Съвет

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Вили
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Ное 01, 2017 8:20 am

Съвет

Мнение от Вили »

Здравейте,
може би не му е тук мястото, но имам нужда от съвет.
Живея си в България но баба ми е канадка от близо 50 години, отказала се е от българско жителство.Миналата седмица неофициално разбрах, че е починала.Зная само, че има изпълнител на завещанието които трябва да оформи всичките и документи и да я погребе. Отново не официално разбирам, че този човек не желае да се занимава с това, което ще рече че баба ми в момента е в морга и няма кой да оправи нещата по наследството и. Наистина имам нужда от съвет аз от тук какво бих могла да направя при положение, че изпълнителят на завещанието до ден днешен не се е свързал с мен и има ли той право да се откаже след като тя е починала.
Още веднъж се извинявам.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Съвет

Мнение от agent Ozo »

Изпълнителят не е длъжен да приеме решението на завещателя, освен ако не е негов единствен наследник.
Ако баба Ви няма други наследници, канадските власти ще се свържат с Вас.
А и посоченият за изпълнител би могло да е преотстъпил ангажимента на някой нотариус или адвокат.
Не бързайте с изводите и решенията направени на база неофициална информация. По-добре потърсете официална такава.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Вили
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Ное 01, 2017 8:20 am

Re: Съвет

Мнение от Вили »

Благодаря за съвета, но притеснението ми е, че тя е починала миналият петък, а до ден днешен никой не ме е потърсил при положение, че ми имат координатите.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Съвет

Мнение от kiro »

Вили написа:Благодаря за съвета, но притеснението ми е, че тя е починала миналият петък, а до ден днешен никой не ме е потърсил при положение, че ми имат координатите.
В коя провинция е починала баба ти?

Намери български вестник от там и в рекламите сигурно има реклами на български паралигъл или адвокати и питай тях.
Bulgayrian
Вили
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Ное 01, 2017 8:20 am

Re: Съвет

Мнение от Вили »

kiro написа:
Вили написа:Благодаря за съвета, но притеснението ми е, че тя е починала миналият петък, а до ден днешен никой не ме е потърсил при положение, че ми имат координатите.
В коя провинция е починала баба ти?

Намери български вестник от там и в рекламите сигурно има реклами на български паралигъл или адвокати и питай тях.
Единствено което зная е , че е близо до Ню Маркет
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Съвет

Мнение от agent Ozo »

Кой има Вашите координати и е трябвало да се свърже с Вас пък не го е направил?
Вие единствената наследничка ли сте на баба си?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Вили
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Ное 01, 2017 8:20 am

Re: Съвет

Мнение от Вили »

agent Ozo написа:Кой има Вашите координати и е трябвало да се свърже с Вас пък не го е направил?
Вие единствената наследничка ли сте на баба си?
Да единствена съм. Координати трябва да има изпълнителят на завещанието, и мисля че би трябвало след като от болничното заведение са и се обадили да я уведомят че баба ми е починала, е трябвало да ме потърси, за да ми обясни от тук нататък какво следвал В момента съм в абсолютно неведение.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Съвет

Мнение от kiro »

Вили написа:
kiro написа:
Вили написа:Благодаря за съвета, но притеснението ми е, че тя е починала миналият петък, а до ден днешен никой не ме е потърсил при положение, че ми имат координатите.
В коя провинция е починала баба ти?

Намери български вестник от там и в рекламите сигурно има реклами на български паралигъл или адвокати и питай тях.
Единствено което зная е , че е близо до Ню Маркет
Ето ти два вестника от този регион:

http://www.bulgarianhorizons.com/index. ... e&Itemid=1"
http://bulgarianflame.com/wp-content/up ... _Oct27.pdf"
Bulgayrian
Вили
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Ное 01, 2017 8:20 am

Re: Съвет

Мнение от Вили »

kiro написа:
Вили написа:
kiro написа:
Вили написа:Благодаря за съвета, но притеснението ми е, че тя е починала миналият петък, а до ден днешен никой не ме е потърсил при положение, че ми имат координатите.
В коя провинция е починала баба ти?

Намери български вестник от там и в рекламите сигурно има реклами на български паралигъл или адвокати и питай тях.
Единствено което зная е , че е близо до Ню Маркет
Ето ти два вестника от този регион:

http://www.bulgarianhorizons.com/index. ... e&Itemid=1"
http://bulgarianflame.com/wp-content/up ... _Oct27.pdf"



Благодаря ще ги погледна, дано някак си се свържа с някой
Публикувай отговор