Средната заплата достигна 1123 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от klisurov »

Pavel M написа:т
klisurov написа:
agent Ozo написа:... един човек ...
... На 80% от местата, където пазарувахме ни надуваха цените двойно и тройно ( с изключение на големите супермаркети)...
Коста Рика не е България от времето на соца да има две менюта, едно за българи и едно за чужденци.
Не знам къде е ходил този човек, но аз където съм бил цените бяха еднакви за местни и чужденци - случвало ми се е да отида и сам да си взема менюто.
Че откога в коста рика по малките магаэинчета и големите супермаркети са го въвели това ноу хау да раэдават
менюта с ценораэписа на продаваните от тях стоки в магаэина бе Клисуров.
Батка, не знам къде те стяга чепика и какво ноу-хау то гони, но откакто в Китай се опитаха да ме изработят със сметката, не сядам в заведение, където няма меню с цени. Винаги си задържам едно меню до края, примерно да си поръчам още нещо ;)

Не знам в Коста Рика дали има магазинче без цени по стоките, но аз такова не видях. Изключение са сергиите около разни атракции, вкл. и количките, които бутат по плажа. Там вече въпросът е дали цената те устройва. Както навсякъде и за всичко.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

Vedren написа:2-3 все тая.
Въпроса е като са толкова хубави финансовите показатели защо не се връщат примерно. Нали това ви е целта а с тези постове.
Доста българи вече се връщат, други тепърва ще се връщат. А и от други държави идват емигранти, които кой знае защо статистиката не ги брои, а те са вече към 1 милион.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Vedren »

Идват Албанци и Македонци да вземат паспрти и после в Европа.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

Vedren написа:Идват Албанци и Македонци да вземат паспрти и после в Европа.
Идват и англичани, руснаци, естонци.... И остават завинаги в България
http://www.kmeta.bg/rusnaci-anglichani- ... elo-snimki"
В природата празно място няма.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Vedren »

Идват на морето за 2-3 месеца.
Тези нито деца раждат, нито осигурвки за пенсия и здраве плащат.
Да видим от къде ще дойдат пари за пенсия и здраве при малко работещи и много пенсионери и много болни.

Имаше балами дето купуваха ап. на морето и Банско ама нашите нали са лакуми такива конодо фита има сложиха (такса подръжка ) че е по евтино да наемеш от колкото да си собственик.
Сега продават масово и се проклинят че са купували.
15 Евро на квадратен метер на годиниа за мижава подръжка и расте всяка година тази такса. . Ап. от 100 кв.м = 1500 Евро или 3000 лв за това че си собтвеник без значение дали си ходил на морето и колко си стоял. После данък сграда, ток, вода, боклук. Ремонти. Транспорт и храна си плащаш отделно. Като преди това си дал 50 000 - 100 000 Евро да купиш. И то стана по скъпо от ол инклзив при който не се занимаваш с нищо, храната и транспорта са включени.
Последно промяна от Vedren на Чет Яну 10, 2019 12:54 pm, променено общо 1 път.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от roumensp »

joro написа:
Vedren написа:Идват Албанци и Македонци да вземат паспрти и после в Европа.
Идват и англичани, руснаци, естонци.... И остават завинаги в България
http://www.kmeta.bg/rusnaci-anglichani- ... elo-snimki"
В природата празно място няма.
Човек оставащ “завинаги” обикновено става гражданин на държавата, но дори това не е критерий, жена ми има роднини сърби, които взеха БГ гражданство (заради ЕС), но не са живели и ден в страната.
Когато правят преброяване в Канада мен ме броят, нали, но не защото съм гражданин, а защото наистина това е основното място, на което живея. По същата причина броят и Permanent Residents, въпреки че не са граждани. А сега сам си сметни колко са оставащите “завинаги” в България щом държавата продължава да намалява с един от най-високите темпове в света.

Eastern Europe is shrinking before our eyes
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

roumensp написа:
joro написа:
Vedren написа:Идват Албанци и Македонци да вземат паспрти и после в Европа.
Идват и англичани, руснаци, естонци.... И остават завинаги в България
http://www.kmeta.bg/rusnaci-anglichani- ... elo-snimki"
В природата празно място няма.
Човек оставащ “завинаги” обикновено става гражданин на държавата, но дори това не е критерий, жена ми има роднини сърби, които взеха БГ гражданство (заради ЕС), но не са живели и ден в страната.
Когато правят преброяване в Канада мен ме броят, нали, но не защото съм гражданин, а защото наистина това е основното място, на което живея. По същата причина броят и Permanent Residents, въпреки че не са граждани. А сега сам си сметни колко са оставащите “завинаги” в България щом държавата продължава да намалява с един от най-високите темпове в света.

Eastern Europe is shrinking before our eyes
При отворени граници и възможности за свободно движение хората не отиват на едно място "завинаги". Само тъпи комунисти, живели в държава, оградена с телени мрежи и граничари с автомати могат да разсъждават по този начин. Докато България е член на ЕС и е част от свободния и демократичен свят ще има хора, които ще отиват в чужбина, ще има и такива, които ще се връщат. Ще има и чужденци, които ще идват, на някои ще им харесва, на други не, някои ще остават, други ще се връщат в техните страни, или ще отиват в САЩ, Канада, други държави от ЕС. Колко хора ще живеят в България- отговорът е- колкото ще и трябват. Ако има нужда от повече работници- ще дойдат от Украйна, Молдова, Китай. Ако няма нужда- излишъкът ще се изнесе в други държави. Намаляването на населението не е трагедия- в канадската провинция Алберта живеят два пъти по-малко хора на 6 пъти по-голяма територия. България е много по-гъстонаселена от САЩ, Русия, Канада, Австралия. И да намалее населението не е толкова страшно.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Ivan1007 »

Аве ще има дето идват и ще се връщат, но те ще са изключение, Йорко.
Няма да дойдат от Украйна, Молдова и Китай, ако влезете в Шенген. Вземат ли шенгенска виза, ще им видите опашката, както сега на македонците като вземат български паспорти. Те бежанците от Афганистан и Сирия не щат да останат, та камо ли от другаде. 8)
Албърта е 4.33 милиона, България е 7милиона, ама от тях поне милион работят и живеят в чужбина като гастербайтери. Та не е два пъти ми 1.5 пъти.
Ти виж тенденцията каква е - до 2050та населението на България да намалее с 23%, по зле и от Молдова и от всички в ЕС, че комай от целия свят.
Това щото ви управляват тъпите комунисти от ГЕРБ :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Ivan1007 »

Йорко,
Виж кво ви чака

Заплатите ще растат и през 2019 година, но два пъти по-бавно

И това:
Bиcoĸ външeн дълг cпpямo БBΠ

"Зa пopeднa гoдинa aнaлизaтopитe нa Еulеr Неrmеѕ oбpъщaт cпeциaлнo внимaниe нa виcoĸия външeн дълг нa Бългapия ĸaтo oтнocитeлeн дял oт БBΠ. Bъпpeĸи пoлoжитeлнaтa тeндeнция зa cпaд - oт 92% пo вpeмe нa ĸpизaтa пpeз 2014 гoдинa дo пpoгнoзи зa 64% пpeз 2018 гoдинa и 63% пpeз 2019 гoдинa, тoй ocтaвa нaд нивaтa дo 50% пpиeти зa нopмaлни пpи paзвивaщи ce иĸoнoмиĸи", ce ĸaзвa в aнaлизa.
Виж пък НСИ кво казва

Данни на НСИ: Много по-бедни сме, отколкото мислим
Само 11,3% от населението в страната има доходи над 740 лв. на месец, показват данните на НСИ. Оказва се, че малко под 800 хил. българи могат да се похвалят с месечни доходи, които стигат за покупката на един хубав и голям хладилник без да избират от луксозните модели. Средният годишен доход на човек 5586 лв., което прави по 465 лв. на месец, показват последните данни на НСИ.

Сумата е доста малка като се има предвид, че средната заплата за страната вече надмина 1100 лв. Но парите в едно домакинство се разделят между всичките му членове. Затова дори един от родителите да получава висока заплата, ако в семейството има пенсионер, безработен или дете, средният доход на човек пада значително, пише "Труд".

За да има по-ясна картина за доходите в страната от НСИ са разделели домакинствата на 10 групи като в първата попадат хората с годишни доходи до 2160 лв., което прави до 180 лв. на месец. А в последната са гражданите с месечни доходи над 740 лв.

Оказва се, че с под 180 лв. на месец живеят 7,7% от българите, или 5,1% от домакинствата. Населението на България е малко над 7 млн. души и се оказва, че над 542 хил. души преживяват с под 180 лв. на месец. Най-голям дял от българите – 30%, имат месечни доходи между 250 лв. и 390 лв. А 48,3% от населението живеят с под 390 лв. на месец като в тези доходи влизат освен заплатите и всички получавани от домакинството пенсии и социални плащания. В България дори 11-те процента най-заможни граждани имат доста ниски доходи на фона на стандартите в ЕС.
Та викаш с 780 лева месечно в България умират от глад :@
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от jet »

joro написа: Само тъпи комунисти, живели в държава, оградена с телени мрежи и граничари с автомати могат да разсъждават по този начин.
Недей дрънка много щото и баща ти е бил от тях, а в армията и с калашник. Даваха и награда два дена домашен отпуск ако хванеш/застреляш бежанец на полосата/кльона. Тази система не просъществувала 45г. само заради бай Тошо и говори много лошо за материала. И най-добре да си мълчиш и ако имаш хотел/и щото със 700 лв. сметката не излиза.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от roumensp »

joro написа:
roumensp написа:
joro написа:
Vedren написа:Идват Албанци и Македонци да вземат паспрти и после в Европа.
Идват и англичани, руснаци, естонци.... И остават завинаги в България
http://www.kmeta.bg/rusnaci-anglichani- ... elo-snimki"
В природата празно място няма.
Човек оставащ “завинаги” обикновено става гражданин на държавата, но дори това не е критерий, жена ми има роднини сърби, които взеха БГ гражданство (заради ЕС), но не са живели и ден в страната.
Когато правят преброяване в Канада мен ме броят, нали, но не защото съм гражданин, а защото наистина това е основното място, на което живея. По същата причина броят и Permanent Residents, въпреки че не са граждани. А сега сам си сметни колко са оставащите “завинаги” в България щом държавата продължава да намалява с един от най-високите темпове в света.

Eastern Europe is shrinking before our eyes
При отворени граници и възможности за свободно движение хората не отиват на едно място "завинаги". Само тъпи комунисти, живели в държава, оградена с телени мрежи и граничари с автомати могат да разсъждават по този начин. Докато България е член на ЕС и е част от свободния и демократичен свят ще има хора, които ще отиват в чужбина, ще има и такива, които ще се връщат. Ще има и чужденци, които ще идват, на някои ще им харесва, на други не, някои ще остават, други ще се връщат в техните страни, или ще отиват в САЩ, Канада, други държави от ЕС. Колко хора ще живеят в България- отговорът е- колкото ще и трябват. Ако има нужда от повече работници- ще дойдат от Украйна, Молдова, Китай. Ако няма нужда- излишъкът ще се изнесе в други държави. Намаляването на населението не е трагедия- в канадската провинция Алберта живеят два пъти по-малко хора на 6 пъти по-голяма територия. България е много по-гъстонаселена от САЩ, Русия, Канада, Австралия. И да намалее населението не е толкова страшно.
Йорко, не отклонявай въпроса. Питам как така става, че хем много идвали и оставали “завинаги”, хем населението намалява. Май ти се оказваш “тъпия комунист”, защото ти го изръси това “завинаги”. :D
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от SFBG82 »

На който не му харесва в България да ходи в Западна Европа или страните от новия свят, но да не мрънка после, че е попаднал в третия свят.
Поздрав от националния отбор на Франция! Пак има двама европеиди, но в Брюксел и Лондон и толкова трудно се срещат по улиците. :lol:

Изображение
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от roumensp »

В Япония и Корея хич няма “европеиди”, ама имат доста по-нормален живот от вас. :lol:
Сори, ама с тая глупост за “европеидите” едва ли ще върнеш някой.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от SFBG82 »

roumensp написа:В Япония и Корея хич няма “европеиди”, ама имат доста по-нормален живот от вас. :lol:
Сори, ама с тая глупост за “европеидите” едва ли ще върнеш някой.
Никой не искам да връщам.
За мен такива, които нямат род и родина е по-добре да не се връщат.
Аз също съм бил в чужбина десетилетие и нещо, но никога не съм плюл по род и родина.
Такива са вредни за България и по-добре да не се връщат. Те и за другите държави ще са безполезни. Такава им е природата. Дърво без корен и без бъдеще, освен такова в камината и през комина.

Това, което някои не могат да разберат е, че Хасан няма да може да работи с качеството на Мюлер и стандартът на Запад ще мине след този в България и Румъния не след дълго. Няма вече колонии и врътки с финансови инструменти. Идва криза за всички западняци. Дебела криза.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от roumensp »

Като ти е ясно, че никой няма да върнеш, защо продължаваш да спамиш тоя форум и какво изобщо търсиш тук, след като в живота си не си стъпвал в Канада ?

Или мислиш, че поне един трол трябва да има във всеки форум, за да не е скучно ? :D
Заключено