Истинските УСПЕЛИ българи!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Pyrelight »

Павел написа:
Pyrelight написа:
Павел написа: Когато на няколко пъти се издъни, изразявайки се от женски род (нещо което още в началото на шърейда Митето и каза, че ще стане). От смешна, стана жалка.
М-Не, не позна! Нито веднъж не сбърках рода. :D
Само, че ме посъветваха, че ще е много по-изгодно за мен да съм това, което съм в случай, че реша да си потърся правата по съдебен път. :)


Начи най-после потърси съвет от психиатър :rofl: Кога постъпваш за лечение?
Когато ти постъпиш за такова. Ще си пишем оттам. ;)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от ablood »

joro написа:Тия ги разправяй на баба ти от село Левуново. Учителите в Канада взимат около 4000 долара бруто, или 2700 долара чисто.
Някакъв линк къде си чел тази нелепа простотия?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от ablood »

Kan_Tangra написа:Добреее, аз лъжа!
Това, както можеш да установиш на последните страници е ясно на повечето ти съфорумници. Предположенията, постнати като факти и драматичноте преувеличения също се водят "лъжи".

Изображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Павел »

Pyrelight написа:
Павел написа:
Pyrelight написа:
Павел написа: Когато на няколко пъти се издъни, изразявайки се от женски род (нещо което още в началото на шърейда Митето и каза, че ще стане). От смешна, стана жалка.
М-Не, не позна! Нито веднъж не сбърках рода. :D
Само, че ме посъветваха, че ще е много по-изгодно за мен да съм това, което съм в случай, че реша да си потърся правата по съдебен път. :)


Начи най-после потърси съвет от психиатър :rofl: Кога постъпваш за лечение?
Когато ти постъпиш за такова. Ще си пишем оттам. ;)
Я пусни една анкета, ако можеш :rofl: , Кой е по-ненормален - аз, която/който смених за 15 години 15 прякора и 15 джендъра, или Павел?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Pyrelight »

Не мога. :$
Ама сега като се замисля ти всъщност не си ненормален, ами си обикновен :censored: , за което всъщност няма лечение. :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:
Павел написа: Когато на няколко пъти се издъни, изразявайки се от женски род (нещо което още в началото на шърейда Митето и каза, че ще стане). От смешна, стана жалка.
М-Не, не позна! Нито веднъж не сбърках рода. :D
Само, че ме посъветваха, че ще е много по-изгодно за мен да съм това, което съм в случай, че реша да си потърся правата по съдебен път. :)

ахха,значи Бистрие Палаузова/внучката на най младия български партизанин/ излиза от нелегалната борба
уелкъм бак агейн Бистрие :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Pyrelight »

Огнехвъргачка ти на устата! :devil:
Нямам нищо общо с никакви партизани, булгаристанецо! :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:Огнехвъргачка ти на устата! :devil:
Нямам нищо общо с никакви партизани, булгаристанецо! :D

мерси.ще ударя няколко скрийн шота за твое здраве :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Pyrelight »

Pavel M написа:
Pyrelight написа:Огнехвъргачка ти на устата! :devil:
Нямам нищо общо с никакви партизани, булгаристанецо! :D

мерси.ще ударя няколко скрийн шота за твое здраве :rofl:
:drinks: Леко после с правите, че да не ги закръглиш като Озо, четейки моите мнения! :D
Аре, до утре, че съм си вече в къщи и нямам време за вас! |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Ivan1007 »

Kan_Tangra написа:
joro написа:
Ivan1007 написа: Срамно е да работиш за 700-900 лева като лекарите , медицинските сестри и учителите в България
Разбира се, че е срамно. Затова добрите учители, лекари, медицински сестри в България работят за много повече. Един лекар в частна клиника взима няколко пъти повече от Бойко Борисов и поне два пъти повече от твоя приятел с почистващата фирма.
Наскоро се срещнах с един лекар хирург от Токуда. Сподели ми, че в щатите му предлагали да работи за .5 М годишна, а от 2та година 1 М $ заплата.
Той им се изсмял.
И си живее и работи в Сф.
По груби сметки би трябвало да взима около .5 М лева чисто в бг.
Като се събудиш и си извадиш двата пръста от контакта и крака от цукалото се обади пак.
Πoвeчe oт 160 xиляди дyши y нac взeмaт зaлaтa нaд 2000 лeвa, a нaд 33 xиляди ca тeзи, чиeтo възнaгpaждeниe e пoвeчe oт 5000 лeвa ĸъм ĸpaя нa 2016 гoдинa. Зa cpaвнeниe 4 гoдини пo-paнo тeзи oт пъpвaтa гpyпa ca мaлĸo нaд 104 xиляди дyши, a oт втopaтa ca 20 xиляди дyши. Toвa пoĸaзвaт дaнни нa Mиниcтepcтвo нa финaнcитe зa бpoя нa лицaтa, плaщaли дaнъĸ въpxy дoxoдитe нa физичecĸи лицa (ДДФЛ), пpeдocтaвeни в oтгoвop нa въпpoc, oтпpaвeн oт дeпyтaтa Лaлo Kиpилoв oт БCΠ ĸъм миниcтъpa нa финaнcитe Bлaдиcлaв Гopaнoв.
https://money.bg/personal-finance/kolko ... plata.html"
Доти да приемем, че твоя доктор е един от тия 33 000 със заплата над 5000 годишно твооите груби сметки са чисто и просто глупави сметки. Сбъркал си само 500 -1000 %.
"Ако остана тук... ще трябва да върша неща, които не искам да правя. Ще трябва да оперирам хора заради парите - хора, които не се нуждаят от операции. Да, така стоят нещата тук с корупцията. И ако не го правя, няма да оцелея като лекар в България."

Това разказва д-р Димитър Балездров, 34-годишен сърдечносъдов хирург от софийската болница “Токуда”, в репортаж на Би Би Си за българските лекари, подготвящи се да се прехвърлят да работят във Великобритания, след като на 1 януари 2014 г. отпаднат ограниченията за българи и румънци.

“Вече не искам да се боря. Просто искам да се махна. Тъжно е. Това е един вид предателство, но ще замина за Великобритания”, казва още д-р Балездров, уморен по средата на 24-часовото си дежурство. Той печели около 800 паунда (950 евро) на месец, а ако се прехвърли на Острова би получавал 60-70 хиляди паунда годишно.

“Ние не искаме западните заплати, а просто да ни оставят да живеем по-добре, като ни се заплаща като в другите посткомунистически държави като Чехия или Полша”, допълва д-р Наков.

https://www.google.com/amp/s/www.24chasa.bg/amp/2464173"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от MrGeek »

Kan_Tangra написа:Добреее, аз лъжа!
Това ти беше показано от доста съфорумци, но ето да ти припомня дума по дума отново очевадните ти лъжи:
Kan_Tangra написа:Наскоро се срещнах с един лекар хирург от Токуда (тук може и да лъжеш, може и да не лъжеш, това изречение го оставяме без коментар). Сподели ми, че в щатите му предлагали да работи за .5 М годишна, а от 2та година 1 М $ заплата (тук това цялото е уникален куп от дърти лъжи).
Той им се изсмял (груба лъжа - няма как да се смееш на оферта, която посмъртно няма как някой да ти я предложи).
И си живее и работи в Сф (това комай е единственото нелъжливо изречение в цялата ти тирада).
По груби сметки би трябвало да взима около .5 М лева чисто в бг (тук дори грубите ти сметки са нито повече, нито по-малко груби лъжи или в най-добрия случай фантазии).
joro написа:Тия ги разправяй на баба ти от село Левуново. Учителите в Канада взимат около 4000 долара бруто, или 2700 долара чисто.
Йоро, много яки лафове ви ръсят в милиционерското училище на ГЕРБ. Това с бруто/нето калкулациите в заплатите да не беше включено в изпита за преминаване в следващото милиционерско ниво? :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Pavel M »

