Средната заплата достигна 1205 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
SFBG82
Мнения: 2376
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

pumpy написа: Пон Сеп 30, 2019 4:06 pm Или тази статия е ЛЪЖА или нещо се е променило невероятно в последно време :lol:
Тази статия е лъжа.
В София трудно се намират хора и за по 1500 лева месечно нето. Говоря за нискоквалифициран труд.
Квалифицираните отдавна са над 1000 евро нето за месец. Заплатите растат галволомно в момента.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от pumpy »

Според твоите таблици в някакви измислени ППП, Рунъния е пред нас в 3 от 4 извадки. Ти изобщо четеш ли какво поустваш ?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от pumpy »

SFBG82 написа: Пон Сеп 30, 2019 4:29 pm
pumpy написа: Пон Сеп 30, 2019 4:06 pm Или тази статия е ЛЪЖА или нещо се е променило невероятно в последно време :lol:
Тази статия е лъжа.
В София трудно се намират хора и за по 1500 лева месечно нето. Говоря за нискоквалифициран труд.
Квалифицираните отдавна са над 1000 евро нето за месец. Заплатите растат галволомно в момента.
От кога останалата част от страната, извън София, не се брои за България ???
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от pumpy »

Сигурно и тази статия е ЛЪЖА. Изобщо как да вярвам на един, а на друг да не вярвам ..... Журналята и самите сестри ще да са изпуснали по една нула от заплатите си, ако слушаме БНТЖ, ама все пак някакси не им вярвам особено ?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа: Пон Сеп 30, 2019 4:29 pm
pumpy написа: Пон Сеп 30, 2019 4:06 pm Или тази статия е ЛЪЖА или нещо се е променило невероятно в последно време :lol:
Тази статия е лъжа.
В София трудно се намират хора и за по 1500 лева месечно нето. Говоря за нискоквалифициран труд.
Квалифицираните отдавна са над 1000 евро нето за месец. Заплатите растат галволомно в момента.
Това за главоломния растеж го слушахме сума ти години от Йорко, накрая той взе че изчезна, а заплатите все още си стоят най-ниските в ЕС. :lol:

https://www.reinisfischer.com/average-s ... union-2018
https://ec.europa.eu/eurostat/statistic ... bour_costs

Колко години на главоломен растеж са необходими, за да станем предпоследни ? И тия дето не са в София к'во да правят, да пестят от закуски ?
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от agent Ozo »

Аз пък бях сигурен, Пумпи, че над половината от твоите роднини и познати в България получават минимална и по-ниска заплата. Щото това винаги е било твоето доказателство за една или друга твоя теза - "мои познати...". А то излиза, че си правиш изводите на база някакви писания с непроверени данни от неизвестни писачи в незнайни сайтове. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
SFBG82
Мнения: 2376
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1253 лева

Мнение от SFBG82 »

roumensp написа: Пон Сеп 30, 2019 6:01 pm
Колко години на главоломен растеж са необходими, за да станем предпоследни ? И тия дето не са в София к'во да правят, да пестят от закуски ?
Това ако не е ръст, здраве му кажи:

Изображение

България е държавата безспорен лидер с най-висок регистриран ръст на БВП и заплати в ЕС за последните 10-тина години.
Предполагам осъзнаваш какво означава почти удвояване на БВП на глава за 11 години, при това с експоненциално нарастване?

Канада ще бъде отвяна от България по БВП на глава в следващите 20 години със сигурност, защото много скоро първата ще бъде на дебел минус, заради очакваната поредна финансова криза в САЩ. Искаш ли да ловиме бас?

България е напът да въведе еврото, втората най-силна валута в света и бъдещата първа.
Малко остана да си доподредим къщата, а пък ти си мрънкай.

Изображение

СРЗ - 1999

България - 201лв.
Румъния - 230лв.
Босна и Херцеговина - 503лв.
Република Македония ≈ 518лв.
Хърватия (2000 г.) ≈ 1246лв.

СРЗ - 2008

България - 544лв.
Румъния - 935лв.
Босна и Херцеговина - 1113лв.
Република Македония ≈ 841лв.
Хърватия ≈ 2042лв.

СРЗ - 2018

България - 1135лв.
Босна и Херцеговина - 1363лв.
Република Македония ≈ 1133лв.
Хърватия ≈ 2230лв.


