бизнес в България?
Виж 2017 година, а като гледам какво се случва сега през 2019 година в България и най-вече в София, не бих се учудил САЩ да мине след България отново. 270 нови ИТ фирми регистрирани само за полугодието. В момента София се превръща за Европа в това, което е щата Калифорния за САЩ. :)

Изображение
Аватар
SFBG82
Мнения: 2376
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

България не е вече онази постсоциалистическа страна.
Това е страна в НАТО и ЕС, с изключетелно важно геополитическо значение както за Запада - ЕС и САЩ, но така и за Изтока - Русия, Турция и Близък изток.
До няколко години страната ще е в еврозоната и Шенген.
Канадското доларче е по-евтинко от еврото. Няма и как да не е така...

Заплатките в България са обречени да растат с по 5-15% годишно.
Индустрията в България си е на доста добро ниво. Трябат ни само 2, 3 автомобилни завода, които скоро ще дойдат.

Изображение
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

SFBG82 написа: Вто Окт 08, 2019 11:14 pm
roumensp написа: Вто Окт 08, 2019 4:59 pm
SFBG82 написа: Вто Окт 08, 2019 4:45 pm

Каква точно е ползата от подобно "лидерство" в някакъв регион измислен специално заради сравнението ?
А дали статистиката USA vs BG говори повече за мощният IT бизнес в България?
Виж 2017 година, а като гледам какво се случва сега през 2019 година в България и най-вече в София, не бих се учудил САЩ да мине след България отново. 270 нови ИТ фирми регистрирани само за полугодието. В момента София се превръща за Европа в това, което е щата Калифорния за САЩ. :)

Изображение
8) :rofl: :D
Аве не ти ли е ясно, че този бизнес, както и шивашките цехове, го има в България, поради същите причини, поради които правят всичко в Китай и други страни от третия свят като България, Мексико, Гватемала, Виетнам, Пакистан и Бангладеш - щото сте евтини.


Световен лидер открива 300 работни места в Пловдив, обещава 2500 лв. заплати

Естествено, че ще го оутсорсва в България, дето ще плаща една четвърт от това, което плаща в САЩ или Канада да речем
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Павел »

Pyrelight написа: Вто Окт 08, 2019 8:50 pm A, значи оттам си си го измислил маршрута, гледайки девойчета в Ю-тюб? Прави впечатление, че много гледаш клипчета, та не знам кой си фантазира, ама май не съм аз?! :lol:
Да, добре че беше тубата, за да науча какво предлагат различните квартали на Лос Енджелис, щото 15 години докато живях там дремах :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от pumpy »

SFBG82 написа: Вто Окт 08, 2019 11:25 pm До няколко години страната ще е в еврозоната и Шенген.
Ето това е ключовото в твоите изказвания "ЩЕ"
Така слухаме сума ти време за един завод на Фолксваген и каква стана тя със ЩЕ-то ???
Не обичам да ми се говори в бъдеще време, обичам да консумирам днес и сега. Утре я ме има я ме няма, знам ли ?
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от agent Ozo »

Хахахаха...лъжливото овчарче Иван1007 хептен се оплете в лъжите си! :) :rofl:
Не били имигрирали нашенците, само дето дошли да си вземат ПР-статуса. Дошли на екскурзия ама поработили 2 зими. Ей така - за удоволствие. Нещо като селския туризъм у нас. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pyrelight »

Павел написа: Сря Окт 09, 2019 12:03 am
Pyrelight написа: Вто Окт 08, 2019 8:50 pm A, значи оттам си си го измислил маршрута, гледайки девойчета в Ю-тюб? Прави впечатление, че много гледаш клипчета, та не знам кой си фантазира, ама май не съм аз?! :lol:
Да, добре че беше тубата, за да науча какво предлагат различните квартали на Лос Енджелис, щото 15 години докато живях там дремах :D
Бе, то сигур си понаучил кварталите, ама дали си живял сред гетото или елита, трябва да се осланяме на твоята честна дума, а тя е мого суперлативна, следователно - издиша! |(
БТВ. На колко години си, след като си живял само там 15?
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от optics »

SFBG82 написа: Вто Окт 08, 2019 11:25 pm България не е вече онази постсоциалистическа страна.
Това е страна в НАТО и ЕС, с изключетелно важно геополитическо значение както за Запада - ЕС и САЩ, но така и за Изтока - Русия, Турция и Близък изток.
До няколко години страната ще е в еврозоната и Шенген.
Канадското доларче е по-евтинко от еврото. Няма и как да не е така...
Заплатките в България са обречени да растат с по 5-15% годишно.
Индустрията в България си е на доста добро ниво. Трябат ни само 2, 3 автомобилни завода, които скоро ще дойдат.
Нищо не ти е ясно. Сега поред:
- Крайно време беше да не е. Ама повечето"братски страни" по-отдавна не са. И в по-правилна посока.
- Важното географско положение не е никаква новост.
- Отдавна трябваше да е. Каква гордост е ако последен са те приели някъде??? (виж вица за хипопотама - до брадата в кал)
- Японската ена е 120 пъти по евтина от еврото. Значи ли че Японците са 120 пъти по-зле от Европа. И 60 пъти по-зле от българите? :rofl:
- И кой ги е обрекъл тези заплатки? Патриарха или митрополитите дето са агенти на ДС?
- Отвори си очите. Няма индустрия. Банано-визираме се все повече. В Стара Загора имаше ДЗУ, имаше Азотно-торовия, имаше Светлина, имаше Слънце, Имаше Наталия, и т.н. Къде са сега? Къде е индустриалната продукция?
- Имаш много грешна представа какво ни трябва. То за тебе как да е, така са повечето хора, но лошото е че тези които сте избрали - и те нямат идея как се прави силна индустриална държава. Някой ще каже - ама ние не сме за индустриална държава. Гуд пойнт, може би е така. Щом сме за туристическа - тогава направете я силна туристическа държава. Но и за това нямат идея. :(
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор