Impressions from Bulgaria

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от pumpy »

succes написа:
pumpy написа:Аз не случайно не написах танграта в списъка по-горе, защото той е повече от категорията на канука, отколкото на батето, но по ред причини е по-средата от "ставането" и "неставането" зачеп за зеле :)

Линко, моята гледна точка е една и тя е много проста: истината е една и не трябва да се измисля. Не винаги е лесна за смисале, но е една. Това не е престъпление да се опитвам да наложа, но в голяма част от случаите е загуба на време - какво да се прави, неделя е, аз съм сам на майната си, имам време, губя си го тук. Като ми гледаш писането можеш да познаеш кога съм на север и кога вкъщи ;)
Истината е една за теб, Пумпи, ама напоследък станахме 7 милиарда, та истини много.
След класическата механика, настана истината на квантовата механика - и в момента се използват и двете истини.
Проблема не е в истините, а лъжите, щото са 7 милиарда на ента степен. Колкото повече можеш да пиеш (например), толкова повече ти се увеличава и ентата степен.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от Ivan1007 »

sunrise16 написа:
Ivan1007 написа:Не съм ги нарекъл лузъри и не съм твърдял нищо за всички.
В най-общия случай това са хора дето са се опитали да прееват системата и тя ги е преевала.
Като не стават по федералната процедура - понаучат малко френски и в Квебек прибират секакви. Па там и социал и учене без пари или на евтиния. Да де, ама сиренето е безплатно само в капана за мишки и докато се усетят вратичката му щракнала.
Програмата за skilled workers предполага, че си специалист с познания и опит и до година-две-три ще успееш да реализираш способностите си на пазара на трудаи ще имаш доход над средния.
Програмата не предполага, че ще дойдеш като специалист, а ще въртиш геврека като Батето.
Лошо нема и в това и fighter го обясни как става. Батката обаче не е бил камионджия и научен на труд и съответно живота го изхвърля обратно в България. И в това няма нищо лошо. В Русье също живеят хора. Вместо обаче да си каже откровено, че се е върнал щото чеп за зеле не става от него, той се хвали, че му ставал самолета.

Танграта също доколкото знам не е дошъл по програма за студенти, ама като разбрал, че не го бива се хванал да учи. И в това лошо няма - Пумпи е пример. Танграта обаче, като видял,.че само дипломата не дава шестцифрена заплата, а капана Квебек го стяга все повече, преминал Христовата възраст и китайките не пускат безплатно се изнася обратно в България да пълни чантите в Билата за 50 лева вместо за 50 долара в Лоблоу. Остава да разберем дали мацките в България лягат директно като разберат, че е канадец или и те искат кеш?

Prace и тя учила.Некoлко години пропиляни, за да разбере, ч в градче колкото Харманли парите за образованието са отишли зян и почва да въздиша по имотите дето родителите и са спестили вероятно отделяйки от залъка си.
Програмата за skilled workers доколкото знам е еднаква за цяла Канада, не само за Квебек. И далеч не всички емигранти от България се опитват да прецакат системата, дори и социала. Повечето се интегрират,учат, работят. Дори моите впечатления са, че китайци, филипинци, индийци, араби и тн повече прецакват системата, а не емигрантите от България или Източна Европа.
Програмата за skilled workers предполага, че след като си събрал необходимия брой точки, ще работиш и ще се интегрираш в тукашното общество, а не че ще имаш доход над средния, така оли иначе си емигрант, нов, тепърва трябва да се показваш и доказваш.Разбира се има огромно значение на каква възраст идваш, но средната възраст на бг емигрантите все оше е над 30 години. Така че смятай колко време се губи в доучване, реализация, затова масово един среднистатистически образован и амбициозен емигрант няма как да е над нивото на местния такъв.
Както съм разбрала Танграта не е дошъл по програма за студенти, а като skilled workers. Не смятам,че е очаквал шестцифрена заплата, ако някой има такива очаквания, значи е извън реалността,не казвам,че не става, но са изключения при емигранти на по 10-15 години. И не виждам защо трябва да го критикувате или осмивате, още повече за личния му живот. Да кажем идваш на 30 години, не си семеен и започваш да се бориш да се реализираш, учиш, доучваш, езици и така нататък. Кога да ти остане време за срещи и друго, а и не всеки иска да прави семейство и деца с каква и да е националност, тук е по-трудно да срещнеш българи. Та не ви прави чест да го плюете.
Квебек има собствена програма за skilled workers. И масово се използваше от тези, които не можеха да дойдат по федералната. Не съм твърдял, че всички дошли по нея са такива.
Интегрирането в тукашното общество на дошли по тази програма предполага реализацията им по съответната професия за която си доказал, че притежаваш съотвеетното образование и професионален опит. Целта не е била да си доучваш или да работиш неквалифициран труд или да висиш на социал. Ако се реализираш нормално е дохода да е над средния - тези професии предполагат доход над средния.
Аз не плюя и бих му свалил шапка, ако беше написал - преместих се в България, имам работа, която харесвам, плащат ми половината на това което съм изкарвал в България, но ми е достатъчно, щастлив съм. Да се пуснеш обаче да обясняваш колко по-добре се живее в България, че през март ядеш градински домати и как всичко е по по най са комплексарски изцепки.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от pumpy »

Опааа,
Има хора минали по кебекарската процедура, просто защото никога не са изкали да минават по федералната, много моля;
Освен това има десетки професии, по който доучването е необходимо зло, а не пожелание на клиента;

Иначе туй са доматките и аз съм съгласен - това не може да е причина, както и времето, но това е лично мнение, тоест за мен доматите, ракията, сервитьорките и времето не са критерии за избор къде да живея.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от Ivan1007 »

pumpy написа:Опааа,
Има хора минали по кебекарската процедура, просто защото никога не са изкали да минават по федералната, много моля;
Освен това има десетки професии, по който доучването е необходимо зло, а не пожелание на клиента;

Иначе туй са доматките и аз съм съгласен - това не може да е причина, както и времето, но това е лично мнение, тоест за мен доматите, ракията, сервитьорките и времето не са критерии за избор къде да живея.
Аве и ти ли не можеш да четеш с разбиране или що?
Изрично съм начисал, че .... я да видим дали ще откриеш изречението от втори прочит за Квебекската програма в което има думата "всички". Лошо няма в ученето. И в доматките няма. Само дето като почнат да ми обясняват какви био домати яде през март и как всички в Канада ядели ГМО и боклуци ми става ясен, че убеждава себе си колко му е добре.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от pumpy »

Бъзикам се бе Ванка, бъзикам се, преди да си легна. Все пак неделя е ;)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от Kan_Tangra »

Ivan1007 написа:
pumpy написа:Опааа,
Има хора минали по кебекарската процедура, просто защото никога не са изкали да минават по федералната, много моля;
Освен това има десетки професии, по който доучването е необходимо зло, а не пожелание на клиента;

Иначе туй са доматките и аз съм съгласен - това не може да е причина, както и времето, но това е лично мнение, тоест за мен доматите, ракията, сервитьорките и времето не са критерии за избор къде да живея.
Аве и ти ли не можеш да четеш с разбиране или що?
Изрично съм начисал, че .... я да видим дали ще откриеш изречението от втори прочит за Квебекската програма в което има думата "всички". Лошо няма в ученето. И в доматките няма. Само дето като почнат да ми обясняват какви био домати яде през март и как всички в Канада ядели ГМО и боклуци ми става ясен, че убеждава себе си колко му е добре.
Ако това е адресирано до мен, също не е вярно!
Нито съм говорил какви био домати ям, нито какви ГМО боклуци се ядат в Канада.
Единствено може да съм казал, че вкусът на доматите в България е по-хубав, включително и през зимата.
Не съм и твърдял дали са български, турски, гръцки или италиански.
В канада как е психо обслужването? Дали е безплатно, особено за тия с големите заплати? Надявам се!
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от Kan_Tangra »

