Истинските УСПЕЛИ българи!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от optics »

мяхове не се пълнят с хелий по простата причина че изпускат ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от roumensp »

optics написа:мяхове не се пълнят с хелий по простата причина че изпускат ;-)
Щом може с въздух (гайдите), 'що да не може и с хелий ? Или викаш, ако ти напълнят гайдата с хелий после много ще писукаш ... :D
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Pavel M »

Ttorontoo написа:Роден съм в София и живея близо 26 години тук. Вече ако ме питате бих отишъл в някое забутано село. Вакарел някъде. А в тоя скапан Център никога не бих живял посмътрно. Дори и в Докторска градина, където е най-доброто място и скъпо в Сф. Единствено бих го давал под наем.

Живях известно време на булевард Мадрид. Еми повече няма да повторя. Дори и в Младост ми е вече гадно. Това тук не е живот. Никак.

удобрявам избора ти.
така като те чета ти си само за вакарел
и оператор на група биологични единици най ще ти подхожда
няма наоколо човек,няма проблем
по цял ден само урр и бееее :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:
Ivan1007 написа:Обаждам се заран по телефона и имам час за същия ден с него или с някой от колегите му, ако е зает или отсъства.
Резултат от каквото и да е изследване, снимки или специалист ни го съобщават следващия работен ден, ако не е спешно.
Според този сайт в Калгари за най-спешния CT Scan (I Urgent) средно се чака по 2-3 седмици (единственото изключение е детската болница):
http://waittimes.alberta.ca/WaitTimeTre ... itTimeInfo"

За "II Semi Urgent" CT Scan средния wait time отива на 8-10 седмици. За Urgent MRI Scan - средно от 3 до 7 седмици.
Тва дето си го написал, че резултати от "каквото и да е изследване" се получават на следващия работен ден, май не е баш така. Или си имал предвид, че след като си чакал 3-5-7 седмици да ти дойде реда да го направят, тогава получаваш резултатите още на следващия ден?
Аз съм имал предвид точно това, което си направил червено и не знам как би могло да бъде казано по-ясно.
След катонси се постарал да напишеш нещо, което не знам каква връзка има дори и ти си го разбрал. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:След катонси се постарал да напишеш нещо, което не знам каква връзка има дори и ти си го разбрал. :D
Я пробвай пак, че малко смисъла се губи :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от optics »

roumensp написа:
optics написа:мяхове не се пълнят с хелий по простата причина че изпускат ;-)
Щом може с въздух (гайдите), 'що да не може и с хелий ? Или викаш, ако ти напълнят гайдата с хелий после много ще писукаш ... :D
Хелият има много по-малки атоми от азота и кислорода (основните молекули на въздуха), които освен това и не се свързват в молекули. Тия малки атоми се удържат много по-трудно, защото за тях обикновените материали са като на дупки. Например "дупките" на един обикновен гумен балон са много малки за азотни и кислородни молекули, но хелиевите атоми си минават през тях. Е, не със същата скорост с която биха минали през чаршаф, но минават. Затова не е добра идея да се пълни обикновен балон с хелий. Ако е метализиран, задържа доста по-добре.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Pyrelight »

Глей ся, Гусин УчЕният как не ми одобри метафората! :D Ми кат изфиряса хелиот въпросният шушумига ще си падне на гъзо. И колкото от по-високо се случи туй, по ще го боли. :lol:
Знаеш детските балончета как си хвърчат и лепят по тавана на стаята. Само на другата сутрин са отпуснати като на вас дедовците (няма да казвам какво) и са на земята, дето всички го подритват. :P
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Kan_Tangra »

Мноу се размечта баби.
Може пък да е добър по душа! (дядото) :rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Pyrelight »

Kan_Tangra написа:Мноу се размечта баби.
Може пък да е добър по душа! (дядото) :rofl:
Е, хубаво, де! Нищо не съм казала! :y: Ама за какво ми е? ... Освен да си приказваме. ;)
Ама аз нали затова си приказвам с вас. :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Публикувай отговор