Хотелиери плачат за български туристи по морето

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от joro »

optics написа:
joro написа:Иначе Слънчев бряг и Несебър вече са пренаселени, но те са курорти за друг тип хора.
Е за къв тип хора бе Жоре, аз не се сещам нито един тип хора дето да искат да идат там?
Те затова ли са претъпкани с туристи и няма къде да хвърлиш една игла на плажа? И за разлика от бедняците, дето отиват в Гърция и цял ден лежат на плажа с едно кафе и ядат домашни консерви тук идват хора, за които 20 лева за чадър не са проблем. И оставят много повече пари.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от joro »

В Гърция проклинат "20 българи да ти се натресат на плажа"
http://m.blitz.bg/news/article/351640"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от optics »

joro написа:В Гърция проклинат "20 българи да ти се натресат на плажа"
http://m.blitz.bg/news/article/351640"
Има и още едно: http://m.blitz.bg/news/article/350710"
ама все пак да не забравяме че тва е блиц.
;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от Ivan1007 »

Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от joro »

Това е писано от нещастен хейтър-комплексар, който никога не е ходил нито в българска кръчма, нито в гръцка таверна.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от Ivan1007 »

Ще приемем, че ти си бил ... само в малките изключения.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от IRA »

Аз които гръцки таверни съм ходила са ми харесали, но са много по скъпи от българските кръчми. Българските кръчми също са ми харесали. Разликата в обслужването не съм забелязала, тъй или иначе в Гърция голяма част от готвачите и сервитьорите са българи.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от Marto »

Освен мидите, кои други морски протеини са "пресни" в кръчмите българското черноморие. Питам сериозно, защото често са ме питали чужденци, с които съм бил по ресторантите във Варна, а не знам.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от joro »

И в България има хубави заведения с добро обслужване и нормални цени. Познавам хора, които се занимават с ресторантьорстео и са много културни, образовани и трудолюбиви, нямат си нищо общо с описанията в хейтърските статии.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от Ivan1007 »

Има ве Жорко. Разбира се, че има.
Ама са рядкост. В статията има линк към статия в 24 часа за такава "нормална " кръчма в България. Както и в Гърция има калпави таверни. Ама са рядкост.
Що ми се сърдиш на мен - той човека дето го писал туй си живей в България и му се ще да е обратното. Както и на мен.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от agent Ozo »

Дреме ни на нас със Жорката кой умник, какво и къде е написал относно банските механи. Ние си знаем, че има заведения за всеки вкус и човек зачестява в онази механа, в която се чувства добре и се кефи. А личният кеф нехае за каквито и да е драсканици по вестници и форуми на тоя и оня.

Ако исках да ям свински ребърца или боб в гърне, отивах в Гюмовата механа. Ако исках скара и пържени картофи с бира - Забореената мотика. Като понапреех главата и ми се приискаше джумбуш, отивах в Дедо Пене, Везьовата механа или Воденицата. За благ моабет с ракийка и салатка се отбивах при Ани Чучулайна или в Елите. Касапиновата я избягвах, че и двамата братя Касапинови ми беха старшини-школници и не ме пускаха лесно да си тръгна. ;)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
ioiobg
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 3:03 pm

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от ioiobg »

Marto написа:Освен мидите, кои други морски протеини са "пресни" в кръчмите българското черноморие. Питам сериозно, защото често са ме питали чужденци, с които съм бил по ресторантите във Варна, а не знам.
Попчетата. Има и калкан понякога. :)
DISCO до зори!!!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от Ivan1007 »

Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:Има ве Жорко. Разбира се, че има.
Ама са рядкост. В статията има линк към статия в 24 часа за такава "нормална " кръчма в България. Както и в Гърция има калпави таверни. Ама са рядкост.
Що ми се сърдиш на мен - той човека дето го писал туй си живей в България и му се ще да е обратното. Както и на мен.
Напротив, калпавите кръчми са изключение, и не издържат на конкуренцията. България вече не е това, което беше преди 20 години, имаме со вече и пълни магазини, и хубави ресторанти. За съжаление българите сме световни шампиони по оплакване и самосъжаление. Иначе не живеем по-зле от другите народи. Какво има един канадец повече от един българин- къща, кола, почивка на море? Затова и много българи се връщат от чужбина, като видят, че и там къщите и колите не ги раздават безплатно, а трябва много да бачкаш, както и в България.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от optics »

joro написа:
Ivan1007 написа:Има ве Жорко. Разбира се, че има.
Ама са рядкост. В статията има линк към статия в 24 часа за такава "нормална " кръчма в България. Както и в Гърция има калпави таверни. Ама са рядкост.
Що ми се сърдиш на мен - той човека дето го писал туй си живей в България и му се ще да е обратното. Както и на мен.
Напротив, калпавите кръчми са изключение, и не издържат на конкуренцията. България вече не е това, което беше преди 20 години, имаме со вече и пълни магазини, и хубави ресторанти. За съжаление българите сме световни шампиони по оплакване и самосъжаление. Иначе не живеем по-зле от другите народи. Какво има един канадец повече от един българин- къща, кола, почивка на море? Затова и много българи се връщат от чужбина, като видят, че и там къщите и колите не ги раздават безплатно, а трябва много да бачкаш, както и в България.
Да припомня какви спомени има канадец когото водих в Билла в София: "Има всичко, ама много скъпо". Аз със сигурност не съм му внушавал - внимавай сега влизаме в много скъпо щото дори не ми е хрумвало. Той рече - добре все пак да купя нещо да занеса в къщи - и взе едно или две пакетчета сушена супичка. Това става 2004-та.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор