Българско е...

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Българско е...

Мнение от Kan_Tangra »

Ти сигурно не си бил в Канада.
Иначе щяха да ти се сторят канадски ...
Особено частта, където не се знае от кого са децата
Изобщо ... нихилизмът на някои хора ме изумява ... ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Българско е...

Мнение от the_coach »

Ако Архимед беше българин, никога нямаше да открие прочутия си закон. Кога ще видиш българин във вана! Пък и ако случайно легне във вана, нашенецът разсъждава върху съвсем други концепции. Например дали ако пръдне, ще излязат мехурчета. “Дайте ми лост и опорна точка и ще повдигна земното кълбо” казвал старият Архимед. А българинът казва: “дай ми свински пържоли и червено вино, па ме чакай да умрем”.
Ако Нютон беше българин, още нямаше да е открит законът за гравитацията. Ако на българин му падне ябълка на главата, той ще псува два часа, след което ще вземе една брадва и ще отсече шибаното дърво. Не може некви скапани плодове да му падат на главата, ше се изтрепеме тука.
Ако Шекспир беше българин, световният театър щеше да изглежда по съвсем различен начин. По сцената щяха да се разхождат хора с анцузи и татуировки и да си почесват топките. Хамлет нямаше да се чуди “да бъде или да не бъде”, а щеше да разсъждава върху екзистенциалния въпрос “да се напиеме ли довечера с Жорката, или да си дръпна некво филмче от замундата и да си лежим на дивана”.
Ако Колумб беше българин, нямаше да открие Америка. Щеше да се търкаля на плажа в Китен, да играе белот и да дъвче варена царевица. Къде ше ходи да гони Михаля по чужбината, тук си му е идеално.
Ако Галилей беше българин, изобщо нямаше да се интересува от астрономия. В астрономията нема кинти, това всеки го знае. Пък и на кого му пука върти ли се земята, или не се върти. Важното е да сме живи и здрави. Ае наздраве!
Ако Моцарт беше българин, щеше да пише чалги за “Пайнер”. И да е женен за някоя силиконова певица. Салиери щеше да му е спонсор и да чука жена му.
Ако Дарвин беше българин, щеше да открие, че еволюцията върви в обратна посока. Щото в България хората се превръщат в маймуни. А по празници – в свине.
Ако Леонардо беше българин, Мона Лиза нямаше да е усмихната, а вечно кисела. Циците и щяха да са много по-големи и щеше да е с надупени устни, тип duck face.
Ако Гутенберг беше българин, в печатницата му нямаше да се печатат книги, а фалшиви бюлетини. И жълти вестници.
Ако Ван Гог беше българин, щеше да реже ушите на други хора.
Ако братята Люмиер бяха българи, изобщо нямаше да си говорят. Щяха да са се изпокарали за некъв наследствен имот.
Ако Лионел Меси беше българин, щеше да е царят на кючека в чалготеките. Футболната му кариера щеше да е трагична, но на него изобщо нямаше да му пука. По време на мачове щеше постоянно да храчи по тревата, да псува съдията и да си изкарва безсмислени червени картони. В интервюта щеше да казва “пак казвам”.
Ако Робеспиер беше българин, нямаше да има френска революция. Щеше да има ежедневни разходки с тъпани и свирки пред Бастилията и скандирания “Кой предложи Луи XVI?” После всички щяха да се приберат вкъщи и тихо да псуват пред телевизорите.............. 3:) 3:) 3:)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Българско е...

Мнение от myhata II »

боец, стига с това копи и пейст бе майна, а и не ти отива да ги редиш такива :lol: ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Българско е...

Мнение от Rall »

Българско е, да не те мързи да катериш в планината, с раница пълна с бира, но много да те домързи да си отнесеш обратно празните бутилки и кенчета а да ги захвърлиш някъде.
Dead Eyes See No Future
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Българско е...

Мнение от Kpetrov »

Fighter, възмущаваш се от анцузи и татуси в Вългария!?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българско е...

Мнение от ablood »

Тази сутрин ми постнаха на стената във Фейсбук поредната патриотарщина "23 български изобретения" в стил компютри и компоти.

Човек вярва в това, което иска да вярва.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

Re: Българско е...

Мнение от Dino »

Борбата с корупцията в България - като риболова по Дискавъри.
Хващат ги, показват ги (даже ги и целуват понякога) и ги пускат!
Vision without action is a daydream.
Action without vision is a nightmare.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Българско е...

Мнение от Pyrelight »

Хубава статия. Силно я препоръчвам!
Емоционалната интелигентност по кой предмет се учи?
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Българско е...

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:Хубава статия. Силно я препоръчвам!
Емоционалната интелигентност по кой предмет се учи?

българско е да си п.тча въшка а да се вземаш за калинка
ама калинки на п.тчи косми не кацат
кацат само въшки
ма бръснете ги тия косми бе маа му стара :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Българско е...

