Средната заплата достигна 1123 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

speedy написа:Този манталитет групов ли е или индивидуален?
Ами след като съм използвал единствено число на същ. "българин", няма как да съм имал предвид групов манталитет.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от miteto »

Marto написа:
miteto написа:
agent Ozo написа:Ааа, то и цели 45 г. по времето на соца всеки гаф и неуспех се обясняваше с "родилните петна на капитализма" т.е. с вредните навици от миналото. Днес, вече 30 г. след смяната на системата, продължават да ни пеят същата мантра - че за всичко е виновен предния строй. И, гледам, все още фаща дикиш.
Е, надявам се поне след още 30 г. да не изтъква все същата причина. Макар, че тогава лично аз ще съм в по-добрия т.е. на оня свят. :)
Сам виждаш каква е разликата м/у първите 10 години след прехода и последните 10 години.
Ако трябва да се върнеш да живееш в България, кое десетилетие избираш - опашките за олио и захар на Попов и зимата на Виденов или годините след 2010-та?
Я, Йорко хакнал митето ;)
Нека Йорко и СФГФДХ35345 да могат покажат пред началството, че техния труд има някакъв резултат. И те бел ляп искат да ядат :rofl:
Даже като наближи Коледа мога да напиша, че мисля да се връщам в България, да получат тлъст бонус :rofl:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Ами, Хълка, нали бузинесмани и спецове като теб постоянно ни пеят, че инвеститорите ще направят България процъфтяваща, че без инвеститори страната ни загива.
Е, само дето се оказа, че винаги нещо не случваме на инвеститор. Все на нас се падат инвеститори-мошенници, а свестните инвестират другаде.
Това щото БКП и ДС са още на власт в България, сигурно. :)
Да.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от jet »

agent Ozo написа:Ааа, то и цели 45 г. по времето на соца всеки гаф и неуспех се обясняваше с "родилните петна на капитализма" т.е. с вредните навици от миналото. Днес, вече 30 г. след смяната на системата, продължават да ни пеят същата мантра - че за всичко е виновен предния строй. И, гледам, все още фаща дикиш.
Е, надявам се поне след още 30 г. да не изтъква все същата причина. Макар, че тогава лично аз ще съм в по-добрия т.е. на оня свят. :)
Тука говорим за държавни стратегии за десетилетия наред и поколения хора. Това което miteto опитва да каже, но ти се правиш на мотика е, че този Кремиковци изобщо не трябвало да се случва там: няма руда (кораби от СССР и влака), няма въглища за пещите/тока, няма пристанище, няма пазар - металите обратно в СССР (влака кораба). Единственото предимство е, че е до г?за на столичани, което е биг дийл за БКП, а и сега и се имитира дейност. Новите поколения плащат, и така 99% от икономиката. Провалът на последващите инвеститори в този обект само потвърждава тезата ми.
Решенията едно време са взимани не от икономисти, а от шапчовци (националната/държавната "сигурност") и сега очакваш инвеститорите да оправят кашата.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Vedren »

Почвата, почвата не е благоприятна за бизнес. А не е благоприятна заради другарите от БКП и ДС. Няма закони защитаващи безнесмените. Няма съдии да отсъждат в полза на бизнесмените като стане проблем и искат да им гепят фирмите които са създали. Видя какво стана с делото на френски бизнесмен с двете каки съдийки та трябваше да се намесва френския посланик и да казва за гнилите ябълки в системата..
Е кой е луд да ходи да прави бизнес в такава среда. Те не само че не идват. Те бягат в последно време. Жалки опити с 10 % данък също не помагат. Ми какво щеше да стане ако данъка е 25-30 % като в западните държави. БГ може да се каже че е добре икономически тогава когато данъка стане 30 % като на запад и бизнесите пак избират да дойдат в БГ.
Трудно се прави бизнес при умишлено създадена бюрокрация, умишлено написани лоши закони, данъчни изнудващи бизнесмени с постояни ревизии и проверки и съд с кадри от комунизма. Тези кадри са там не за да отсъждат справедливо а за да взимат кинти да отсъждат по един или друг начин.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от speedy »

agent Ozo написа:
speedy написа:Този манталитет групов ли е или индивидуален?
Ами след като съм използвал единствено число на същ. "българин", няма как да съм имал предвид групов манталитет.
А защо тогава, когато същият този единичен българин излезе от системата в България и отиде в друга система резултатите са по-добри (в повечето случаи)? Или излизането от системата в България автоматично сменя манталитета?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Vedren »

Лош въпрос за Линко ама аз ще му помогна
Успеха клони към тези които са завършили специалности които са подобни с тези на запад. Компютри, финанси, инжинери.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

speedy написа:А защо тогава, когато същият този единичен българин излезе от системата в България и отиде в друга система резултатите са по-добри (в повечето случаи)? Или излизането от системата в България автоматично сменя манталитета?
Амо много просто. Защото в новата среда не се налага (в повечето случаи) да работи с хора с неговия манталитет. И в началото се надсмива над околните, наричайки ги коне с капаци, глупаци. тъпаци и т.н., пък с времето започва да се нагажда към средата т.е. да се променя. От немай къде.
И не казвам, че се променя към по-добро. Защото да става, примерно, все по-лицемерен, фалшив и саможив, за мен не е добре за човека. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

Vedren написа:Успеха клони към тези които са завършили специалности които са подобни с тези на запад. Компютри, финанси, инжинери.
Хълка, забравяш, че не говориш на твоите подопечни - новите имигранти, а на човек живял почти колкото тебе в тази държава - Канада. Та, спести ми глупостите си, моля! :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Vedren »

Аз бях внимателен като писах ама ти ме предизвикваш. Може да дадеш пример с някой успял в Канада който е завършил милиционерско или военно училище.
Който не е бил кон с капаци, не е бил лицемерен. Карал си е по комунистически както са го учили в у-ще.

Да не изкараш сега че всички успяли в Канада са успяли защото са се нагаждали според обстановката и са станали коне с капаци, глупаци. тъпаци и фалшиви лицемери. :D
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

Мога да ти посоча не само такива нашенци Хълски, ами и хора, които изобщо не са завършили виШо в България, пък тук са създали много по-големи бизнеси от твоя.
Казах ти да се правиш на печен пред новите имигранти, дето си им коч ли беше, коуч ли беше. Пред такива като мен не фърфиш, ама фъопще. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от roumensp »

speedy написа:
agent Ozo написа:
speedy написа:Този манталитет групов ли е или индивидуален?
Ами след като съм използвал единствено число на същ. "българин", няма как да съм имал предвид групов манталитет.
А защо тогава, когато същият този единичен българин излезе от системата в България и отиде в друга система резултатите са по-добри (в повечето случаи)? Или излизането от системата в България автоматично сменя манталитета?
Евентуално го сменя, но не е автоматично. Ако не се нагодиш към техните изисквания и методи не стигаш далеч.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Vedren »

Мога да ти посоча не само такива нашенци Хълски, ами и хора, които изобщо не са завършили виШо в България, пък тук са създали много по-големи бизнеси от твоя.
Първо не знам как са стигнали до тук тези без образование?
Да не се окажат агенти на ДС с гепени кинти дошли като инвеститори.
Второ много ми е интерсно как без образование, без език, без да са минали през парадния вход на Канада са станали ултра успешни.
Трето как хич не са се променили а са си го карали като в политкомисари на БКП и са успяли. Като преди това не са лъгали че са членувли в престъпни партии и
организации.
Хайде дай да ги видим тези хора. Ще е много интересно за всички.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

Ами няма как да ти дам да ги видиш, Хълка, щото е забранено от правилата на форума да публикуваш данни за трети лица.
Пък това, че на теб ти е чудно и ти се чини невероятно как са успяли, си е твой проблем. :)

До Канада се стига по въздух, вода и по суша. Процедури за даване на статут на ПР колкото си искаш, че и отгоре. Език се учи и на място. А пък членството в престъпни организации никой и никога не е афиширал, та затова няма как да знам членували ли са в такива, или не са членували. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Vedren »

Линко написа:
Мога да ти посоча ..............
Като дойде време да посочиш нищо не посочваш.
И аз мога да посоча много военни, милиционери, агенти на ДС и друга измет членове на БКП дето са пропаднали в Канада.
Не ходят на работа, взимат социал, живеят на чужд гръб и по цял ден киснат в къщи.
Заключено