Стигнахме Канада- по студ!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от IRA »

Павел написа:
pumpy написа:Жорка, нема се плашиш, това не е студено.
Сега се сещам за батката и подписа на Танграта: вчера пристигнах около полунощ на летището във YXJ - в самолета бяхме около 70 души и аз не бях единствения по джапанки....за другите не знам, но аз ня бях пил и капка. Навън беше минус 24 градуса и въпреки това ние всичките 70, включително тези по джапанките си минахме спокойно разстоянието от самолета до сградата по тармака (тук на село ръкави няма, като във Ванкувър например). Веднъж като си получихме куфарите се преобух и излязох на паркинга да си отривам колата.
С други думи минус 24 не е студено за тези ширини. Чакам го да стане под -30/35 за да го усетим, има още хляб да ручате Жорка.....
Вчера на опашката за гондолата на Граус имаше един китаец по джапанки, но поне с чорапи :rofl:
То и в на сина ми в училището има един баща , който винаги е по къси панталони. Дори зимата. Местен е .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от joro »

pumpy написа:Жорка, нема се плашиш, това не е студено.
Сега се сещам за батката и подписа на Танграта: вчера пристигнах около полунощ на летището във YXJ - в самолета бяхме около 70 души и аз не бях единствения по джапанки....за другите не знам, но аз ня бях пил и капка. Навън беше минус 24 градуса и въпреки това ние всичките 70, включително тези по джапанките си минахме спокойно разстоянието от самолета до сградата по тармака (тук на село ръкави няма, като във Ванкувър например). Веднъж като си получихме куфарите се преобух и излязох на паркинга да си отривам колата.
С други думи минус 24 не е студено за тези ширини. Чакам го да стане под -30/35 за да го усетим, има още хляб да ручате Жорка.....
Има джапанки с реотани, може да се носят и в студено време.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от Странджата »

joro написа:
IRA написа:Последните 14-15 години в България почти няма зима и сега когато това се случи изпаднаха паника. Едно време такава зима си беше нещо обичайно. Деня в който летях за Канада беше -17, беше февруари. Последните години имаха по 20 градуса през февруари, което за мен си е направо шок.
В Северна България изсякоха защитните пояси от дървета около пътищата и сега при силен ватър стават навявания и преспи. За няколко минути може да се образува 50 см сняг и почистващите не могат нищо да направят. В районите около Пловдив и Бургас има запазени ветрозащитни пояси и там няма затворени пътища заради снега. Боко Тиквата ще има много работа при следващия мандат- да сади дръвчета.
То хубаво,ама трябва бамбук да сади,че по-бързо расте!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от roumensp »

speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от speedy »

Сигурно затова и темата с времето в Свиленград е позамряла.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от 7George »

Студът замина някъде насевер, или може би се върна в Европа. Вече няколко дни подред си отварям капандурата на връщане от работа... :sun:
Embrace your climate change!
Публикувай отговор