Честит празник на всички българи!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Честит празник на всички българи!

Мнение от agent Ozo »

Абе щом ни има на картата като държава, значи са се справили. Иначе щеше днес да сме най-много една област в някоя от съседните държави, най-вече Турция. Като Каталуния, примерно.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Честит празник на всички българи!

Мнение от speedy »

Хайде оставете го този 3-ти Март на мира. Свързан е с появяването на България отново на картата. Кой с какво сметки е водил войната е друга работа - за България е важен резултата.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Честит празник на всички българи!

Мнение от Ivan1007 »

България не се появява на картата до 22 септември 1908ма - 30 години по-късно.
Дотогава България си остава провинция в Османската империя, българският княз е със статут на чиновник на султана.
Дори мирният договор след войната със Сърбия 1885та е подписан Абдулах Меджид Паша.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Честит празник на всички българи!

Мнение от speedy »

Това е издребняване.

Де юре е така, но на практика България си има собствена администрация и на територията и няма турски войски.

Сръбското княжество също не е напълно независимо от около 1820 то 1878 година. Румъния става независима от Османската империя след 1878. И двете държави на практика са достатъчно независими да имат свои армии и да участват в Руско-Турската война срещу Турция.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Честит празник на всички българи!

Мнение от myhata II »

Ген. Вазов с пленени шотландци от британската армия при Дойран

Изображение
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Честит празник на всички българи!

Мнение от Ivan1007 »

speedy написа:Това е издребняване.

Де юре е така, но на практика България си има собствена администрация и на територията и няма турски войски.

Сръбското княжество също не е напълно независимо от около 1820 то 1878 година. Румъния става независима от Османската империя след 1878. И двете държави на практика са достатъчно независими да имат свои армии и да участват в Руско-Турската война срещу Турция.
Сръбското княжество, Румъния и Гърция получават статута си не като следствие от руска окупация на територията им.
Сърбия си е независима от 1867ма, положението само е признато с Берлинския договор.
Гърция обявява независимост 1821-ва призната 1830та

България не се появява на картата 1878ма, а 1870та и то като единна Българска екзархия, която е призната за официален представител на българската нация в Османската империя. И това става с усилията на българите, въпреки ожесточената съпротива на Московията.

3ти март определено е важна дата за България, но в никакъв случай не бива да е национален празник.
Комунистите го бяха направили неофициален празник, след като изобщо не го празнуваха, а за официален празник бяха обявили деня на съветската окупация.
После го смениха с деня на руската окупация.
Не знам да има друга държава в света дето изобщо да се празнува чужда окупация, камо ли да е национален празник. На подписването на Санстефанския и Берлинския договори дори не присъства българин. Ни един.
Не знам дали има друга държава, която да има за национален празник нещо станало без никакво нейно участие. :fubar:
В своята кратка история Московията (да не се бърка с Киевска Русия, която е унищожена от татарите и с която няма нищо общо) никого не е освобождавала, а само е завладявала.
Това, че главно със собствени усилия българите в периода 1878-1944 успяват да избегнем съдбата на десетки народи и държави в Европа и Азия е много голямо постижение.
Та за това за мен 3 март 1918та година е наистина много важна дата в българската история.
Последно промяна от Ivan1007 на Нед Мар 11, 2018 2:25 am, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Честит празник на всички българи!

Мнение от Pyrelight »

myhata II написа:Ген. Вазов с пленени шотландци от британската армия при Дойран

Изображение
Вторият отляво е дядото на Странджата? :D
П.П. Не са го пленили навреме! |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Честит празник на всички българи!

Мнение от agent Ozo »

Лично за един Иванчо1007, много важна дата може да е и денят, в който се е отелил на дядо му вола, но тук си говорим за определяне датата на националния празник на България. Решението това да е 3-ти март и мотивите за него са на Народното събрание на българите и няма никакво значение какво мисли канадеца Иван1007 по този въпрос.
Пък кой и какво решава да си празнува в личен план, е съвсем друга бира. :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Честит празник на всички българи!

