Българско е...

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Българско е...

Мнение от jovani »

Бистре, ти да не се засегна нещо?
След всички неща, дето ги изписахме по форумите надали е останало кой знае колко достойнство да защитваме...
Значи викаш, проблема е в скромността, а всичко останало е "тип-топ"?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Българско е...

Мнение от optics »

Да се върнем към темата. Казвал съм го може би и преди, но една много българска черта е следната - някой като ти се похвали какво си е купил да му смачкаш настроението, като кажеш:

- Ееееее, минАл си се! Що не питаш бе!!!

Следват няколко разновидности:
А) Тва е пълен боклук, братчеда го имаше, скъса си нервите с него
Б) На магазина до нас го дават същия на полвината на тия пари дето ти си дал.
В) Има много по-стабилен модел и с повече функции от друга фирма, но за същите пари.

Един по-мек, но също правещ неприятно вариант е:
- Става горе долу, но е слабичък тоя. Аз имам по-скъпия/големия/и т.н. модел!


Понякога даващият акъли, самият той хал хабер си няма от темата, но е чул от някого (нарочен за гуру) някоя мантра и после я повтаря авторитетно, къде що му се отвори случай, примерно - "Фотоапарат като си купуваш... само Канон или Никон! Друго не !!!"
:rofl: :rofl: :rofl:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българско е...

Мнение от ablood »

optics написа:Да се върнем към темата. Казвал съм го може би и преди, но една много българска черта е следната - някой като ти се похвали какво си е купил да му смачкаш настроението, като кажеш:

- Ееееее, минАл си се! Що не питаш бе!!!
Имах един такъв комшия в CDN. Голям тарикат го раздаваше. Накрая като батката стана камионджия (не че в това има нещо лошо).
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Българско е...

Мнение от MrGeek »

... когато ремонтираш неработеща система за милиони със ... свински опашки. :D
Неработещите билетни автомати във Варна вече са "поправени" със "свински опашки"

Новите автомати за автобусни билети във Варна, които бяха монтирани още през есента на миналата година, но така и не проработиха, вече са "поправени" с т.нар. свински опашки. Това показват няколко снимки от последните дни. Причината за това според шофьори на автобуси от градския транспорт в града е зле изпълнена конструкция на машините, които, макар и неработещи, не са издържали на вибрациите.

Билетните автомати са един от десетте компонента на проекта "Интегриран градски транспорт на Варна". Тяхната цена така и не стана ясна, тъй като поръчката за изработването и монтажа им беше обвързана с други дейности на обща стойност 14.5 млн. лв.

Изображение

Изображение
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Българско е...

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:... когато ремонтираш неработеща система за милиони със ... свински опашки. :D
Неработещите билетни автомати във Варна вече са "поправени" със "свински опашки"

Новите автомати за автобусни билети във Варна, които бяха монтирани още през есента на миналата година, но така и не проработиха, вече са "поправени" с т.нар. свински опашки. Това показват няколко снимки от последните дни. Причината за това според шофьори на автобуси от градския транспорт в града е зле изпълнена конструкция на машините, които, макар и неработещи, не са издържали на вибрациите.

Билетните автомати са един от десетте компонента на проекта "Интегриран градски транспорт на Варна". Тяхната цена така и не стана ясна, тъй като поръчката за изработването и монтажа им беше обвързана с други дейности на обща стойност 14.5 млн. лв.

Изображение

Изображение

тамън, време е за нови ! :y:

бай дъ вей . в Торонто е същото, 2 години подред поправят едни и същи улици с нов асфа;т, имайте в предвид изкъртване, полагане на нов асфалт и валиране *2 , очакваме 3 та серия ! :rofl: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Българско е...

Мнение от feather »

jovani написа: И последна шега (какво го увъртаме толкова?): Ние Бистре сме толкова далече един от друг, че скромността е най-малкото нещо което ни дели.
Айде и тоя! :rofl: :D
Не се казвам Бистра и не търся близък контакт с форми от трето измерение. :D
Прав си обаче за едно. Не разстоянията делят хората. Наскоро се запознах с доста хора, живеещи в различни краища на USA. Няма да прецизирам повода, който ни свързва, но някои от тях чувствувам толкова близки, макар че по местоживеене сме доста отдалечени. Но аз пътувам често до Щатите по професионални и лични причини, че може един ден и да се срещнем, ако ни е писано. Важно е само желанието.
Такова тук няма, (съвсем сериозно) така че не се чувствувай застрашен, много моля! :D
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Българско е...

Мнение от umeiko »

optics написа:Да се върнем към темата. Казвал съм го може би и преди, но една много българска черта е следната - някой като ти се похвали какво си е купил да му смачкаш настроението, като кажеш:

- Ееееее, минАл си се! Що не питаш бе!!!

Следват няколко разновидности:
А) Тва е пълен боклук, братчеда го имаше, скъса си нервите с него
Б) На магазина до нас го дават същия на полвината на тия пари дето ти си дал.
В) Има много по-стабилен модел и с повече функции от друга фирма, но за същите пари.

Един по-мек, но също правещ неприятно вариант е:
- Става горе долу, но е слабичък тоя. Аз имам по-скъпия/големия/и т.н. модел!


Понякога даващият акъли, самият той хал хабер си няма от темата, но е чул от някого (нарочен за гуру) някоя мантра и после я повтаря авторитетно, къде що му се отвори случай, примерно - "Фотоапарат като си купуваш... само Канон или Никон! Друго не !!!"
:rofl: :rofl: :rofl:
Една типично българска черта: Да се хвалиш че си купил нещо...... :) :) :)
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Българско е...

Мнение от umeiko »

tonny написа:
jovani написа:Ето ви една шеговита-самоирония и истински случай:

Вчера бях на един Украински купон - рожден ден на един познат и ми изтекоха очите - бях забравил как изглеждат руси убавици и нещо ми се прииска да си припомня.

Разбира се, както си му е реда, всичко дето беше по-така беше заето, аз се позаприказвах с някои, но усетих хладните погледи на партньорите им и на тези години не ми се влиза в безсмислени спорове, но се намери една хай-мейнтаненс кака, дето не беше от най-качествените, ама не изглеждаше и много зле и започна да ми обяснява как всяка година обичала да ходи в Италия - Венеция, Флоренция, Модена (аз дето съм работил там 2 години не съм ги виждал тези градове). "Жена" ми ме спаси, като ми се обади в 2 часа сутринта по телефона да ми каже като се прибирам да купя мляко за детето (груба инвентаризация), а каката се фръцна и ми каза "чао", аз пък се ометох с кеф, че не се забърках и в този проблем.

Изобщо до някъде имам късмет, че големите пари започнах да ги изкарвам на стари години, иначе като се знам какъв съм щях да ги хвърля по бързи жени и скъпи коли (или обратното беше?).

Това сега "Българщина" ли беше или подобни истории се случват и на вас, в Канада?
Такива истории всеки има...
Забрави да споменеш накрая като си се прибрал как си казал на жена си типичното за мъжете - бахти тъпия купон, много ми липсваше скъпа/мило etc. :rofl:
И според зависи колко мацки си оправил, да добавиш съответния брой букет розички :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Българско е...

Мнение от Ivan1007 »

umeiko написа: Една типично българска черта: Да се хвалиш че си купил нещо...... :) :) :)
Това не е типично българска черта.
Особено за разни "мъжки играчки" - ATV, моторни шейни, лодки, мотоциклети, джетове, пушки, рибарски принадлежности, екипировка за водолази, коли и подобни си е нормална и редовна тема за разговор и в Северна Америка

Жените предполагам също се хвалят с каквото са си купили - то нали това е и смисъла на женското пазаруване. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Българско е...

Мнение от jovani »

Така че, виждате ли, скъпи ми опоненти, защо никой не ви се връзва на глупостите?
Защото мненията ви са плоски, монотонни, лишени от острота и смисъл, липсва многомерност, динамика и красота.
Един страничен наблюдател би могъл да си помисли, че ви липсва и определена доза интелект (в което аз не изпитвам никакви съмнения) и може би е по-добре да наблегнете на копи-пейста, както редовно правят някои участници, за да не демонстрирате за пореден път липсата на умения в тази насока.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Българско е...

Мнение от umeiko »

Някой май е прекалил с тревата....
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Българско е...

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Така че, виждате ли, скъпи ми опоненти
Само едно леко пояснение - смеещите се на всяко твое включване на скорост и под въздействието на опияти няма как да ти се явяват опоненти, дори напротив. По-добре пробвай със "зрители на хумористично шоу". Надявам се, че това небрежно пояснение не нарушава по никакъв начин цитираните по-горе многомерност, динамика и красота, които се надяваме да продължат да ни забавляват! :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Българско е...

Мнение от jovani »

Едни деца си играели в пясъчника - правели си кулички и си викали "Евала!", но дошло едно лошо момче и им ги разбутало...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Българско е...

Мнение от Kan_Tangra »

Ако не друго, поне Канада всички ни научи да не се присмиваме на кулите на другите.
Едни повече, други по-малко ...
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Българско е...

Мнение от succes »

Между другото тия т.нар. български черти ми се струват по-скоро турски.
Публикувай отговор