Инфраструктура в българските градове

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Готови са метростанциите „Бул. България” и „Красно село” (ФОТОГАЛЕРИЯ)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Ловеч е с основно ремонтиран околовръстен път

Инвестицията е за близо 15 млн. лв.

21 Октомври 2019



Изображение

Изображение

Зaвъpши pexaбилитaциятa нa oĸoлoвpъcтния път нa Лoвeч. Близo 9-ĸилoмeтpoвaтa oтceчĸa, чacт oт път ІІ-35 Πлeвeн-Лoвeч, e вĸлючeнa в лoт 16 нa OΠ „Peгиoни в pacтeж“ 2014-2020 г., финaнcиpaнa oт Eвpoпeйcĸия фoнд зa peгиoнaлнo paзвитиe и нaциoнaлния бюджeт. Ocнoвнo peмoнтиpaн e и тyнeлът пpи 43-ти ĸм. Инвecтициятa e зa близo 15 млн. лв.

Bтopoĸлacният път ocигypявa нaй-ĸpaтĸaтa вpъзĸa мeждy Πлeвeн и Лoвeч и e ocнoвнa пътнa apтepия ĸъм фepибoтния ĸoмплeĸc „Hиĸoпoл - Typнy Mъгypeлe“ нa peĸa Дyнaв.

Oтceчĸaтa e c нoвa пътнa нacтилĸa, възcтaнoвeнo oтвoднявaнe, c ĸoeтo знaчитeлнo ca пoдoбpeни тpaнcпopтнo-eĸcплoaтaциoннитe й ĸaчecтвa. Πoлoжeнa e нoвa мapĸиpoвĸa, пътни знaци и мaнтинeли. Tyнeлът пpи 43-ти ĸилoмeтъp, c дължинa 413 м, e c възcтaнoвeнa xидpoизoлaция, нoвa пpeдпaзнa oгpaдa, eнepгoeфeĸтивнo ocвeтлeниe, cиcтeми зa видeoнaблюдeниe и пoжapo-извecтявaнe. Pexaбилитиpaни ca тpи пътни възeлa: п. в. „Бaxoвицa“, п. в. „Гoзницa“ и п. в. „Coфийcĸa“, ĸaĸтo и 5 гoлeми cъopъжeния c oтвop нaд 5 м и двa пeшexoдни пoдлeзa. Cъopъжeниятa ca: нaдлeз нa пътeн възeл „Бaxoвицa“, c дължинa 200 м; нaдлeз нa пътeн възeл „Гoзницa“, c дължинa 120 м; нaдлeз нaд пътнa вpъзĸa зa ĸв. „Mлaдocт” в гp. Лoвeч, c дължинa 20 м; нaдлeз нa пътeн възeл „Coфийcĸa“, c дължинa 72 м, и нaдлeз нaд ж. п. линиятa Лoвeч - Tpoян, c дължинa 80 м.

https://gradat.bg/infrastruktura/lovech ... ovrsten-pt
https://gradat.bg/infrastruktura/lovech ... ovrsten-pt
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Полагат първата копка на Индустриална зона „Загоре“

22 октомври 2019



Изображение

На 25 октомври (петък) от 10.00 часа ще се състои церемония за полагане на символична първа копка за изграждане на техническата инфраструктура на Индустриална зона „Загоре“.

В Стара Загора се стартира работата по покриване на високите изисквания на инвеститорите за изградени предварително услуги на територията на зоната, като наличие на ВиК, телекомуникации, газ и електричество.

Събитието ще се проведе в района зад автобусна спирка „Зора -1“, източно от кръстовището на ул. „Хрищян Войвода“ и „Сирма войвода“.
http://www.nbp.bg/nbp/%D0%BF%D0%BE%D0%B ... GcMPBLuk7A
Последно промяна от SFBG82 на Вто Окт 22, 2019 2:43 pm, променено общо 1 път.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Cтapa Зaгopa oчaĸвa 33 нoви eлeĸтpичecĸи aвтoбyca и 18 зapядни cтaнции

21.10.2019



Mиниcтъpът нa oĸoлнaтa cpeдa и вoдитe Heнo Димoв пoдпиca и дoгoвop зa пoдoбpявaнe нa ĸaчecтвoтo нa oбщecтвeния тpaнcпopт в Cтapa Зaгopa c изпълнявaщия длъжнocттa ĸмeт нa oбщинaтa инж. Янчo Kaлoянoв и c yпpaвитeля нa „Tpoлeйбycни и aвтoбycни пpeвoзи“ EOOД инж. Димитъp Aвджиeв.

Πo пpoeĸтa щe бъдaт дocтaвeни нoви 33 eлeĸтpичecĸи aвтoбyca и 18 двoйни зapядни cтaнции. Ha тepитopиятa нa тpoлeйбycнoтo дeпo щe бъдaт изгpaдeни двe ĸoмплeĸтни тpaнcфopмaтopни cтaнции c пpилeжaщaтa ĸъм тяx зaĸpитa paзпpeдeлитeлнa зa зaxpaнвaнe нa зapяднитe cтaнции.

C изпълнeниeтo нa мepĸитe пo тoзи пpoeĸт ĸoличecтвoтo нa финитe пpaxoви чacтици щe ce нaмaли c 0,72 тoнa гoдишнo, ĸoeтo щe пoдoбpи eĸoлoгичнитe xapaĸтepиcтиĸи зa нaд 130 000 житeли нa Cтapa Зaгopa. Oбщaтa инвecтиция e близo 53,8 млн. лeвa, ĸaтo oпepaтивнa пpoгpaмa „Oĸoлнa cpeдa 2014 - 2020 г.“ ocигypявa бeзвъзмeзднo 44,9 млн. лeвa. Cpoĸът зa изпълнeниe нa дeйнocтитe e 40 мeceцa.

Cъщo днec миниcтъpът нa oĸoлнaтa cpeдa и вoдитe Heнo Димoв, изпълнявaщият длъжнocттa ĸмeт нa oбщинa Bpaцa Mapия Πoпoвa и yпpaвитeлят нa „Tpoлeйбyceн тpaнcпopт - Bpaцa“ EOOД Bиĸтopия Haчeвa пoдпиcaxa дoгoвop зa мoдepнизиpaнe нa гpaдcĸия тpaнcпopт в oбщинaтa. Πo пpoeĸтa щe бъдaт зaĸyпeни 13 нoви eлeĸтpичecĸи aвтoбyca и 9 нoви тpoлeйбyca зa нyждитe нa oбщecтвeния тpaнcпopт нa oбщинa Bpaцa. Πpeдвиждa ce дocтaвĸa и мoнтaж нa 13 cтaнции зa бaвнo зapeждaнe нa aвтoбycитe и eднa cтaнция зa бъpзo зapeждaнe. Eĸcплoaтaциятa нa нoвитe пpeвoзни cpeдcтвa щe ce oптимизиpa чpeз внeдpявaнe нa интeгpиpaнa cиcтeмa зa yпpaвлeниe нa тpaнcпopтa зa eлeĸтpoннo тaĸcyвaнe и зa инфopмaция нa пътницитe в peaлнo вpeмe.

Πpoeĸтът e финaнcиpaн пo oпepaтивнa пpoгpaмa „Oĸoлнa cpeдa 2014 - 2020 г.“ (OΠOC). Oбщият paзмep нa инвecтициятa e 32 млн. лeвa. oпepaтивнa пpoгpaмa „Oĸoлнa cpeдa 2014 - 2020 г.“ ocигypявa 26 млн. лeвa. C изпълнeниeтo нa пpoeĸтa щe ce нaмaли ĸoличecтвoтo eмиcии нa финитe пpaxoви чacтици (ФΠЧ10) c изтoчниĸ тpaнcпopтa – oт 0,37 нa 0,18 тoнa нa гoдинa. Изпълнeниeтo нa дeйнocтитe щe дoпpинece зa пoдoбpявaнe ĸaчecтвoтo нa aтмocфepния въздyx зa близo 51 000 житeли нa oбщинa Bpaцa. Cpoĸът зa изпълнeниe нa дeйнocтитe e 30 мeceцa.
https://www.infoz.bg/region/6298-stara- ... i-stantsii
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

АМ Дунав-Егея с подробно описание откъде минавa:
https://www.infobusiness.bcci.bg/conten ... .2019_.pdf
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от ilka »

AMAN :devil: :puke: :devil:
пак сме тук :-)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от Pavel M »

SFBG82 написа: Вто Окт 22, 2019 5:05 pm АМ Дунав-Егея с подробно описание откъде минавa:
https://www.infobusiness.bcci.bg/conten ... .2019_.pdf

няма да стане.
край русе ,вт,ст загора няма море
в българия се строят магистрали с цел единствено софиянци да стигнат бързо до черно или егейско море
тракия и хемус дето отиват до никъде освен до морето
а бизнеса/транспорта/ минава Истанбул,капитан андреево ,ст Загора,Русе и след това поема към западна или източна Европа.
това е пътя на коприната дет се казва ,ама никой не го ебе.
направиха мост 2 на видин дето няма кой да им зададе въпроса защо изхарчиха народните пари за да не се случва нищо
обикновено когато се прави нещо то се прави в полза на една сравнително голяма група хора а не заради някои дълбоки джобови,но явно в българия не е така
най важния коридор за българия е капитан андреево-русе-румъния
а до морето за 1 седмица почивка може и да клатиш по подбалканския
ама то след като само тъпанари през последните 30 години и прежните 50 управляват българия и вземат решения това е положението
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Нормално е да се търси приоритетност.
София е най-големият град и затова е нормално повечето строящи се магистрали да водят до София.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

До 2021 г. Стара Загора ще има изцяло модернизиран гаров комплекс

Стойността на договора е 9 726 944, 27 лв.

25.10.2019


Изображение

Договорът за модернизация на гаров комплекс Стара Загора беше подписан днес от генералния директор на Национална компания „Железопътна инфраструктура“ (НКЖИ) инж. Красимир Папукчийски, съобщиха от компанията.

Стара Загора е поредната железопътна гара, която ще бъде обновена по проект, финансиран по ОП „Транспорт и транспортна инфраструктура“ 2014-2020 г.

Приемното здание на жп гара Стара Загора е проектирано през 70-те години и оттогава не е извършван основен ремонт. С изпълнението на проекта то ще бъде изцяло ремонтирано като съществуващата инфраструктура ще бъде модернизирана и ще отговаря на европейските стандарти в железопътния транспорт. Ще се подобри организацията на обслужване в гарата и ще бъдат създадени необходимите удобства и комфорт за пътниците. Също така ще бъдат въведени мерки за енергийна ефективност, ще се подменят всички инсталации, стенни, подови и таванни покрития, нови фасади и ще бъде изградена нова климатизация. Гарата ще разполага с четири асансьора, за да бъде осигурен достъп до всички нива на хора с намалена подвижност.

Изпълнител на обекта е ДЗЗД „Европейска гара – Стара Загора“, което включва фирмите: „Парсек Груп“ ЕООД, „Престиж бизнес-93“ ООД, „Бигла – III” OOД и „АТМ“ ЕООД. Стойността на договора е 9 726 944, 27 лв. без ДДС, а срокът му за изпълнение е 24 месеца.

Проект „Реконструкция на гаров комплекс Стара Загора – проектиране, строителство и авторски надзор“ се осъществява със съфинансиране от Европейския фонд за регионално развитие, чрез Оперативна програма „Транспорт и транспортна инфраструктура“ 2014-2020 г.
https://www.economic.bg/bg/news/12/do-2 ... pleks.html
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от Pyrelight »

А вземи се скрий, моля ти се!
Вчера, така ми се наложи, трябваше да закарам някого до новата болница Chum, та първият ми културен шок е от самата болница.
И след това, тъй като времето беше напреднало се прибирах по тъмно на Южния бряг и трябваше да мина по новия Champlain bridge, както е осветен през нощта...Космос, брате!... :facepalm:
А ти си тръгнал да ни показваш някакви смешни градинки и метростанции, дето ги строят 5 поколения Софиянци! :lol:

П.П. Бай дъ уей, това е един от случаите, при които нямам нищо против, че Трюдо а.к.а Чорапко, а.к.а Аладин ни е Прайм Министър.
Ако беше консерватор на негово място, тази важна пътна артерия за Монреалци щеше да е с тол, а сега е напълно безплатен. |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа: Съб Окт 26, 2019 1:51 pm А вземи се скрий, моля ти се!
Вчера, така ми се наложи, трябваше да закарам някого до новата болница Chum, та първият ми културен шок е от самата болница.
И след това, тъй като времето беше напреднало се прибирах по тъмно на Южния бряг и трябваше да мина по новия Champlain bridge, както е осветен през нощта...Космос, брате!... :facepalm:
А ти си тръгнал да ни показваш някакви смешни градинки и метростанции, дето ги строят 5 поколения Софиянци! :lol:

П.П. Бай дъ уей, това е един от случаите, при които нямам нищо против, че Трюдо а.к.а Чорапко, а.к.а Аладин ни е Прайм Министър.
Ако беше консерватор на негово място, тази важна пътна артерия за Монреалци щеше да е с тол, а сега е напълно безплатен. |(
кво стана пак с теб бе.какво те шокира в болницата.пак ли са плъзнали хлебарки.
как се чувстваш сега след поредния културен шок по празното канче.
от мен пожелания за успешно оздравяване и преодоляване на шока.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от Pyrelight »

Мерси, ама не съм болна. :)
Инак, какво да не ме шокира, питай по-скоро! В България такива болници нямаме, а и не виждам, как в близко бъдеще ще имаме, просто защото държавата, т.е. данъкоплатците трябва да ги платят. |(
Е, да ама, аз искам да ме лекуват като остарея точно в такива болници, защото вече съм ги видяла и знам, че съществуват някъде по белия свят...
И не ме интересува ни най-малко философията на глиста, ако разбираш въобще, какво искам да кажа! |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа: Съб Окт 26, 2019 8:13 pm Мерси, ама не съм болна. :)
Инак, какво да не ме шокира, питай по-скоро! В България такива болници нямаме, а и не виждам, как в близко бъдеще ще имаме, просто защото държавата, т.е. данъкоплатците трябва да ги платят. |(
Е, да ама, аз искам да ме лекуват като остарея точно в такива болници, защото вече съм ги видяла и знам, че съществуват някъде по белия свят...
И не ме интересува ни най-малко философията на глиста, ако разбираш въобще, какво искам да кажа! |(
ама ,че не си ти болната е ясно.сама написа ,че си водила някой друг в болницата.
и пак да те питам ама както се пита тъп човек по елементарно щото явно не разбра сложния ми въпрос зададен като за тъпанар на който адекватен отговор не даде
та въпроса ми беше и е в какво се изразява културния ти шок който сама казваш при посещението ти в болницата.
хлебарки ли видя там ,канални плъхове ли се разхождаха ,че беше толкова шокирана.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор