Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

Панем, к'ъв е тоя подпис, бре ? Ще ме запалиш и аз да си сложа нещо убаво, като например Василий II Българоубиец © 2016 - мъжете знаят защо или :mooning: :finger: :smoke: ама ме е страх, че ще ме редактират, защото малки деца и младежи като мухата четат форума. :D
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Panem et Circenses »

optics написа:За Албърта не знам как е, аз напоследък на всички патрЕоти им казвам да си стоят в малката и прекрасна България, щото в бютифул Би Си е много зле положението и ако и те дойдат ще стане още по-зле тъй че, дет викаше на Соколов тъста - на нас гении не ни трябват :D :D
(щото нали ние се гърчим тука да разнасяме пица, а там е останал цветът на нацията - а този дето е напуснал по-погрешка - вече се връща)
:D :rofl:
Абе то ти си се смей, смей и подигравай България - ама не забравяй че има едно такова нещо "карма" и нещо напоследък боговете много са се разсърдили:
* От 40 действащи вулкани 34 май са разположени около т.н. "ring of fire"
* Катастрофалното земетресение в Сан Франциско през 1906г е предшествани от много големи земетресения ... първо в Япония и след това в ... Уругвай (но киддинг)
* А пък оня японски остров дето го люлеят земетресение след земетресение по права линия ако вземе да се разцепи на две и едната или двете половинки хлътнат в океана - имаш ли си представа какво ще стане с Виктория, Бялата скала или цялото ви "бютифул Би Си" чак до Rокито.

Какво да се прави - карма. А тия в България ще продължават да си живеят живота!!!

А ако ти изглежда като празни приказки - учените все пак предполагат че едно изригване и то само на един исландски вулкан е довело до "Qu'ils mangent de la brioche" и оттам на френската революция... Наполеон...

КАРМА Кой се върнал, върнал. Който останал - лека му пръст и Бог да го прости! ;(
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

А ти имаш ли представа какво става, ако един метеорит с радиус 250 м удари Торонто ? Или Путин реши да обстрелва Ню Йорк с междуконтинентални ракети, но ракетката удари малко по на североизток ? Или ако първите извънземни, които ни открият не са от "добрите" ... "Президент Тръмп" да ти е на помощ тогава. :D
Но иначе темата става от весела - по-весела. Само grozdan липсва, да каже какво мислят Цуци и Бечо по въпроса. :talk:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

Panem et Circenses написа:........
Темата не е за Албърта и/или Канада - това вече сме го обсъдили - тъпанари и мизерници отвсякъде. Изключвам няколкото български мензиси, ама те много тук няма да го изкарат и ще се приберат скоро в Швейцария на Балканите.

Дай да си говорим за каквото сме започнали, а не умело да разпръскваме мъгла.....
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Вече ти писах май, че разсъждаваш точно като баба от село, дето не можеш да я у едиш, че ако комунистите не беха дошли на власт 1944-та у селото и пак щеше да има електричество и хлебарница.
Ясно е, че не стоите на едно място, ама го танцуватр като компарсита - две напред, една назад и после една надясно и две у лево. И аз съм работил в Албания барабар с куп канадци, австралийци, yнгарци, британци, норвежци и кви ли не. Пълно е с експатс по всички развиващи се държави.

Та посоката ви е правилна ама гледай Румъния че ви избяга, Швейцария и Германия са с няколко обиколки напред.
Никога не съм твърдял, че България се развива благодарение на Еди Кой Си. За 25 години много управляващи се смениха, и ще се сменят, никой не е вечен. И няма кой знае какво значение кой управлява. Как живеем и ще живеем зависи от всички нас, не от някакъв си Цар, Генерал, Боко, Тошко и т.н.
Като гледам Румъния е на нашето дередже, както цяла Източна Европа. Разликата между България и Чехия в момента е същата, каквато беше и преди 26 години. и през 1990 г. бяхме последни в Източна Европа. Другите държави в ЕС не стоят на едно място, и те се развиват.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа: Вече ти писах май, че разсъждаваш точно като баба от село, дето не можеш да я у едиш, че ако комунистите не беха дошли на власт 1944-та у селото и пак щеше да има електричество и хлебарница.
Ясно е, че не стоите на едно място, ама го танцуватр като компарсита - две напред, една назад и после една надясно и две у лево. И аз съм работил в Албания барабар с куп канадци, австралийци, yнгарци, британци, норвежци и кви ли не. Пълно е с експатс по всички развиващи се държави.

Та посоката ви е правилна ама гледай Румъния че ви избяга, Швейцария и Германия са с няколко обиколки напред.
Никога не съм твърдял, че България се развива благодарение на Еди Кой Си. За 25 години много управляващи се смениха, и ще се сменят, никой не е вечен. И няма кой знае какво значение кой управлява. Как живеем и ще живеем зависи от всички нас, не от някакъв си Цар, Генерал, Боко, Тошко и т.н.
Като гледам Румъния е на нашето дередже, както цяла Източна Европа. Разликата между България и Чехия в момента е същата, каквато беше и преди 26 години. и през 1990 г. бяхме последни в Източна Европа. Другите държави в ЕС не стоят на едно място, и те се развиват.
Аве румънците беха умрели от глад 1989-та и идваха в България да продадат нещичко та да купат нещо за ядене. Полша и те бяха глад и купони. Да не говорим за Литва, Латвия и Естония. И има голямо значение кой управляеа - в България на всички избори пак настъпвате мотиката. Ако не беше в ЕС отдавна и Албания да ви е изпреварила
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

optics написа:За Албърта не знам как е, аз напоследък на всички патрЕоти им казвам да си стоят в малката и прекрасна България, щото в бютифул Би Си е много зле положението и ако и те дойдат ще стане още по-зле тъй че, дет викаше на Соколов тъста - на нас гении не ни трябват :D :D
(щото нали ние се гърчим тука да разнасяме пица, а там е останал цветът на нацията - а този дето е напуснал по-погрешка - вече се връща)
:D :rofl:
То убаво им казваш, ама кво да кажеш на такъв като Хлебаря дето напуснали по недоразумение, вместо на Изток забили на Запад и вече деситилетия не могат да съберат пари да се върнат?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Аве румънците беха умрели от глад 1989-та и идваха в България да продадат нещичко та да купат нещо за ядене. Полша и те бяха глад и купони. Да не говорим за Литва, Латвия и Естония. И има голямо значение кой управляеа - в България на всички избори пак настъпвате мотиката. Ако не беше в ЕС отдавна и Албания да ви е изпреварила
Румънците нямаха никакви дългове през 1989 г. Чаушеску върна до стотинка външния дълг и затова държавата обедня и стигна до глад и мизерия. Ние пък живяхме добре в периода 1980-1989 г. при стагнираща икономика и трупане на дълг от 15 милиарда долара за 10 години- по 1,5 милиарда всяка година. С поляците да се сравняваме- в Полша приватизацията на държавни предприятия приключи през 1994 г. В България започна през 1997 г. Основният проблем на българите е нихилизмът, култивиран в продължение на векове. Човек без самочувствие не може да успее в живота, психолозите го казват. Същото е и с народа- постоянното вайкане и оплакване пречат на развитието ни. Добре е, че в една част от българския народ този нихилизъм започва да изчезва. Дано този процес продължи и се засили.
Забелязал съм, че в градове като Пловдив, Бургас, Велико Търново хората са с по-голямо самочувствие. И икономиката на тези градове се развива по-добре. И в Банско хората са с високо самочувствие и затова градчето е много по-напред от някои други места, като Видин например. Ходих миналата година във Видин, все едно от Канада съм отишъл в Сомалия- нищо общо с Банско и Пловдив, Бургас и т.н.
София не я броя, те са друга държава.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Жорка,
Разликата е следствие на разликата в обществата и народите на България и Полша (не само).
В Полша не искаха комунизъм и комунисти и ги изметоха още 1989-та и затова приключиха с плана Балцерович преди България да се заеме с приватизация, която беше чиста проба пладнешки грабеж.
Българите пожелаха мутрокомунизъм и затова всичко отиде в ръцете на мутрите и комунистите и те си ви пасат и досега.

Целия бизнес е такъв - от Видин, през Банско, та до Варна, Пловдив, Бургас и София.
Затова и министър-председателя ви e мутра и комунист, който в нормална държава би се издигнал най-много до собственик на квартална месарница.
Та затова България се развива зле и ако не е бутана от ЕС щеше да е след Албания и Молдова.
И нема никакъв шанс да мръдне от последното място в ЕС - обществото не е болно ми направо е умряло. Хора има много хубави, ама сумарно не са народ, а мърша.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:Жорка,
Разликата е следствие на разликата в обществата и народите на България и Полша (не само).
В Полша не искаха комунизъм и комунисти и ги изметоха още 1989-та и затова приключиха с плана Балцерович преди България да се заеме с приватизация, която беше чиста проба пладнешки грабеж.
Българите пожелаха мутрокомунизъм и затова всичко отиде в ръцете на мутрите и комунистите и те си ви пасат и досега.

Целия бизнес е такъв - от Видин, през Банско, та до Варна, Пловдив, Бургас и София.
Затова и министър-председателя ви e мутра и комунист, който в нормална държава би се издигнал най-много до собственик на квартална месарница.
Та затова България се развива зле и ако не е бутана от ЕС щеше да е след Албания и Молдова.
И нема никакъв шанс да мръдне от последното място в ЕС - обществото не е болно ми направо е умряло. Хора има много хубави, ама сумарно не са народ, а мърша.
Хайде хайде, тия приказки вече не са на мода в България. Все още някои хора си мислят, че България е в 90 години на миналия век. Да сравняваш България с Молдова и Украйна- ние и преди 2007 г. бяхме по-напред, преди Европа да почне да ни “бута“. А сърбите ги минахме през 2003 г., преди да влезмем в ЕС и три години след войната в Косово.
В Чехия поляци, словаци, литовци бачкат за 500 евро на месец, щото в тия държави са много по-напред от нас :D :D :D А средната заплата в Румъния е с 20 евро повече. Само, че питай русенци колко хиляди румънци всеки ден си регистрират колите в Русе, защото тук им е по-евтино.
В България и едно магаре да е на власт- само да не са комунисти и националисти.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

joro написа:Разликата между България и Чехия в момента е същата, каквато беше и преди 26 години.
:rofl: :rofl: :rofl:
Въобще не си в час по въпроса. Бил съм в Чехия и 87-ма и 2006-та. Разликата се е увеличила и продължава да се увеличава. Имам приятел който работи там от много години. Ходи редовно в България и прави сравнението.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа:Жорка,
Разликата е следствие на разликата в обществата и народите на България и Полша (не само).
В Полша не искаха комунизъм и комунисти и ги изметоха още 1989-та и затова приключиха с плана Балцерович преди България да се заеме с приватизация, която беше чиста проба пладнешки грабеж.
Българите пожелаха мутрокомунизъм и затова всичко отиде в ръцете на мутрите и комунистите и те си ви пасат и досега.

Целия бизнес е такъв - от Видин, през Банско, та до Варна, Пловдив, Бургас и София.
Затова и министър-председателя ви e мутра и комунист, който в нормална държава би се издигнал най-много до собственик на квартална месарница.
Та затова България се развива зле и ако не е бутана от ЕС щеше да е след Албания и Молдова.
И нема никакъв шанс да мръдне от последното място в ЕС - обществото не е болно ми направо е умряло. Хора има много хубави, ама сумарно не са народ, а мърша.
Хайде хайде, тия приказки вече не са на мода в България.
...
В България и едно магаре да е на власт- само да не са комунисти и националисти.
Нали точно това ти обяснявам,.че защото никога не са били на мода,.затова сте на товя дередже.

И защото на власт е Тиква мутро-комунист.

Остави тия дето работят за 500.евро, щото в България работят за по 500 лева и то от време на време. Хич не ти трябва да ходиш до Видин - Благоевградска област е същата мизерия.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ttorontoo »

Защо се делит хората на "вие" и "ние"?

Не разбирам идеята...всички сме еднакви.
simpson_82
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Апр 29, 2016 10:47 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от simpson_82 »

Имам стара регистрация тук, но отдавна не съм влизал и съм загубил пароли, мейли и т.н.
Та регистрирах се отново, защото попаднах на темата за магазина Билла и ми се прииска да разкажа нещо анекдотично, може на някой да му е интересно. Предупреждавам - нямам негативно отношение нито към Билла, нито към България, нито към Канада. Но пък споделям един начин на мислене, цитиран и в този форум включително, мисля че е дошъл до нас от древна Гърция още. А той е: по-добре недоволен човек, отколкото доволно прасе. :) :) :)
Все недоволен съм си аз, учудващо, че не съм се родил жена :)
И друга поука от моята случка - навиците могат да поставят човек в неудобно положение.
Но стига локуми. Значи по стечение на обстоятелствата последните 12 месеца ми се наложи да ходя 2 пъти до България. Преди това 6 год. не бях ходил. Малка част от близките ми роднини е все още там. Майка ми ме изпраща да напазарувам от близката Билла - 2 спирки с трамвая. Отклонение - стори ми се, че спирките са страшно близо една до друга, не че едно време са били различни де (тм №5)
И тук са наблизо, но рейса не спира ако няма качващи се или слизащи, а трамвая в София спира винаги.
Значи отивам с трамвая, да се придвижваш с кола в София е практически невъзможно - това са ми пресните наблюдения. Нося си торби за пазар по навик. Но нямам навик да нося пари в брой. Обаче там количките са блокирани и трябват стотинки за деблокиране. Питам - имате ли кошници - м/у другото млад персонал, любезни и усмихнати, но малко като в Канадската гума (знам че не се превежда така :) ) - все едно всички се изпокриват когато трябва да попиташ нещо :) Кошници нямат. Разкарвам се с толбите, гледам да не слагам препарати и храни в една и съща. Цените са отделна тема, само споменавам, че ми се стори ужасно скъпо. Всичко, без изключение. Иначе мъничък, но с прилично разнообразие магазин (хотел Славия). Стигам до касата, вадя от торбите, слагам на лентата, празните торби хвърлям най-отпред. Обаче проблем - след момичето на касата лентата свършва и тя няма къде да слага покупките. Аз ѝ казвам - нали съм ви дал торби - слагайте ги в торбите. Тя ме гледа като ескимос и явно не може да схване. Вместо нея, един съобразителен пенсионер зад мен ми казва - ама на доста висок тон - Господине, тук всеки сам си прибира покупките. Аз му отговарям, че все още не съм платил и те са си на магазина :) иначе ми става ясно, че аз ще си ги прибирам, но и място няма ! Тук вече 2-ма - 3-ма от опашката (касиерката си мълчи) - "Вие от къде идвате, за какъв се имате, никой не е длъжен да ви слугува !!! " Аз не искам да ми слугуват, но за цените на които продава този магазин е нормално да наеме персонал който да помага ... Е това ги докара почти до истерия, все едно магазина е техен и те плащат заплатите! Но последното не го казах де. Всъщност проблема бе, че лентата е малка и аз предизвиках задръстване защото трябваше да съм от 2-те страни едновременно. А имаше хора взели по 1 бира (2 л.!) и явно бързаха да си я отворят :) В крайна сметка поуката остана за мен, но не трая дълго. Следващото пазаруване, след 3 дена, отново нямах стотинки за количка :)
Друго, бях позабравил какви малки опаковки има - примерно шампоани, препарати за пране, тоалетна хартия по 2 ролки, като в долар сторе, явно ние тук много ядем и много с..м :) По този повод един стар виц: Момиче преспало с младеж в неговия апартамент за пръв път, сутринта станала по-рано, влязла да си направи кафе в кухнята и констатирала " Ммм да-а-а, и жилището му мъничко :) :) :)
Бирата им обаче го-о-оляма ! Но пък да иде човек до България и да пие друго освен сливова - е това трябва да се криминализира :)
И други интересни неща видях, но ще ви пожаля засега :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от myhata II »

Ttorontoo написа:Защо се делит хората на "вие" и "ние"?

Не разбирам идеята...всички сме еднакви.
защото този е с напукани ръце и каскет, което го отличава от самите нас
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор