Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от miteto »

roumensp написа:
miteto написа:
lada2107 написа:
krimon написа:Аз щото гледам европейски новини, последните статистики-стъкмистики сложиха България на първо място по затлъстяване и диабет в ЕС ... Това ще да е от прекрасния климат.
И прекрастната храна. :mooning:
Мислиш ли, че в Канада храната е много по-различна? Погледни какъв е процента затлъстяване в Канада (и Северна Америка като цяло) и какъв е в България.
Хубава и лоша храна има и там и тука, разликата е, че хубавата е по-достъпна тука. Погледни статистиките за life expectancy, което донякъде е функция и на храната.
Да, храната като цяло е по-достъпна тук (и хубавата и джънка).
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

IRA написа:...но не разбирам защо някои смятат, че всички трябва да мислят като тях. :wasntme:
Хехе, то подсъзнателно ВСЕКИ мисли, че друго мислещите не мислят правилно. Иначе няма как да е. Иначе ще излезе че ти самият не мислиш правилно, а това по дефиниция е невъзможно.

Отделно въпроса кой какво влага в думата "трябва".
Примерно аз може да мисля че блъда мисли грешно понякога, но не мисля, че трябва да му променям мисленето. Нещо повече - мисля че е невъзможно. Взех блъда за пример, но то е същото за всеки.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от krimon »

форума станал място за семейна терапия :devil:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

България е лошо място, защото тук може да те набият в дискотеката, може да те блъсне кола на улицата, това са все ужасни неща. Е, разбира се и в другите държави не всичко е наред- атентат със 40 загинали, психопати застреляли 20 ученици в училище, бавачка отрязала главата на 4 годишно дете. Но това не е нищо в сравнение с новината, че в село Горно Нанадолнище циганин откраднал 50 лева на баба Гицка. Мале какви нещастия стават в България, нямам думи.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kan_Tangra »

Мангалите, дето пребили бабата ги хванали.
На въпроса от журналист 'оправдавате ли постъпката?'
бащата мангал вика 'ми криза е! Няма как!'
Съпругата и тя 'ми, детето гладно, оправдавам го, ми как! Обичам го, две деца съм му родила!'
Майката вика 'Аа не! Не го оправдавам! .... Той сам ше се оправдае!'
:D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

Майката вика 'Аа не! Не го оправдавам! .... Той сам ше се оправдае!'
:D
И ако не успее, то за какво си имаме прокуратура - те ще го оправдаят, няма страшно за момчето...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jovani »

Поредното убийство, извършено от полицаи в Торонто:
http://www.cbc.ca/news/canada/toronto/t ... -1.3490006
За това, че не хвърлил сел-фона с който говорел със сестра си.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

The sister of the 21-year-old man shot and killed by police officers in North York says she believes he was unarmed at the time of the incident.
И аз вярвам в мног неща, но по принцип гледам да си нямам работа с полицията, камо ли да съм в положение някой да вярва за мен дали съм с оръжие или не......
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jovani »

pumpy написа:
The sister of the 21-year-old man shot and killed by police officers in North York says she believes he was unarmed at the time of the incident.
И аз вярвам в мног неща, но по принцип гледам да си нямам работа с полицията, камо ли да съм в положение някой да вярва за мен дали съм с оръжие или не......
Ми то и в България кой те кара да си имаш работа с циганите, та се вайкаш?
Тук в Канада не е много ясно кой е по-опасен за обществото - полицаите или рецидивистите.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от miteto »

jovani написа:Поредното убийство, извършено от полицаи в Торонто:
http://www.cbc.ca/news/canada/toronto/t ... -1.3490006
За това, че не хвърлил сел-фона с който говорел със сестра си.
Джовани, ETF не се викат за всеки сульо и пульо, който просто си говори по телефона. Има много неща, които изглежда не са написани в тази статия.
A woman named Michelle identified herself as the victim's sister and told CBC News that her brother was one the phone with another one of their brothers when the shooting took place.
He was on the phone with his brother at the time, she said, asking him to get police to lower their weapons.
Това е супер-неясно, говорил с брат си по телефона в този момент и искал брат му да убеди полицията да си наведат оръжията?!? Вместо той самия да пусне каквото там държи и да си вдигне ръцете във въздуха?!?
Нещо много мътно има в цялата история, аз бих изчакал преди да правя изводи на базата на думите на сестра му, с която дори не е говорил по телефона в този момент (както ти твърдиш).
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jovani »

miteto написа:
jovani написа:Поредното убийство, извършено от полицаи в Торонто:
http://www.cbc.ca/news/canada/toronto/t ... -1.3490006
За това, че не хвърлил сел-фона с който говорел със сестра си.
Джовани, ETF не се викат за всеки сульо и пульо, който просто си говори по телефона. Има много неща, които изглежда не са написани в тази статия.
A woman named Michelle identified herself as the victim's sister and told CBC News that her brother was one the phone with another one of their brothers when the shooting took place.
He was on the phone with his brother at the time, she said, asking him to get police to lower their weapons.
Това е супер-неясно, говорил с брат си по телефона в този момент и искал брат му да убеди полицията да си наведат оръжията?!? Вместо той самия да пусне каквото там държи и да си вдигне ръцете във въздуха?!?
Нещо много мътно има в цялата история, аз бих изчакал преди да правя изводи на базата на думите на сестра му, с която дори не е говорил по телефона в този момент (както ти твърдиш).
Съгласен съм, обаче като става дума за България изводите се правят моментално, нали?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от miteto »

jovani написа:Съгласен съм, обаче като става дума за България изводите се правят моментално, нали?
Има го тоя bias, кво да правиш :D Повечето хора си имат твърдо мнение по дадени въпроси и просто си го държат, вместо да оценяват конкретните факти надълго и нашироко.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

miteto написа:
jovani написа:Съгласен съм, обаче като става дума за България изводите се правят моментално, нали?
Има го тоя bias, кво да правиш :D Повечето хора си имат твърдо мнение по дадени въпроси и просто си го държат, вместо да оценяват конкретните факти надълго и нашироко.
Смея да твърдя, че по-добре познавам българските цигани, отколкото канадските полицаи.
Джовани разбира се е живял под похлупак и никога не е виждал цигани, но за сметка на това си е купил бронирана жилетка да го пази от полицаите. :D
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Странджата »

След забраната за къмпингуване,за мен България е по-малко добро място за живеене,още нещо детско умря в мен! :(
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

Странджата написа:След забраната за къмпингуване,за мен България е по-малко добро място за живеене,още нещо детско умря в мен! :(
Каква е тая забрана ?

ПП
Зацепих. А също видях и това:
ГЕРБ внася предложение за отмяна на забраната за къмпингуване
Публикувай отговор