Мнение от IFF »

fighter написа:Ако Архимед беше българин, никога нямаше да открие прочутия си закон. Кога ще видиш българин във вана! Пък и ако случайно легне във вана, нашенецът разсъждава върху съвсем други концепции. Например дали ако пръдне, ще излязат мехурчета. “Дайте ми лост и опорна точка и ще повдигна земното кълбо” казвал старият Архимед. А българинът казва: “дай ми свински пържоли и червено вино, па ме чакай да умрем”.
Ако Нютон беше българин, още нямаше да е открит законът за гравитацията. Ако на българин му падне ябълка на главата, той ще псува два часа, след което ще вземе една брадва и ще отсече шибаното дърво. Не може некви скапани плодове да му падат на главата, ше се изтрепеме тука.
Ако Шекспир беше българин, световният театър щеше да изглежда по съвсем различен начин. По сцената щяха да се разхождат хора с анцузи и татуировки и да си почесват топките. Хамлет нямаше да се чуди “да бъде или да не бъде”, а щеше да разсъждава върху екзистенциалния въпрос “да се напиеме ли довечера с Жорката, или да си дръпна некво филмче от замундата и да си лежим на дивана”.
Ако Колумб беше българин, нямаше да открие Америка. Щеше да се търкаля на плажа в Китен, да играе белот и да дъвче варена царевица. Къде ше ходи да гони Михаля по чужбината, тук си му е идеално.
Ако Галилей беше българин, изобщо нямаше да се интересува от астрономия. В астрономията нема кинти, това всеки го знае. Пък и на кого му пука върти ли се земята, или не се върти. Важното е да сме живи и здрави. Ае наздраве!
Ако Моцарт беше българин, щеше да пише чалги за “Пайнер”. И да е женен за някоя силиконова певица. Салиери щеше да му е спонсор и да чука жена му.
Ако Дарвин беше българин, щеше да открие, че еволюцията върви в обратна посока. Щото в България хората се превръщат в маймуни. А по празници – в свине.
Ако Леонардо беше българин, Мона Лиза нямаше да е усмихната, а вечно кисела. Циците и щяха да са много по-големи и щеше да е с надупени устни, тип duck face.
Ако Гутенберг беше българин, в печатницата му нямаше да се печатат книги, а фалшиви бюлетини. И жълти вестници.
Ако Ван Гог беше българин, щеше да реже ушите на други хора.
Ако братята Люмиер бяха българи, изобщо нямаше да си говорят. Щяха да са се изпокарали за некъв наследствен имот.
Ако Лионел Меси беше българин, щеше да е царят на кючека в чалготеките. Футболната му кариера щеше да е трагична, но на него изобщо нямаше да му пука. По време на мачове щеше постоянно да храчи по тревата, да псува съдията и да си изкарва безсмислени червени картони. В интервюта щеше да казва “пак казвам”.
Ако Робеспиер беше българин, нямаше да има френска революция. Щеше да има ежедневни разходки с тъпани и свирки пред Бастилията и скандирания “Кой предложи Луи XVI?” После всички щяха да се приберат вкъщи и тихо да псуват пред телевизорите.............. 3:) 3:) 3:)
Пълни глупости, няма да ги опровергавам една по една, ама си имаме и композитори, и учени, които са постигнали успехи. За карането за наследствения имот - вземи прочети "Земя" на Зола. Хората са еднакви навсякъде, има свестни, има и боклуци.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Българско е...

Мнение от Pyrelight »

Изображение
Бабата на малкия Кристиян: Учителката, която го наби, получи награда за пенсионирането си
Учителката, набила момченце в детска градина "Пролет" в Панагюрище е получила награда за пенсионирането си. Това разказа пред "24 часа" днес Теодора Налбантова, баба на 2-годишния Кристиян, по време на протест в Пазарджик срещу насилието върху деца.

Скандалният случай получи гласност през септември, м.г., когато дядото на момченцето го взел от детската градина и видял, че цялата му лява страна на лицето е в синини. Учителката Павлина Ерова обяснила, че друго дете е ухапало Кристиян и дала на дядото крем срещу ставни болки да маже нараняванията на детето.
"Учителката Павлина Ерова напусна работа доброволно, а след това преждевременно се е пенсионирала. По моя неофициална информация преди месец е наградена за пенсионирането й.", разказа възмутена Теодора Налбантова. Образуваното по случая досъдебно производство в прокуратурата в Панагюрище е спряно, поради липса на доказателства, съобщи още бабата. Малкият Кристиян още не се отърсил от стреса и категорично отказва да ходи на детска градина след случилото се. Семейството на детето е завело гражданско дело срещу учителката.

Около 40 човека се събраха на протеста срещу насилието върху деца пред общината в Пазарджик днес, като част от национална инициатива. Те настояват за поставяве на видеокамери в детските градини и училищата, периодични психотестове на учителите, мандатност за директорите на учебни заведения.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Българско е...

Мнение от 7George »

Абе хора, толкова ли е трудно да напишете нещо без да има никакъв намек към форумец който не ви кефи?
Мен най- ме дразнят тия към 6200 съфорумеца без нито едно написано мнение тука. Направо няма откъде да ги подхвана... :doh: :rofl:
Embrace your climate change!
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Българско е...

Мнение от Pyrelight »

7George написа:
Абе хора, толкова ли е трудно да напишете нещо без да има никакъв намек към форумец който не ви кефи?
Мен най- ме дразнят тия към 6200 съфорумеца без нито едно написано мнение тука. Направо няма откъде да ги подхвана... :doh: :rofl:
A Oзо ги преброява всеки път - Хъла, Бистрето, Иван1007. Като демони са му. :rofl: :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Българско е...

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:
7George написа:
Абе хора, толкова ли е трудно да напишете нещо без да има никакъв намек към форумец който не ви кефи?
Мен най- ме дразнят тия към 6200 съфорумеца без нито едно написано мнение тука. Направо няма откъде да ги подхвана... :doh: :rofl:
A Oзо ги преброява всеки път - Хъла, Бистрето, Иван1007. Като демони са му. :rofl: :D
що не вземеш си обръснеш мустаците най накрая или поне ги оскуби :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Българско е...

Мнение от agent Ozo »

Бистре, оказва се,че не само анкета не знаеш да пуснеш, ами и къде да видиш броя на мненията на даден потребител.
Точно пък за изброените да речеш,че нямат по нито едно мнение... :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор