Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Павел »

Pavel M написа:
optics написа:Изображение
в таз чалгия само СталакСтрина липсва.
ако има някакъв си начин и нея да я добавиш ;)
Първо трябва да се сетим за пещерно образувание в легнало положение :rofl: :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Павел написа:
agent Ozo написа:Ама той циркът изгоря ма, Бистро, не операта. :)
Ти май тогава още не си била софиянка. ;)

Я софиянката от Перник да каже, на кое място се намираше изгорелия цирк! :rofl:
Тва и аз го знам дето не съм Софиянец (кестен).
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

optics написа:
Павел написа:
agent Ozo написа:Ама той циркът изгоря ма, Бистро, не операта. :)
Ти май тогава още не си била софиянка. ;)

Я софиянката от Перник да каже, на кое място се намираше изгорелия цирк! :rofl:
Тва и аз го знам дето не съм Софиянец (кестен).

Леди Би ако апрувне, тутакси й фотошопваме снимката в пещера. 8)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Павел »

agent Ozo написа:Е, не всичко русо е и руско де, Бистре. И българки си имаме предостатъчно.
Пък оженил се по партийно поръчение за рускиня мой другар нямам. Не вярвам и от твоите приятели да е имало.
Най-много някой на шега да ти го е казал това, за да се оттърве от теб. ;) :)
1000 пъти по-добре руска мамаша, отколкото Стрина наша, в чиято глава само каша, и с чиято снимка детето си плаша.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Няма начин да "приемем" каквато и да е стойност на скоростта на влака "по времето на преминаване на композицията", защото тя е измерима по данните от видеото. И аз я определих на 25 км/ч, защото композицията е дълга кръгло 70 м и преминава за 10 сек.
При тези данни е пределно ясно за всеки непредубеден читате, че първоначално обявената стойност - 19,23 км/ч е просто техническа грешка. Защото съм дал изходните данни за смятане.

Ти много ясно разбра, че си хванат натясно затова последваха едни жалки кълчения и извъртания за да изкараш, че поне средната скорост на влака по целия маршрут Добринище - Велинград е 40 км/ч. Ама и този ти номер не мина. Средната скорост се оказа 30 км/ч, пак след изчисления по конкретни изходни данни.

Ти така и не даде нито една измерена от теб стойност на която и да е изходна величина, по която може да се определи скоростта на влака "при преминаването на композицията". Само се лендзиш и се правиш на палячо, щото няма какво да дадеш. :)

Извод: Ти в случая се показа като един самовлюбен и самонадея пуяк. Който не може да си признае, че е изрекъл една лъжа, без да "определя" каквото и да било. И си е послужил с тази нагла лъжа за да сипе хули и обиди срещу учителките от видеото, обвинявайки ги в какво ли не.
Хахаха.
Аве тя е измерена скоростта по времето за преминаване на композицията, но оценките на скоростта извън този участък не са за вдлъбнат 8) фатмак. 8) Така че ще продължа да ти набивам канчето единствено с глупостите, които си надраскал. 8)
Времето за преминаване на влака през прелеза (което също не си измерил вярно) определя скоростта само в този участък от пътя ,(ако си определил правилно дължината на влака което ти не успя 8) ) , не и където и да било другаде. Може да се направят основателни предположения, каква е била скоростта преди това, но това не е по силите на фатмак-невежа, който не се справя с елементарни математически задачи за втори клас. 8)

Предложих ти да млъкнеш и да спреш да се излагаш, но предпочиташ обратното. 8)
Не е за учудване от хвалипръцко, който научава правописа на думата инженер едва след като не го пускат в Канада поради некадърност и неграмотност. 8)
Изборът е изцяло твой - аз ще продължа да те мачкам като валяк цинкова кофа, докато не се завреш в кучи 3адник 8)

Та времето през което по разписание посоченият от теб влак е в движение е 3.8 часа и съответно средната скорост на движение е 32.82 км/ч.
Това сравнено с първоначално посочената от теб скорост през прелеза от 19.23 км/ч, която аз коригираха на 25 км/ч и за която ти твърдеше, че е средната скорост на движение. 8)
Дотук разликата с посочените от теб 19.23 км/ч е около 70 %
Това естествено не е всичко, но отново ти давам възможност да се скриеш да си ближеш раните.
Последно промяна от Ivan1007 на Сря Яну 23, 2019 2:28 am, променено общо 2 пъти.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Павел »

optics написа:
Павел написа:
agent Ozo написа:Ама той циркът изгоря ма, Бистро, не операта. :)
Ти май тогава още не си била софиянка. ;)

Я софиянката от Перник да каже, на кое място се намираше изгорелия цирк! :rofl:
Тва и аз го знам дето не съм Софиянец (кестен).
Ти очакваш родената в Перник и израстналата на жълтите белослатински павета, пардон, калдаръм, празноглавка, дето бърка цирка с операта и корозията с ерозията, да го знае без гугъл? :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Ivan1007 написа:бла...бла...бла
За 100-ен път ще повторя, че освен за празни самовлюбени кратуни, за всеки друг е пределно ясно, че при посочени изходни данни за дължина на композицията 70 м. (закръглено от 69 м) и време за преминаване 10 сек., скоростта е и не може да бъде друга отсвен 25 км/ч. Всяка друга стойност означава само едно - грешка в пресмятането. Това е.
Ако бях решил да лъжа нагло като тебе, нямаше да давам изходните данни за пресмятане. :)

Ти, ако щеш си я смятай в проценти разликата между 25 и 40-50, или както ти текне, но това не променя факта, че си излъгал. Най-нагло и безочливо.
А след като те хванах с насрани гащи, отново най-нагло и безочливо започва да лъжеш и мажеш за да прикриеш резила си. Ама то, както става обикновено в такива случаи, само повече се размириса и резилът ти стана достояние за много повече хора. :)

Пък аз се кефя как накарах един самозван умник сам и без да се усети да пресмята и да обявява публично истинските стойности за скоростта на влака, вместо лъжливите, които първоначално и злоумишлено изпляска на всеослушание в тази тема. И като единствена утеха да му остане да хленчи пред публиката, че грешката му била не знам си колко процента. :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Хохохо!
Отдавна не съм се забавлявам толкова! 8)
Значи си закръгли дължината на композицията до десетки метри, но си "измерил" времето с точност до стотна от секундата, а получената незнайно как и напълно погрешно скорост си представил с точност до дециметър в час, 8)
8)
Аз не бих опитвал подобно оправдание, но то е щото не съм глъм фатмак. 8)

Вече уточнихме как се намира и колко е средната скорост на движение на трена между спирките и гарите по разписание без пътниците да слизат и се качват в движение - 32.82 км/ч.

До тук доказах, че познанията на фатмака по математика са на ниво Слаб 2 по материала за 2-ри клас 8)

Тази скорост е при условие, че тренът се ускорява за
0 секунди след тръгване от гарата и спира за 0 секунди. 8) Споменах физика и който има елементарна представа от физика знае, че това е невъзможно на практика :tmi:
Та, ако отчетем ускорителното движение на влака при потегляне и закъснител нито движение на влака при спиране, както и различната скорост в различните частици от пътя в зависимост от наклона на трасето можем да определим, че работната скорост на движение на влака е в диапазона 40-50 км/ч, който посочих и че не съм лъгал, а съм я оценили съвсем точно - няма грешка .
8)
Грешка има фатмака и то 100 -150% 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

Павел написа:
optics написа:
Павел написа:
agent Ozo написа:Ама той циркът изгоря ма, Бистро, не операта. :)
Ти май тогава още не си била софиянка. ;)

Я софиянката от Перник да каже, на кое място се намираше изгорелия цирк! :rofl:
Тва и аз го знам дето не съм Софиянец (кестен).
Ти очакваш родената в Перник и израстналата на жълтите белослатински павета, пардон, калдаръм, празноглавка, дето бърка цирка с операта и корозията с ерозията, да го знае без гугъл? :rofl:

въпреки всичко нека и дадем шанс
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Хахахаха, забавление е наистина да гледам как се гърчи и извива като земен червей самовеличаещия се умник Иван1007, в напразните си опити да изкара изпод вола теле. :D

Ами то, като се има предвид, че масксималната скорост на локомотива е 70 км/ч, то в даден участък от маршрута може и влакът да се е движил с над 50 км/ч. А пък при някой прав участък под голям наклон при слизане от Аврамово надолу може и над 70 да вдигне композицията. Ако, разбира се, машинистът е недисциплиниран младок с буйна кръв, който не спазва предписаните в маршрутната му книжка скорости. :)

Но моментната скорост на влака в който и да е друг участък, освен този преди показания във видеото прелез във Велинград, не е предмет на обсъждане и въпрос на нашия спор. Защото "по преминаването на композицията" във видеото, ти се изцепи умньо, че си определил скоростта на 40-50 км/ч. А не по който и да е друг способ от тези, с които в последствие се опитваше да прикриеш насирането си.

И каквито коментари да правиш на моите измервания и пресмятания, няма как да докараш скоростта на композицията от видеото до посочените от теб стойности.
Все още чакаме да видим какви са твоите измервания и твоите пресмятания. Разбрахме, че моите са грешни и неточни, ама скоростта все пак е 25 км/ч, а не 40-50 км/ч. Каква е грешката ти кажи, отличнико, че аз не мога да мятам толкоз точно като теб. :rofl:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Хахаха.
Аз никъде не съм споменавал за времето от видеото.
8)
Ти се юрна да го мериш с точност до стотни от секундата, публикува айсе стоп кадри, тръгна да търсиш карти, къде бил завоя, къде стрелочника, от къде се задействала бариерата 8)
Аз писах, че си луд и невежа и ти го доказа много успешно 8) и
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kan_Tangra »

Сигурен съм, също както при правилата за движение на автомобилите, така и при влаковете, като наближават места, където могат да пресичат хора, или други превозни средства имат ограничение на скоростта и съответно я намалят.
Колко точно, не знам. Професионалистите да кажат.
По същия начин, като минават през гари, на които не спират, също намалят скоростта.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Абе аз нека съм луд, невежа и какъвто си искаш още, умньо Иване1007. Ама това не променя нито измерените разстояния между отделните обекти от местността, нито времето на преминаване на композицията, нито дължината й, нито скоростта й преди показания прелез.
Пък ти колкото и да си въртиш насрания дирник, той все отзаде ти остава и миризмата се разнася ро всички посоки. :)

Дай твоите измервания и изчисления да ги видим, де. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Kan_Tangra написа:Сигурен съм, също както при правилата за движение на автомобилите, така и при влаковете, като наближават места, където могат да пресичат хора, или други превозни средства имат ограничение на скоростта и съответно я намалят.
Колко точно, не знам. Професионалистите да кажат.
По същия начин, като минават през гари, на които не спират, също намалят скоростта.
Не съм специалист - старшинката се пише на такъв. 8)
Доколкото си спомням от пътуванията с бърз влак в България (последно преди близо две години) не намалява скоростта при жп прелез, нито на малки гари на които не спира. Това може и да не е навсякъде така, може и да не съм забелязал, ако има някакво намаление.
Не съм забелязал по принцип да има ограничение на светофарно кръстовище или за пешеходна пътека за автомобилите.
При зелен сигнал се преминава с разрешената за участъка скорост.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Като не си специалист и не знаеш, дзифтарче, защо се изфърляш кат чикия на песък?!

До кога ще чакаме да кажеш как определи скоростта на влака на 40-50 км/ч по "преминаването на композицията"? Какво и как измери та получи този рецултат? :) 8)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор