Българите в чужбина- наша гордост!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Българите в чужбина- наша гордост!

Мнение от 7George »

MrGeek написа:Българка е обвинена за банкова измама за $2 млрд., довела до фалит Мозамбик

Е те тва си е постижение - да фалираш цяла чужда държава. Не се отдава на всеки, трябва си талант! :D :rofl:
Заедно с Андрю Пиърс и Сурджан Сингх - двама нейни бивши колеги от банка "Креди сюис" (Credit Suisse), Мануел Чанг - бивш финансов министър на Мозамбик, и ливанеца Жан Бустани от фирма в Абу Даби тя е заподозряна в участие в схема за измама в размер на близо 2 млрд. долара.
Е, да кажем: умее да работи в екип, и то международен. Българите сме като тайна съставка за мафиотски бетон. Поне в Африка или Америка не работим срещу себе си (сънародниците) и може би ще върнем някакви кинти в родината. :rock:

Както и да е, някой си върши далаверите, а хиляди гладни и разорени африканци ще тръгнат към Европа. Дългата ръка на Сорос пак може би.
Embrace your climate change!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Българите в чужбина- наша гордост!

Мнение от Ivan1007 »

Гурбетчиите ни отново са най-големият инвеститор в България[/url
Българите зад граница - инвеститор номер 1 на България. Това показва нов доклад на Световната банка. Миналата година работещите в чужбина наши сънародници са изпратили у нас рекордните 4 милиарда лева.

Точната сума, дошла от българските емигранти, не е ясна. В парични преводи тя е близо 2,4 милиарда долара, което е ръст с близо 9% в сравнение с предходната година. В сумата обаче не са включени парите в брой, които също влизат в страната.

Средствата, които са изпратили българите зад граница, вече надминават с близо 40% чуждите инвестиции у нас. По данни на БНБ през 2018 г. те са били в размер на около милиард и половина.

С парите си към родината трудовите мигранти вече формират близо 4% от брутния ни вътрешен продукт, което отрежда на страната ни първото място по този показател в Евросъюза.

"Притеснително е феноменът на българската емиграция в чужбина, защото това означава, че българската икономика разполага с по-малко човешки капитал и човешки ресурси, с които да произвежда",
https://nova.bg/news/view/2019/04/10/246728/гурбетчиите-ни-отново-са-най-големият-инвеститор-в-българия-видео
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българите в чужбина- наша гордост!

Мнение от pumpy »

Ей, шапка да им сваляте на имигрантите, че без тях сте загинали:
- няма да има кинти за целодневен купон;
- няма да има кинти за крадене;
- няма да има активна пропаганда, колко добре се развивате;

Аз, лично (това какво винаги за ози) съм в обратната зависимост: аз изнасям финансов ресурс от България. Баща ми не може да се сдържи и да не ми плати няколко месечни ипотеки всяка година. Какво да го правя човека - иска да помага, аз му позволявам. Аз ги летя първа класа с точки събрани от харченето на неговите пари тук - това е глобализацията :lol:
Публикувай отговор