Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа:Ето видиш ли, Бистре, какви смешници и плямпала са били тези "десари", а днес ги изкарват толкова страшни и непобедими. Дори албертианеца вика, че още не могат да ги бутнат от власт в България. :)
Ама тя - властта им е като колос на глинени крака, бе!
Имаше един софийски лаф от едно време, много добре го помня...
-Ти певец ли си?
-Да - съм! От изгорялата опера. :rofl:
...Та така!...Хак да им е! ;)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Ама той циркът изгоря ма, Бистро, не операта. :)
Ти май тогава още не си била софиянка. ;)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

така наречената спирка двата цирка :lol:

така и викаха софиянци преди да изгори единия :D
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа:Ама той циркът изгоря ма, Бистро, не операта. :)
Ти май тогава още не си била софиянка. ;)
Май, юни, юли, август... :D
Именно, Озо, правилно си забелязал! Ама явно Ай-Кюто ти е недостатъчно, та да схванеш лафа. :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Или пък лафът е прекалено тъп за моето "Ай-Кю". Едно от двете е, Бистре. ;)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

Биби,правилният отговор беше -пееш в хора,а не в изгорялата опера.
Ама не в хора на Бяла Слатина дето си пяла като пионерче ,а в хора на бялата сграда на Лъвов мост.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа:Или пък лафът е прекалено тъп за моето "Ай-Кю". Едно от двете е, Бистре. ;)
Tи, откъде беше - от Разлог или от околните села? :^)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Пиши ме от което село си харесаш, Бистре, все ми е тая. Ти забрави вече, че сама ме наричаше чергар. Живял съм много повече години навън, отколкото в родното ми място. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

optics написа:Изображение
в таз чалгия само СталакСтрина липсва.
ако има някакъв си начин и нея да я добавиш ;)
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:
agent Ozo написа:Или пък лафът е прекалено тъп за моето "Ай-Кю". Едно от двете е, Бистре. ;)
Tи, откъде беше - от Разлог или от околните села? :^)
Стрина верно ли ,че напоследък си се занемарила и си се отпуснала до неузнаваемост.
Била си заприличала на Белослатинска циганка.
Увиснал задник,отпуснати бедра,паласки,стрий ,неконтролирани подкожни мазнини в коремната област и невзрачен бюст тип яйца на очи в добавка със смугал тен на кожата и тъмносиниспатладжанов цвят венци на зъбите които са ти останали.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:
Ivan1007 написа:С каква скорост се е движил влакът до момента на преминаване през жп прелеза ти не знаеш и не можеш да установиш по никакъв начин от въпросното видео.
Ххахаха...умньото отново се излага като кифладжия! :D

Знам на колко метра от прелеза се задействат АПУ, знам какво е разстоянието от прелеза до завоя от картата, а от видеото установявам в кой момент влакът задейства АПУ (бариерите падат) и в кой момент става видим (учителката вдига ръка). Всичко това е напълно достатъчно за да се определи скоростта на влака в невидимия учатък зад завоя. Мога да я определя и на видимия участък, а при при преминаване на прелеза вече я определих - около 25 км/ч.
Ако си направи труда някой да направи сметките, ще види, че скоростта и в невидимия участък е била същата.
Нищо не знаеш , само предполагаш и вече показа, че не можа да определиш нито дължината на влака, нито време можеш да измрриш. Скоростта му ти не я изчисли на около 25 км/ч , а на 19.23 км/час, което си беше лъжа на дърт комунист научен да лъже, хората, които не се замислят.


всичко това започва от дребните неща в ежедневието.

Този, който днес приема без да се замисля лъжите на някого за скоростта на влака, то утре по същия начин приема и лъжите на сатрапа Асад, който трови с газ собствения си народ, на кървавото джудже Путин и т.н. и т.н. Защото той така е свикнал - да не се замисля, щото това е адски скучно и безинтересно. Докато най-накрая не му припари под задника и на нашето зомбирано същество. Но тогава вече е много късно ]:)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Казвал съм ти го вече, Иван1007, че мога само да те съжалявам задето си живял в семейство, сред роднини и колеги с такива "комунисти" - лъжци, крадци, побойници, убийци и т.н. В моята среда, през живота си на партиен член, такива не срещнах.

При дадени от мен изходни величини, от които след пресмятане се получава резултат 25 км/ч, назованото от мен число 19,23 км/ч е пределно ясно, че е техниеска грешка, а не лъжа.
Да закръглиш на 70 м. дължината на композицията, която по дадените пак от мен изходни величини се изчислява на 69 м дори не е и грешка, защото не нарушава математическите правила за закръгляване. Камо ли пък лъжа.

Докато да се изцепиш, че скоростта е 40-50 км/ч, което било видно от "преминаването на влака", си е нагла и безочлива лъжа на ограничен човек с неограничено его.
А точността и от там - методите за имерване на времето, се определят според целта, която си поставя измерващия. За моята цел - да докажа твоите нагли и безочливи лъжи, избрания от мен метод на измерване е с достатъчна точност.

Предположения не правя никакви. Всички разстояния са определени по карта или фиксирани с наредби на Министъра на транспорта, а времената са измерени по показанията на часовника на камерата и с хронометър.

Докато твоята скорост 40-50 км/ч си бе чиста измислица т.е. лъжа, за което и сам си призна. И след това ти признание, да продължаваш да се лендзиш по темата е като да правиш вълнички когато нивото на лайната вече покрива долната ти устна. Продължавай в същия дух. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Аве,че си некадърник дето не може дори да смята, това стана ясно на всички. Те комунисти и офицери в БНА ставаха некадърниците.
То си пролича, кой лъже.
Същия некадърник, след като не го пуснаха през вратата в Квебек, фалшифицира превода на дипломата си и представя документ с невярно съдържание за опит по професия по която никога не е работил и от която няма никаква представа идва в Квебек, където истината лъсва и той увисва на социални помощи и чат чат на нискоквалифицирана работа на час. 8)
Ти нямаш никакъв начин да определиш скоростта на влака по видеото извън прелеза.
То е и без значение, защото даскалиците не им е това работата, а да изчакат с децата на безопасно разстояние преди прелеза.
Средната скорост на влака по тази линия е 40 км/ч, която и посочих. Целия маршрут от 125 километра го изминава за 5 часа, като в това са включени престоите на гарите и спирките. Няма никаква измислица. Измислица беше твойто, че влакът е с дължина 70 метра, че се движи с 19.23 км/ч още си измерил времето за преминаване с точност до 0.01с секунди.
Също както са измислица дипломата и опит по специалност по която никога не си работил и не би могъл да работиш.
Естествено е като види деца пресичащи релсите и струпани като ято подплашени пилци, разделени на две групи от двете страни на линията, следствие от глупостта на учителките, машиниста поне да намали скоростта.

Та това е истината - ти си патологичен лъжец :puke:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Хахахаха...всеки следващ твой опит за замазване на положението е все по-неадекватен и по-жалък. :rofl: :rofl: :rofl:

Биографията ми си я пренаписвай както ти е кеф, Иване1007. Казах ти, че комплексите съм си ги надраснал отдавна. :)

Но твоята комплексарщина и безграничното ти его те докараха до там да твърдиш, че средната скорост на един влак между две гари на 125 км разстояние, което същият изминава за 5 часа е...40 км/ч. !!! :D :D :D Хахахахаха...кой не може да смята викаш?
Цитирам те за да не си промениш поста сега
Ivan1007 написа:Средната скорост на влака по тази линия е 40 км/ч, която и посочих. Целия маршрут от 125 километра го изминава за 5 часа, като в това са включени престоите на гарите и спирките. Няма никаква измислица.
:rofl:
Ами то си го пише на сайта на гара Велинградбе умньо, не е необходимо изобщо да смята човек.
Теснопътна железопътна линия Септември — Добринище или линия № 16 е еднопосочна, неелектрифицирана и единствената действаща теснопътна железопътна линия в България, с междурелсие 760 mm. Свързва Добринище с железопътната линия София – Пловдив – Бургас. Разстоянието от 125 km между крайните гари се изминава за около 5 часа със средна скорост 25 km/ч.
За самовлюбени пуяци обяснявам още един път. Времето за спускане на бариерите е определено от самото видео - те се спускат от -2.12 до -2.01 по хронометъра на видеокамерата. Съгласно чл.59, ал.2 , т.2 на Наредба №4 от 27 март 1997 г. едно АПУ с автоматични бариери се смята за задействано, когато бариерните греди са в хоризонтално положение. И затова вземаме втората стойност т.е. -2.00 за начален т.е. момента в който влакът се намира на 700 м от прелеза, което също е нормативно изискване.

Моментът, в който влакът излиза от завоя и става видим, както вече казах и преди, се определя от кадъра, в който учителката вдига ръка за да спре следващата група от 3 деца, тръгнали да пресичат линията. Това е в момента -1.0 по хронометъра на видеокамерата.
Това ще рече, че имаме дистанция 377 м (700 - 323), която влакът преминава за време около 60 сек. Което ще рече, че средната му скорост е била от порядъка на 23 км/ч. И това е логично - скоростта да е по-малка преди влизане в завой, отколкото при излизане от него.

Казах ти да не правиш вълнички, ама ти не слушаш. :)
Кой сега освен нагъл лъжец, се оказва и некадърник дето не може дори да смята, камо ли да намери пътя за разрешаването на даден математически проблем? :rofl: :rofl:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор