Древният произход на българите

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Древният произход на българите

Мнение от Pavel M »

optics написа:Много добре го каза Академика - повече тачим революционерите, а по-малко умните си и интелигентни хора. ("Свободата не ще екзарх, иска Караджата").
Ама и само с революционери не става.

Оф топик: Аз като един "хейтър" дето Жорката ме е коронясал за такъв, като ходя насам натам, повечето време някъде по мене пише, че съм българин.
Оня ден наливам бензин в Маями бийч и човека на касата (заподозрях че е кубинец) ми вика - Аааа България! София!
Аз му рекох - Точно така - оттам съм.

аааау булгария,софия,стойков,азис,оптикс и черната златка :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Древният произход на българите

Мнение от optics »

Черната е географка тя. А русата е съблазнителка. Помниш ли го оня горкия как капитулира?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Древният произход на българите

Мнение от Pavel M »

optics написа:Черната е географка тя. А русата е съблазнителка. Помниш ли го оня горкия как капитулира?
бъркаш се нещо,черната не е географка ,а чертожничка или дизайнер на тоалетни чинии както иска да я наричаме :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Древният произход на българите

Мнение от speedy »

SFBG82 написа:
speedy написа:

И докато руснаците са взели азбуката от българите, то за религията трябва да благодарят на гърците, а за първия си управляващ елит - на IKEA.
Няма такова нещо като грък по това време, а и българите християнизират Русия:
https://www.novinite.com/articles/13889 ... +to+Russia"

Давам ти линк цитиращ най-големия в православието в Русия, при това на английски език. Някой от Канада може да е забравил българския (не визирам теб разбира се).

Бъркат се гърци и римляни вероятно. В Източната римска империя са живяли римляни.
Гърци е по-вероятно даже да не е имало за около 1800-2000 години.
Този не беше ли Негова Наглост, Патриарх Кирил, който държа някакво конско на президента Радев?

Истинското християнизиране на Русия започва с покръстването на Владимир, което както както всяка смена на официална религия е политически акт. По това време подобия на българска държава има в Македония - Самуил. По-късно действително Руската църква използва книги от България, както и някои висши духовници са от български произход.

Интересно как определяш, че византийците на са били гърци. Заради това, че са живяли в държава, която официално се води Източна Римска Империя? През седми век официалният език вече е бил гръцки и църквата в Константинопол е източно-православна, съперник на римската версия.

И интересно защо нямаш нищо против IKEA...
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Древният произход на българите

Мнение от SFBG82 »

Държава с името "Византия" никога не е имало, колкото и на гърците да им се иска.
Държавата се е казвала точно "Романия" или "Рим"/"Римска държава".

Жителите ѝ са се самоопределяли винаги като "римляни", "ромеи" на гръцки език.
Един щатски професор по история е изследвал исторята на гърците цял живот и е стигнал до извода, че всичко е лъжа от горе, до долу. Аз не се ангажирам с такова мнение, но е факт, че лъжат за "Византия" и демокрацията, която идва от Тракия и траките.

Херодот: “Има и някои гърци, които си послужиха с това учение (египетското) – едни в по-ранни времена, други по-късно – и го представиха за свое. Знам техните имена, но няма да ги напиша.”
Последно промяна от SFBG82 на Чет Дек 06, 2018 12:04 pm, променено общо 1 път.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Древният произход на българите

Мнение от speedy »

SFBG82 написа:Държава с името "Византия" никога не е имало, колкото и на гърците да им се иска.
Държавата се е казвала точно "Романия" или "Рим"/"Римска държава".

Жителите ѝ са се самоопределяли за "римляни", "ромеи" на гръцки език.
Един щатски професор по история е изследвал исторята на гърците цял живот и е стигнал до извода, че всичко е лъжа отгоре, до долу. Аз не се ангажирам с такова мнение, но е факт, че лъжат за "Византия" и демокрацията, която идва от Тракия и траките.

Херодот: “Има и някои гърци, които си послужиха с това учение (египетското) – едни в по-ранни времена, други по-късно – и го представиха за свое. Знам техните имена, но няма да ги напиша.”
А сега пък траките са въвели демокрацията? Предполагам, че имаш подходящ исторически документ, който го доказва? Един професор доказал... А хиляди други професори пасат трева.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Древният произход на българите

Мнение от SFBG82 »

speedy написа:
SFBG82 написа:Държава с името "Византия" никога не е имало, колкото и на гърците да им се иска.
Държавата се е казвала точно "Романия" или "Рим"/"Римска държава".

Жителите ѝ са се самоопределяли за "римляни", "ромеи" на гръцки език.
Един щатски професор по история е изследвал исторята на гърците цял живот и е стигнал до извода, че всичко е лъжа отгоре, до долу. Аз не се ангажирам с такова мнение, но е факт, че лъжат за "Византия" и демокрацията, която идва от Тракия и траките.

Херодот: “Има и някои гърци, които си послужиха с това учение (египетското) – едни в по-ранни времена, други по-късно – и го представиха за свое. Знам техните имена, но няма да ги напиша.”
А сега пък траките са въвели демокрацията? Предполагам, че имаш подходящ исторически документ, който го доказва? Един професор доказал... А хиляди други професори пасат трева.
Да не защитаваш гръцките семити?
В библията на поне две места пише, че гърците стоят в синагогагата с евреите и християните е трябвало да ги християнизират...

Малко хронология:

1. Херодот I-56 - Йонийците са пеласги по произход.
2. Херодот VIII-44 , II-56 – Това, което днес е Гърция някога се наричаше Пеласгия.
3.Плиний- IV-III.8-iv – Старото име на Пелопонес бе Пеласгия.
4.Плиний- IV-V-19-vi – Аркадия бе наречена в древността Пеласгия.
5.Страбон V-2-3 – Пеласгите са древен народ, живял на територията на цяла Гърция.
6. Херодот -I-57 - Пеласгийския език не е в никакъв случай гръцки.
7.Херодот – I- 57 - Атиняните са по произход пеласги, които са сменили езика си, когато са били асимилирани от гърците.
8.Херодот-I-58 - Гърците се превръщат от незначително племе във влиятелен народ, защото са асимилирали много други хора.
9.Страбон VII-7-1 - Данай доведе хората си от Египет.
10.Плиний VII-LVI-195-197 – Данай дойде от Египет.
11.Херодот IV-190 - Гърците имат същите погребални ритуали както и африканските номади.
12.Херодот IV-189 - Гръцката дреха аегис е африканска по произход.
13.Страбон VІІІ-6-9 - Данай се установи в Аргос и издаде закон, с който хората наричащи себе си пеласги бяха преименувани на данайци.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Древният произход на българите

Мнение от speedy »

То всъщност всички сме от Африка.

Достоверноста на Херодот за евентуални събития 10 века преди да се е родил е доста съмнителна.
Изобщо тези напъни да се доказва, как българите съществували на сегашната територия от хиляди години са една голяма каша от културни, езикови и напоследък генетични изследвания и интерпретации. И всичко това за да се докаже, че сме нещо повече от гърците, сърбите, македонците, румънците. Да не говорим за канадците, дето имат-нямат 200 години история.

Другите неща, които пишеш - за съвременна България са всъщност важните. Е, малко се увличаш, но е нормално.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Древният произход на българите

Мнение от roumensp »

speedy написа:И всичко това за да се докаже, че сме нещо повече от гърците, сърбите, македонците, румънците.
Само дето гърци, сърби, македонци и румънци изобщо не ги интересува, да не говорим за другите държави. Аз се радвам, когато някой изобщо знае къде е България.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Древният произход на българите

Мнение от SFBG82 »

roumensp написа:
speedy написа:И всичко това за да се докаже, че сме нещо повече от гърците, сърбите, македонците, румънците.
Само дето гърци, сърби, македонци и румънци изобщо не ги интересува, да не говорим за другите държави. Аз се радвам, когато някой изобщо знае къде е България.
Знаят те, знаят!

Изображение
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Древният произход на българите

Мнение от speedy »

Това не е ли за римската армия?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Древният произход на българите

Мнение от SFBG82 »

speedy написа:Това не е ли за римската армия?
Същата.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Древният произход на българите

Мнение от Pyrelight »

Ти си по-досаден и от батка-шматка!
Той поне е дъртофел и има някакъв житейски опит. Това са пълни глупости, неможещи да впечатлят дори келеш от детската градина! |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Древният произход на българите

Мнение от Ivan1007 »

SFBG82 написа:
roumensp написа:
speedy написа:И всичко това за да се докаже, че сме нещо повече от гърците, сърбите, македонците, румънците.
Само дето гърци, сърби, македонци и румънци изобщо не ги интересува, да не говорим за другите държави. Аз се радвам, когато някой изобщо знае къде е България.
Знаят те, знаят!

Изображение
Да ти е минавало през акъла , че гръцки и сръбски третокласници биха могли да те засипят с подобни картинки?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Древният произход на българите

Мнение от SFBG82 »

Ivan1007 написа:
SFBG82 написа:
roumensp написа:
speedy написа:И всичко това за да се докаже, че сме нещо повече от гърците, сърбите, македонците, румънците.
Само дето гърци, сърби, македонци и румънци изобщо не ги интересува, да не говорим за другите държави. Аз се радвам, когато някой изобщо знае къде е България.
Знаят те, знаят!

Изображение
Да ти е минавало през акъла , че гръцки и сръбски третокласници биха могли да те засипят с подобни картинки?
Нямат шанс, а и гърци дори не е имало по това време.
Публикувай отговор