Средната заплата достигна 1123 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Pyrelight »

prace написа:
ablood написа:
prace написа: Има ужасно много нискоквалифициран персонал, на които правата им като хора и работници са ежедневно нарушени.
Аха. Значи ти първо генерализира нискоквалифицираните работници за цяла Канада, че трябвало да "забравят" за отпуска и болнични, сега се сещаш, че не били всички, а "ужасно много". Накрая ще се окаже, че са частични впечатления от собствената ти камбанария.

За това ти казах, че пишеш глупости. Винаги има някой прецакан, но това не значи, че е правило. Леко с обобщаването на база на ограничени наблюдения!
Аз не пиша глупости, а истини. Може би не ти харесват. Това е друго.
Ma вярваме ти! Ти, ако беше малко по-умна нямаше да си от тези случаи и респективно в Булгаристан. Стой си там! Ти си си точно за там! :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от ablood »

Бистре, чувствам се тъпо, когато понякога се оказваме от една и съща страна на някоя дискусия. Ти си неудобен съюзник.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Pyrelight »

ablood написа:Бистре, чувствам се тъпо, когато понякога се оказваме от една и съща страна на някоя дискусия. Ти си неудобен съюзник.
Ако е адресирано към мен за да не се чувствуваш тъпо ти предлагам:
1. Започни с това да не ме наричаш "Бистра". Имам си ник.
2. Абстрахирай се от това, че сме на едно мнение. Понякога се случва.
3. Аз съм сингъл плейър. Не се съюзявам никога и с никого.
Ако и това не те устройва... Съжалявам, но проблемът не е в моя телевизор! |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от miteto »

joro написа:Освен това 1000 долара в България се равняват на 3000 долара в Канада.
Верно ли бе, Джоре? И как така като една лека кола, един таблет или лаптоп, един телефон, едно кило свинско, една бутилка Кока-кола са на същата цена в Канада както в България или даже по-ниска?
Викаш хората влизат в Лидл и показват GDP-то на България и Канада и тогава им дават свинското 3 пъти по-евтино по тоя случай :rofl: Нищо че в България е 7.80 лв. и в Канада е $6.55 за килограм...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от roumensp »

miteto написа:
joro написа:Освен това 1000 долара в България се равняват на 3000 долара в Канада.
Верно ли бе, Джоре? И как така като една лека кола, един таблет или лаптоп, един телефон, едно кило свинско, една бутилка Кока-кола са на същата цена в Канада както в България или даже по-ниска?
Викаш хората влизат в Лидл и показват GDP-то на България и Канада и тогава им дават свинското 3 пъти по-евтино по тоя случай :rofl: Нищо че в България е 7.80 лв. и в Канада е $6.55 за килограм...
Йорко като ходи до Гърция показва PPP-то на България и му дават хотел 3 пъти по-евтино от на канадците. :D Сигурно го показва и като му поискат 50к+ за хонда сивик или 1800 за айфон.
Вече почвам да се съмнявам, че Йорко нещо не е наред у главата. Преди месец дадох конкретни примери за това, което казваш, обаче той продължава да си мели като развален грамофон. Поне да си признае и няма да му обръщам внимание, с такива няма смисъл да спориш. :D
Последно промяна от roumensp на Вто Апр 17, 2018 11:44 am, променено общо 2 пъти.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Pyrelight »

roumensp написа:
miteto написа:
joro написа:Освен това 1000 долара в България се равняват на 3000 долара в Канада.
Верно ли бе, Джоре? И как така като една лека кола, един таблет или лаптоп, един телефон, едно кило свинско, една бутилка Кока-кола са на същата цена в Канада както в България или даже по-ниска?
Викаш хората влизат в Лидл и показват GDP-то на България и Канада и тогава им дават свинското 3 пъти по-евтино по тоя случай :rofl: Нищо че в България е 7.80 лв. и в Канада е $6.55 за килограм...
Вече почвам да се съмнявам, че Йорко нещо не е наред у главата. Преди месец дадох конкретни примери за това, което казваш, обаче той продължава да си мели като развален грамофон. Поне да си признае и няма да му обръщам внимание, с такива няма смисъл да спориш. :D
Майка ми ми каза оня ден, че всички, които били на държавни служби ги задължавали да пишат глупости по форуми и социални мрежи.
Аз си мислех, че навеждането пред Бойко е поне платено, а то се оказа направо на гол г*з - даром. :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

miteto написа:
joro написа:Освен това 1000 долара в България се равняват на 3000 долара в Канада.
Верно ли бе, Джоре? И как така като една лека кола, един таблет или лаптоп, един телефон, едно кило свинско, една бутилка Кока-кола са на същата цена в Канада както в България или даже по-ниска?
Викаш хората влизат в Лидл и показват GDP-то на България и Канада и тогава им дават свинското 3 пъти по-евтино по тоя случай :rofl: Нищо че в България е 7.80 лв. и в Канада е $6.55 за килограм...
Питай експертите от Световната Банка и Международния Валутен Фонд.
Даже и според данните от вашия колега Иван цените в Канада са почти 2 пъти по-високи.
You would need around 1,866.11C$ in Calgary to maintain the same standard of life that you can have with 1,000.00C$ (1,257.59лв) in Sofia (assuming you rent in both cities). This calculation uses our Cost of Living Plus Rent Index to compare cost of living. This assumes net earnings (after income tax).

https://www.numbeo.com/cost-of-living/c" ... rrency=CAD
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от roumensp »

В Канада единственото наистина скъпо нещо са жилищата, но това е само в два региона на страната, в останалите са на доста прилични цени. Ако нямаш разходи за наем или си притежаваш жилището не може и сравнение да става с БГ.

Аз няма какво да питам експертите, ти питай съгражданите си дали плащат с РРР или с кеш като отскочат до някоя европейска държава или като си плащат бензина и сметките за парно и ток.
Последно промяна от roumensp на Вто Апр 17, 2018 11:57 am, променено общо 1 път.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

Един продавач в Лидл взима около 1000 канадски долара в София, които се равняват на около 1866 долара в Калгари. Иван ви го е сметнал в сайта на Nombeo. За подробности питайте него.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от roumensp »

joro написа:Един продавач в Лидл взима около 1000 канадски долара в София, които се равняват на около 1866 долара в Калгари. Иван ви го е сметнал в сайта на Nombeo. За подробности питайте него.
1000 канадски е над средната заплата за БГ, това е факт, а 1866 са много под средната за Калгари, също факт. Та какво точно да го питам ?
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

roumensp написа:
joro написа:Един продавач в Лидл взима около 1000 канадски долара в София, които се равняват на около 1866 долара в Калгари. Иван ви го е сметнал в сайта на Nombeo. За подробности питайте него.
1000 канадски е над средната заплата за БГ, това е факт, а 1866 са много под средната за Калгари, също факт. Та какво точно да го питам ?
Канада е една от най-богатите държави в света, а България- една от най-бедните. Поне така гласи Легендата. Затова и заплатите тук все още са по-ниски.
Средната заплата в Канада е доста над средната заплата на българите и другите емигранти в Канада. Чак второто поколение стига до тези стойности.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от roumensp »

joro написа:Канада е една от най-богатите държави в света, а България- една от най-бедните. Поне така гласи Легендата. Затова и заплатите тук все още са по-ниски.
Е как ще са ниски, по PPP са поне 2-3 хиляди евро. :rofl:
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от shany »

Йоро, то няма база за сравнение. В България средната заплата стигнала 1123 лева, но пенсията на тъщата е 910 лева и има запас да порасне с още 350. Това нормално ли е? Тя си пръцка по цял ден и знае, че под възглавницата има 30 лева всеки ден когато се събуди, а младият човек който има нужди трябва да се облича, купува жилище и т.н работи цял ден за да ги изкара в чист вид.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от roumensp »

Твоята тъща е изключение, повечето пенсионери пръцкат единствено като дойде време да си платят сметките. :D
То и тука има подобни пръдльовци, ама не са много.
For example, the Ontario Teachers’ Pension Plan pays its retirees 70% of their top earnings, plus teachers can begin claiming their pension starting at 53 years old.
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от shany »

roumensp написа:Твоята тъща е изключение, повечето пенсионери пръцкат единствено като дойде време да си платят сметките. :D
То и тука има подобни пръдльовци, ама не са много.
For example, the Ontario Teachers’ Pension Plan pays its retirees 70% of their top earnings, plus teachers can begin claiming their pension starting at 53 years old.
Да, техният синдикат е реалният собственик на BELL CANADA и парите им са инвестирани в сигурни ръце, генерират гарантиран растеж.
Заключено