Средната заплата в София достигна 1730 лв., в страната -1253 лв.

https://www.economic.bg/bg/news/11/sred ... 53-lv.html
Последно промяна от SFBG82 на Пон Сеп 30, 2019 11:49 pm, променено общо 3 пъти.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от pumpy »

Аз искам: давай да пишем договор, аз съм си в София след няколко седмици, заверяваме го нотариално и оставяме един 20к в каквото поизкаш (евро, левове, долари) в доверителна сметкана някой нотариус в София. След 20 години, ако Канада има по нисък БВП на глава от населението от България парите са твои. Ако ли не са мои.
100% ритърн за 20 години не е много, тоест е невероятно малко, но съм готов да го направя за спорта: казвай валутата и давай да пишем договор.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2376
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

pumpy написа: Пон Сеп 30, 2019 11:44 pm Аз искам: давай да пишем договор, аз съм си в София след няколко седмици, заверяваме го нотариално и оставяме един 20к в каквото поизкаш (евро, левове, долари) в доверителна сметкана някой нотариус в София. След 20 години, ако Канада има по нисък БВП на глава от населението от България парите са твои. Ако ли не са мои.
100% ритърн за 20 години не е много, тоест е невероятно малко, но съм готов да го направя за спорта: казвай валутата и давай да пишем договор.
Не говори за война с прашки, а чети статистиката на Евростат и НСИ.
5.7 пъти, не проценти е ръста на заплатите в България за 19 години (т.е. на около 3 години има удвояване на заплатите), като ръстът се ускорява експоненциално и нито едно тримесечие не е бил надолу. Твоите колеги зъболекари за по 5 години вериги клиники направиха. Вадят по милион лева на месец и нагоре.

България е с едно от най-ниските задлъжнявания на държавно ниво и когато въведем еврото ще имаме най-ниските възможни лихвени проценти по кредитите в Европа. Това ще доведе до още по-сериозен ръст. Словакия отвя по-богатата Чехия за три години след като въведе еврото.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Средната заплата достигна 1253 лева

Мнение от MrGeek »

SFBG82 написа: Пон Сеп 30, 2019 11:30 pm България е държавата безспорен лидер с най-висок регистриран ръст на БВП и заплати в ЕС за последните 10-тина години.
Предполагам осъзнаваш какво означава почти удвояване на БВП на глава за 11 години, при това с експоненциално нарастване?

Канада ще бъде отвяна от България по БВП на глава в следващите 20 години със сигурност, защото много скоро първата ще бъде на дебел минус, заради очакваната поредна финансова криза в САЩ. Искаш ли да ловиме бас?

България е напът да въведе еврото, втората най-силна валута в света и бъдещата първа.
Малко остана да си доподредим къщата, а пък ти си мрънкай.
Момко, на какви гъби си? Това ме мавежда на мисълта да отворя една тема за уникални форумни бисери, но се опасявам, че няма да имаш сериозна конкуренция. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от optics »

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Kan_Tangra »

pumpy написа: Пон Сеп 30, 2019 11:44 pm Аз искам: давай да пишем договор, аз съм си в София след няколко седмици, заверяваме го нотариално и оставяме един 20к в каквото поизкаш (евро, левове, долари) в доверителна сметкана някой нотариус в София. След 20 години, ако Канада има по нисък БВП на глава от населението от България парите са твои. Ако ли не са мои.
100% ритърн за 20 години не е много, тоест е невероятно малко, но съм готов да го направя за спорта: казвай валутата и давай да пишем договор.
Може да ги депозирате при мен. Ще ги врътна за 20 години и ще си направя и аз 100% възвръщаемост. :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pyrelight »

А баш при теб ще ги депозират!....myhata III :bandit:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от pumpy »

SFBG82 написа: Пон Сеп 30, 2019 11:54 pm Твоите колеги зъболекари за по 5 години вериги клиники направиха. Вадят по милион лева на месец и нагоре.
След 25 дни съм си в София и нося още 20к кеш: водиш ме при ЕДИН мой колега, който вади милион и нагоре на месец и тези 20к ( ти си избираш валутата) са също твои.
Забрави са средната заплата :) до тук имаш възможност да изкараш 40к чисти, без данъци. Само трябва да докажеш безмислиците си на живо. И няма да каним танграта да те бие по тротоарите, само ще правиш кинти.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pyrelight »

Е, ти направо го утепа! Тоя е дребен кокошкар. Откъде мислиш ще извади 20К на живо? Не го ли виждаш, че се излага като дърт циганин по форуми, пишейки глупости за да върже месечния бюджет? Аз отдавна спрях да му обръщам внимание.|(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Публикувай отговор