добре де тук гледам върви спор къде лекарите били по платени.в българия вземали в пъти по малко отколкото колегите им в канада и уса.
и ми идва на ум един въпрос след като американските и канадските лекари са в пъти по платени това право реципрочно ли е на достъпа до медицинско обслужване.което всъщност касае нас простолюдието,а не каква е заплатата на доктора който ни лекува.
с две думи малко ме ебе ,че доктора в канада правил по 200-300К на година след като аз редовия такспеър не мога да му видя очите.
спомням си когато бях в канада как се чакаше по няколко години в уейтинг листата за да се докопаш до личен лекар защото свободни места няма.и след като се докопаш колко седмици взема за да се срешнеш с г.п-ито за най елементарен преглед щото графика му е зает за седмици напред.а за резултата от една кръвна проба се чака минимум 2 седмици,кардиограма и снимка на някакъв орган да реши да те изпратят да ти направи ей така профилактично си е като да удариш малкият джакпот от лотарията.
за нещо по сериозно да видиш специалист може и месеци да чакаш ако дочакаш и не си умрял преди назначената дата.
то даже и в уолкинг клиниките по една-две седмици дебнеш из интернет да вземеш час за преглед с общо практикуващ лекар който час се оказва 4-5 мин в които трябва набързо да разкажеш за болежките си и ако благоволи доктора може да ти изпише някой по сериозен медикамент от аспирин и ибопрофен.
е кел файда от 6 цифрените заплати на канадските доктори когато колегите им от ветиринарните клиники лекуват пациентите си по добре от тях
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Ivan1007 »

Батка,
Личния лекар, с който сме от 17 години и кусур от 7-8 години е в нещо като българските поликлиники.
Обаждам се заран по телефона и имам час за същия ден с него или с някой от колегите му, ако е зает или отсъства.
Резултат от каквото и да е изследване, снимки или специалист ни го съобщават следващия работен ден, ако не е спешно.
Много внимават да не отида на walk in щото губят пари - плащат им на пациент на година ли, на месец ли.
Та имат интерес да ма лекуват и да ми правят профилактични прегледи и въобше да съм здрав и да не ме лекуват.
Това за разлика от България, където е норма да те оперират здрав, за да издоят здравната каса.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа:Батка,
Личния лекар, с който сме от 17 години и кусур от 7-8 години е в нещо като българските поликлиники.
Обаждам се заран по телефона и имам час за същия ден с него или с някой от колегите му, ако е зает или отсъства.
Резултат от каквото и да е изследване, снимки или специалист ни го съобщават следващия работен ден, ако не е спешно.
Много внимават да не отида на walk in щото губят пари - плащат им на пациент на година ли, на месец ли.
Та имат интерес да ма лекуват и да ми правят профилактични прегледи и въобше да съм здрав и да не ме лекуват.
Това за разлика от България, където е норма да те оперират здрав, за да издоят здравната каса.

браво.ама нали това казвам.ти си от малкото щасливци които имат личен лекар.болшинството нямат.
аз лично преди 15 години чаках 5 години докато ми дойде реда да имам личен лекар.и като ми дойде реда той взе че умря на 85 годишна възраст и следващия така и не го дочаках.
чакането започнах след като се регистрирах поне при 10 г.п.в уейтинг листите им
единствената ми опция беше уолкинг клиник което си беше едно към едно да отидеш на преглед при конски доктор
да не ти дава господ да се разболееш в канада .ще си умреш като кон без история все едно си в някоя африканска страна от третия свят а не в държава от г7
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Ivan1007 »

Ми кво да та права, като си се забил в Квебешко на времето. :D Аз му разправям и на Танграта, че е живял в "third-nation" province, а не в Канада. :D
Аз се записах при моя на 2-рия месец след като дойдох в Калгари. С жената и двете деца без никакъв проблем и чакане.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор