Инфраструктура в българските градове

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:
roumensp написа:Най-обичам подобни нескопосани манипулации, според горната боза в Амстердам винаги е мрачно и облачно и хората масово живеят в сиви блокчета соц-стил.
Все едно не е така. :D
И само да вметна, че наемът в Бургас на нов 3-стаен апартамент е 250 евро/месец.
В Амстердам наемът на такъв апартамент започва от 2500 евро/месец.
Дреме ми на шалтера за Бургас, някои сме били в Амстердам и знаем за какво става дума. В Африка има още по-ниски наеми.
Да не говорим, че темата е за инфраструктура и сравнението на транспорт, комуникации и "уреденост" като цяло между двата града ще е доста забавно. :lol: Никой не го интересува къде на теб ти е скъпо и къде не.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Снимки: neolp

Асеновград

Изображение

Ремонтира се пространството пред хотела.

Изображение

Изображение

Изображение

В една от пресечките също ремонт.

Изображение

След ремонт.

Изображение

Река Чая е доста буйна.

Изображение

Асенова крепост със зуум.

Изображение
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от 7George »

SFBG82 написа:
optics написа:Тези "китни блокчета" дето си ги напускал, ти в такова ли искаш да живееш?
Щото мен ме изпълва с депресия.
Искам да живея на 1100 метра надморска височина в малък замък с бункер в естествена пещера под него.
Работя по въпроса обаче.
На прав път си, аз съм на 1025 м. И не мога да разбера защо хората се натискат да живеят на /край морското равнище, дето цунамито ги помита като мравки. Искаш къща, а на другите пробутваш небостъргачи, мостове и естакади, явно имаш някакъв интерес от това. ;)
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от 7George »

optics написа:Тези "китни блокчета" дето си ги напускал, ти в такова ли искаш да живееш?
Щото мен ме изпълва с депресия.
Най-лошото в северните страни като тази, че като поживееш в тая мрачна среда с убити и почти сиви цветове, започваш и така а се обличаш и да си боядисваш къщата и това го приемаш за нормално, виждал си скандинавците какви са. Хубавото е, че имаш пари да заминеш някъде на юг на по цветно като те хване депресията. Докато ако живееш в страна дето ходят с шарени гащи, чалми и рокли, и от това, жегата, мухите и мизерията ти писне, най-практикувания маршрут е пеша през пустинята на север...
Embrace your climate change!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от miteto »

SFBG82 написа: БУРГАС
Изображение
Дори на рекламните снимки имаме "митичните" решетки на първия етаж на панелката :rofl: :rofl: :rofl:

Намерил някой бургазлийски "патреот" десет санирани блока в Бургас и се самоубеждава, че гроздето било кисело. Ето Гугъл на произволно избрана улица в Бургас - кат си требе с решетките на първия етаж, изпраните гащи по терасите, паркирали по тревата коли и Жигулата на преден план до кофите за боклук :D
https://www.google.bg/maps/@42.5265376, ... 312!8i6656"
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от Ivan1007 »

SFBG82 написа:
roumensp написа:Най-обичам подобни нескопосани манипулации, според горната боза в Амстердам винаги е мрачно и облачно и хората масово живеят в сиви блокчета соц-стил.
Все едно не е така. :D
И само да вметна, че наемът в Бургас на нов 3-стаен апартамент е 250 евро/месец.
В Амстердам наемът на такъв апартамент започва от 2500 евро/месец.
Пропуснал си да споменеш, че средната нетна заплата в Бургас е 390 евро, в Амстердам е 2600 евро, а наема на тристайна панелка е 350, а не 250.

[
Local Purchasing Power in Amsterdam is 117.79% higher than in Burgas
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от roumensp »

Наемите са високи там, където има желаещи да живеят. И 50 евро да са в Бургас пак няма да ме привлече. Високите цени имат и положителна страна, пресяват потенциалните ти съседи. :lol:
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

miteto написа: Ето Гугъл на произволно избрана улица в Бургас - кат си требе с решетките на първия етаж, изпраните гащи по терасите, паркирали по тревата коли и Жигулата на преден план до кофите за боклук :D
https://www.google.bg/maps/@42.5265376, ... 312!8i6656"
Снимката дето размяташ е от 2012 година.
Оттогава до днес кварталът дето показваш е напълно преобразен. ;)
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »



Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

На 20 декември беше подписан договор за изграждането на нови 134.2 км от автомагистрала Хемус за 1,124,880,000 BGN без ДДС (pdf за сваляне):
http://www.api.bg:8080/easytender/bg/or ... 6502%27%7D"
Последно промяна от SFBG82 на Пет Дек 28, 2018 5:54 pm, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от miteto »

SFBG82 написа:
miteto написа: Ето Гугъл на произволно избрана улица в Бургас - кат си требе с решетките на първия етаж, изпраните гащи по терасите, паркирали по тревата коли и Жигулата на преден план до кофите за боклук :D
https://www.google.bg/maps/@42.5265376, ... 312!8i6656"
Снимката дето размяташ е от 2012 година.
Оттогава до днес кварталът дето показваш е напълно преобразен. ;)
Снимката я размятва Гугъл, иначе аз съм сигурен че тия дето спират на тревата вече паркират в 5-етажен подземен паркинг построен последните 6 години.
Ти знаеш колко е преобразен квартала, понеже си ходил лично в ж.к. Изгрев в Бургас и преди и след 2012-та година :rofl: :rofl: :rofl:
Ей го същия блок сниман от Гугъл през 2015-та - и решетките и праните гащи са си все там.
https://www.google.bg/maps/@42.5265265, ... 312!8i6656"
Преобразяване за чудо!
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

miteto написа:
SFBG82 написа:
miteto написа: Ето Гугъл на произволно избрана улица в Бургас - кат си требе с решетките на първия етаж, изпраните гащи по терасите, паркирали по тревата коли и Жигулата на преден план до кофите за боклук :D
https://www.google.bg/maps/@42.5265376, ... 312!8i6656"
Снимката дето размяташ е от 2012 година.
Оттогава до днес кварталът дето показваш е напълно преобразен. ;)
Снимката я размятва Гугъл, иначе аз съм сигурен че тия дето спират на тревата вече паркират в 5-етажен подземен паркинг построен последните 6 години.
Ти знаеш колко е преобразен квартала, понеже си ходил лично в ж.к. Изгрев в Бургас и преди и след 2012-та година :rofl: :rofl: :rofl:
Ей го същия блок сниман от Гугъл през 2015-та - и решетките и праните гащи са си все там.
https://www.google.bg/maps/@42.5265265, ... 312!8i6656"
Преобразяване за чудо!
И в Канада има такива сгради, че и доста по-неприятни.
Днес, вероятно тази сграда и район са обновени, защото в Бургас масово тече саниране, както и в Стара Загора, Пловдив, Варна и други градове.
Ще има винаги пари по еврофондове за саниране, докато не се санира всичко налично от жилищния фонд.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от miteto »

SFBG82 написа:
miteto написа:
SFBG82 написа:
miteto написа: Ето Гугъл на произволно избрана улица в Бургас - кат си требе с решетките на първия етаж, изпраните гащи по терасите, паркирали по тревата коли и Жигулата на преден план до кофите за боклук :D
https://www.google.bg/maps/@42.5265376, ... 312!8i6656"
Снимката дето размяташ е от 2012 година.
Оттогава до днес кварталът дето показваш е напълно преобразен. ;)
Снимката я размятва Гугъл, иначе аз съм сигурен че тия дето спират на тревата вече паркират в 5-етажен подземен паркинг построен последните 6 години.
Ти знаеш колко е преобразен квартала, понеже си ходил лично в ж.к. Изгрев в Бургас и преди и след 2012-та година :rofl: :rofl: :rofl:
Ей го същия блок сниман от Гугъл през 2015-та - и решетките и праните гащи са си все там.
https://www.google.bg/maps/@42.5265265, ... 312!8i6656"
Преобразяване за чудо!
И в Канада има такива сгради, че и доста по-неприятни.
Днес, вероятно тази сграда и район са обновени, защото в Бургас масово тече саниране, както и в Стара Загора, Пловдив, Варна и други градове.
Ще има винаги пари по еврофондове за саниране, докато не се санира всичко налично от жилищния фонд.
А, "вероятно" било. Аз пък си мислех че си ходил до квартала и ще ни покажеш по-нова снимка от тази на Гугъл през 2015-та, пък то излиза че си правиш вятър :D
А откъде им остават пари на тия в Европа да ви дават стинки по еврофондовете, като уж живеели в по-лоши сгради? Вместо да си натискате парцалите и да им целувате краката че ви дават подаяния да си оправите мангалските фасади, вие се правите на мъже и си мерите сградите с Амстердам :rofl:
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от 7George »

SFBG82 написа: Снимката дето размяташ е от 2012 година.
Оттогава до днес кварталът дето показваш е напълно преобразен. ;)
Да, гащите са се скъсали и сега приличат на прашки... :D
Embrace your climate change!
Публикувай отговор