Ivan1007 написа:
sunrise16 написа:
Ivan1007 написа: Интегрирането в тукашното общество на дошли по тази програма предполага реализацията им по съответната професия за която си доказал, че притежаваш съотвеетното образование и професионален опит. Целта не е била да си доучваш или да работиш неквалифициран труд или да висиш на социал. Ако се реализираш нормално е дохода да е над средния - тези професии предполагат доход над средния.
...
Аз не плюя и бих му свалил шапка, ако беше написал - преместих се в България, имам работа, която харесвам, плащат ми половината на това което съм изкарвал в България, но ми е достатъчно, щастлив съм. Да се пуснеш обаче да обясняваш колко по-добре се живее в България, че през март ядеш градински домати и как всичко е по по най са комплексарски изцепки.
Къде, кога съм обяснявал, че по-добре се живее в България!?
Че през март ядеш градински домати!?
Цитати! Иначе е клевета!

За работата, ще е на лс, защото в тоя хейтърски форум, човек не смее да напише нищо конкретно!

За програмата, как трябвало да се интегрираш с доход над средния, БЕЗ доучване, ти сериозно, с всичкия ли си, и какъв процент от емигрантите го правят!?
Първото ми образование е счетоводство!
Ти изобщо, имаш ли идея КАК СЕ ИНТЕГРИРАТ СЧЕТОВОДИТЕЛИ без местен опит, местно образование в КАНАДА!?
Каква е твоята по-точно професия и образование? Коя е фирмата в която работиш и коя е длъжността ти? Каква заплата получаваш?
Същите въпроси за жена ти, и приятелите ти!

След като си мерило за форума, кой 'става' или не, кой е 'лузър' или не, кой е 'успял' или не,
единствено възможно и редно е, да дадеш ЕТАЛОНА и КРИТЕРИЯ по който ще се мери!
Давай, кажи къде е границата!
Както 100 пъти съм казал (ясно, че се дразните), лесно е на петролните инженери и тия с предварително ИТ образование да се бият в гърдите как не се иска доучване и как всички са супер лузъри, а видиш ли те са върха.
Ама който не е петролен инженер, с образование от България, тогава какво правим!?
Мислете поне малко от малко, по-малко ограничено бе мааму!
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от the_coach »

Тангра стига с тия инженери и специалисти бре.
Ами и ние бачкерите също добре се интегрираме :D
Пак ще го кажа - в Канада ако си добър в това което правиш, работата и бизнеса сами ще те намират.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от Ivan1007 »

Kan_Tangra написа: Къде, кога съм обяснявал, че по-добре се живее в България!?
Че през март ядеш градински домати!?
Цитати! Иначе е клевета!

За работата, ще е на лс, защото в тоя хейтърски форум, човек не смее да напише нищо конкретно!

За програмата, как трябвало да се интегрираш с доход над средния, БЕЗ доучване, ти сериозно, с всичкия ли си, и какъв процент от емигрантите го правят!?
Първото ми образование е счетоводство!
Ти изобщо, имаш ли идея КАК СЕ ИНТЕГРИРАТ СЧЕТОВОДИТЕЛИ без местен опит, местно образование в КАНАДА!?
Каква е твоята по-точно професия и образование? Коя е фирмата в която работиш и коя е длъжността ти? Каква заплата получаваш?
Същите въпроси за жена ти, и приятелите ти!

След като си мерило за форума, кой 'става' или не, кой е 'лузър' или не, кой е 'успял' или не,
единствено възможно и редно е, да дадеш ЕТАЛОНА и КРИТЕРИЯ по който ще се мери!
Давай, кажи къде е границата!
Както 100 пъти съм казал (ясно, че се дразните), лесно е на петролните инженери и тия с предварително ИТ образование да се бият в гърдите как не се иска доучване и как всички са супер лузъри, а видиш ли те са върха.
Ама който не е петролен инженер, с образование от България, тогава какво правим!?
Мислете поне малко от малко, по-малко ограничено бе мааму!
Kan_Tangra написа:Някои бг канадци яко са се специализирали в схемата 'гроздето е кисело' за България и 'гроздето е, ама, много сладко!' за Канада.
:rofl:

Това да говориш, че Монреал е зелен пред България, не знам, сигурно на някое трънливо дере са живели цял живот по чукарите, дето трева не никне.

В бг вече всичко е зелено и половината дръвчета са цъфнали.
Като мина покрай магазин за цветя, миришат от 1 пресечка.
Нещо, което бях забравил в Канада, при все, че и там има магазини за цветя!
Хората се оплакват колко е горещо и си щъкат по цял ден на слънце.
Тук хората са вече нахлузили черните очила и са готови за плажа, а в Монреал все още стискат в ръце кирките и лопатите.

За храната да не ви говоря!
Все едно, че цялата е от щандове 'био'. Пилетата са си пилета, сиренето е сирене и доматите са домати. Отделно пресни паламуди, калкани и попчета.

Май ще започна и със масовите фотосесии, включително и по магазините, че да няма 'на черното бяло'.
:D :D
Със здраве!
Това е само началото ти има и още.
Първо правиш обобщения за цяла Канада въз основа на впечатленията си от Квебек.
Писах, че в Канада има места като Оканаган Вали, където климата е като в България, както и Виктория и Ванкувър, където пролетта е още по-ранна.
Пилетата са си пилета в България, ако е ребата кокошка бунищарка от село. По магазините купуваш бройлери. Е в Албърта има няколко религиозни секти между които и хатерити, които живеят още в 19-ти век и се занимават със земеделие каквото е било по времето на прабаба ми. Без изкуствени торове, хербециди и т.н. Продават продукцията по пазари, директно във фермите си, но има и по магазините - домашно пиле.
Сирене има всякакво в гръцкия магазин в Калгари, включително няколко вида гръцки и българско бяло саламурено.
За доматите го коментирахме достатъчно - био в началото на март друг път.
За работа ще ти отговоря на ЛС, без да си декларирам доходите, нито ще ти давам информация за други хора. :)
Въобще не се считам за критерий. Познавам доста които са с по-големи доходи от моите като някои от тях не работят по специалността
Имам идвя за счетоводителите - първата ми работа в Канада имах колежка счетоводителка
българка.
Парите не са най-важното. Щастлив съм в Калгари, Канада. ;)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от jovani »

Тангра, не го ли виждаш адаша, че е дзвон, дето не може да напише 2 изречения без грешка и всяко второ мнение му започва с "Аве...".
Както съм писал и преди, нивото му е малко по-високо от най-ниското ниво на потребителите във форума.
И малко общо има кадърността с това дали ще успееш професионално или не - има един куп други фактори като постоянство, късмет, стрийт смарт както казват тук и много други.
Ти си дошъл на място, което приема много повече имигранти на година, отколкото могат да се реализират професионално, с цел да им вземат парите, и съвсем естествено един куп отпадат.
В неговият случай е имал късмет, че сферата в която работи по една случайност се е развивала в последните години (айде, да речем "направил си е добре сметката").
Добре, ама Путин и Саудитска Арабия им удариха кепенците и в следващите месеци и може би години ще слушаме вопли и ругатни от негова страна, защото петрола скоро няма да се върне на високите нива от преди година-две.
Всичките тези глупости, че някой някъде са го взели, защото са сметнали, че ще се развие в професията си е булшит - взели са повечето, дето са си платили и оттук насетне действа закона на естественият подбор.
Моят съвет към теб е да се замислиш какъв бизнес си видял да се прави в Канада и да реализираш някакво копие в България - намери си партньори и действай и не ги слушай хейтърите какво ти говорят.
Имаш хубав климат, имаш хубави бизнес условия, имаш инвеститори от цяла Европа - мисли позитивно, това е от мен и успех!
Последно промяна от jovani на Пон Май 09, 2016 6:17 am, променено общо 2 пъти.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от jovani »

А, с адаша сме написали мненията си по едно и също време.
Виждам, че малко е смекчил тона, та се извинявам за "силата" която вложих в предишното си мнение.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от jovani »

pumpy написа:Опааа,
Има хора минали по кебекарската процедура, просто защото никога не са изкали да минават по федералната, много моля;
Освен това има десетки професии, по който доучването е необходимо зло, а не пожелание на клиента;

Иначе туй са доматките и аз съм съгласен - това не може да е причина, както и времето, но това е лично мнение, тоест за мен доматите, ракията, сервитьорките и времето не са критерии за избор къде да живея.
Пумпи, ако доходите ти надхвърлят определено ниво - времето може да бъде една добра причина за избор на място за живот, за който може да си го позволи.
Друг важен критерий е данъчната ставка - след определено ниво на доходи данъците стават най-големият разход, значително по-голям от моргиджи и други екзистенциални разходи и всички големи и малки компании по света, включително Канадски вземат всички възможни мерки да намалят този разход. Няма нищо ненормално в това един човек да се премести да живее другаде (както и една компания да си премести регистрацията) заради разликите в данъчната тежест, отново, стига да може да си го позволи.
Тези два критерия са много по-солидни от всички негативи, дето си ги изписал по въпрос на България.
Сервитьорките може да са друга причина в зависимост от това какви са предпочитанията на един човек, както може да бъде чалгата (не че аз слушам), култура, изкуство и всичко друго, което се сетиш.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от speedy »

Няколко мисли за кол центровете.

Те не са едни и същи навсякъде. Все едно да сложим завод за пластмасови копчета и завод за компоненти за самолети под един знаменател. В Онтарио можеш да се обадиш в колцентър и да говориш с медицинска сестра. Те не получват 11 долара на час...

Когато става въпрос за класическият аутсорсинг на процеси, които не изискват кой знае каква квалификация, примерно да си наемеш кола, да ти продадат ужасяващия balance protection, или да те питат искаш ли да си добавиш още 10 телевизионни канала само за $8.99, нещата стават интересни. В Канада на такова нещо обикновено се хващат хора притиснати от живота - в места с висока безработица, ниско образование, или просто наличие на хора, които нямат друг изход. Примерно Монктън и други градчета в атлантическите провинции са популярно място за такива месомелачки - ниски общи доходи, малко възможности, а могат да говорят английски и френски. Работата в такъв кол-център, както и като касиет в Loblaws (в кварталния магазин половината касиери са ученици в гимназията) е докато си намериш нещо по-добро. Никой няма да изкара достатъчно за приличен живот.

Ако едно място или държава е популярно място за аутсорсинг, това не е за хвалба. Това означава, че районът е икономически зле. В България в момента аутсорсингът е позитивно явление, защото носи добри приходи в сравнение с други дейности, но това показва колко зле е общият стандарт.

Надявам се България да стане непривлекателна за масов аутсорсинг колкото се може по-скоро.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от Pavel M »

Kan_Tangra написа:
Ivan1007 написа:
sunrise16 написа:
Ivan1007 написа: Интегрирането в тукашното общество на дошли по тази програма предполага реализацията им по съответната професия за която си доказал, че притежаваш съотвеетното образование и професионален опит. Целта не е била да си доучваш или да работиш неквалифициран труд или да висиш на социал. Ако се реализираш нормално е дохода да е над средния - тези професии предполагат доход над средния.
...
Аз не плюя и бих му свалил шапка, ако беше написал - преместих се в България, имам работа, която харесвам, плащат ми половината на това което съм изкарвал в България, но ми е достатъчно, щастлив съм. Да се пуснеш обаче да обясняваш колко по-добре се живее в България, че през март ядеш градински домати и как всичко е по по най са комплексарски изцепки.
Къде, кога съм обяснявал, че по-добре се живее в България!?
Че през март ядеш градински домати!?
Цитати! Иначе е клевета!

За работата, ще е на лс, защото в тоя хейтърски форум, човек не смее да напише нищо конкретно!

За програмата, как трябвало да се интегрираш с доход над средния, БЕЗ доучване, ти сериозно, с всичкия ли си, и какъв процент от емигрантите го правят!?
Първото ми образование е счетоводство!
Ти изобщо, имаш ли идея КАК СЕ ИНТЕГРИРАТ СЧЕТОВОДИТЕЛИ без местен опит, местно образование в КАНАДА!?
Каква е твоята по-точно професия и образование? Коя е фирмата в която работиш и коя е длъжността ти? Каква заплата получаваш?
Същите въпроси за жена ти, и приятелите ти!

След като си мерило за форума, кой 'става' или не, кой е 'лузър' или не, кой е 'успял' или не,
единствено възможно и редно е, да дадеш ЕТАЛОНА и КРИТЕРИЯ по който ще се мери!
Давай, кажи къде е границата!
Както 100 пъти съм казал (ясно, че се дразните), лесно е на петролните инженери и тия с предварително ИТ образование да се бият в гърдите как не се иска доучване и как всички са супер лузъри, а видиш ли те са върха.
Ама който не е петролен инженер, с образование от България, тогава какво правим!?
Мислете поне малко от малко, по-малко ограничено бе мааму!


хм,аз досега Дед го мислех за шейх,а то се оказа че е само инженер,петролен инженер :lol:


малко като в оня виц дето двама обратни се запознават и първия се представя
- СерГей
а втория
-Ваня,обикновен педрас
:rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от succes »

Pavel M написа:
Kan_Tangra написа:
Ivan1007 написа:
sunrise16 написа:
Ivan1007 написа: Интегрирането в тукашното общество на дошли по тази програма предполага реализацията им по съответната професия за която си доказал, че притежаваш съотвеетното образование и професионален опит. Целта не е била да си доучваш или да работиш неквалифициран труд или да висиш на социал. Ако се реализираш нормално е дохода да е над средния - тези професии предполагат доход над средния.
...
Аз не плюя и бих му свалил шапка, ако беше написал - преместих се в България, имам работа, която харесвам, плащат ми половината на това което съм изкарвал в България, но ми е достатъчно, щастлив съм. Да се пуснеш обаче да обясняваш колко по-добре се живее в България, че през март ядеш градински домати и как всичко е по по най са комплексарски изцепки.
Къде, кога съм обяснявал, че по-добре се живее в България!?
Че през март ядеш градински домати!?
Цитати! Иначе е клевета!

За работата, ще е на лс, защото в тоя хейтърски форум, човек не смее да напише нищо конкретно!

За програмата, как трябвало да се интегрираш с доход над средния, БЕЗ доучване, ти сериозно, с всичкия ли си, и какъв процент от емигрантите го правят!?
Първото ми образование е счетоводство!
Ти изобщо, имаш ли идея КАК СЕ ИНТЕГРИРАТ СЧЕТОВОДИТЕЛИ без местен опит, местно образование в КАНАДА!?
Каква е твоята по-точно професия и образование? Коя е фирмата в която работиш и коя е длъжността ти? Каква заплата получаваш?
Същите въпроси за жена ти, и приятелите ти!

След като си мерило за форума, кой 'става' или не, кой е 'лузър' или не, кой е 'успял' или не,
единствено възможно и редно е, да дадеш ЕТАЛОНА и КРИТЕРИЯ по който ще се мери!
Давай, кажи къде е границата!
Както 100 пъти съм казал (ясно, че се дразните), лесно е на петролните инженери и тия с предварително ИТ образование да се бият в гърдите как не се иска доучване и как всички са супер лузъри, а видиш ли те са върха.
Ама който не е петролен инженер, с образование от България, тогава какво правим!?
Мислете поне малко от малко, по-малко ограничено бе мааму!


хм,аз досега Дед го мислех за шейх,а то се оказа че е само инженер,петролен инженер :lol:


малко като в оня виц дето двама обратни се запознават и първия се представя
- СерГей
а втория
-Ваня,обикновен педрас
:rofl:
Ти как се представяш?
Публикувай отговор