Смърт на български пенсионер в чужбина?!?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Смърт на български пенсионер в чужбина?!?

Мнение от ablood »

Изпратих в Отава смъртен акт от крематориума + данните на починалия с цел да спрат изплащането на пенсията. Служителката от консулството обаче ми се обади да ми поиска заверен смъртен акт + формуляр от правителствен сайт, плюс плик с предплатен обратен адрес.... След което някой трябвало да продължи процедурата на място в България.

Жената беше изключително любезна и подробна (въпреки лошите неща които съм чувал за консулството), но в този случай починалият нито има някакви имущество, нито някой го интересува да регистрира смъртта в България. Просто мислех, че е редно да уповестя, без да очаквам, че ще боря бюрократична машина.

Предполагам жената от консулството като длъжностно лице просто няма право да ми каже, в случай че тази процедура е безсмислена. Някакви идеи?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Смърт на български пенсионер в чужбина?!?

Мнение от 7George »

Не ми са ясни българските закони, но вероятно тези данни ще имат значение само за статистиката. Само да не ви обвинят в неправомерно получаване на пенсията, ако имате достъп до сметката.
+ формуляр от правителствен сайт
Дадоха ли ти линк за такъв формуляр?

Кой и къде известява за починалите старци по обезлюдените български села. Наследниците/роднините имат ли такива задължения?
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Смърт на български пенсионер в чужбина?!?

Мнение от optics »

Първо - съболезнования!
Второ - няма ли начин да врътнеш телефон директно на пенсионните и да им кажеш:
- Вижте сега, аз искам да съм изряден, но улеснете ме и вие малко щото билета ми е 1500 долара. Сигурно имате подобни случаи, трябва да е измислен по-лесен начин?

Жорж, не вярвам да имат задължения, но имат интерес в 99% от случаите.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Смърт на български пенсионер в чужбина?!?

Мнение от MrGeek »

Ablood, моите съболезнования! Може би е добре да се свържеш директно с НОИ и да ги питаш как изобщо може да се реши този проблем.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Смърт на български пенсионер в чужбина?!?

Мнение от Pyrelight »

Съболезнования! Аз смятам, че си направил максимума и на твое място не бих продължил по-далече.
Не си в позицията ти да гониш. Българската държава е. Тогава защо толкова да си го слагаш?
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Публикувай отговор