Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

Pavel M написа: тия баш не са от тяхната черга.недей увърта
като твоите комшии има и много такива руснаци които си живеят на лазурния бряг и си карат бентлитата там
питах за редовите северноамериканци от полярните щати и провинции които бягат от студа на юг за да се постоплят с не чак до там големи доходи и пенсии в какви условия пребивават в пустинните и полупустинни щати на америка където зимата е топло
не какво могат и какво не могат да си позволят с пенсиите а в какви условия живеят защото друга алтернатива нямат освен пустините и полупустините
и в какви условия живеят руските пенсионери по българското черноморие,а и много български също които са решили да си изкарат старините на морския бриз ,а не сред пясъчните бути,змии и скорпиони :lol:
А според теб руснаци с къща в чужбина "редовни" ли са ? Всеки мужик и всяка бабка от Чукурово могат да си купят къща в Несебър, така ли ? ;)
И какви са тия "пустини", аз не познавам някой да ходи да почива в калифорнийската пустиня, дори и нейтивс не живеят там.
Аз скорпион и термит не съм виждал в живота си, ама на теб подобни животни са ти все в устата, не знам къде ги гледаш ... да не си ги завъдил в трошките ? :D
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jet »

Pavel M написа:[*]
jet написа:
Pavel M написа:
jet написа:Не, обяснявам защо БГ не е добро място за живеене (нали това е темата в която пишеш или забрави). Освен ако проблемите с тока не ти харесват (но тогава имаш по-големи проблеми).
Така не се излиза от опашката на Европа.
чакай сега да се уточним за какво става дума.
българия не е добро место за живеене ли или българия не е добро место за изкарване на пари,правене на бизнес и докарване на доходи позволяващи приличен живот.
аз лично се придържам към заглавието на темата и си давам личното мнение което е различно от тезата че българия не е добро место за живеене защото за мен е добро
радвам се на почти средиземноморския климат на който живея,кратка и мека зима,дълги пролет,лято и есен с поносими температури,събуждам се от шума на вълните и досадните чайки и се приспивам от морския бриз.храня се с натурална храна от село,почти не използвам кола за да се придвижвам,не спя по 2 часа в трафика,не рина сняг за да мога да си карм колата,не мръзна на -20 през зимата,не се бутам с хиляди мангали в градския транспорт,по ресторанти ,кръчми и кафенета ми евтино и мога да си го позволя стига да ме влече.личен лекар,болници,аптеки всичко ми е на 2 крачки разстояние,не чакам по 1 година за среща със специалист,скенери,кардио,рентгени и др специализирани прегледи а става на момента когато имам нужда
и дали са вдигнали тока и навместо 20 лв на месец ще платя 22 все ми е тая

ако не си съгласен с мен отвори тема -защо българия не е добро место за изкарване на пари,развиване на бизнес етк
и тогава ще имам мнение и то най вероятно би било доближаващо се до заглавието на темата с малки забележки ;)
Продължавай да си тролиш, не ми пречиш

Проф. Кантарджиев: Ограничете разходките при мръсен въздух
https://www.24chasa.bg/zdrave/article/7188653"

Вземи си провери водата във Влас да няма Уран.
https://btvnovinite.bg/bulgaria/bez-opa ... skovo.html"

И ДНЕС ОПАСНО МРЪСЕН ВЪЗДУХ: Нивата на фините прахови частици в пъти над нормата
https://nova.bg/news/view/2018/12/04/23 ... 0%BE%D1%80"
[С пенсия не по-висока от българската, Владимир твърди, че се чувства прекрасно в Несебър,България
https://www.blitz.bg/obshtestvo/ruski-p ... 44245.html
Точно моя поинт, държава за пенсионери. Пенсията от чужбина се умножава по 2. Да му мислят онези дето са работната сила в БГ и трябва да събират пенсия.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа: тия баш не са от тяхната черга.недей увърта
като твоите комшии има и много такива руснаци които си живеят на лазурния бряг и си карат бентлитата там
питах за редовите северноамериканци от полярните щати и провинции които бягат от студа на юг за да се постоплят с не чак до там големи доходи и пенсии в какви условия пребивават в пустинните и полупустинни щати на америка където зимата е топло
не какво могат и какво не могат да си позволят с пенсиите а в какви условия живеят защото друга алтернатива нямат освен пустините и полупустините
и в какви условия живеят руските пенсионери по българското черноморие,а и много български също които са решили да си изкарат старините на морския бриз ,а не сред пясъчните бути,змии и скорпиони :lol:
А според теб руснаци с къща в чужбина "редовни" ли са ? Всеки мужик и всяка бабка от Чукурово могат да си купят къща в Несебър, така ли ? ;)
И какви са тия "пустини", аз не познавам някой да ходи да почива в калифорнийската пустиня, дори и нейтивс не живеят там.
Аз скорпион и термит не съм виждал в живота си, ама на теб подобни животни са ти все в устата, не знам къде ги гледаш ... да не си ги завъдил в трошките ? :D

не почиват Румба а живеят там.някои само зимата а много други целогодишно.и да точно там в калифорнийската и аризонската пустиня .десетки хиляди са ,а може би и стотици
и нощем като падне студа,щото в пустинята през зимата съвсем не е топло си завиват трейларите и караваните с одеяла и други наметки и завивки за да не мръзнат
в южна калифорния и южна аризона извън големите градове по основните магистрали къмпингите и трейлър парковете са стотици,опънати на голия чакъл м/у няколко палми,опъват кабели за ток,където може и вода,където не може на бидони
и навсякъде се веят и канадски знамена :lol:
в интернрт ги има,можеш да се ориентираш
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

jet написа:
Pavel M написа:[*]
jet написа:
Pavel M написа:
jet написа:Не, обяснявам защо БГ не е добро място за живеене (нали това е темата в която пишеш или забрави). Освен ако проблемите с тока не ти харесват (но тогава имаш по-големи проблеми).
Така не се излиза от опашката на Европа.
чакай сега да се уточним за какво става дума.
българия не е добро место за живеене ли или българия не е добро место за изкарване на пари,правене на бизнес и докарване на доходи позволяващи приличен живот.
аз лично се придържам към заглавието на темата и си давам личното мнение което е различно от тезата че българия не е добро место за живеене защото за мен е добро
радвам се на почти средиземноморския климат на който живея,кратка и мека зима,дълги пролет,лято и есен с поносими температури,събуждам се от шума на вълните и досадните чайки и се приспивам от морския бриз.храня се с натурална храна от село,почти не използвам кола за да се придвижвам,не спя по 2 часа в трафика,не рина сняг за да мога да си карм колата,не мръзна на -20 през зимата,не се бутам с хиляди мангали в градския транспорт,по ресторанти ,кръчми и кафенета ми евтино и мога да си го позволя стига да ме влече.личен лекар,болници,аптеки всичко ми е на 2 крачки разстояние,не чакам по 1 година за среща със специалист,скенери,кардио,рентгени и др специализирани прегледи а става на момента когато имам нужда
и дали са вдигнали тока и навместо 20 лв на месец ще платя 22 все ми е тая

ако не си съгласен с мен отвори тема -защо българия не е добро место за изкарване на пари,развиване на бизнес етк
и тогава ще имам мнение и то най вероятно би било доближаващо се до заглавието на темата с малки забележки ;)
Продължавай да си тролиш, не ми пречиш

Проф. Кантарджиев: Ограничете разходките при мръсен въздух
https://www.24chasa.bg/zdrave/article/7188653"

Вземи си провери водата във Влас да няма Уран.
https://btvnovinite.bg/bulgaria/bez-opa ... skovo.html"

И ДНЕС ОПАСНО МРЪСЕН ВЪЗДУХ: Нивата на фините прахови частици в пъти над нормата
https://nova.bg/news/view/2018/12/04/23 ... 0%BE%D1%80"
[С пенсия не по-висока от българската, Владимир твърди, че се чувства прекрасно в Несебър,България
https://www.blitz.bg/obshtestvo/ruski-p ... 44245.html
Точно моя поинт, държава за пенсионери. Пенсията от чужбина се умножава по 2. Да му мислят онези дето са работната сила в БГ и трябва да събират пенсия.
ами темата нали е за место за живеене ,а не за работа и събиране на пенсията
вие казвате по темата ,че българия не е добро место за живеене,аз казвам че е добро и давам сравнителни примери
ето и чужденци и то не богати а с възможностите на редовия българин ,ако изобщо смятаме руснаците за чужденци казват ,че им харесва да живеят на българското черноморие и самия факт ,че има хиляди като тях значи е добро место за живеене.ако не беше никой не ги кара насила да стоят там,кой откъдето дошъл,дошъл и хайде обратно.ама стоят и още идват и ще идват макар и за жалост чужденци,а не българи,защото българите не ценят своето си и в очите им чуждата кокошка патка
народоманталитет на българските тролове изгнаници в чужбина :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от SFBG82 »

Българите масово се звръщат в България:
https://www.dnes.bg/stranata/2018/12/07 ... hta.395816"
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:Българите масово се звръщат в България:
https://www.dnes.bg/stranata/2018/12/07 ... hta.395816"
Като ги изритат от Брюксел и UK кво друго им остава.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

SFBG82 написа:Българите масово се звръщат в България:
https://www.dnes.bg/stranata/2018/12/07 ... hta.395816"
Такова нещо в тази статия НЕ ПИШЕ.....
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от MrGeek »

Pavel M написа:защото българите не ценят своето си и в очите им чуждата кокошка патка
народоманталитет на българските тролове изгнаници в чужбина :lol:
Ъхъ, барабар с теб в тази група, нали така? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Учените от БАН били установили... Учените от БАН са готови да установят много неща след като живеят в мизерия и се борят за насъщния. Освен това останаха почти само идиоти. Питайте мадам Помпадур - тя разбира банските дела, синусоидалните старци и так далее.

Другото което е - патреотите, не схващате ли какъв проблем ще настане ако наистина настане масово завръщане? Например 60 000 човека, както се говори да се върнат от UK, тъй като по новите правила няма как да се задържат. Първо - всички тия хора дето са пращали пари, вече няма да пращат. Второ ще се изсипят на пазара на труда в Родината и трето - супер здравната ни система дето "работи като добре смазана машина" може би лекинко ще избуксува?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

MrGeek написа:
Pavel M написа:защото българите не ценят своето си и в очите им чуждата кокошка патка
народоманталитет на българските тролове изгнаници в чужбина :lol:
Ъхъ, барабар с теб в тази група, нали така? :D

Мен не ме брой.Аз съм само за борбите. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа:[
ето и чужденци и то не богати а с възможностите на редовия българин ,ако изобщо смятаме руснаците за чужденци казват ,че им харесва да живеят на българското черноморие и самия факт ,че има хиляди като тях значи е добро место за живеене.ако не беше никой не ги кара насила да стоят там,кой откъдето дошъл,дошъл и хайде обратно.ама стоят и още идват и ще идват макар и за жалост чужденци,а не българи,защото българите не ценят своето си и в очите им чуждата кокошка патка
народоманталитет на българските тролове изгнаници в чужбина :lol:
Батка,
По Тошово време имаше един лаф дето е валиден и днес. Има два вида живот - life и жизнь. :D
Шъ ти повярвам, че България е добро място за живеене, когато богатите европейци, американци, канадци и китайци почнат да купуват панелки във Варна и Бургас за по няколко милиона и стигнат цените на Ванкувър да речем.
Иначе това дето си го описал си е жизнь, затоова само руснаци, украинци и тук-там някой заблуден източногермански пенсионер искат да го живеят :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

optics написа:Учените от БАН били установили...
БАН са за закриване! :geek:
Какво са "синусоидални старци"? |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:Bulgaria - GDP growth (%)
Българската икономика продължава да се ускорява

http://www.economic.bg/bg/news/9/balgar ... ryava.html
Реших лично да видя това “ускорение”, ама от друг източник, не от картинките на суджуците.

List of countries by real GDP growth rate

Забележи Румъния (дето ще я издухвате) на кое място е и къде е България. :lol: Не е ли по-лесно да издухате Швейцария, нейния ръст е само 1% ?

Твоите нескопосани манипулации могат да минат само пред изключително тъпа аудитория и те съветвам да си я потърсиш другаде, например на Дир-а.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

хаха, поредния бисер:



както е обяснил един под видеото:
Зарко (Светозар Христов) е направил най-якия поп фолк хит за последните години - с огромна доза самоирония, с много регетон елементи, с на моменти чисто латиноамериканско звучене. Защото човекът е един от най-интелигентните ни музиканти от последните години. Но тъпият зрител не разбира изпълнението. Той иска проста чалга, защото интелигентната ирония е неразбираема за него. А останалите - които не слушат поп фолк, пък са подминали изпълнението с презрение, понеже как, моля ви се, ще слушат такова нещо. Ако са разпознали кой е Зарко, може и да са му теглили една псувня биля. Само прост човек може да напише, че парчето не струва.

Много способно момче от Стара Загора:

Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jet »

roumensp написа:
SFBG82 написа:Bulgaria - GDP growth (%)
Българската икономика продължава да се ускорява

http://www.economic.bg/bg/news/9/balgar ... ryava.html
Реших лично да видя това “ускорение”, ама от друг източник, не от картинките на суджуците.

List of countries by real GDP growth rate

Забележи Румъния (дето ще я издухвате) на кое място е и къде е България. :lol: Не е ли по-лесно да издухате Швейцария, нейния ръст е само 1% ?

Твоите нескопосани манипулации могат да минат само пред изключително тъпа аудитория и те съветвам да си я потърсиш другаде, например на Дир-а.
Така даже и американците не могат да стигнат :lol: .
Публикувай отговор