Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

259 киловатчаса в Калгари са CAD 64.74 с всите доставки, мрежи, не знам кво си и GST или 87.35 лева.
Нямаш ли някоя от тоя порядък да сравним, че то май ще излезе горе-долу същото, при 4.5 пъти по-висока средна заплата след данъци.
За качество да не говорим - преди 2 месеца ми спря за първи път електричеството, щото тресна гръмотевица некъде съвсем наблизо.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Прясна новина от Вторник сутрин:

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

БАН тотално осра пейзажа :o :o :o

https://www.marica.bg/stranen-bg-ured-s ... 35547.html

В сайта на института по металознание:
http://ims.bas.bg/%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D ... %BE%D0%BC/
Имам чувството че чета някаква зле скалъпена хумореска. За 13 милиона европейски пари.
Моля някой да намери, че е шега!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Rall »

:D А тоя струг, чий го дири в статията...
Dead Eyes See No Future
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Е, айде и ти сега, Оптиксе! Какво лошо има в това у нас да влязат 13,5 млн европейски пари? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа: Вто Окт 01, 2019 9:26 am Е, айде и ти сега, Оптиксе! Какво лошо има в това у нас да влязат 13,5 млн европейски пари? :)
Тц! Няма да влязат ни у мен, ни у теб! А в точно определени сметки, които са нито моята, нито твоята. :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kpetrov »

optics написа: Вто Окт 01, 2019 2:13 am БАН тотално осра пейзажа :o :o :o

https://www.marica.bg/stranen-bg-ured-s ... 35547.html

В сайта на института по металознание:
http://ims.bas.bg/%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D ... %BE%D0%BC/
Имам чувството че чета някаква зле скалъпена хумореска. За 13 милиона европейски пари.
Моля някой да намери, че е шега!
:D :D ;(
Екипът ще пресъздава симулационни технологични „игри“ и ще преиграва евентуални намерения и решения на терористи, благодарение на последни достижения в областта на сензориката, на металознанието, прогнозата.

„По този начин ще можем да предвидим кога ще се случи неприятното. Трябва да влезем в кожата на тези лоши хора. Те използват технологични подходи и затова в центъра ще се направят такива изследвания, с такъв тип техника,благодарение на които да сме 10 гърди преди тях и да не им позволим това да се случи“
Ще улавят вероятно дрънченето на калашници и патрондаши.
Явно са много напред в областта на сензориката, на металознанието!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

Е как няма да са с 10 гърди напред, след като са успели да вградят AI със способностите на Нострадамус в струг.
agent Ozo написа: Вто Окт 01, 2019 9:26 am Е, айде и ти сега, Оптиксе! Какво лошо има в това у нас да влязат 13,5 млн европейски пари? :)
Абе и ти донякъде си прав, 70-75 учЕни преживяват покрай тоя струг 5 години. :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Струга сигурно е най-интелигентната машина в тоя център. Затова и журналистите са си рекли - дай да снимаме което хваща око.
Нивото е катастрофално ниско, да не кажа - за плач.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Съб Сеп 28, 2019 9:45 pm 259 киловатчаса в Калгари са CAD 64.74 с всите доставки, мрежи, не знам кво си и GST или 87.35 лева.
Нямаш ли някоя от тоя порядък да сравним, че то май ще излезе горе-долу същото, при 4.5 пъти по-висока средна заплата след данъци.
За качество да не говорим - преди 2 месеца ми спря за първи път електричеството, щото тресна гръмотевица некъде съвсем наблизо.
Излиза около 34 стотинки на киловатчас. В България дневната електроенергия е към 22 стотинки дневната и около 17 стотинки нощната. Доста по-евтино от цените в Канада.
Режим на тока в България отдавна вече няма, не помня вече кога за последен път ми спираха тока. Не, че не може да се случи, аварии стават навсякъде по света. Но това са редки случаи, веднъж на две-три години, не като при бай Тошо- три часа има ток, три часа няма.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

optics написа: Съб Сеп 28, 2019 8:56 pm Ето как изглежда сметката за ток (да де, знам, че на някои им е по-малка)

Изображение
Това е фактура за промишлен ток, който в България е по-скъп от този за домакинствата.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Нед Окт 06, 2019 11:54 pm
Ivan1007 написа: Съб Сеп 28, 2019 9:45 pm 259 киловатчаса в Калгари са CAD 64.74 с всите доставки, мрежи, не знам кво си и GST или 87.35 лева.
Нямаш ли някоя от тоя порядък да сравним, че то май ще излезе горе-долу същото, при 4.5 пъти по-висока средна заплата след данъци.
За качество да не говорим - преди 2 месеца ми спря за първи път електричеството, щото тресна гръмотевица некъде съвсем наблизо.
Излиза около 34 стотинки на киловатчас. В България дневната електроенергия е към 22 стотинки дневната и около 17 стотинки нощната. Доста по-евтино от цените в Канада.
Режим на тока в България отдавна вече няма, не помня вече кога за последен път ми спираха тока. Не, че не може да се случи, аварии стават навсякъде по света. Но това са редки случаи, веднъж на две-три години, не като при бай Тошо- три часа има ток, три часа няма.
Йорко,
Калкулатора на ЧЕЗ ми сметна за моите 259 kWh, че. в България ще им дължа 57.70 лева

Това в България е минималната заплата за два дни, в Албърта за 4 часа.

