Средната заплата достигна 1123 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от roumensp »

joro написа:Видях, че Прага е преди Чикаго и Брюксел :D :D :D Такива класации са като оная за София, дето е преди Будапеща и Москва :D :D
Това са глупости, нямащи си нищо общо с истината.
Подобни списъци и класации наистина са доста субективни и лимитирани.
Според мен доста по-достоверен е Human Development Index (HDI), защото е базиран на повече статистики и не засяга конкретни градове, а държави.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... ment_Index"
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от miteto »

joro написа:
miteto написа:
jet написа:Търсих София и Банско, но нямАх късмет:
http://uk.businessinsider.com/cities-wi ... xes-2293-1"
Странно. И тук ги няма http://uk.businessinsider.com/world-cit ... dex-2017-5"

Има Прага, Варшава, че даже и Торонто - нищо, че един от индексите на класацията е любимия на Джоро "Purchasing Power" :D
Видях, че Прага е преди Чикаго и Брюксел :D :D :D Такива класации са като оная за София, дето е преди Будапеща и Москва :D :D
Това са глупости, нямащи си нищо общо с истината.
Джоро, да ти цитирам кво рече главния "експерт" по класациите:
Моля без глупави коментари. Не ги правя аз тия класации. Изнася ви или не- приемете истината.
Сещаш ли се кой е :D
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

Кол-центровете в София дават по-високи заплати от тези във Варшава, Букурещ и Санкт Петербург
https://money.bg/economics/kol-tsentrov ... rburg.html"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от roumensp »

joro написа:Кол-центровете в София дават по-високи заплати от тези във Варшава, Букурещ и Санкт Петербург
https://money.bg/economics/kol-tsentrov ... rburg.html"
Това не е много добро, защото означава, че имат по-голям шанс за закриване поради прехвърлянето им в Индия или Филипините. :lol: Язък, още никой не съм чул с роден акцент, само индийци и филипинци ми сричат по телефона и ми късат нервите. И като ги знам как отговарят си мисля, че са едни от първите кандидати за подмяна с AI и ботове. :^)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

roumensp написа:
joro написа:Кол-центровете в София дават по-високи заплати от тези във Варшава, Букурещ и Санкт Петербург
https://money.bg/economics/kol-tsentrov ... rburg.html"
Това не е много добро, защото означава, че имат по-голям шанс за закриване поради прехвърлянето им в Индия или Филипините. :lol: Язък, още никой не съм чул с роден акцент, само индийци и филипинци ми сричат по телефона и ми късат нервите. И като ги знам как отговарят си мисля, че са едни от първите кандидати за подмяна с AI и ботове. :^)
И трабанчето е по-евтино от мерцедеса, но не съм чул хората да са престанали да купуват мерцедеси и да ги сменят с трабанчета. По-високите заплати означават по-висока производителност и по-високо качество. За да плащат по-високи заплати в София си има причина.
Интелигентните и умеещите да се справят в различни ситуации няма скоро да бъдат заменени от ботове.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от roumensp »

В кол-центровете са от ентелегент нагоре, шъ знайш .... :D
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

roumensp написа:В кол-центровете са от ентелегент нагоре, шъ знайш .... :D
Моята племенница завърши немската гимназия и няколко месеца работи в кол-центъра на Амазон в София. Взимаше към 2000 лева чисто. За да работиш в такъв кол-център трябва да знаеш чужди езици на високо ниво, да можеш да водиш интелигентен разговор и т.н. Германците, когато си поръчват нещо от Амазон си нямат никаква представа, че този, който им взима поръчката е българин и се намира в София. Телъс също имат офис в Пловдив, който обслужва канадските потребители на интернет, които и не подозират, че разговарят с някоя майничка от Филибе.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Pyrelight »

roumensp написа:В кол-центровете са от ентелегент нагоре, шъ знайш .... :D
:y: :rofl:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от roumensp »

joro написа:
roumensp написа:В кол-центровете са от ентелегент нагоре, шъ знайш .... :D
Моята племенница завърши немската гимназия и няколко месеца работи в кол-центъра на Амазон в София. Взимаше към 2000 лева чисто. За да работиш в такъв кол-център трябва да знаеш чужди езици на високо ниво, да можеш да водиш интелигентен разговор и т.н. Германците, когато си поръчват нещо от Амазон си нямат никаква представа, че този, който им взима поръчката е българин и се намира в София. Телъс също имат офис в Пловдив, който обслужва канадските потребители на интернет, които и не подозират, че разговарят с някоя майничка от Филибе.
Да, изобщо си нямам представа когато индиец е на другия край и разговора е адски интелигентен. И какви са тия неандерталци дето си поръчват по телефона от Амазон вместо от сайта ? :D
Компании като Епъл вече почнаха да вкарват AI за по-тривиални въпроси и проблеми, жена ми е говорила с такова.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от ablood »

joro написа:По-високите заплати означават по-висока производителност и по-високо качество.
Ако наистина дипломата ти по икономика, която активно развяваше из форумите беше реална, щеше да значеш, че това не винаги е така.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от speedy »

Български кол-център не можеш да го замениш с индийски или филипински, защото заплатите са по-големи, а индийците и филипинците говорят английски, особено филипинците почти без акцент, но не и немски, френски, италиански.

Обаче няма никакъв проблем да бъдат заменени с румънски или полски кол-център, ако се окаже, че разходите в България трайно стават по-големи. А, и това за интелигентността в масовите кол-центрове изобщо не е необходим фактор. МИнаваш няколко дена обучение и си готов да проверяваш къде се е загубила пратката или какво става с резервацията ти за хотел в Стокхолм. Интелигентността помага донякъде да издрапаш до началник.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Koko »

Попаднах на това случайно в нета

Изображение
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от ablood »

Коко,

За тази картинка Гугъл казва: Best guess for this image: average mobile data usage
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

Ето ви и още нещо по темата - Свинско със заплати
Средната българска заплата може и да достигне 1500 лв., но „глътка въздух“ никой не е гарантирал. Уловката се нарича „средно аритметично“. Народната мъдрост отдавна е стигнала до заключението, че ако средният българин се храни със свинско със зеле, то значи неколцина ядат свинско, а останалите нагъват зеле.
В цял свят, включително у нас, се наблюдава сериозно разминаване между средна заплата и медиана на заплатите. Средната аритметична величина е класическо свинско със зеле. Да вземем нашите любими 240 депутати със средна заплата от 3243 лв. Техните възнаграждения, добавени към 1000 души, бъхтещи се на минимална работна заплата, са достатъчни, за да се постигне средна заплата от 1040 лв. за 1240 души.

Само заплатата на Иван Искров, бившият шеф на БНБ, е достатъчна да направи 31 души, 30 от тях работещи на минимални работни заплати, със средни доходи от 1100 лв. Петимата началници в Комисията за финансов надзор пък ще „ощастливят“ със средни доходи от 1057 лв. сто души на минимална заплата.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Ivan1007 »

Средната заплата в Чехия вече е над 2300 лева
В Прага е още по-висока - 2914 лева
Данните са за първите четири месеца на годината и са на чешкото статистическо управление.

При отчитане на факта, че основните стоки напоследък поскъпнаха, средната месечна заплата в страната бележи ръст с 6,6 процента в сравнение с първите четири месеца на предходната година

През първите три месеца на 2018 г. средната месечна работна заплата e 1 077 лв., показват данните на НСИ
нараства със 7,1% през първото тримесечие на 2018 г. спрямо първото тримесечие на 2017 г., но намалява спрямо четвъртото тримесечие на 2017 г. с 1,6%, сочат данните на Националния статистически институт (НСИ
https://www.investor.bg/ikonomika-i-pol ... ie-261049/"


Задачка за Йорко:

Ако средната заплата в България е 1077 лева и нараства със 7.1%, а в Чехия е 2321 лева и нараства с 6.3 %, кога ще ги стигнете чехите? :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Заключено