Средната заплата достигна 1123 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от klisurov »

Pavel M написа::y:
miteto написа:
Pavel M написа: излизаш със самолета и се връщаш със самолета.няма дата на излизане има само дата на влизане за да сметнат колко те е нямало
а защо си влязал-бил си на почивка в куба
Т.е. ти се водиш пребиваващ в Канада дори когато си пиеш ракийката в Русе? Хитрец си ти Андрешко, знаех си че ще скалъпиш нещо :D
:y:
Батка, 2000-та имах ядове за здравната карта.
Поискаха да им покажа билета с който съм излязал преди да вляза в Канада.
Just keep in mind.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:Не можеш да го докажеш, ако не си бил. :D
Вече ти отговорих, че за всяка година в Канада може да получиш 1/40 от максималния размер на OAS, който за 2019 та е 601 долара и някакви центове.
Колко ще е размера като станеш на 67 не е ясно.
Колко ще са чушките в Била тогава е също неясно.
Ако слушаш Йорко дотогава България ще е задминала Канада по доходи и цени и току виж си пил една студена вода с тях. 8)
Със 601 долара, или към 780 лева пенсия в България ще умираш от глад още сега.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа:Не можеш да го докажеш, ако не си бил. :D
Вече ти отговорих, че за всяка година в Канада може да получиш 1/40 от максималния размер на OAS, който за 2019 та е 601 долара и някакви центове.
Колко ще е размера като станеш на 67 не е ясно.
Колко ще са чушките в Била тогава е също неясно.
Ако слушаш Йорко дотогава България ще е задминала Канада по доходи и цени и току виж си пил една студена вода с тях. 8)
Със 601 долара, или към 780 лева пенсия в България ще умираш от глад още сега.
Йорко,
Добре е да се научиш да не се обаждаш - така не ти личи колко си вдлъбнат
Old Age Security се дава за това, че си живял в Канада, не че си работил и плащал осигурителни вноски, като за хора с ниски доходи има добавки в размер до 898 долара. Та общо са 1500 долара социална пенсия, ако си живял 40 години в Канада.
Тази година се надяват средната пенсия за осигурителен стаж в България да стигне 400 лева или 300 долара. Това е 5 пъти по-малко от канадската социална.
Минималната заплата става 560 лева в България тази година, а 780 лева е мечтана средна заплата в половин България, включително в област Благоевград, където си ти
Та викаш половин България не умира от глад, щото пращаме от чужбина. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Vedren »

Кажи му го по друг начин че може пак да не е разбрал.

Може и един ден да не си работил стига да си живял 40 години в Канада и да живееш в Канада ги получаваш тези 1500 долара които стигат за покрив над главата, храна, дрехи и сметки.
В БГ социалната пенсия е 200 лв. ако никога не си работил.
С 200 лв. може ли да живееш под наем, да платиш сметки и да ти останат за храна и дрехи?
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от arci »

Колко ли от нас са дошли тук на 25 год,за да може да сме живели 40 год за пълния размер на пенсията?Не мога да се ангажирам с процент ,но не вярвам да са много.Значи в случая считаме ,че едни 900-1000$ на месец средно ще се взимат.Ако къщата или апартамента не са платени ,мога да кажа,че мизерията ще бъде също толкова ,колкото и в България с 200лв.А дори и да са платени от тези пари трябва да се предвидят такси,застраховка ,подръжка и т.н

Не че в БГ ги няма тези разходи,но ме дразни само като се плюе по България.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

Хахахаа...смешно е да гледаш как претендиращите да са най-успели в Канада съфорумци си слагат едни близо $900 надбавки за "ниски доходи" към пенсията. :rofl:

Не, Хълка и останалите успели и преуспели господа и дами. Вашата пенсия за старост ще си е колкото е минимума т.е. $600 и толкоз. И то само ако сте живели 40 г. в Канада.
За Хълката, примерно тя ще 3/4 от тази сума или само $450. Така че, ако същият не пожелае да се раздели с апартамента срещу прайм-министъра, наистина ще умре от глад само с тази сума. ;)
Но, предполагаме, че до тогава той ще е натрупал огромно състояние и дори няма и да аплайва за тази мизерна канадска пенсия. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Vedren »

Сравнявахме 200 лв ако никога не си работил срещу 1500 долара.
С първите не знам как ще живееш под наем и ще се издържаш. С вторите може.