4 пъти по-евтино тук, отколкото в България, ако си на минимална заплата.

Като се има предвид, че около една трета от трудоспособните Българи имат доходи по-ниски от минималната заплата положението е майка плаче, грамофон свири.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Пон Окт 07, 2019 12:20 am
joro написа: Нед Окт 06, 2019 11:54 pm
Ivan1007 написа: Съб Сеп 28, 2019 9:45 pm 259 киловатчаса в Калгари са CAD 64.74 с всите доставки, мрежи, не знам кво си и GST или 87.35 лева.
Нямаш ли някоя от тоя порядък да сравним, че то май ще излезе горе-долу същото, при 4.5 пъти по-висока средна заплата след данъци.
За качество да не говорим - преди 2 месеца ми спря за първи път електричеството, щото тресна гръмотевица некъде съвсем наблизо.
Излиза около 34 стотинки на киловатчас. В България дневната електроенергия е към 22 стотинки дневната и около 17 стотинки нощната. Доста по-евтино от цените в Канада.
Режим на тока в България отдавна вече няма, не помня вече кога за последен път ми спираха тока. Не, че не може да се случи, аварии стават навсякъде по света. Но това са редки случаи, веднъж на две-три години, не като при бай Тошо- три часа има ток, три часа няма.
Йорко,
Калкулатора на ЧЕЗ ми сметна за моите 259 kWh, че. в България ще им дължа 57.70 лева

Това в България е минималната заплата за два дни, в Албърта за 4 часа.

4 пъти по-евтино тук, отколкото в България, ако си на минимална заплата.

Като се има предвид, че около една трета от трудоспособните Българи имат доходи по-ниски от минималната заплата положението е майка плаче, грамофон свири.
Кои са тия 1/3 от трудоспособните българи, дето имали доходи под минималната заплата?
Аз не познавам трудоспособен българин да работи на минималната заплата, даже и трудоспособен циганин вече не можеш да намериш за тия пари. Статистиката на НАП за доходите не я гледай, там има и пенсионери, дали стаи под наем за 300 лева, в същото време взимат и по 300 лева пенсии, които не се декларират в НАП. Та човекът взима 600 лева, а декларира 300 лева. Има пенсионери, които работят някъде като пазачи, за минималната заплата. Но те си получават и пенсии, та доходите им са доста по-високи от декларираните. Има студенти, които работят почасово, след лекциите на половин работен ден. Има и такива, дето се осигуряват на минималната заплата, а получават много повече "на черно". За разлика от някои други държави, където действително много хора работят на минимална заплата, в България почти никой в трудоспособна възраст не работи на такава.
57 лева на ден взима един общ работник на строеж в София. Майсторите взимат много повече.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Йорко,

Медицинските сестри в провинцията са със заплати на нивото на минималната работна заплата.

До 1000 лв. е разликата в заплатите на медицинските сестри в страната
Продължаваме с ефективни протести, заяви пред БНР медицинската сестра Елена Тонева.
...
Тонева посочи разликата в заплащането на сестрите в страната:

„Разликата е в рамките от 500 до 1000 лв. В провинцията заплатите са цинично ниски, те са на ниво минимална работна заплата“.
Елена Тонева е операционна медицинска сестра в Токуда в София. Познавам я лично, съпруга е на мой бивш колега, идвали са ни на гости в Калгари, аз винаги им гостувам, като ходя в България и знам, че не лъже.
Много добре знам и какви са заплатите на медицинските сестри в провинцията Йорко - вярно казва Елена.

То и вашия министър от ГРОБ казва същото ве Йорко
Почти половината от работещите са осигурявани на минимална заплатс. Това са 1 044 397 българи (около 47 на сто), става ясно от писмен отговор на финансовия министър Владислав Горанов
https://www.segabg.com/category-first-p ... na-zaplata
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Пон Окт 07, 2019 5:21 am Йорко,

Медицинските сестри в провинцията са със заплати на нивото на минималната работна заплата.

До 1000 лв. е разликата в заплатите на медицинските сестри в страната
Продължаваме с ефективни протести, заяви пред БНР медицинската сестра Елена Тонева.
...
Тонева посочи разликата в заплащането на сестрите в страната:

„Разликата е в рамките от 500 до 1000 лв. В провинцията заплатите са цинично ниски, те са на ниво минимална работна заплата“.
Елена Тонева е операционна медицинска сестра в Токуда в София. Познавам я лично, съпруга е на мой бивш колега, идвали са ни на гости в Калгари, аз винаги им гостувам, като ходя в България и знам, че не лъже.
Много добре знам и какви са заплатите на медицинските сестри в провинцията Йорко - вярно казва Елена.

То и вашия министър от ГРОБ казва същото ве Йорко
Почти половината от работещите са осигурявани на минимална заплатс. Това са 1 044 397 българи (около 47 на сто), става ясно от писмен отговор на финансовия министър Владислав Горанов
https://www.segabg.com/category-first-p ... na-zaplata
Медицинските сестри доскоро ходеха да работят в Либия за 400 долара на месец, някъде към 700 лева. Има несъвършенства във финансирането на болниците, но този проблем се решава- нормално е да има протести, преговори с управляващите, така е в демократичните държави. Само в Северна Корея няма протести, там всички са доволни и живеят в комунистическия рай.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор