Средната заплата достигна 1123 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
ablood написа:
joro написа:Да си на минималната заплата в Канада е почти същото както да си на минималната заплата в България.
Wow!
Объркал се е чиляка.
Да се чете

Да си на минималната заплата в Канада е почти същото както да си на средна заплата в България
Само дето хората на минимална заплата в Канада не могат да си позволят нито море в Гърция, нито бутилка уиски на Слънчака. А в какви миши дупки живеят тия с минималните заплати в Канада- кучето ми на двора има по-хубава колибка.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

Pyrelight написа:
joro написа: Ти още ли не си разбрал, че при Капитализма каквото си посееш- това ще пожънеш. Равенство има само при Комунизма, и то при Утопичния. В Реалния Комунизъм неравенстеото е още по-голямо, отколкото при Капитализма.
Жорко, разбрали сме го, споко!
Посяваш това:
Изображение
...и хората си бият камшика, отивайки да живеят другаде. Инак ти нямаше толкова да се мориш, списвайки тук. :D
Чудно ми е защо при такива данъци хлябът в България е 1 лев, а в другите държави 1 евро, т.е двойно по-скъп? Също и картофите, свинското, бананите..... Цените на всички храни в другите държави са 2х българските.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от ablood »

Хлябът ясно - това е толкова масов продукт, че е нормално да е евтин. За свинското и останалите обаче караш по инерция.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Kan_Tangra »

http://www.monitor.bg/a/view/45536-4-%D ... %BD%D0%B0/"
През миналата година средната изкупна цена на живите свине от фермерите у нас е била 2,69 лв. за килограм. След излизането си от кланицата обаче тя вече е с над една трета по-висока и достига 3,22 лв./кг, а в магазина вече скача до 7,75 лв. килото. Между кланицата и щанда в месарницата цената се увеличава почти 2,8 пъти. За 2017 година прогнозите са средните цени на дребно на свинското месо да достигнат 7,80 лв./кг.
За да сравним, една подобна статия за Канада, ще може ли?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от speedy »

joro написа: Чудно ми е защо при такива данъци хлябът в България е 1 лев, а в другите държави 1 евро, т.е двойно по-скъп? Също и картофите, свинското, бананите..... Цените на всички храни в другите държави са 2х българските.
Защото цената на труда в Западна Европа е 6-пъти по-голяма. За домашно - защо тогава цената на продукта е само 2 пъти, а не 6 пъти, по-голяма?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:http://www.monitor.bg/a/view/45536-4-%D ... %BD%D0%B0/
През миналата година средната изкупна цена на живите свине от фермерите у нас е била 2,69 лв. за килограм. След излизането си от кланицата обаче тя вече е с над една трета по-висока и достига 3,22 лв./кг, а в магазина вече скача до 7,75 лв. килото. Между кланицата и щанда в месарницата цената се увеличава почти 2,8 пъти. За 2017 година прогнозите са средните цени на дребно на свинското месо да достигнат 7,80 лв./кг.
За да сравним, една подобна статия за Канада, ще може ли?
Може, може :D
Нема статии - ето ти направо цената в магазина - https://www.nofrills.ca//print-flyer?storeId=1376"
Пилешки гърди обезкостени - $6.55/кг
Свинска кайма - $6.55/кг
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от shany »

Тези сравнения са като да сравнявате круши и портокали.
Примерно при мен реалната консумация на електричество през най-студените месеци от годината (не правим никакви икономии и 3 жени които се къпят минимум по веднъж дневно :) ) никога не е надхвърляла дневната ми надница. Говоря за двата месеца заедно като отоплявам 240 кв/м на 22-23 градуса. Това нищо не говори и няма как да го сравним, но зная, че през последната зима която изкарах в България (1999 г) заплата на жена ми като старши научен сътрудник в БАН нямаше никакви шансове да покрие парното за месец на панелен апартамент 96 кв/м
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

speedy написа:
joro написа: Чудно ми е защо при такива данъци хлябът в България е 1 лев, а в другите държави 1 евро, т.е двойно по-скъп? Също и картофите, свинското, бананите..... Цените на всички храни в другите държави са 2х българските.
Защото цената на труда в Западна Европа е 6-пъти по-голяма. За домашно - защо тогава цената на продукта е само 2 пъти, а не 6 пъти, по-голяма?
Не 6, а 3 пъти по-голяма. В Източна Европа пък цената на труда е почти колкото в България.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

shany написа:Тези сравнения са като да сравнявате круши и портокали.
Примерно при мен реалната консумация на електричество през най-студените месеци от годината (не правим никакви икономии и 3 жени които се къпят минимум по веднъж дневно :) ) никога не е надхвърляла дневната ми надница. Говоря за двата месеца заедно като отоплявам 240 кв/м на 22-23 градуса. Това нищо не говори и няма как да го сравним, но зная, че през последната зима която изкарах в България (1999 г) заплата на жена ми като старши научен сътрудник в БАН нямаше никакви шансове да покрие парното за месец на панелен апартамент 96 кв/м
1999 г беше доста отдавна. Ако се върнеш още 10 години назад- тока го спираха на всеки 3 часа. Явно трябва да си ъпдейтвате инфото за България.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от jet »

shany като си обнови инфото и току виж се върнал в БГ.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Rall »

:D на Жорката, колко и да му разправяме, че всяка година си ходим и с обновеното инфо, бързаме да се изнесем обратно, не верва и не верва :rofl:
Dead Eyes See No Future
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

Rall написа::D на Жорката, колко и да му разправяме, че всяка година си ходим и с обновеното инфо, бързаме да се изнесем обратно, не верва и не верва :rofl:
А на следващата година бързате пак да дойдете. Като е толкова лошо в България защо не си карате отпуските в чужбина?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Rall »

joro написа:
Rall написа::D на Жорката, колко и да му разправяме, че всяка година си ходим и с обновеното инфо, бързаме да се изнесем обратно, не верва и не верва :rofl:
А на следващата година бързате пак да дойдете. Като е толкова лошо в България защо не си карате отпуските в чужбина?
Роднини и приятели Жорка, нотинг елс. ;)
Dead Eyes See No Future
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

Rall написа:
joro написа:
Rall написа::D на Жорката, колко и да му разправяме, че всяка година си ходим и с обновеното инфо, бързаме да се изнесем обратно, не верва и не верва :rofl:
А на следващата година бързате пак да дойдете. Като е толкова лошо в България защо не си карате отпуските в чужбина?
Роднини и приятели Жорка, нотинг елс. ;)
Че защо трябва да се навестяват тези тъпаци и нещастници, които все още стоят в Булгаристан, а не са избрали цивилизования свят?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от speedy »

joro написа:
speedy написа:
joro написа: Чудно ми е защо при такива данъци хлябът в България е 1 лев, а в другите държави 1 евро, т.е двойно по-скъп? Също и картофите, свинското, бананите..... Цените на всички храни в другите държави са 2х българските.
Защото цената на труда в Западна Европа е 6-пъти по-голяма. За домашно - защо тогава цената на продукта е само 2 пъти, а не 6 пъти, по-голяма?
Не 6, а 3 пъти по-голяма. В Източна Европа пък цената на труда е почти колкото в България.
Статистически данни от 2016 г. https://www.destatis.de/EN/PressService ... 5_624.html, а не измислени числа:

България: 4.40 евро
Средно за ЕС: 25.70 евро
Средно за страните от еврозоната: 30 евро

Значи ако гледаме по-западните страни - и повече от 6 пъти.

Та защо тогава цената на продуктите е само 2 пъти, а не 6 пъти, по-голяма?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Заключено