Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Не са питали онези японци дето тръгнали от Пловдив за Бургас с влак и слезли по разписание на Карнобат, вместо на Бургас
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

Ето защо България е по-добро място за живеене от Америка.
https://www.mediapool.bg/obshtinski-slu ... 93999.html"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от MrGeek »

joro написа:Ето защо България е по-добро място за живеене от Америка.
Йорко, изборите приключиха миналия уикенд, що продължаваш да се напъваш? :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от SFBG82 »

joro написа:Ето защо България е по-добро място за живеене от Америка.
https://www.mediapool.bg/obshtinski-slu ... 93999.html"
Много ясно, че Европа и в частност ЕС винаги ще е по-добро място за живеене от Америка.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

SFBG82 написа: Много ясно, че Европа и в частност ЕС винаги ще е по-добро място за живеене от Америка.
Защо? :o
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от SFBG82 »

optics написа:
SFBG82 написа: Много ясно, че Европа и в частност ЕС винаги ще е по-добро място за живеене от Америка.
Защо? :o
В ЕС има по-висок стандарт и по-голяма сигурност - затова.
Климатичните и икономическите перспективи също са по-добри.

Очаквам България направо да отвее повечето щати на САЩ по среден доход в следващите 5-10 години.
То и сега има десетина щата с по-нисък среден стандарт от този в София.

БВП-то произведено в София е вече 2 пъти по-високо от това произведено в Отава и цялата ѝ двумилионна агломерация.
Дори Брюксел е вече направо нищожен на визия спрямо София. Гората от небостъргачи в София се заформя да бъде с дължина 15-20 км, а цените са само нагоре. Купуваш нещо за 20 бона, след 5 години е 60 бона.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от MrGeek »

SFBG82 написа:В ЕС има по-висок стандарт и по-голяма сигурност - затова.
Климатичните и икономическите перспективи също са по-добри.

Очаквам България направо да отвее повечето щати на САЩ по среден доход в следващите 5-10 години.
То и сега има десетина щата с по-нисък среден стандарт от този в София.

БВП-то произведено в София е вече 2 пъти по-високо от това произведено в Отава и цялата ѝ двумилионна агломерация.
Дори Брюксел е вече направо нищожен на визия спрямо София. Гората от небостъргачи в София се заформя да бъде с дължина 15-20 км, а цените са само нагоре. Купуваш нещо за 20 бона, след 5 години е 60 бона.
Небостъргача, ако случайно не си болен с висока температура, намали малко тревата, че ти личи доста отдалече. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

MrGeek написа:
joro написа:Ето защо България е по-добро място за живеене от Америка.
Йорко, изборите приключиха миналия уикенд, що продължаваш да се напъваш? :D :rofl:
Изборите в България приключиха, но стрелбите и убийствата в Америка продължават.
https://news.bg/world/poveche-ot-30-pro ... ikago.html"
Стана съвсем нормално лудите в САЩ да гърмят по когото им падне.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

MrGeek написа:
SFBG82 написа:В ЕС има по-висок стандарт и по-голяма сигурност - затова.
Климатичните и икономическите перспективи също са по-добри.

Очаквам България направо да отвее повечето щати на САЩ по среден доход в следващите 5-10 години.
То и сега има десетина щата с по-нисък среден стандарт от този в София.

БВП-то произведено в София е вече 2 пъти по-високо от това произведено в Отава и цялата ѝ двумилионна агломерация.
Дори Брюксел е вече направо нищожен на визия спрямо София. Гората от небостъргачи в София се заформя да бъде с дължина 15-20 км, а цените са само нагоре. Купуваш нещо за 20 бона, след 5 години е 60 бона.
Небостъргача, ако случайно не си болен с висока температура, намали малко тревата, че ти личи доста отдалече. :D :rofl:
Небостъргача много се изхвърля, но в едно нещо е прав- ЕС вече е по-добро място за живеене. А в Америка докато не забранят притежаването на оръжия ще става все по-зле.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Гората от небостъргачи била критерий за по-добър живот?!?
А интересно Жорката що не се е сетил тогава да дойде да живее в бетонната гора и само да прибира доход от ниското строителство в Банско.
Мои приятели се изнасят от София към съседните села. Да живеят едноетажно (Ах, добро утро, то тва не беше ли от Америка?). Недостатъка е дългото пътуване и калните и разбити селски улици.
Други приятели си правят стени от "гипсокартон" ( "ах те американските къщи квито са паянтави - с едно кроше си в другата стая")
:D :D :D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

optics написа:Гората от небостъргачи била критерий за по-добър живот?!?
А интересно Жорката що не се е сетил тогава да дойде да живее в бетонната гора и само да прибира доход от ниското строителство в Банско.
Мои приятели се изнасят от София към съседните села. Да живеят едноетажно (Ах, добро утро, то тва не беше ли от Америка?). Недостатъка е дългото пътуване и калните и разбити селски улици.
Други приятели си правят стени от "гипсокартон" ( "ах те американските къщи квито са паянтави - с едно кроше си в другата стая")
:D :D :D
Работи в София, живей в провинцията. Много народ идва сутрин на работа в София, а вечер се прибира- кой в Нови Искър, кой в Банкя, Перник, Радомир. То и в Америка е така, хората пътуват по 100-200 км от къщи до работа и обратно. В центровете на големите градове вече почти никой не живее- там са само банки, офиси, магазини, административни сгради. Богатите се изнасят към близките градчета и села, на чист въздух сред природата.
В Банско улиците не са по-кални и разбити от софийските, даже напротив. И няма такива задръствания, въздухът е по-чист, хората не си заключват вратите когато са вкъщи и не се страхуват да излизат вечер по улиците, както в някои големи градове.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

И в Северна Корея има гора от небостъргачи

Изображение
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

joro написа:
optics написа:Гората от небостъргачи била критерий за по-добър живот?!?
А интересно Жорката що не се е сетил тогава да дойде да живее в бетонната гора и само да прибира доход от ниското строителство в Банско.
Мои приятели се изнасят от София към съседните села. Да живеят едноетажно (Ах, добро утро, то тва не беше ли от Америка?). Недостатъка е дългото пътуване и калните и разбити селски улици.
Други приятели си правят стени от "гипсокартон" ( "ах те американските къщи квито са паянтави - с едно кроше си в другата стая")
:D :D :D
Работи в София, живей в провинцията. Много народ идва сутрин на работа в София, а вечер се прибира- кой в Нови Искър, кой в Банкя, Перник, Радомир. То и в Америка е така, хората пътуват по 100-200 км от къщи до работа и обратно. В центровете на големите градове вече почти никой не живее- там са само банки, офиси, магазини, административни сгради. Богатите се изнасят към близките градчета и села, на чист въздух сред природата.
В Банско улиците не са по-кални и разбити от софийските, даже напротив. И няма такива задръствания, въздухът е по-чист, хората не си заключват вратите когато са вкъщи и не се страхуват да излизат вечер по улиците, както в някои големи градове.
Вярвам ти, как е в Банско. Но да не забравяме че никъде в България няма по-големи задръствания и по-мръсен въздух от София.

Сега да обясня как е тук. 100-200 км са изключения. Аз например съм на 15 минути сравнително бавно каране с колело. Имам колеги дето са и по-близо. И това без да сме богаташи. Не се налага никъде да се изнасяме, въздуха си е перфектен. А имам и един колега който ходи пеш на работа. Един час му е в едната посока. Не е от икономии - с повече заплата е от мен, но така го кефи. Амче на Орлов мост морско свинче умира на 15-тата минута. Кой би ходил един час до работа в София?
Сетих се кой. Танграта ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

joro написа:Богатите се изнасят към близките градчета и села, на чист въздух сред природата.
В Банско улиците не са по-кални и разбити от софийските, даже напротив. И няма такива задръствания, въздухът е по-чист, хората не си заключват вратите когато са вкъщи и не се страхуват да излизат вечер по улиците, както в някои големи градове.
Един път и аз да се съглася. Аз съм роден и израснал в София, имам 33 години живот там. Никога преди не съм си представял, че бих могъл да живея “на село”, но преди 14 години го направих и знам, че не бих се върнал да живея в бетонната джунгла.
Големият град е добър за младите хора, заради социалните контакти и защото всичко ти е под ръка, но ако си семеен с деца и не те бърка особено, че ще пътуваш до работа, далеч не е най-добрия избор.
Публикувай отговор