29 години след 10 ноември

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от pumpy »

ivandaman написа:
Ако те слуша човек ще си помисли че си се запътил към деветият кръг на ада..

Спокойно никой няма да те "изяде".. особено ако се държиш нормално .....
Да, натам съм се запътил :(
Каква е дефиницията за нормално. Защото за мен Инстамбулската конвенция е нещо нормално, но там, в ада, противоречи на конституцията. Та кое точно е нормално ? И мисля да ходя на протест всяка вечер в подкрепа на "крещящите жени и уж болните им деца" - та дано не ям и бой ;)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
pumpy написа:
joro написа: Преди няколко години и Сърбия и Македония бяха преди нас по Индекс на човешкото разситие. А България беше на 69 място, но се изкачи до 51.
Само дето изминаха 29 години вече, а аз имам само един живот и нямам време да чакам да се изкачваме пред Сърция и Македония. Аз предпочитам да се самоизкача самостоятелно на 12/13 позиция, сега в МОЯ живот, а не в някой друг. Даже след някоя и друга година съмвсем доброволно бих пропаднал до 16 позиция и бих се изнесъл down under. Но ще е моя избор, а на бате ти бойко
На коя позиция е Канада и на коя позиция си ти в Канада са съвсем различни неща. Хората на 400 долара социал едва ли ги топли на кое място е Канада по жизнен стандарт.
И да се изнесеш на друго по-добро място не е гаранция, че ще си по-добре.
Йорко,
Вече ти писах, че в Канада социал 400 долара отдавна няма и че мнозинството от българите блъскат за по-малко от социалните помощи в Канада.
Та колко викаш са социалните помощи в България?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от ivandaman »

pumpy написа: Каква е дефиницията за нормално. Защото за мен Инстамбулската конвенция е нещо нормално,
А бе я "у лево" .. Нормално било че полът е "социална" конструкция и децата можели да си избирът джендъра и да си режат половите органи и да се тъпчат с хормони..
Нормално било да ги учат на перверзии в училището..
Нормално било че България се задължава да приема мигранти които се чувствали "преследвани" на джендър основа??
________
Как този фалшив документ ще намали насилието срещу "жените". България между другото не е и във топ100 когато става въпрос за насилие над жените..
Доколкото знам има си адекватни закони против насилието и просто трябва да се прилагат.. Ако някъде може и трябва да се подобрят нещата е в прилагането на вече съществуващото законодателство а не да се подписват разни глобо-хомо-ционистки конвенци тип "троянски кон"..

Скрий се некъде, ходи чисти заъби или слагай пломби и не се праи на интересен...
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от pumpy »

ivandaman написа:
pumpy написа: Каква е дефиницията за нормално. Защото за мен Инстамбулската конвенция е нещо нормално,
А бе я "у лево" .. Нормално било че полът е "социална" конструкция и децата можели да си избирът джендъра и да си режат половите органи и да се тъпчат с хормони..
Нормално било да ги учат на перверзии в училището..
Нормално било че България се задължава да приема мигранти които се чувствали "преследвани" на джендър основа??
________
Как този фалшив документ ще намали насилието срещу "жените". България между другото не е и във топ100 когато става въпрос за насилие над жените..
Доколкото знам има си адекватни закони против насилието и просто трябва да се прилагат.. Ако някъде може и трябва да се подобрят нещата е в прилагането на вече съществуващото законодателство а не да се подписват разни глобо-хомо-ционистки конвенци тип "троянски кон"..

Скрий се некъде, ходи чисти заъби или слагай пломби и не се праи на интересен...
Сега разбираш ли защо не ми се ходи там - ако още не ти е ясно, се погледни в огледалото или си прочети поста от горе.....
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от jet »

Тъкмо по-малко идиоти ще се раждат. Естествения подбор в действие.

Жоре кажи сега кога ще режем лентата на първия небостъргач в Банско.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от ivandaman »

pumpy написа:
Сега разбираш ли защо не ми се ходи там - ако още не ти е ясно, се погледни в огледалото или си прочети поста от горе.....
Какво не е вярно в поста ми??
Някакви контра-аргументи имаш ли или просто те яде отвътре и не можеш да го преживееш, че България (поне за сега) не се потдаде на бруталният външен натиск и ОТХВЪРЛИ извратените нео-либерални-глобо-хомо перверзни ЦИОНИСТКИ деструктивни идеологии ..

Като не ти се ходи в България, недей да ходиш..... problem solved
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от pumpy »

ivandaman написа:
pumpy написа:
Сега разбираш ли защо не ми се ходи там - ако още не ти е ясно, се погледни в огледалото или си прочети поста от горе.....
Какво не е вярно в поста ми??
Някакви контра-аргументи имаш ли или просто те яде отвътре и не можеш да го преживееш, че България (поне за сега) не се потдаде на бруталният външен натиск и ОТХВЪРЛИ извратените нео-либерални-глобо-хомо перверзни ЦИОНИСТКИ деструктивни идеологии ..

Като не ти се ходи в България, недей да ходиш..... problem solved
Ако ми покажеш къде във въпросната конвенция се говори за цялата помия, която изля отгоре може и да водим дебат. Ако ня можеш да го намериш на един от официалните езици на конвенцията (дано поне от английски разбираш) тогава си остава само помия, а не тема за дискусия.
А за съжаление трябва да си отива, когато родителите ти си отиват, нямаш особено много избор ако искаш да ги видиш още веднъж.....
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от Ivan1007 »

ivandaman написа:
pumpy написа:
Сега разбираш ли защо не ми се ходи там - ако още не ти е ясно, се погледни в огледалото или си прочети поста от горе.....
Какво не е вярно в поста ми??
Някакви контра-аргументи имаш ли или просто те яде отвътре и не можеш да го преживееш, че България (поне за сега) не се потдаде на бруталният външен натиск и ОТХВЪРЛИ извратените нео-либерални-глобо-хомо перверзни ЦИОНИСТКИ деструктивни идеологии ..

Като не ти се ходи в България, недей да ходиш..... problem solved
Верно е, че не разбираш какво означава думата gender, която си употребил във второто изречение, а в първото си заместил с “пол”.
Та думата означава род, заимствана е от граматическата категория.
В българския също има 3 рода - мъжки, женски и среден. Думи като бебе, дете, момче, момиче са от среден род в българския език.
Теб какво те бърка кой какво прави с половите си органи? :D
Ти перверзии като орален, мануален и анален секс правил ли си и изобщо секс за удоволствие правил ли си или си направил едно дете и оттогава оставен на сухо не може да си избиеш мисълта от главата за сексуалния живот и половите органи на другите? :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от optics »

pumpy написа:
ivandaman написа:
pumpy написа:
Сега разбираш ли защо не ми се ходи там - ако още не ти е ясно, се погледни в огледалото или си прочети поста от горе.....
Какво не е вярно в поста ми??
Някакви контра-аргументи имаш ли или просто те яде отвътре и не можеш да го преживееш, че България (поне за сега) не се потдаде на бруталният външен натиск и ОТХВЪРЛИ извратените нео-либерални-глобо-хомо перверзни ЦИОНИСТКИ деструктивни идеологии ..

Като не ти се ходи в България, недей да ходиш..... problem solved
Ако ми покажеш къде във въпросната конвенция се говори за цялата помия, която изля отгоре може и да водим дебат. Ако ня можеш да го намериш на един от официалните езици на конвенцията (дано поне от английски разбираш) тогава си остава само помия, а не тема за дискусия.
А за съжаление трябва да си отива, когато родителите ти си отиват, нямаш особено много избор ако искаш да ги видиш още веднъж.....
Ще ти покаже на куково лято. Аз затуй съм рахат. Като разбера че някой индивид не става за разговор и спирам.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от ivandaman »

pumpy написа:
ivandaman написа:
pumpy написа:
Сега разбираш ли защо не ми се ходи там - ако още не ти е ясно, се погледни в огледалото или си прочети поста от горе.....
Какво не е вярно в поста ми??
Някакви контра-аргументи имаш ли или просто те яде отвътре и не можеш да го преживееш, че България (поне за сега) не се потдаде на бруталният външен натиск и ОТХВЪРЛИ извратените нео-либерални-глобо-хомо перверзни ЦИОНИСТКИ деструктивни идеологии ..

Като не ти се ходи в България, недей да ходиш..... problem solved
Ако ми покажеш къде във въпросната конвенция се говори за цялата помия, която изля отгоре може и да водим дебат. Ако ня можеш да го намериш на един от официалните езици на конвенцията (дано поне от английски разбираш) тогава си остава само помия, а не тема за дискусия.
А за съжаление трябва да си отива, когато родителите ти си отиват, нямаш особено много избор ако искаш да ги видиш още веднъж.....
Article 3 – Definitions

c “gender” shall mean the socially constructed roles, behaviours, activities and attributes
that a given society considers appropriate for women and men
---------
Article 14 – Education
1 Parties shall take, where appropriate, the necessary steps to include teaching material on
issues such as equality between women and men, non-stereotyped gender roles
---------
Article 60 – Gender-based asylum claims

2 Parties shall ensure that a gender-sensitive interpretation is given to each of the Convention
grounds and that where it is established that the persecution feared is for one or more of
these grounds, applicants shall be granted refugee status

3 Parties shall take the necessary legislative or other measures to develop gender-sensitive
reception procedures and support services for asylum-seekers as well as gender guidelines
and gender-sensitive asylum procedures, including refugee status determination and
application for international protection.

SOURCE
Any other questions ????
Последно промяна от ivandaman на Съб Ное 10, 2018 11:42 pm, променено общо 2 пъти.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от Ivan1007 »

Да.
Два.
Какво общо има това дето си го цитирал, с глупостите за пола които изпляска преди това ?
Ти английския в рефюджи кампа ли го учи или от съседите пакистанци?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от ivandaman »

Ivan1007 написа:Да.
Два.
Какво общо има това дето си го цитирал, с глупостите за пола които изпляска преди това ?
Ти английския в рефюджи кампа ли го учи или от съседите пакистанци?
Асане ефенди, некой да говори с теб... Отговвора ми беше към Помпи.
Ходи учи къде е Аризона и къде е Невада не се притеснявай за моя "Английски" ..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от pumpy »

ivandaman написа:[
Article 3 – Definitions

c “gender” shall mean the socially constructed roles, behaviours, activities and attributes
that a given society considers appropriate for women and men
---------
Article 14 – Education
1 Parties shall take, where appropriate, the necessary steps to include teaching material on
issues such as equality between women and men, non-stereotyped gender roles
---------
Article 60 – Gender-based asylum claims

2 Parties shall ensure that a gender-sensitive interpretation is given to each of the Convention
grounds and that where it is established that the persecution feared is for one or more of
these grounds, applicants shall be granted refugee status

3 Parties shall take the necessary legislative or other measures to develop gender-sensitive
reception procedures and support services for asylum-seekers as well as gender guidelines
and gender-sensitive asylum procedures, including refugee status determination and
application for international protection.

SOURCE
Any other questions ????
Да, много ясно е обяснено какво значи джендър:

c “gender” shall mean the socially constructed roles, behaviours, activities and attributes
that a given society considers appropriate for women and men

Съответно конвенцията оказва защита, тогава когато социалното поведение е в ущърб на лицето. Пример: в България е нормално жената да носи ракията и пантофите на мъжа си. Да яде след него, да му прислужва на масата, да яде бой когато на стопанина й му е кеф и т.н. и т.н.
Конвенцията има за цел да защити хората, които според обществотото си е нормално да бъдат дискриминирани, заради роли определени им от същото това общество и което то смята за нормални.
Никъде не се говори за трети пол, за "ирански травестити" за еднополови бракове, за рязане на полови органи и още много от безсмислицата, което се изроди в милата ни татковина.
И да образованието трябва да бъде насочено към информация, че хората не може да бъдат дискриминирани, ппросто защото са от един или друг пол и искат да вършат дейности, които обществото не приема за "нормални" за техния пол.

Имат ли право хората на свобода да се самоопределят ?
Имат ли хората право на свобода да вършат дейности, нехарактерни за техния пол ?
Кои определя какво аз мога да правя и какво не: тоест ако искам да ходя с пола по улицата, кой може да ми каже, че не мога да го правя и да ми откаже например работа, просто защото съм с пола и космати крака?
Кой дава право на милиони говеда, да унижават и дискриминират различните от тях ?

Преди повече от 200 години французите са се борили с девиза: liberte, egualite, fraternite. Защо днес, има места по света, където хората не са свободни да изразят личните си виждания за живота. Дали съм с пола или не не пречи на никого. Защо децата да не бъдат научени да ме приемат за равен, нормален и достоен човек ? Къде е проблема в това ?
Или трябеа да ги научим, че мъжагите се бият по улиците на Монреал, а женките да си знаят мястото в кухнята ? Това ли е българското нормално ?

Повече няма да ти превеждам от английски. Ти сам си написал с червено това, което конвенцията иска да каже в член 3 и 14. Ако не можеш да разбереш значението на тези прости думи, аз съжалявам за живота ти на английски всеки ден.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от ivandaman »

Помпи не ми се прави на интересен да ми превеждаш.. Аз от преводи нямам нужда..

Проблема на терминологията е че е "отворена за интерпретации".. Полът бил социална конструкция.. Айде не на нас тия..

Като искат да защитават жените от какъв зор включват asylum seekers в конвенцията и чак пък да задължават страните които я подписват да ги приемат..
На всеки човек с малко мозък в главата е ясно, че тази конвенция няма нищо общо с правата на жените и целта и е съвсем друга и съм убеден че и ти си напълно наясно с това..

Това са си типично (айде този път ще използвам думата) глобалистки подмолни методи.. Уж всичко е с добро намерение и за любов и толерантност но е с цел да се унищожат традиционните ценности и да се даде поле на изява на всякакъв вид сексуални девианти, перверзници и извратеняци..и като за десерт да наводнят Европа с малцинства от не-европейски произход.. let's call a spade a spade

Предполагам знаеш че конституционният съд на България отхвърли конвенцията с 8 на 4 гласа.. В конституционният съд има 5 жени и всичките са гласували ПРОТИВ конвенцията..
Ето ти решението на съда.. Признавам не съм го чел цялото но ако толкова настояваш може да го дискутираме и него ама друг път че вече стана утре
http://constcourt.bg/bg/Acts/GetHtmlCon ... fd6f997310"

Наистина ли мислиш че 5 жени съдийки са садистки психопатки и не искат да защитят сънародничките си от насилие?

Не ти ли се струва странно, че освен Конституционният Съд, всички религиозни организации в България с изключение на ЕДНА - Еврейската се обявиха против конвенцията.

Защо още на следващият ден след решението на съда един български евреин публикува следната статия

Емил Коен: Християнските фанатици са в дива радост от позорното отхвърляне на Истанбулската конвенция

нещо много CoHencidences се събраха, пък и по някаква странна причина и на теб най-големият ти проблем в България е че не са приели тази шибана конвенция..
То бива наглост ама всяко нещо си има граници.. (Е па може, е па бива е па моля ви се ) :rofl: :rofl:
_______
Виж ще те успокоя малко .. планът за унищожението на Европа (в това число и България) ще се приложи така или иначе.. Дали ще успее напълно това вече само можем да гадаем..

Но ако не е чрез тази шибана конвенция то ще е с някоя друга изгъзица, като например тази

GLOBAL COMPACT FOR SAFE, ORDERLY AND REGULAR MIGRATION

Този резил ако не си чувал за него е нещо като конвенцията но на стероиди.. Канада и тя го подписа.. (САЩ, Унгария и Австралия го отхвърлиха)..

Така че спи спокойно.. Унищожението на държавата, коята е приела предците ти с отворени обятия, в която си се родил, израстнал и изучил и по която сега плюеш и злобееш (срещу нея) е въпрос на време..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от pumpy »

Майко мила....къде видя това в ОРИГИНАЛНИЯ ТЕКСТ ?????
Проблема на терминологията е че е "отворена за интерпретации".. Полът бил социална конструкция.. Айде не на нас тия..
Полът не е социална конструкция, но джендъра е. можеш ли да направиш разликата ?
Тези 5 жени са жертва на същата тази социална представа за тях - те не искат да видят нищо друго освен, това което обществото им е тъпкало в главите цял живот. Ето защо и обучението е важен момент от същата конвенция.
За мнението на религиозните организации не ми се говори - дай да палим направо кладата и да почваме наред.

Не ми отговори на нито един въпрос за моята и на хората, различни от теб свобода на съществуване Защо ? Защото ти и мнозинстовото ще определяте ?

Кой казва, че тези търсещи убежище няма да са жени, а ще са ирански травестити ???
А за съвпаденията - просто ти дадох пример, кое се смята за нормално там.
Ще ти дам друг пример, да видим как ще го извъртиш този път:

Един представител на властта нарече майките на деца в увреждания "кресливи жени на уж болни деца". Вече две седмици на никой това не рпави впечатление. И това е нормално ? Или и това е конспирация на световния империализъм да затрие страната. Да я затрие колкото се може по-бързо, може и нещо добро да се роди от пепелта й. Моя народ е воден 40 години в пустинята, докато не умре и последния роден в робство. Както съм казвал и преди, ние ще превърнем България в пустиня, докато не умре и последния роден в тази дупка, преди да може да възродим страната си за нещо по-добро. За съжаление няма да е в моя живот, а децата ми няма да живеят там за да го видят.....

И БТВ аз не плюя срещу държавата, а срещи тези, които живеят там и я унищожават......
Публикувай отговор