Switch to full style
За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Добави отговор

Ковач в Торонто

Сря Сеп 13, 2017 11:24 am

Здравейте, живея и работя в България. Занимавам се с ковано желязо, по-точно ръчно художествено коване и арт-метал . От известно време се замислям да изляза да поработя в чужбина. Скоро попаднах на обяви за ковачи на правителствената страница на Канада

Re: Ковач в Торонто

Сря Сеп 13, 2017 11:36 am

(Дебели пръсти и натиснах изпрати)както и да е...
Обявите са 6 или 7 и са около Торонто. Заплащането е 25-30 долара на час.
Въпроси:
Какви пари са това за стандарта в Канада?
Мога ли да дойда като турист, и да убедя работодателя да ме наеме, и да ми съдейства за работна виза?
Ако се навие може ли и след колко време да дойде моето семейство?
Колко време трябва да работя за този конкретен работодател за да кандидатствам за статут на имигрант? (Ако има такава възможност въобще)

Сря Сеп 13, 2017 11:38 am

За да имаш право да работиш в Канада, ти трябва работна виза или Permanent Resident status (т.е. да имигрираш по някоя от програмите).
Ако влезеш като турист (дори след като туристическите визи отпаднат), нямаш право да работиш легално.
Отделно, че да почнеш на правителствена позиция е доста трудно, особено за новодошъл без канадски опит и с не много добър английски/френски, ама това е отделна тема.

Сря Сеп 13, 2017 11:43 am

https://www.jobbank.gc.ca/jobsearch/job ... mit=Search
За това става въпрос

Сря Сеп 13, 2017 11:59 am

Тия обяви са за канадци или хора с постоянен статут.
Сигурен съм, че в САЩ има още повече обяви в тая област, но условията да работиш там са горе-долу същите като канадските - статут на постоянен резидент или работна виза.

Канада не е ЕС и СЕТА и отпадането на туристическите визи не променят нищо по отношение на възможността да работиш и живееш в Канада. По-добре се ориентирай към някоя европейска държава.

Сря Сеп 13, 2017 12:16 pm

Ок. Благодаря за бързите отговори

Сря Сеп 13, 2017 12:44 pm

НИкога не бих предположил, че правителството има позиции за ковачи.

Сря Сеп 13, 2017 4:34 pm

optics написа:НИкога не бих предположил, че правителството има позиции за ковачи.

Може да са отворили заради Манекена.Да му изковат дрънкулки,нали ходи по паради!

Сря Сеп 13, 2017 4:58 pm

не са правителствени позиции, а публикувани на правителствен уеб-сайт

Чет Сеп 14, 2017 3:59 pm

blacksmith написа:(Дебели пръсти и натиснах изпрати)както и да е...
Обявите са 6 или 7 и са около Торонто. Заплащането е 25-30 долара на час.
Въпроси:
Какви пари са това за стандарта в Канада?
Мога ли да дойда като турист, и да убедя работодателя да ме наеме, и да ми съдейства за работна виза?
Ако се навие може ли и след колко време да дойде моето семейство?
Колко време трябва да работя за този конкретен работодател за да кандидатствам за статут на имигрант? (Ако има такава възможност въобще)

По-добре се опитвай да ги убедиш по интернет, а ако имаш пари за трошене или искаш да видиш свят може да дойдеш и като турист и да пробваш работодателя да ти съдейства, но резултата е съмнителен.
Пвечето от обявите изглеждат като за работа на forging dies - ковачни преси и щампи.
Предполагам уменията ти биха ги заитересували, но едва ли ще ти съдействат за легализиране.

Съб Сеп 16, 2017 12:35 pm

blacksmith написа:https://www.jobbank.gc.ca/jobsearch/jobsearch?sort=M&searchstring=blacksmith&button.submit=Search
За това става въпрос

Става въпрос за работа на преси за щамповане на детайли- избиране на щампа, поставянето и на пресата, поставяне на заготовката и щамповане- нискоквалифицирана работа за работник в металургично или машиностроително предприятие.

Пон Сеп 18, 2017 5:27 am

Никой не отговори на въпроса, що за стандарт е 25 или 30$ бруто в Торонто.
Аз мога да се включа, но все пак да изчакам някой на месТна почва да направи една сметка.
Примерно един работещ с тая заплата, да храни семейство с 2 деца.

Пон Сеп 18, 2017 6:27 am

Kan_Tangra написа:Никой не отговори на въпроса, що за стандарт е 25 или 30$ бруто в Торонто.
Аз мога да се включа, но все пак да изчакам някой на месТна почва да направи една сметка.

Трудна работа. Това ще са около 2600 долара на месец след данъци. Освен ако и жена му не работи за същите пари и нямат деца..

Пон Сеп 18, 2017 7:05 am

Kan_Tangra написа:Никой не отговори на въпроса, що за стандарт е 25 или 30$ бруто в Торонто.

Търсиш си нов повод за чесане на езика какъв е стандарта в Канада? При положение че човека задал въпроса няма статут в Канада, а и шансовете му за работна виза за подобна работа клони към нула, какъв е смисъла да се отговаря на подобен въпрос?

Пон Сеп 18, 2017 10:17 am

Въпрос на гледна точка.
Аз бих перефразирал и бих казал,
ако шансовете му за стандарт са близки до 0та, защо му е статут в Канада.

То даже имаше такава дилема:
Ако някой е и отровен и намушкан, кой е убиецът? (Този с отровата, или този с ножа).
:rofl:
Добави отговор