Не знам как и защо намесихте съфорумниците.

Ако ще ги намесваме съфорумниците нека кажем следното.
Първо; работят
Второ; си внасят осигуровки,
Трето; внасят РРСП или в частни пенсиони фондове.
Четвърто; имат собственост която може да се заложи и вземе Ривърс моргидж. ( което е вид доход и то висок ако имота струва 500 000 - 900 000 да кажем в бъдеще )
Пето; имат спестяваня.
Шесто; имат собствен капитал във фирми.
Седмо; фирмите може да се продадат или оставят на служутели да ги управляват срещу % от печалбата.
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от arci »

Нека когато да правим сравнение да бъде реално и за двете страни.Ако този в България който взима пенсия без да е работил ,то тогава би трябвало да е същия персон в Канада - човек който не е работил ,бил е на социал или т.н.Значи той ще взима също социална пенсия с добавки,която в най добрия случай ще е около 1000$.Мисълта ми е,че и на двете места с тези пари ще е мъка и то голяма

И никой не намесвам,просто познавам около 10-на с-тва българи тук ,и никой от тях не е дошъл на 25год.Ти колко българи познаваш които са дошли толкова млади?
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

Именно, Хълка, именно. Затова е гадно да слушаш как богаташ лицемерно се прави на загрижен за това как ще живее бедняка с неговите мижави доходи. Независимо дали същият живее в Канада или в България. Глей си живота и остави бедняците да се мъчат с техния.

И този канадец, който я е докарал до там да взема максималната надбавка за ниски доходи към пенсията си, и българинът със социалната пенсия са еднакво за окайване. При условия, че нямат никакви други източници на доходи или помощи, разбира се.
Това, че $1500 стигали да живее под наем и да се издържа за един човек над 65 г., при това със сума ти болести, е поредната ти измислица, Хълк. Но, в случая, тя е не само смешна, ами и е гавра с тези канадски пенсионери.
« J’ai eu plusieurs demandes de gens qui ont le supplément [de revenu garanti] pour des retards de loyer parce qu’il est arrivé quelque chose. Ils ont dû payer des médicaments de plus par exemple ou une petite réparation à la maison », explique Émilie Dansereau, qui s’occupe du fonds d’entraide à l’ACEF du Nord, qui offre des petits prêts sans intérêt.pour les personnes à faible revenu.

DES AÎNÉS ENDETTÉS
► 5000 $ : manque à gagner annuel avec les prestations du gouvernement pour qu’une personne seule puisse bien vivre à Montréal

► 20 % des retraités paient encore leur hypothèque

► 25 % des retraités ne remboursent pas leur solde de carte de crédit au complet chaque mois

► 55 000 $ : dettes moyennes des retraités

► 18 012 $ : seuil de la pauvreté pour une personne seule par année
Реалният живот на тези хора е много далеч от Хълковите и Иванчови фантазии.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

arci написа:Нека когато да правим сравнение да бъде реално и за двете страни.Ако този в България който взима пенсия без да е работил ,то тогава би трябвало да е същия персон в Канада - човек който не е работил ,бил е на социал или т.н.Значи той ще взима също социална пенсия с добавки,която в най добрия случай ще е около 1000$.Мисълта ми е,че и на двете места с тези пари ще е мъка и то голяма
:y: Именно!
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Ivan1007 »

arci написа:Колко ли от нас са дошли тук на 25 год,за да може да сме живели 40 год за пълния размер на пенсията?Не мога да се ангажирам с процент ,но не вярвам да са много.Значи в случая считаме ,че едни 900-1000$ на месец средно ще се взимат.Ако къщата или апартамента не са платени ,мога да кажа,че мизерията ще бъде също толкова ,колкото и в България с 200лв.А дори и да са платени от тези пари трябва да се предвидят такси,застраховка ,подръжка и т.н

Не че в БГ ги няма тези разходи,но ме дразни само като се плюе по България.
Колко ли от нас не са работили и плащали задължително за CPP или квото е съответното му в Квебек та да получават и CPP? Не мога да се ангажирам с процент, но не вярвам да са много.
Даже Агента работи. :D
Ако все пак има такива, то мястото им не е било тук.
Няма да задавам въпроса колко няма да имат допълнителна пенсия от работата си и/или от лични спестявания и вноски от работодателя в RRSP, щото това е въпрос на лична отговорност за бъдещето им. Ако все пак има такива могат да се сърдят само на себе си - имали са възможност, от която са избрали да не се възползват.
Та ако си дошъл на 37 това са 450 OAS, ако си на 67сега. Това са около 600 лева, които могат да получават в България, сравнени с 200 лева, ако си бяха седели там.
Ако все пак са работили и с CPP пенсия го докарат до минимум 1000 долара това са 1300 лева, дето могат да я взимат в България, което си е близо два пъти средната заплата в област Видин, Монтана, Силистра, Благоевград.
Няма да разглеждам варианта за отговорен българин в Албърта да речем, получаващ средна месечна заплата от 5000 долара и планирал пенсионирането си така че да получава 70% от нея или 3500 долара.
Та какво съм плюл по България?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

Айде Иван1007 пак започна с тези тъпи примери.
Аланкоооу, няма как изкараните $1000 долара ТУК (Канада) да се харчат ТАМ (България) бе, разбирач. И затова няма никакво значение за този, който ги е изкарал и трябва да живее с тях тук, колко са или биха били там и където и да било другаде по света. Щото няма как тук да си купи каквото и да е на тамошните цени.
Колко ли трябва да си вдлъбнат та да не го вдяваш това.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа:Хахахаа...смешно е да гледаш как претендиращите да са най-успели в Канада съфорумци си слагат едни близо $900 надбавки за "ниски доходи" към пенсията. :rofl:

Не, Хълка и останалите успели и преуспели господа и дами. Вашата пенсия за старост ще си е колкото е минимума т.е. $600 и толкоз. И то само ако сте живели 40 г. в Канада.
За Хълката, примерно тя ще 3/4 от тази сума или само $450. Така че, ако същият не пожелае да се раздели с апартамента срещу прайм-министъра, наистина ще умре от глад само с тази сума. ;)
Но, предполагаме, че до тогава той ще е натрупал огромно състояние и дори няма и да аплайва за тази мизерна канадска пенсия. :)
Да точно така! За неосигурявал се като баща ми например е толкова, както и споменах.
Социалният supplement не се прилага, защото той има достатъчно високи доходи за да не влиза в категорията на лузърите (извинете ме отново! :$ ), т.е. съвсем законно може да си получава остатъка дори и на Луната. И той си го получава, защото има право. :)
Примерно при мен след двайсетина години картинката ще е по-различна, защото аз не съм self employed, както и повечето сънародници пишещи в този форум и мен задължително ме осигурява работодателя ми. Т.е. така наречената CPP част от пенсията се генерира с годините. Освен това имам и частен пенсионен фонд. Така че с пенсията формирана от трите съставки ще мога съвсем законно и безпроблемно да живея дори на Луната.
Още финансови проблеми (които са любимите ми междувпрочем) за изясняване? |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Айде Иван1007 пак започна с тези тъпи примери.
Аланкоооу, няма как изкараните $1000 долара ТУК (Канада) да се харчат ТАМ (България) бе, разбирач. И затова няма никакво значение за този, който ги е изкарал и трябва да живее с тях тук, колко са или биха били там и където и да било другаде по света. Щото няма как тук да си купи каквото и да е на тамошните цени.
Колко ли трябва да си вдлъбнат та да не го вдяваш това.
Защо да няма начин ве Тараланкольоoo?
Кво ма бърка да ги харча в България?
Трябва да си наистина много вдлъбнат да се опитваш да ни обясниш, че само ти може да се сетиш за тази възможност и ако добуташ до 67 да го сториш.
Разбирам, че мисленето не ти е присъщо, но питай любезно тия, които могат и знаят и ще ти се обясни. :) 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Vedren »

Арчи.
Пак намесваш нас българите с някакви на 25 -30 години идване в Канада..

Социалната пенсия в БГ е 200 лв човека цял живот е живял там
Социалната пенсия в Канада е 1500 долара човека цял живот е живял в Канада.

Няма нужда да намесваме българи, съфорумници или марсианци.
Последно промяна от Vedren на Нед Яну 06, 2019 2:59 pm, променено общо 1 път.
Заключено