Ден на Ботев ...

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Ден на Ботев ...

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:На настоящия етап мога да правя прозорци от алуминий и ПВЦ, с което се и занимавам.
Иначе мога и да управлявам оперативно-тактически военни формирования в мирно и военно време.
Мога да управлявам огъня на артилерийски или реактивен взвод, дивизион и артилерийска група.
И много други работи мога. :)
Ако можеше да управляваш военни формирования, нямаше да правиш прозорци. :D
Огъня може да го управляваш в барбекюто. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Ден на Ботев ...

Мнение от agent Ozo »

Ами просто ги няма вече тези военни формирования, които да управлявам бе, Иван1007. Ракетните войски ги бастисаха отдавна, а от артилерията в цялото БА остана един единствен артилерийски полк в Асеновград с 2 (два) плътни дивизиона.
Докато бе плътна артилерийска бригада с 4, а известно време имаше и 5 дивизиона, бях там и управлявах. Като се заговори, че и нея ще бастисват натовци, плюх на всичко и се махнах.

А паркетен офицер никога не съм бил и службата в разни щабове сред въздухари-кариеристчета никога не ме е блазнила.
Но ако утре започне третата световна, то със сигурност ще се намери пак длъжност и за мен. Щабарите не обичат мириса на барут и войнишка пот. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Ден на Ботев ...

Мнение от Ivan1007 »

Хохохо!
Третата световна няма да има. :D
Ама да ти е минавало през акъла, че това, че ти харесва миризмата на барут и войнишка пот не е кой знае какъв актив. :D
За двата фарта и за това, че познанията ти за допотопната съветска техника никой не ги интересува нема да говорим. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Ден на Ботев ...

Мнение от agent Ozo »

Само ти така си мислиш, че никой не ги интересуват. Като разбра каква ми е специалността и експерианса във военната област, един колега украинец тутакси ми предложи да ме уреди да замина за Донбас да помагам на укрите. :)
Собствениците на компанията ни са двама братя украинци и сме нещо като междинен логистичен център на атошниците в Донбас. Купуват на разпродажби военно и всякакво друго имущество, пълнят контейнери и ги пращат в Украйна.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор