Древният произход на българите

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Древният произход на българите

Мнение от Ivan1007 »

fighter написа:
Ivan1007 написа:Въобще не съм очаквал да напреднеш - долапчийски кон си върти в кръг и не напредва . Ако не е сляп е с капаци :)
Къ да ти се обясни разликата между гражданин и поданик на кон с капаци? :D

А на тебе простотията ти е безгранична. Общата култура която парадираш да имаш, можеш да си я завреш някъде, щото за друго явно не знаеш как да я използваш.
Когато ми покажеш палестинец който е допуснат да решава наистина важни за държавата Израел неща, може и да те взема насериозно. До тогава си просто арогантен тип, който не вижда по-далече от носа си. Не случайно караш на по-голяма дистанция.
Аве,
Чудя се кви ги дървиш в Канада, а не се запилееш към Израел, Палестина, Саудитска Арабия, Русия, да си беше седял в България или нещо от сорта?
Въпросът е риторичен.
И там евентуално щеше да въртиш геврека, но за десетина пъти по-ниско заплащане.
Това разбира се не може да те откаже от мечтата, Канада да стане като родната ти кочина, но пак да ти плащат толкоз,
Е не става и нема да стане :facepalm:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Древният произход на българите

Мнение от the_coach »

Това ли измисли :D
Не можеш ли да вденеш, че всичката информация в главата ти е безполезна. Издишаш отвсякъде.
Не знам защо ме пращаш по горе изброените държави. Обаче където и да отида ще намеря начин да ми кеф, дали ще въртя геврека, не ме мисли, мога да правя един куп неща за които ти само можеш да си мечтаеш.
На тебе отдалече ти личи че цял живот си работил едно и също, така че по-скоро конят с капаци си ти.
Айде ходи си лягай, че утре си пак на полето :D
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Древният произход на българите

Мнение от SFBG82 »

Файтър, ти къмършъл драйвинг лайсънс в Канада ли взе?
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Древният произход на българите

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:Ти това ли разбираш под неционистк
Afghanistan, Cuba, the Democratic People's Republic of Korea, Kyrgyzstan, Nicaragua, Sudan, Syria, and Zimbabwe have recognised the result of the 2014 referendum in Crimea.
И ти ли?
Ще си позволя да ти отговоря с цитат от дадения за пример. И не е само пресата.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Древният произход на българите

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:Файтър, ти къмършъл драйвинг лайсънс в Канада ли взе?
В Америка камион се кара само с такъв или щатски. Ако питаш дали е имал и в България, мисля че не.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Древният произход на българите

Мнение от Kan_Tangra »

roumensp написа:
Rall написа::) От тая история с Ахил, следва ли, че сме генетично предрасположени към напукани пети? :?:
Мани го тоя Ахил, да кажат за Зевс дали е българин или не.
За него не съм сигурен, но Господ е българин!!!
:D
https://www.dnes.bg/notifikacii/2018/11 ... ini.393902"
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Древният произход на българите

Мнение от SFBG82 »

Принципно "Зевс" е било "Живец" (гърците нямат Ж и нормално Ц). "Атина" е било "Татина" и така нататък. :D
Гърците имат напълно фалшива история, не са по-различни от македонците и румънците. От трите групи хора, македонците (т.е. българите от Македония) са откраднали и излъгали най-малко за историята им. Правете си сметка за гърците и румънците. Държава Гърция никога не е имало преди разпада на Османската империя, а лидерите на румънците са с имена като Владислав Цепеш (кръстен наскоро на Граф Дракула) и Мирче Стари (кръстен наскоро на Мирчеа Велики)...

Интресното е, че според гръцките автори Орфей тракът дава буквите на гърците, а за съвремениците на траките, без съмнение те са били приели името българи.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Древният произход на българите

Мнение от the_coach »

На такива като тебе, сериозните историци им казват "Автохонци". Не те знам какви източници четеш, но е супер несериозно да твърдим че пра-българи няма, че българите са траки, и т.н.
Аз лично съм чел "Старогръцки легенди и митове" на А. Кун поне 7-8 пъти.
Само не ми казвай, че и ти вярваш че Китайската стена е построена да пази от набезите на българите :D
Хората, които са имали писменост и култура когато българите са били в Онгъла, са описали доста добре откъде идваме ние :)
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Древният произход на българите

Мнение от SFBG82 »

fighter написа:На такива като тебе, сериозните историци им казват "Автохонци". Не те знам какви източници четеш, но е супер несериозно да твърдим че пра-българи няма, че българите са траки, и т.н.
Аз лично съм чел "Старогръцки легенди и митове" на А. Кун поне 7-8 пъти.
Само не ми казвай, че и ти вярваш че Китайската стена е построена да пази от набезите на българите :D
Хората, които са имали писменост и култура когато българите са били в Онгъла, са описали доста добре откъде идваме ние :)
В първия си ред се майтапя. Затова и се смея.
Естествено, че е имало стари българи (неправилно наричани пра-българи).
Занеш ли, че в Гърция не изучават сериозно нещата от "Старогръцки легенди и митове"?
Даже в днешно време ги отхвърлят нещата точно, защото са тракийски.
Например 12-те бога са тракийски.
Още нещо, аз никъде не казвам, че българите произлизат от траките.
Аз казвам, че траките са били българи, неправилно наричани "траки" от гърците.
"Трак" значи див на гръцки, а траките са били цивилизовани люде.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Древният произход на българите

Мнение от the_coach »

Ай ся, траките били българи. Тва къде го прочете?
Ами аз ако ти кажа, че светкавиците на Зевс всъщност са били ядрени ракети и той е държал ядреното куфарче :D
Дай по-сериозно ;)
Макар в този форум да няма много интерес към историята :)
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Древният произход на българите

Мнение от SFBG82 »

fighter написа:Ай ся, траките били българи. Тва къде го прочете?
Ами аз ако ти кажа, че светкавиците на Зевс всъщност са били ядрени ракети и той е държал ядреното куфарче :D
Дай по-сериозно ;)
Макар в този форум да няма много интерес към историята :)
Как ще обясниш следните цитати?
Ясно ми е, че българите идват на Балканите, но не 632-679 година, а поне 600 години по-рано.
Това, което не разбират някои е, че самите траки/даки се причисляват към българите след тяхната поява.
Аз не казвам, че българите произхождат от траките. Повтарям това.
Fulcher of Chartres, a French priest, (a description of the first crusade in 1096):
''Bulgarians who are named Thracians according to the previous (old) monuments''
„Hinc iter aggressi per fines Vulgariorum, quos vocitant Thracas, ut habent monumenta priorum“

Johannes Tzetza: ''Pyros and Akamas (native) of the Thracian Hellespont, Maronietza Evfimos son of Treziius, Pirehmie, who was of the Paeonians they were all from the Bulgarians, from those of the river Axios, also called Vardar''

Cassiodorus writes that the Bulgarians are old Moesian or Illyrian people

Ennodius Ticinensis (473-524, Bishop, court historian of the Gothic King Theodoric) indicates that Bulgarians are old Moesian and Illyrian people.

Flavius Josephus writes ''Dacians called Bulgarians''

Johannes Malalas, Chronographia (491-578 AD): "So the said Achilles departed alongside the Atrides, leading his own army of three thousand people called myrmidons then, and now - Bulgarians"

Michael Attaleiates: History - ''the Moesi ... are certainly Bulgarians who later received their new name ... Bulgarians Myrmidons ..."

John Zonaras: ''Paeonians - Latins or Thracian people of Macedonia. These are so-called Paeonians. Paeonians were Bulgarians."

Ravennatis Anonymi Cosmographia: „Inter vero Tratiam vel Macedoniam et Mysiam inferiorem modo Bulgari habitant, qui ex super scripta maiore Scythia egressi sunt.”

Mavro Orbin cites evidence of Marcus Aurelius Kasiodor that Bulgarians fought with the Romans about 390 AD.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Древният произход на българите

Мнение от the_coach »

Най-лесно общите неща се търсят чрез културата. Аз не виждам нищо общо между траките и Аспаруховите българи.
Това, което е написал френският свещеник през 1096, е това което е видял по нашите земи. Но не игнорирай факта, че каквото се случва на Балканите, на западноевропееца му е меко казано непонятно. Примери бол - чертаене на граници, определяне на влияние написано на салфетка, и т.н.
Като казваш, че държава Гърция никога не е имало, би трябвало да кажеш че и държава Италия е нямало, както е нямало и държава Германия.
Кой на кого е наследник не е лесно да се определи. Има толкова много племена, които са владеели големи територии от Европа, и които с времето са се претопили. Културата е това което остава. Културата претопява. Къде са сега хунските племена, които са плячкосвали из римската империя? Какво се е случило с османските племена, преминавайки през Персия? Какво се е случило и с българските племена, които са живеели в периферията на византийската империя? Защо Борис покръства българите?
Винаги по-богатата култура поглъща по-недоразвитата :)
Темата, която зачекваш е необятна. Колко надълбоко си готов да разровиш? :)

Мен лично не ме интересува толкова как са нещата, а ме интересува ЗАЩО Е ТАКА :)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Древният произход на българите

Мнение от Ivan1007 »

fighter написа:На такива като тебе, сериозните историци им казват "Автохонци". Не те знам какви източници четеш, но е супер несериозно да твърдим че пра-българи няма, че българите са траки, и т.н.
Аз лично съм чел "Старогръцки легенди и митове" на А. Кун поне 7-8 пъти.
Само не ми казвай, че и ти вярваш че Китайската стена е построена да пази от набезите на българите :D
Хората, които са имали писменост и култура когато българите са били в Онгъла, са описали доста добре откъде идваме ние :)
Аз мисля, че е несериозно да споменаваш книжки на ниво прогимназия.
Създадеш на автохонната теория за произхода на българите е един сериозен и ерудиран български историк - д-р Ганчо Ценов.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Древният произход на българите

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа:
fighter написа:На такива като тебе, сериозните историци им казват "Автохонци". Не те знам какви източници четеш, но е супер несериозно да твърдим че пра-българи няма, че българите са траки, и т.н.
Аз лично съм чел "Старогръцки легенди и митове" на А. Кун поне 7-8 пъти.
Само не ми казвай, че и ти вярваш че Китайската стена е построена да пази от набезите на българите :D
Хората, които са имали писменост и култура когато българите са били в Онгъла, са описали доста добре откъде идваме ние :)
Аз мисля, че е несериозно да споменаваш книжки на ниво прогимназия.
Създадеш на автохонната теория за произхода на българите е един сериозен и ерудиран български историк - д-р Ганчо Ценов.
малко оф топик ма вземи почерпи модератора дето заключи горната тема и те извади от конфузната ситуация да избереш едно от двете
или адекватен отговор на въпроса който те питах или в партията на Стрина Тъпото
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Древният произход на българите

Мнение от the_coach »

Ivan1007 написа:
fighter написа:На такива като тебе, сериозните историци им казват "Автохонци". Не те знам какви източници четеш, но е супер несериозно да твърдим че пра-българи няма, че българите са траки, и т.н.
Аз лично съм чел "Старогръцки легенди и митове" на А. Кун поне 7-8 пъти.
Само не ми казвай, че и ти вярваш че Китайската стена е построена да пази от набезите на българите :D
Хората, които са имали писменост и култура когато българите са били в Онгъла, са описали доста добре откъде идваме ние :)
Аз мисля, че е несериозно да споменаваш книжки на ниво прогимназия.
Създадеш на автохонната теория за произхода на българите е един сериозен и ерудиран български историк - д-р Ганчо Ценов.
А аз мисля, че няма никакво значение дали си прав или не :)
Публикувай отговор