Втори сме на Евровизия

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от Canuck »

ablood написа:Момчето пее добре и изглежда добре. Това не променя нелепия факт, че националният ни представител не е етнически българин.
ablood, както се вижда от цитата, малко по-горе в темата ти пишеш, че Кристиан не е етнически българин, именно затова те цитирах в кохортата на критиците на Костов. А, сега пишеш, че никой не отрича, че е и българин. Струва ми се, че има леко противоречие в думите ти.
Защо мислиш, че Джон Атанасофф е повече българин при условие, че и двамата имат майки чужденки и бащи българи и са родени извън България?! Разликата е, че Атанасофф дори и не е говорел български език, а Кристиан говори доста добре и се счита за българин, а Атанасофф нарича България родина на моя баща и е бил само американски гражданин самоопределящ се като американец. При това положение, аз бих казал, че Кристиан Костов е по-реалистично да го наричаме българин, но разни националисти са се захванали с един американец като Атанасофф за да си гъделичкат самочувствието като изобретатели на компютъра.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от Странджата »

prace написа:
Canuck написа:optics, съгласен съм, че не може цяла Европа да гласува по политически причини за Португалия, при положение, че в момента Португалия си е една незначителна и сравнително бедна страна, но политическият вот също присъства, макар и не в такива мащаби, в каквито си го представят любителите на конспирацията. Примери колкото искаш - Гърция гласува за Кипър, Кипър за Гърция, Молдова за Румъния, Финландия за Швеция, Македония гласува за Сърбия обикновено, но понеже я няма на финала, ФИРОМ даде своя глас за България. Но, разбира се, съгласен съм с теб, че подобни трикове не трябва да се преувеличават.

Що се отнася до Кристиан Костов, много българи го обиждаха по форумите, че не бил българин, бил руснак, не говорел български и други подобни нелепи обвинения и обиди. Ето и в този форум гледам, че мухата и ablood са се включили на тази струна.
Не бил говорел български. Ами слушах го и аз, но според мен си говори български език доста добре. Ето и тук интервю с него
https://www.youtube.com/watch?v=BeCO7IyfSGQ"
В интерес на истината съм чувал в Канада и Испания няколко деца на български имигранти, които говорят доста по-зле български от Кристиан или направо отговарят на въпроса, искаш ли сладолед с Yes, sure.
И защо да не е българин човек, на който баща му е етнически българин и има български паспорт?! Написах го вече и в друг форум и тук ще го повторя, за мен е доста разочароващо, че един млад човек от смесен брак, което предпочита да се самоопределя като българин и има и българско гражданство е обиждан от доста българи, вместо да бъде поздравяван и окуражаван да продължава да се чувства българин. Това не го разбирам!
В бъдеще ще виждаме все повече деца от смесени бракове или с родители/имигранти, родени и израснали в чужбина, които може да имат желание да представят България като спортисти, певци, учени, писатели. И ако от България вместо "браво, радваме се, че има такива българи като теб" чуват само "аве, какъв българин си ти бе, ти даже български не може да говориш като хората" рано или късно много от тези хора ще се дистанцират наистина от България и потенциалът и славата им ще жънат други страни.
Въпросът не е само за Кристиан, а изобщо за всеки българин от смесен брак или дете на българи имигранти. Ако един талант иска да представя България, той би трябвало да получи поне поощрение и едно браво, а не да му се търсят кусури на граматиката, произношението, местожителството и не знам още какво.
Моята дъщеря е само на две годинки сега, родена извън Бългрия от смесен брак, но има и българско гражданство и представете си, че след време иска да представи България на Евровизия, на някакъв друг конкурс, спорт, наука, или каквото друго се сетите. И ако вместо браво, супер, че се чувства българка и представя България, слуша глупости от сорта, аве ква българка си ти с този испански акцент и циганска граматика, как мислите, че ще се почувства тя?! Ще иска ли да представя повече България?! Ако се случи подобно нещо, аз лично ще я посъветвам да тегли една майна на България и да представя друга страна! С подобно отношение нищо добро не я чака България. Българското население намалява, но вместо да се интегрират и привличат децата на българските имигранти поне да се чувстват българи, дори и да не се върнат да живеят там, някои българи с отношението си просто ги тикат в ръцете на други държави, които с радост ще ги приемат. Друг е въпросът, че много атакисти и патрЕоти постоянно говорят за Джон Атанасоф като за българин - човек, който е роден в САЩ, нарича България родината на баща ми и не е говорил и дума на български. Именно затова не я разбирам тази истерия около българския език на Кристиан и неговата българска националност.
Но, съм убеден, че ако Кристиан се състезаваше за Русия и кажеше, че не се чувства българин, а само руснак, същите тези българи щяха да го наричат предател. Угодия няма. :D
Кристиян Костов е повече българин от всеки Кирияк Стефчов дето пише из форума и хълца от радост на всяка лоша новина, идваща от България.
Киряк Стефчовците не са във форума,а в държавата ,в която живеете в момента!Имат огромна власт и управляват благодарение подкрепата на Андрешковците!А Моканина и Дядо Йоцо гледат,с последна искрица надежда,нанякъде...,далече,далече...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от ablood »

Canuck написа: ablood, както се вижда от цитата, малко по-горе в темата ти пишеш, че Кристиан не е етнически българин, именно затова те цитирах в кохортата на критиците на Костов. А, сега пишеш, че никой не отрича, че е и българин. Струва ми се, че има леко противоречие в думите ти.
Половин етнически българин устройва ли те? Който обаче е роден, живее и учи ве Русия?

Забавно е как патриотарите бързат да се отрекат от всеки посрамил се сънародник със смесена кръв (например Светослав Стойков, който изрита момичето в берлинското метро), но като става дума за приносители като Джон Атанасов, Доктор Чирков и Кристиян не намират за необходимо да влизат в подробности. Било обидно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от optics »

Canuck написа:ablood, съгласен съм, че да си руснак не е обида, но по българските новинарски сайтове се срещаха епитети като руски агент, колхозник, ватник, съветски каскет, гей, пратеник на Путин, част от хибридната война на Русия и други подобни идиотии изречени за един тийн, който видимо даже не се и интересува от политика. Не ми казвай, че това не са обиди. А, да си българин не е титла, но защо Кристиан да не е българин щом има и българско гражданство и баща му е българин?!
По българските сайтове традиционно прелива от лайна. Без значение дали защото българина "бил всъщност" руснак или "бил всъщност американец". Простаците са и в двата лагера, а някои от тях, баш патреотите пеят едновременно и в антируския и в анти-американския хор :)

Значи няма никакъв проблем Жозе Сантош Незнамсикаквиньо да вкарва голове за цескато и тогава викаме аааа-ооо-мнооо сме велики, но когато Кристиян Костов постигне най-големия успех за България в Евровизия - се почва едно пъшкане и вайкане как не знаел български. А когато пуснат някоя статия за Нина Добрев, която без никакъв спор е най-известното българско име във филмовата индустрия се почва от това що била Добрев, минава се през това че била имала простовата селска физиономия ?!? и се за завършва философски с "аз пък си го преместих в другия крачол". Горе долу същата е историята в коментарите за коя да е знаменитост. Българският анонимен коментатор няма жал ни към чужди ни към свои.

Това че руските гласове го били изкарали напред ми се вижда пълна глупост, по простата причина, че ако руските гласове така мощно можеха да изкарват, то русия щеше редовно да печели.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от optics »

Прочее, някои страни на българската както се казва народо-психология ;-) са изразени в полулярните Славчови чалги:

Синът: Стар крадец си тате, крал си сто неща, научи ме тате, жица да крада.
Бащата: Сине майчин, сине тайната помни - и сме по-красиви, и сме по-добри!


Сега, да не пускам отделно мнение, да ви кажа като слушах португалеца, за коя песен ми напомни.
Разбира се, тя ми харесва много повече от тази на португалеца :)
Ето я:

Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от roumensp »

optics написа:Прочее, някои страни на българската както се казва народо-психология ;-) са изразени в полулярните Славчови чалги:

Синът: Стар крадец си тате, крал си сто неща, научи ме тате, жица да крада.
Бащата: Сине майчин, сине тайната помни - и сме по-красиви, и сме по-добри!
Циганите са най-красиви и най-добри 'щото крадат най-много жица. :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от optics »

Строго погледнато, това са две различни песни, но лирическите герои са все същите :)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от ivandaman »

Някой знае ли от кога Израел са го преместили в Европа?

След фиаското през 2014 с брадатия трансджендър болен от спин, сега пинакъла на "Европейската" съвременна музика е представен от затлъстял мутант от неопределен джендър..

_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:Някой знае ли от кога Израел са го преместили в Европа?
Вероятно по същото време когато и Австралия. :D
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от prace »

ivandaman написа:Някой знае ли от кога Израел са го преместили в Европа?

След фиаското през 2014 с брадатия трансджендър болен от спин, сега пинакъла на "Европейската" съвременна музика е представен от затлъстял мутант от неопределен джендър..

Дааа, този фестивал беше отвратителен. Публиката беше всъщност гей парад, а тази табуретка с Даун синдром се оказа най-доброто, на което Израел- Европа е способен.
Тъжна работа...
Джендъризма и гнусотата бачка с пълна сила и в Европа..А относно защо Израел участва в Евровизия намерих това - "Причината Израел да участва и то от толкова дълго време е - Израелската радио и телевизионна комисия е част от управителния съвет на Евровизия."
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от joro »

ablood написа:Момчето пее добре и изглежда добре. Това не променя нелепия факт, че националният ни представител не е етнически българин.
Явно и тук като при футбола етническите българи ще стават все по-малко. А африканците все повече.

Изображение
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от Pyrelight »

joro написа:
ablood написа:Момчето пее добре и изглежда добре. Това не променя нелепия факт, че националният ни представител не е етнически българин.
Явно и тук като при футбола етническите българи ще стават все по-малко. А африканците все повече.

Изображение
Че аз нали ви пуснах преди време една статийка в булгаристанско-"толерантен" стил, та по този повод се чудех... За наркоманката и негрите е ясно кои са. Ама кой от двамата е хомото? Този отляво или този отдясно?... :?: Че не съм наясно със съвременната булгаристанска естрада. :D
Тоя отдясно ще да е! По-арт го раздава. :P
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от def34 »

За наркоманката и негрите е ясно кои са. Ама кой от двамата е хомото? Този отляво или този отдясно?... :?: Че не съм наясно със съвременната булгаристанска естрада. :D
Тоя отдясно ще да е! По-арт го раздава. :P
Бульо,ако ще и във Версай да живееш ще си останеш същата :censored: селянка..Държавата от която си се домъкнала се казва България,ако във вашия табун се е наричала друго яче е време да си опресниш знанията...
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от Pyrelight »

Бульо, ще викаш на :censored: , която ти е жена! :D А аз ще наричам държавата, от която се спасих, както я чувствувам!
Можеш да не ме четеш, ако не ти изнася! Има игнор-листи за тази цел. Само не ми казвай какво да чувствувам, моля! :D
Eто:
Enjoy! ;)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от def34 »

Слава Богу че държавата се е спасила от теб.Аиде у лево в кокошарника!
Публикувай отговор