Мнение от Ivan1007 »

Решението за това е на комунистическото Тошово народно събрание, което гласуваше квот му кажат от Масква.
Аз съм български и канадски гражданин, въпросът е що то си канадски гражданин, а не магадански!?
:puke:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Честит празник на всички българи!

Мнение от agent Ozo »

Е как що, бе? Ами щото далаверата е по-голема, затова. Та нали и ти заради туй стана канадец, а не си остана поганец. :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Честит празник на всички българи!

Мнение от Ivan1007 »

Аз не съм далавераджия нито безработен мишок. :D
Въпросът тогава е що хем ти е по-добре хем искаш да го направиш като това дето не ти е добре. :D
СССР и Тошовизма при които си живуркал криво-ляво няма да се върнат, в Магадан, при Чавес или Кимчо не щеш - зло куче вързано под кисела джанка. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Честит празник на всички българи!

Мнение от MrGeek »

agent Ozo написа:Е как що, бе? Ами щото далаверата е по-голема, затова.
Озо, значи ти се вписваш перфектно в дефиницията на "либераст", която се опитваш да пропагандираш от известно време. Най-накрая разбрахме какво било либераст - мечтае си за сАвеЦкия режим, обаче си натиска парцалите на Запад при мръсните джендъри, щото там аджеба била далаверата. Същото като путлеристките "патриотични рокери" - вместо с рубашки, казашки калпаци и балалайки, тия северномонголски патрЕоти се обличат със западни кожени якета, яздят хамерикански Харли Дейвидсън и слушат хеви метъл. Живот ли е да го опишеш ... (както е казал пролетарския поет) :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Честит празник на всички българи!

Мнение от agent Ozo »

Дреме ми на мен какви квалификации ми дават либерастите.
Няма как да бъда едновременно и комунист и либераст, щото самите вие викате, че бивши комунисти нямало. :)

Пък къде ходя и какво правя си е лично моя работа, за която отчет не дължа никому. И анализите ми на действията на един или друг държавник нямат каквато и да е връзка с това къде се намирам и какво правя аз самият.
Ама вие на можете да го разберете това, тъй като сте научени при който господар се храните, неговия г*з да целувате. Както до вчера гънехте кръст пред комунистите, днес се гърчите пред господарите си либерасти и гледате да им подражавате във всичко. :rofl:
Последно промяна от agent Ozo на Нед Мар 11, 2018 6:12 pm, променено общо 1 път.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Честит празник на всички българи!

Мнение от Pyrelight »

Вие нищо не схващате! Той е диверсант в редиците на врага. :rock: :D
agent Ozo написа: Пък къде ходя и какво правя си е лично моя работа, за която отчет не дължа никому.
Озо, записа ли се на психарските семинари за споделяне и взаимопомощ? Гледам са стигнали до трета сбирка. :D
Само че с дълбоко разочарование, констатирам отсъствие на теми като: "Как да се справим във враждебна джендърска и либерастка среда?", които ме интересуват мен специално, предполагам и теб. :$
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Честит празник на всички българи!

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Дреме ми на мен какви квалификации ми дават либерастите.
Няма как да бъда едновременно и комунист и либераст, щото самите вие викате, че бивши комунисти нямало. :)

Пък къде ходя и какво правя си е лично моя работа, за която отчет не дължа никому. И анализите ми на действията на един или друг държавник нямат каквато и да е връзка с това къде се намирам и какво правя аз самият.
Ама вие на можете да го разберете това, тъй като сте научени при който господар се храните, неговия г*з да целувате. Както до вчера гънехте кръст пред комунистите, днес се гърчите пред господарите си либерасти и гледате да им подражавате във всичко. :rofl:
Вече го доказахме, че комунист и либераст е едно и също.
Ето го определението дето си го цвъкнал за либераст
Агента написа:лъжец, манипулатор, лицемер / комунист
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор